Minnesota – Chicago 6:1 (kon.) | NY Rangers – Detroit 1:0 (po pr.) | Carolina – Tampa 2:4 (kon.)
Anaheim – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 22.02.2016, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vancouver v pondělí v brzkých ranních hodinách přivítá na svém ledě Colorado, které 10. února v Pepsi Center porazil 3:1. Jacob Markström během vítězného zápasu Canucks předvedl 29 zákroků a z hole obránce Francoise Beauchemina inkasoval jeden gól. O branky Vancouveru se postupně postarali Matt Bartkowski, Sven Baertschi a Bo Horvat. Druhým vzájemným zápasem mezi oběma týmy, který se tentokrát odehraje v Rogers Areně, Vás provede Tomáš Reiner.

Vancouver Canucks:

Ryan Miller by rád nastoupil do brány místo Jacoba Markströma, který byl v sobotu v noci u porážky svého týmu 5:2 proti Calgary. Canucks prohráli čtyři zápasy v řadě a každý se skóre 5:2. V Rogers Areně je bilance Vancouveru ještě horší, když na domácím ledě prohrál šest utkání po sobě. Právě Rogers Arena by ale měla pomoci Vancouveru k návratu na vítěznou dráhu, Canucks čeká série pěti domácích zápasů.
    Pozvánka na utkání NHL mezi Vancouverem a Coloradem.

Colorado Avalanche:

Semjon Varlamov by sem měl na ledě Vancouveru vrátit zpět do brány poté, co mladý brankář Calvin Pickard v neděli v noci vychytal svému týmu vítězství 3:2 proti Edmontonu. Colorado se zásluhou výhry posunulo v západní konferenci na příčku zajišťující první divokou kartu a účast v playoff. Avalanche vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Svěřenci Patricka Roye po přestávce kvůli All-Star Game prohráli venku čtyři zápasy, nyní ale jejich bilance činí během posledních 14 venkovních zápasů deset výher a čtyři prohry.
    Spousty hokejek, teď jen vybrat tu správnou pro zápas.

Vzájemné zápasy:

10.02.16 Colorado – Vancouver 1:3

Československá stopa v utkání:

Radim Vrbata (VAN) 11+12, +/- -32

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Hutton, Tanev, Hamhuis (A), Bartkowski, Sbisa, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Hansen – Baertschi, Horvat, Virtanen – Burrows, McCann, Vrbata – Dorsett, Cracknell, Etem. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bigras, Bodnarchuk – Grigorenko, Duchene, Iginla (A) – Tanguay, MacKinnon, Landeskog (C) – McLeod (A), Soderberg, Comeau – Wagner, Mitchell, Skille. Hlavní trenér: Patrick Roy.

Rozhodčí: Brad Watson, Tom Chmielewski – Vaughan Rody, Jay Sharrers.

00:01

00:04
    V Rogers Aréně právě začalo utkání mezi Vancouverem a Coloradem, úvodní vhazování vyhráli Avalanche.

00:49
    Colorado podrželo puk za svou bránou a oba dva týmy po pár sekundách vystřídaly.

01:24
    Alex Tanguay z pravého křídla přenesl hru krásnou přihrávkou doleva na Nicka Holdena, který od mantinelu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, a jeho pokus mířil ke vzdálenější pravé tyči, Ryan Miller se ale překonat nenechal a předvedl úžasný semafor!

01:59
    Radim Vrbata byl v útočném pásmu příliš rychle a akci Vancouveru zastavilo postavení mimo hru.

02:28
    Andrew Bodnarchuk za svou bránou inkasoval tvrdý hit a skončil na ledě.

03:05
    Matt Duchene se z ničeho nic ocitl sám před bránou Ryana Millera a snažil se zamířit k pravé tyči, brankář Vancouveru ale v úvodu zápasu předvedl druhý skvělý zákrok a jeho pokus vyrazil!

03:28
    Avalanche se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Hra se přesunula před bránu Semjona Varlamova.

03:40
    Daniel Sedin se u levé tyče dostal k několika dorážkám, Semjon Varlamov u ní ale skvěle ucpal prostor a nenechal se překonat!

04:35
    Avalanche nahodili puk na bránu Vancouveru a Ryan Miller poté rychle vytřepal kotouč ze své lapačky, aby mohl rozehrát.

05:09
    Hra se odehrává ve vysokém tempu a přelévá se ze strany na stranu.

