New Jersey – NY Islanders 0:1 (kon.) | Carolina – San Jose 5:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 0:4 (kon.)
Montreal – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.) | Calgary – Vancouver 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 2:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1) Stav série: 1:1
Sportovní klub Kadaň
Sobota 20.02.2016, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem, Masarykova 232/974, Ústí nad Labem-Bukov, Česká republika • Play-off Chance ligy • Předkolo

O vítězi druhého zápasu předkola play-off WSM Ligy muselo mezi Slovanem a Kadaní určit vítěze až prodloužení. V zápase plného zvratů měli nakonec více štěstí hosté, když čtyřicet sekund před koncem sedmdesáté minuty srovnal stav série na 1:1 na zápasy přesnou ranou Jaromír Kverka.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro tuto chvíli vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:45:58)

Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 26. Tůma (Sobotka, Chalupa), 43. Roubík (Tůma, Kloz), 47. Tůma (Holomek, Chalupa) – 16. Vrána (Blaha, Šťovíček), 19. Blaha (Vaněk), 59. Vrána (Veselý), 70. Kverka (Kadlec, Trefný).
    Rozhodčí: Bejček, Krob – Hejl, Podrazil.
    Vyloučení: 5:5, navíc Blaha (KAD) TS [PODR].
    Využití: 1:0.
    Diváci: 1 669.
    Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.
    Zakázaná uvolnění: 4:2.
    Ofsajdy: 2:2; z toho úmyslné 1:0.
    Vyhraná vhazování: 33:37 (9:11, 7:13, 14:11 – 3:2).
    Nejlepší hráči: nevyhlášeni.
    Stav série: 1:1 na zápasy.

Nejlepší hráči dnes mimořádně nebyli vyhlášeni!

69:20
    Kadaň právě vstřelila branku!
    V poslední minutě nastaveného času se rozhodlo! K odraženému kotouči po dorážce Martina Kadlece (0+2) se jako první dostal JAROMÍR KVERKA (v letošním play-off 1+1), jenž nikým nehlídaný poslal puk do odkryté branky. Asistence: Martin Kadlec (v letošním play-off 0+2), Jakub Trefný (v letošním play-off 0+1).

68:27
    Po dlouhé kombinaci napřáhl Černý a domácí gólman si připsal bez hokejky zákrok do lapačky.

67:42
    Ke vší smůle zlomil Kloz hůl a Soukup svou hokejku ztratil. Za Slovan brání pouze dva hráč s holí.

66:58
    Mohlo být rozhodnuto, po hrubé chybě domácí defenzivy orazítkoval Kadlec tyč!

66:25
    Kadaň se drží v útočném pásmu.

65:10
    Trefný ze středové čáry trefil ochrannou síť.

64:34
    Domácí obrana pokus Veselého zblokovala.

64:01
    Z prostoru mezi kruhy Merta minul.

63:02
    Kloz pouze zavezl kotouč do útočné třetiny.

62:05
    Hejcmanovu ránu domácí brankář vyrazil.

61:32
    Z pravé strany se svou střelou neúspěšný Chrpa.

61:20
    Veselý vyslal svou střelu nad branku Soukupa.

60:44
    Nastavený čas začaly oba týmy opatrně.

60:01

Statistiky základní hrací doby:

Branky a nahrávky: 26. Tůma (Sobotka, Chalupa), 43. Roubík (Tůma, Kloz), 47. Tůma (Holomek, Chalupa) – 16. Vrána (Blaha, Šťovíček), 19. Blaha (Vaněk), 59. Vrána (Veselý).
    V oslabení: 0:0.
    Zakázaná uvolnění: 2:0, 0:2, 2:0.
    Ofsajdy: 1:1, 1:1, 0:0; z toho úmyslné 1:0.
    Vyhraná vhazování: 9:11, 7:13, 14:11.

Po dvouminutové přestávce bude následovat desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři se systémem náhlá smrt.

60:00

59:25
    Chrpa z mezikruží nepřekonal Soukupa.

59:05
    Tůma vystřelil vedle.

58:43
    Nepozornost domácí obrany znamená vyrovnání! LUKÁŠ VRÁNA (v letošním play-off 2+0; dnes 2+0) stál nikým nehlídaný před brankovištěm Jakuba Soukupa a svou dorážkou srovnává stav na 3:3. Asistence: Radek Veselý (v letošním play-off 0+1).

58:21
    Brož si vynutil buly po levici Dvořáka.

58:08
    Přízemní střela Nováka byla pro Soukupa lahůdkou.

57:33

57:05
    Ústí nad Labem drží touš v útočné třetině.

56:24
    Kverka v oslabení minul.

56:05
    Vrána několikrát strčil do Kuchlera a vyzýval ho na souboj. Domácí útočník potyčku odmítl.

