Vítkovice – Pardubice 6:4 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.)
    Nicolas JOHNSON - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Rozhodující nájezd si připisuje na své konto Nicolas Johnson.

64:41
    Vyloučení na obou stranách. Jakub Jeřábek (PLZ) a Jan Hanzlík (KOM) vyloučeni na dvě minuty, první jmenovaný za sekání, plzeňský obránce za hrubost.

62:25
    Z Kováčikovy bomby zvoní Machovskému asi pořádně v uších, tyč!

60:44
    Přesilová hra Plzně je, zdá se, u konce. Ondřej Kratěna (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost a uvidíme hru tří proti třem, tak to máme trošku ve stylu NHL.

60:20
    Kratěna v obrovské šanci míjí Čiliakovu klec.

59:59
    Ještě se bude vylučovat. Obrovskou rychlost nabral jeden z plzeňských útočníků a v obranném pásmu jej musel zastavit Tomáš Malec (KOM), který inkasuje dvě minuty za podražení.

59:24
    Kubalík se obtočil kolem brány a opět pořádně zavařil domácí obraně i Marku Čiliakovi.

58:40
    Tomáš Svoboda (PLZ) inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování, hra dále pokračuje v obrovském tempu.
    58:04 Jan KÁŇA - 4:4

58:04
    Kometa právě vstřelila branku!
    Bláznivá třetina pokračuje. Nejprve Kováčik basketbalově zachytil puk v útočném pásmu, následně se po střele od modré čáry dostal k několika dorážkám JAN KÁŇA a ta poslední již byla gólová. Asistence: Jozef Kováčik.

54:06
    Dnešnímu utkání přihlíží 7700 diváků (vyprodáno).
    52:45 Nicolas JOHNSON - 3:4

52:45
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Z drtivého tlaku se Plzeň opět raduje z vedoucí branky. NICOLAS JOHNSON si najel před brněnskou bránu a po přihrávce od zadního mantinelu posílá puk mezi Čiliakovy betony. Asistence: Ondřej Kratěna, Tomáš Svoboda.

52:02
    Krušné chvíle pro domácí a 21 sekund dlouhá přesilová hra pěti proti třem pro Plzeň. Jan Hanzlík (KOM) podrazil protihráče a právem se za ním zavřela vrátka trestné lavice.

50:23
    Domácí se opět musejí bránit. Tomáše Malec (KOM) si odpyká dvě minuty za hákování.

50:03
    Hosté jsou však opět nebezpeční a chtějí vedení zpět, konkrétně první formace. Dominik Kubalík se opět zjevil před Čiliakem, jeho pokus těsně minul levou brněnskou tyč.
    49:40 Jozef KOVÁČIK - 3:3

49:40
    Ryan Hollweg zrovna vycházel z trestné lavice, když se JOZEF KOVÁČIK napřáhl na modré čáře, kotouč vypadl Machovskému z výstroje a pomalu, ale jistě doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Martin Dočekal, Radim Zohorna.

47:35
    Velmi přísné vyloučení. Ryan Hollweg (PLZ) podrazil Kaberleho ve středním pásmu, Kometa má k dispozici 81 sekund dvojnásobné přesilové hry.

46:56
    Erik Hrňa (PLZ) bude nyní sledovat své spoluhráče z trestné lavice, vysokou holí totiž zasáhl Hanzlíka do obličeje.
    43:37 Miroslav INDRÁK - 2:3

43:37
    Hosté bleskově otáčejí vývoj utkání. MIROSLAV INDRÁK zcela sám, nepokrytý před brněnským gólmanem dostal kotouč na hokejku, párkrát s ním před Čiliakem zamíchal a poslal jej k tyči brněnské svatyně. Asistence: Jaroslav Kracík, Dominik Kubalík.
    42:55 Jakub LEV - 2:2

42:55
    Po neproměněných příležitostech nakonec Plzeň vyrovnává. Tomáš Svoboda našel skvěle postaveného JAKUBA LVA mezi kruhy, který jen dobře nastavil hokejku a raduje se z druhého gólu svého týmu. Asistence: Tomáš Svoboda, Ondřej Kratěna.

42:31
    Tomáš Svoboda promáchl puk před odkrytou klecí!

42:17
    Kratěna si vybruslil před bránu a hledal skulinku u pravé tyče brněnského gólmana, ten jeho pokus kryje.