05:18
    Puk byl v útočném pásmu Vancouveru sražen do ochranné sítě a hra byla poté vykázána do středního pásma.

05:30
    Další přerušení hry, tentokrát kvůli puku, který zůstal ležet na zadní síti brány Semjona Varlamova.

06:04
    Chris Wagner napálil puk ze středního pásma na bránu Ryana Millera a ten ho tentokrát raději podržel v lapačce.
    Colorado získalo novou posilu, Shawna Mattiase z Toronta.

06:18
    Jannik Hansen poslal na bránu Colorada ze středního pásma nebezpečný skákavý puk, ten ale vzápětí zamířil vedle pravé tyče.

07:14
    Gabriel Landeskog vypálil z levého křídla a jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

07:47
    Statistika zablokovaných střel:

Colorado ze všech týmů v NHL zablokovalo nejvíce střel (1042).

08:31
    Vancouver právě vstřelil branku!
    ADAM CRACKNELL střílí gól a posílá Canucks do vedení 1:0!! Emerson Etem přihrál z rohu kluziště před bránu Adamovi Cracknellovi, který potáhl puk k levé tyči, počkal si až Semjon Varlamov půjde k ledu a poté ho poslal bekhendem pod horní tyč. Asistence: Emerson Etem, Derek Dorsett.
    08:31 Adam CRACKNELL - 1:0

08:31
    Francois Beauchemin (COL) dostal dvojnásobný trest, 2 minuty krosček + 2 minuty hrubost.

08:31
    Derek Dorsett (VAN) dostal dvojnásobný trest, 2 minuty krosček + 2 hrubost.

09:48
    Derek Dorsett se pustil do šarvátky s Francoisem Beaucheminem a hra pokračuje po jejich vyloučení ve hře 4 na 4.

10:45
    Vancouver se mohl rychle ujmout dvoubrankového vedení, střela jednoho z domácích hokejistů z pravého kruhu pro vhazování ale skončila na pravé tyči, od které se puk odrazil zpět do hry!

11:05
    Francois Beauchemin a Derek Dorsett jsou zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu.

12:48
    Nathan MacKinnon se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, puk ale za záda Ryana Millera propasírovat nedokázal!

12:54
    Avalanche se okamžitě po vhazování ocitali mezi kruhy pro vhazování v další šanci, ke střele se ale vzápětí nedostali.

13:07
    Daniel Sedin (VAN) dostal menší trest, 2 minuty sekání.

14:29
    Canucks se na pravém křídle po dobrém forčekingu dostali ke střele, která zamířila mimo, a Semjon Varlamov nemusel zasahovat.

14:53
    Avalanche rozjeli krásnou kombinační akci, po které mohli u levé tyče uklízet puk do prázdné brány, jenže Ryan Miller předvedl spektakulární zákrok a po bleskovém přesunu puk pravým betonem vyrazil mimo!

16:00
    Ryan Miller vytáhl neskutečný zákrok a Vancouver vede čtyři minuty před koncem první třetiny stále 1:0.

16:09
    Jarome Iginla tvrdě vypálil na pravém křídle z vrcholu kruhu pro vhazování, jeho následná střela ale zamířila mimo.

16:18
    Ryan Miller zastavil nahození Avalanche a po přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

16:25
    Nathan MacKinnon se dostal před bránou k odraženému puku a jeho bekhendový pokus zamířil vedle vzdálenější pravé tyče.

17:13
    Canucks tvrdě vypálil na levém křídle od modré čáry a jejich střela zamířila mimo.

17:37
    Semjon Varlamov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Vancouveru a poté podél mantinelu rozehrál.

17:59
    John Mitchell se ocitl u levé tyče v obrovské šanci a snažil se puk poslat z blízkosti pod horní tyč, jenže Ryan Miller vytáhl z rukávu další skvělý zákrok a puk vyrazil mimo tři tyče!

18:46
    JANNIK HANSEN se prosazuje střelou bez přípravy a posílá Vancouver do dvoubrankového vedení!! Daniel Sedin zamíchal za bránou Semjona Varlamova s pukem a poté krásnou přihrávkou našel mezi kruhy pro vhazování najíždějícího Jannika Hansena, který bez přípravy zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Daniel Sedin.
    18:46 Jannik HANSEN - 2:0

19:30
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 30 sekund a vypadá to, že už se na dvoubrankovém vedení Vancouveru nic nezmění.