55:33
    Přesilovka pro Ústí nad Labem. Antonín Drobný (KAD) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním play-off: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 5:5, navíc Blaha (KAD) TS [PODR].

54:57
    Hlava z téměř nulového úhlu prověřil pozornost gólmana Slovanu.

54:29
    Kadaň u puku ve střední třetině.

53:02
    Kverka z pravého kruhu nevyzrál na připraveného Soukupa.

52:33
    Komerční přestávka.

52:27
    Kloz hledal marně Tůmu.

51:26
    Tým pod vedením Miroslava Macha a Tomáše Mareše vyhazuje na čtvrtý dnešní icing (na icingy 4:2).

51:23
    Vrána z prostoru mezi kruhy Soukupa nezaskočil.

50:24
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 3:2).

50:03
    Kloz zahlédl nepokrytého Roubíka, střela posledně jmenovaného nenadělala hostujícímu brankáři potíže.

49:32
    Chalupa vyhodil tak šikovně, aby se nepískal icing.

48:47
    Brankám se dnes ve svém postavení nelíbí. Bezprostředně poté, co Martina Vágnera vytlačila z ofenzivní třetiny hostující obrana, rozhodčí přerušil hru.

48:09
    Tůma se nevrhl k dokonání hattricku a pouze nahodil do útočného pásma.

47:31
    Soukup dělovku Černého viděl a s přehledem ji ukryl do své lapačky. Komerční přestávka.

46:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Obrat skóre! Ondřej Holomek (0+2) nalezl z mezikruží na pravé straně volného DAVIDA TŮMU (v letošním play-off 3+1; dnes 2+1), který se se střelou do odkryté branky nemýlil. Asistence: Ondřej Holomek (v letošním play-off 0+2), Lukáš Chalupa (v letošním play-off 0+3; dnes 0+2).

46:13
    Ladislav Gengel přízemním pokusem ztroskotal na levém betonu Tadeáše Dvořáka.

46:13
    Trestné střílení provede Ladislav Gengel.

46:13
    Po podražení Lukáše Blahy (KAD) bylo nařízeno trestné střílení!

45:50
    Veselý přestřelil.

44:25
    Roubík si najížděl s kotoučem za obranu Kadaně, z těžké pozice ale nevystřelil podle svých představ.

43:40
    Branka Soukupa posunuta, hra přerušena.

Dnešní utkání sleduje 1 669 diváků.

42:41
    JAROSLAV ROUBÍK (v letošním play-off 2+1) díky dobrému důrazu na brankovišti dostal za brankovou čáru střelecký pokus Davida Tůma (2+1). Asistence: David Tůma (v letošním play-off 2+1; dnes 1+1), Jan Kloz (v letošním play-off 2+2).

41:58
    Hes přišel o kotouč za brankou Dvořáka.

40:59
    Střela Vaňka zblokována.

40:15

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části zvítězil Jaroslav Roubík.

40:01

Ve druhé části zhlédli diváci v Ústí nad Labem jedinou branku, o kterou se ve dvacáté šesté minutě zasloužil v přesilové hře David Tůma. Slovan dostávala pod tlak častá oslabení, Sportovní klub ale čtyři nabídnuté počtení výhody v prostřední dvacetiminutovce nezužitkoval. Modrožlutí mají na zvrat utkání třetí periodu.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jakub Soukup
    – 14;
    Tadeáš Dvořák – 11.

Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branky a nahrávky: 26. Tůma (Sobotka, Chalupa) – 16. Vrána (Blaha, Šťovíček), 19. Blaha (Vaněk).
    Vyloučení: 5:4.
    Zakázaná uvolnění: 2:0, 0:2.
    Ofsajdy: 1:1, 1:1; z toho úmyslné 1:0.
    Vyhraná vhazování: 9:11, 7:13.

Další třetina začne přibližně v 18:42 hod.

40:00

39:58
    Střelecká muška Tenkráta nebyla přesná.

39:26
    O dorážku se pokusil také Tůma, Dvořák svou svatyni uhájil.

38:47
    Důraz Kloze na brankovišti nepřinesl domácím ovoce.

38:15
    Po delší době si přesilovku zahrají také domácí. Robert Černý (KAD) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 5:4.

37:49
    Ofsajd v podání Kadaně (na ofsajdy 2:2; z toho úmyslné 1:0).

37:19
    Gengel z ostrého úhlu Dvořáka nepřekonal.

36:58

36:18
    Slovanu se podařilo dostat soupeře z vlastního obranného pásma.

35:41
    Soukup proti střele Černého nemusel nijak výrazně zasahovat.

34:58
    Ústí nad Labem opět doplácí na svou nedisciplinovanost a bude muset přečkat páté oslabení. Ondřej Holomek (UNL) potrestán menším trestem za hrubost. To se nelíbí fanouškům domácích, kteří to dávají najevo.