42:01
    Vzápětí se musejí domácí bránit. Petr Trška (KOM) odjíždí na trestnou lavici. Nedovolené bránění.
    41:26 Leoš ČERMÁK - 2:1

41:26
    Domácí jdou do vedení! Martin Dočekal si šikovnou kličkou na modré čáře obhodil obránce Plzně, nahodil jej směr Machovský, kde se pohotovou dorážkou blýskl kapitán LEOŠ ČERMÁK. Asistence: Martin Dočekal.

38:55
    Hruška s Ostřížkem si svojí rychlostí vypracovali dobrou příležitost. Dostali se až před Machovského, kde si pomohl nedovoleným zákrokem Dominik Kubalík (PLZ), který zahákoval právě Ostřížka. Hra pokračuje ve čtyřech hráčích na obou stranách.

37:15
    Hned po vyrovnání však musejí domácí čelit další přesilové hře. Leoš Čermák (KOM) vyloučen na dvě minuty za hrubost.
    36:38 Vojtěch NĚMEC - 1:1

36:38
    Tak Kometa přece jen využívá přesilovou hru a vyrovnává stav utkání. Jan Káňa obral Hollwega za brankou o puk, poslal jej na volného VOJTĚCHA NĚMCE, který jen zamířil pod horní tyč a rozjásal brněnský dav. Asistence: Jan Káňa.

36:15
    Špirko má dnes také pořádnou porci smůly. Machovský vůbec nevěděl kde je puk, na brankovišti se zorientoval právě slovenský forvard, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

35:57
    Z tlaku Komety pramení také další přesilová hra. Z týmu Plzně vyloučen Petr Kadlec (PLZ) na dvě minuty za podražení.

33:31
    Po hrubici v plzeňské obraně se do ideální pozice dostal brněnský snajpr Hruška, Machovský však opět vytasil svoji připravenou lapačku.

31:31
    Po celé situaci se do sebe pustili Káňa (KOM) s Johnsonem (PLZ) a pěkných pár sekund trvalo, než je rozhodčí od sebe dostali. Nakonec oba dva hráči inkasují dvě minuty. Brněnský útočník za sekání, ten hostující za hrubost.

31:31
    Káňa se dostal v oslabení ke střele a ještě k dorážce, ani tentokrát se však skóre nemění.

30:20
    Kometa se však bude muset znovu bránit. Domácí kapitán Leoš Čermák (KOM) si jde sednout na trestnou lavici. Vysoká hůl.

29:15
    Plzeňští v přečíslení dvou na jednoho překombinovali celou akci a nedokázali ve stoprocentní příležitosti zvýšit svůj náskok!

25:35
    Špirko se dostal k dorážce před Machovským, který asi doteď neví jak vykryl pokus slovenského forvarda. To byla rozhodně největší příležitost Komety.

23:16
    A opět Kubalík, tentokrát nepokrytý u pravé tyče brněnské svatyně ani nadvakrát neprocedil černou pryž za Čiliakova záda!

22:50
    Kubalík v obrovské šanci mezi kruhy, Čiliak skvěle zasahuje ramenem.

21:26
    Tlak Plzně vyústil v přesilovou hru. Nedovoleným bráněním se provinil David Ostřížek (KOM).
    19:20 Miroslav INDRÁK - 0:1

19:20
    Hosté se dostávají do vedení. Jaroslav Kracík nahodil puk od pravého mantinelu a před bránou jej dokázal do brány odrazit MIROSLAV INDRÁK, na což už Marek Čiliak zareagovat nedokázal. Asistence: Jaroslav Kracík, Dominik Kubalík.

14:46
    Nejprve Špirko sám před Machovským nedokázal proměnit, poté Kratěna v ještě lepší příležitosti na druhé straně rovněž neúspěšný.

12:48
    Dlouhá početní výhoda domácích je u konce. Na trestné lavici už sedí Jakub Lev (PLZ), který na poslední chvíli podrazil Špirka, který se ocitl ve velké šanci.

11:27
    Od Kaberleho se kotouč nebezpečně odrážel do brněnské brány, Čiliak reflexivně vyrazil!

08:57
    Střela Němce z levého kruhu jen těsně minula horní Machovského tyč!

08:30
    Špirko hledal v přečíslení najíždějícího Káňu, finální přihrávku na poslední chvíli zablokoval plzeňský obránce.

07:16
    První přesilová hra utkání je tu. Ke střele mezi kruhy se dostával Radim Zohorna a Michal Moravčík (PLZ) zatáhl za záchrannou brzdu. Dvě minuty inkasuje za hákování.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 37. Němec (Káňa), 42. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, Zohorna), 59. Káňa (Kováčik) – 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, Svoboda), rozh. náj. Johnson