19:58
    Colorado se dostalo na levém křídle ke střele, kterou Ryan Miller maskou vyrazil do ochranné sítě! To byla pěkná hlavička.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Vancouver vstoupil do zápasu, v němž chce ukončit sérii čtyř proher, dobře a v deváté minutě se prosadil z blízkosti bekhendovou střelou Adam Cracknell. Avalanche poté rozvířili vody a snažili se vyrovnat, jenže Ryan Miller předvedl tři úžasné zákroky a podržel svůj tým, zatímco Semjon Varlamov na opačné straně podruhé inkasoval, když ho střelou bez přípravy z mezikruží překonal Jannik Hansen. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 2 Colorado Avalanche 0.
    Ryan Miller podržel svůj tým v první části senzačním zákrokem.

Druhá třetina začne přibližně v 5:00.

20:01

20:09
    Colorado vstoupilo do druhé třetiny zostra a po ostrém nahození na bránu Ryana Millera vybojovalo útočné pásmo.

20:28
    Gabriel Landeskog na pravém křídle od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Ryan Miller ji ale levým betonem vyrazil! Další dobrý zákrok brankáře Vancouveru.

21:20
    Michajl Grigorenko odvedl v obranném pásmu dobrou práci a poté puk rozdal doprava Johnovi Mitchellovi.

21:50
    Ryan Miller vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Avalanche a rozehrál.

22:01
    Jared McCann vypálil z levého křídla a pozorný Semjon Varlamov jeho střelu ukryl v lapačce.

22:24
    Na opačné straně vypálili z pravého křídla Avalanche a po zákroku Ryana Millera musí dojít v brankovišti k úpravě ledu.

22:38
    Rozhodčí led rychle opravili s pomocí sněhu a puku a Adam Cracknell se na opačné straně ocital u levé tyče ve velké šanci, nakonec se ale ke střele proti trojnásobné přesile nedostal.

23:29
    Tým Colorada dostal menší trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

24:14
    Gabriel Landeskog vyvezl puk z obranného pásma a navíc se na levé straně ledové plochy dostal ke střele, kterou pozorný Ryan Miller vyrážečkou vyrazil do rohu ledové plochy.

24:59
    Carl Soderberg na levém křídle zachytil rozehrávku Vancouveru a po nabrání rychlosti se dostal do samostatného úniku, který se snažil u pravé tyče zakončit bekhendem, jenže nedokázal puk dostatečně zvednout a Ryan Miller si připsal fantastický zákrok!

25:30
    Colorado zvládlo oslabení skvěle, když Vancouver nepustilo ani k jedné střele a navíc dvakrát samo mohlo udeřit.

26:05
    Adam Cracknell vypálil na pravém křídle na přední tyč a pozorný Semjon Varlamov jeho pokus vyrazil mimo.

26:14
    Derek Dorsett (VAN) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

26:24
    Derek Dorsett sedí na trestné lavici a Colorado má v dnešním zápase k dispozici druhou přesilovou hru.

26:54
    Dan Hamhuis na levé straně obranného pásma zastavil útok Colorada a vyhodil puk za bránu Semjona Varlamova.

27:26
    Jarome Iginla dostal přihrávku do levého kruhu pro vhazování a bez přípravy se snažil střelou bez přípravy zamířit do vzdálenějšího pravého horního rohu, jenže Ryan Miller proti jeho střele vytáhl fantastický semafor a ukryl puk v lapačce!

27:39
    Francois Beauchemin musí pro puk obranného pásma poté, co se Vancouveru po přečkání velké šance podařilo vyhodit.

27:56
    Coloradu se nepodařilo rozehrát na levém křídle a puk skončil na zakázaném uvolnění.

28:28
    Francois Beauchemin napřáhl na pravém křídle z vrcholu pravého kruhu pro vhazování k jedovaté střele, která se od horní tyče odrazila do ochranné sítě! Canucks přečkali další horkou chvíli.

29:24
    Sven Baertschi a Bo Horvat se snažili u pravé tyče propasírovat puk za záda Semjona Varlamova, ve své snaze ale neuspěli.

29:49
    Přihrávka na Svena Baertschiho byla příliš prudká a Colorado se mohlo po zisku puku v obranném pásmu vydat na steč.