Vyloučení celkem v zápase: 5:3.

34:51

34:33
    V oslabení se do brejku dostal Kloz, jenž samostatného úniku nevyužil.

33:44
    Domácím se podařilo vyhodit puk k brance Dvořáka.

33:24
    Kverka zamířil nad.

32:51
    Slovan se bude opět bránit ve čtyřech. Milan Janák (UNL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.

32:24
    Signalizovaná výhoda pro hosty.

31:27

31:02
    Sportovní klub se střelbou vyčkává, čas s jedním hráčem na ledě navíc se však krátí.

30:01
    Kverkovu ránu Soukup chytil.

29:27
    Třetí šance pro Kadaň v podobě přesilové hry. Ladislav Gengel (UNL) si počínal za hranicí pravidel, za což mu hlavní rozhodčí vyměřil dvě minuty za hákování. Komerční přestávka.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.

28:42

28:22
    Slovanu se podařilo dostat kotouč do střední třetiny.

27:50
    Blaha nevystřelil mezi tři tyče.

26:42
    Podruhé si v početní převaze zahrají svěřenci Jaroslava Becka a Josefa Duška. Jiří Kuchler (UNL) si musí odsedět dvě minuty za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3.

25:58
    Na zakázaná uvolnění je stav srovnaný, neboť podruhé na icing vyhazuje Kadaň (na icingy 2:2).

25:50
    Diváci byli na žádost rozhodčích prostřednictvím hlasatele Michala Biedermanna požádáni o nepoužívání píšťalek v hledišti.

25:50
    Využitá přesilovka! Dobrým důrazem na brankovišti se prezentoval DAVID TŮMA (v letošním play-off 2+0), který protlačil za záda hostujícího maskovaného muže střelu Daniela Sobotky (0+3). Asistence: Daniel Sobotka (0+3), Lukáš Chalupa (v letošním play-off 0+2).

25:41
    Kloz z dobré střelecké pozice neuspěl.

25:32
    Třetí přesilovka pro Ústí nad Labem. Václav Kolařík (KAD) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
    Celkem TM v letošním play-off: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:3.

25:03
    První dnešní icing Sportovního klubu (na icingy 2:1).

24:09
    Merta s Brožem se dostali před Dvořáka, z těsné blízkosti druhý jmenovaný branku netrefil. Obránce Brož se dokonce dožadoval faulu, ale rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.

23:56
    Blaha napřáhl od útočné modré čáry, Soukup černou gumu vyrazil.

22:52
    Hese při pronikání středním pásmem odstavil čistě od kotouče Novák.

21:57

21:46
    Po přihrávce Tenkráta zamířil Merta z mezikruží mimo.

20:42
    Postavení mimo hru domácích posouzeno čárovými arbitry jako úmyslné (na ofsajdy 2:1; z toho úmyslné 1:0).

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části vyhrál Jaroslav Roubík.

20:01

Po dvaceti minutách je šťastnější Kadaň, která díky brankám Lukáše Vrány z šestnácté minuty a Lukáše Blahy z devatenácté minuty vede nad Slovanem rozdílem dvou gólů.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

– 12;
    Tadeáš Dvořák – 6.

Statistiky úvodního dějství:

Branky a nahrávky: 16. Vrána (Blaha, Šťovíček), 19. Blaha (Vaněk).
    Vyhraná vhazování: 9:11.

Další třetina začne přibližně v 17:50 hod.

20:00

19:57
    Druhá početní výhoda pro Slovan. Daniel Novák (KAD) obdržel menší trest za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.

19:44
    Začala signalizovaná výhoda Ústí nad Labem.

18:40
    Černý z pravého kruhu přestřelil.

18:26
    Selhání ústecké defenzivy! Dominik Vaněk (0+1) si vyměnil v prostoru mezi kruhy puk s volným LUKÁŠEM BLAHOU (v letošním play-off 1+1; dnes 1+1), který nalezl z bezprostřední blízkosti recept na Jakuba Soukupa. Asistence: Dominik Vaněk (v letošním play-off 0+1).

17:58
    Kuchler zavezl touš do útočného pásma.

16:45
    Zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 2:0).

16:39
    Kverkovu jedovku gólman Slovanu vyrazil.

16:29
    Se střelou Veselého si věděl Soukup rady.

15:23
    Hosté jdou z ničeho nic do vedení! Střelu Lukáše Blahy (0+1) od levého mantinelu usměrnil za záda bezmocného ústeckého brankáře nikým nehlídaný LUKÁŠ VRÁNA (v letošním play-off 1+0). Asistence: Lukáš Blaha, Martin Šťovíček (oba v letošním play-off 0+1).

15:07
    Brož od hranice útočného pásma nepřekonal Dvořáka. Komerční přestávka.