29:57
    Coloradu se ale vzápětí nepodařilo na pravé straně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

30:15
    Jannik Hansen napřáhl v blízkosti modré čáry po vyhraném vhazování ke tvrdé střele, kterou Semjon Varlamov ukryl v lapačce.
    Citoslovce, které dokonale vystihuje výkon Ryana Millera.

Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

30:23
    Matt Duchene krátce za útočnou modrou čárou ztratil puk a Canucks úspěšně rozbijí jeden útok Colorada za druhým.

31:03
    Iginla nabral dobrou rychlost a u levé tyče se snažil bekhendem zamířit pod horní tyč, Ryan Miller ale jeho pokus ramenem vyrazil!

31:35
    Jarome Iginla se ve druhé třetině dostal do dvou slibných šancí, v obou případech si ale vylámal zuby na Ryanovi Millerovi.

32:02
    Canucks odpověděli střelou od modré čáry, kterou Semjon Varlamov pravým betonem vyrazil mimo.

32:17
    Vancouver právě vstřelil branku, která nebyla uznána!
    Adam Cracknell u levé tyče dopravil kotouč do brány, jenže atakoval Semjona Varlamova a jeho gól nebyl zřejmě kvůli nedovolenému bránění brankáře uznán.

33:22
    Patrick Roy si vyžádal Coach Challenge a udělal moc dobře!

33:41
    Teď jde o to, zda takhle situace Colorado konečně pořádně nakopne.

34:28
    Jarome Iginla mezi kruhy pro vhazování vystřelil zápěstím a jeho střela letící těsně nad ledem se od jedné z holí odrazila vedle pravé tyče.

34:57
    Jarome Iginla se vzápětí dostal do zakončení u levé tyče, opět si ale na skvěle chytajícího brankáře Ryana Millera nepřinesl a brankář Vancouveru jeho pokus pravým ramenem vyrazil mimo!

35:06
    Chris Brigras na pravém křídle napřáhl v blízkosti modré čáry ke tvrdé střele, tu ale zastavil Ryan Miller. Před námi je krátká přestávka.

35:16
    Colorado sice vyhrálo vhazování po pravici Ryana Millera, poté se ale nepřesnou přihrávkou samo připravilo o útočné pásmo.

35:50
    Blake Comeau vypálil z pravého křídla, jeho střela ale zamířila mimo.

36:24
    Colorado rozjelo nádhernou kombinační akci, po které Erik Johnson mohl uklízet puk z prostoru mezi kruhy pro vhazování do prázdné brány, jenže našel pouze pravý beton Ryana Millera, který předvedl zákrok dnešního zápasu! Fantazie.

37:07
    Jake Virtanen vypálil bekhendem a Semjon Varlamov si připsal úspěšný zákrok.

38:00
    Do konce druhé třetiny zbývají odehrát dvě minuty.

38:20
    Chris Bigras z levého křídla pálil pod horní tyč a puk se od pravého ramene Ryana Millera odrazil mimo!

38:59
    Ryan Miller ukryl sraženou střelu Colorada z levého křídla v lapačce a přerušil hru.

39:02
    Semjon Varlamov se ocitl s pukem mimo vymezený prostor za bránou, ve kterém může brankář hrát, a Colorado půjde do čtyř.

39:02
    Semjon Varlamov (COL) dostal menší trest, 2 minuty opuštění prostoru vymezeného za bránou pro rozehrávku brankáře.

39:55
    RADIM VRBATA střílí gól v samotném závěru druhé třetiny a nyní skóre 3:0 pro Vancouver opravdu platí!! Radim Vrbata předvedl před bránou dobrý důraz a poslal puk pod horní tyč. Asistence: Henrik Sedin, Ben Hutton.
    39:55 Radim VRBATA - 3:0

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ryan Miller pokračoval po přestávce ve fantastickém výkonu a necelých pět minut před koncem druhé části vytáhl úžasný zákrok, když střelu Erika Johnsona směřující z mezikruží po nádherné kombinaci do prázdné brány pravým betonem vyrazil mimo. Před šancí Johnsona domácí Adam Cracknell vstřelil svůj druhý gól v zápase, ten ovšem nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Canucks přečkali tlak Colorada a pět sekund před koncem druhé části se prosadil Radim Vrbata. Skóre po 40 minutách. Vancouver Canucks 3 Colorado Avalanche 0.
    Další spektakulární zákrok v podání brankáře Ryana Millera.

Třetí třetina začne přibližně v 5:59.