14:42
    Kombinace v předbrankovém prostoru se první útočné formaci domácích nepovedla.

13:24
    I nadále se hra přelévá ze strany na stranu, střely ale scházejí.

12:29
    Diváci na větší šance čekají, jsme svědky spíše bojovného hokeje.

11:39
    Trefného dělovka minula branku.

11:20

11:04
    Kadlec zkusil střelecké štěstí z levého kruhu, Soukup připraven.

10:27

09:58
    Hra čtyři na čtyři zatím větší brankové příležitosti nepřinesla.

09:20
    Jak bylo avizováno, poměr sil na ledě se srovná. Daniel Sobotka (UNL) oslabí svůj celek na dvě minuty za hákování.

Vyloučení celkem v zápase: 1:1.

09:14
    Únik v oslabení! Veselý adresoval v přečíslení dva na jednoho kotouč faulovanému Kadlecovi, který přes bránícího Chalupu nevystřelil podle svých představ.

08:27
    Přesilová hra ve prospěch Ústí nad Labem. Václav Kolařík (KAD) inkasoval menší trest za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

08:03

07:55
    V útočném pásmu se usadila také Kadaň, Soukup zatím práci neměl.

06:51
    Střela Kverky neprošla přes bránícího Hese.

06:22
    Brož vyčkává za vlastní brankou, přičemž jeho formace míří střídat.

05:46
    Střelecký pokus Šťovíčka zblokován obranou domácích.

05:31
    Plné ruce práce mají nyní čároví rozhodčí, kteří pískají také první ofsajd na domácí straně (na ofsajdy 1:1).

05:06
    Ústí nad Labem se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění (na icingy 1:0).

04:55
    Postavení mimo hru Kadaně (na ofsajdy 0:1).

03:56
    Tenkrátovu ránu od pravého mantinelu si hostující hájce svatyně pohlídal.

03:28
    Slovan má puk ve svém držení, nikam se ale nežene.

02:54
    Chalupa s Křivohlávkem si pouze přihrávají v ofenzivním pásmu.

02:25
    Povolán musel být ledař, hrát se ještě malou chvilku nebude.

02:25
    Branka Dvořáka vypadla ze svého postavení, rozhodčí byli nuceni přerušit hru.

01:32
    Domácí kombinují v útočné třetině.

00:58
    Černý trefil pouze ochrannou síť.

00:01
    Na úvodním vhazování úspěšnější Jaroslav Roubík.

00:01

Domácí nastupují v dresech modrožlutých, hosté zvolili bíločerné dresy.

V brankovišti týmů na začátku stanou:

HC Slovan Ústí nad Labem:

Jakub Soukup (v letošním play-off 1 zápas; 1 výhra; 1 inkasovaný gól; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 96,88 %, 0 trestných minut).

Sportovní klub Kadaň:
    Tadeáš Dvořák (v letošním play-off 1 zápas; 5 inkasovaných gólů; 0 shut-outů; úspěšnost zákroků 85,71 %, 0 trestných minut).

Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí: Lukáš Bejček, Lukáš Krob.
    Čároví rozhodčí: Aleš Hejl, Lukáš Podrazil.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Chalupa, D. Sobotka, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Holomek, Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Gengel, Janák – Navarra, O. Kopta, Macek. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Sportovní klub Kadaň: T. Dvořák (J. Dlouhý) – D. Novák, Trefný, R. Černý, Drobný, Weinhold, L. Blaha, V. Kolařík – R. Veselý, Kverka, Chrpa – M. Kadlec, Hejcman, Hlava – D. Vaněk, L. Vrána, Sloboda – Deveri, Šťovíček, F. Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Poslední vzájemný duel (1. zápas předkola play-off WSM Ligy,
    19. 2. 2016):

HC Slovan Ústí nad Labem – Sportovní klub Kadaň

5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
    Branky a nahrávky: 5. D. Tůma (Gengel, D. Sobotka), 9. J. Kloz (Chalupa, Roubík), 11. Roubík (J. Kloz, Holomek), 22. Kuchler (D. Merta, Tenkrát), 29. J. Kloz (D. Sobotka) – 28. Sloboda (Kadlec, Kverka).
    Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek – Rozlílek, Kokrment.
    Vyloučení: 3:6.
    Diváci: 1 323.
    Střely na branku: 35:32 (17:9, 10:15, 8:8).
    Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
    Zakázaná uvolnění: 4:4.
    Ofsajdy: 1:4.
    Vyhraná vhazování: 46:16 (12:7, 15:7, 19:2).
    Nejlepší hráči: Jan Kloz – Robert Černý.
    Stav série: 1:0 na zápasy.

Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

53 zápasy: 39 výher, 2 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 11 porážek, skóre 202:102.

Nejčetnějšími výsledky v historii jsou výhry Slovanu 4:0 a 5:1 (obojí 5x).