40:01

40:52
    V Rogers Areně před pár okamžiky začala třetí třetina, do které domácí Vancouver vstupuje s tříbrankovým vedením.

41:35
    Michajl Grigorenko se ocitl v prostoru mezi kruhy v dobré střelecké pozici, jeho následný pokus ale zastavil objetí Alexander Burrows, který se v pádu vrhl do jeho střely.

41:43
    Blake Comeau mohl vstřelit alespoň čestný gól, když už nic, ale jeho střela z levého kruhu pro vhazování se od tyče odrazila zpět do hry!

42:28
    Vancouver přečkal horké chvilky a vyhodil puk na zakázané uvolnění.

42:40
    Alex Tanguya se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, puk ale nad levé rameno Ryana Millera poslat nedokázal!

43:35
    Ryan Miller je dnes k nepřekonání a nevím, co by se muselo stát, aby Colorado skóre alespoň vyrovnalo.

43:47
    Colorado vyhodilo puk po pravé straně na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala před bránu Semjona Varlamova.

44:27
    Emerson Etem sebral zbytky sil a na levém křídle šlápl do nohu, poté následovala střela, která mířila do bližšího horního rohu brány, Semjon Varlamov ji ale pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě!

44:54
    Emerson Etem napřáhl na modré čáře ke tvrdé střele bez přípravy, která zamířila vedle pravé tyče.

45:31
    Henrik Sedin přihrávkou z pravého křídla hledal na vzdálenější tyči své dvojče, Daniel Sedin ale na jeho prudký pas nedosáhl.

46:14
    Colorado se ubránilo a John Mitchell vyhodil puk do zóny Vancouveru tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

46:53
    Gabriel Landeskog v blízkosti levé tyče posílal před bránu bekhendem nebezpečnou přihrávkou, Tyson Barrie na ni ale na vzdálenější pravé tyči těsně nedosáhl.

47:14
    Ryan Miller ukryl střelu Nathana MacKinnona z pravého křídla v lapačce a po přerušení hry následuje krátká přestávka.
    Překonaného brankáře Ryana Millera zachránila levá tyč.

47:55
    Colorado se sice snaží, jenže je to marné. Ryan Miller chytá skvěle, a když je překonaný, tak ho zachrání tyč.

48:31
    Bo Horvat na pravém křídle předvedl nádhernou stahovačku mezi bruslemi a poté na vzdálenější levé tyči našel zpětnou přihrávkou Jakea Virtanena, který mířil k levé tyči, Semjon Varlamov ale vytáhl skvělý zákrok a puk zastavil!

49:09
    JANNIK HANSEN zakončuje nádhernou akci Vancouveru a posílá svůj tým do čtyřbrankového vedení!! Henrik Sedin přihrál do jízdy Danielovi Sedinovi, a ten z pravého křídla našel na levé straně krásnou žabičkou najíždějícího Jannika Hansena, který do jeho přihrávky pouze vložil hůl a bekhendem poslal puk k levé tyči. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.
    49:09 Jannik HANSEN - 4:0

50:05
    Colorado prostě chce vstřelit alespoň ten jeden gól a sympaticky to zkouší necelých deset minut před koncem při hře bez brankáře! Tohle se jen tak nevidí a velice cení.

51:07
    Sven Baertchi mohl puk uklízet na pravém křídle z modré čáry do prázdné brány, jeho střela ale byla zablokována.

51:21
    Po krátké reklamní přestávce se vhazovalo ve středovém kruhu, přičemž Semjon Varlamov zůstal sedět na střídačce.

51:39
    CHRISTOPHER TANEV se zapisuje mezi střelce dnešního zápasu a střelou do prázdné brány zvyšuje na 5:0! Christopher Tanev se s tím nemazlil a ze středního pásma puk napálil do odkryté brány. Asistence: Henrik Sedin, Daniel Sedin.
    51:39 Christopher TANEV - 5:0

52:51
    Colorado vyhodilo puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před bránu Semjona Varlamova.

53:24
    Colorado to nebalí a chce vstřelit ten jeden čestný gól za každou cenu, jeho snaha už ale začíná být hodně kostrbatá.

54:07
    Dvojčata Sedinových:

Henrik Sedin a Daniel Sedin hrají parádně zápas a dohromady už zaznamenali sedm asistencí. Kapitán Henrik Sedin čtyři, zatímco jeho dvojče Daniel o jednu méně.

54:56
    Po reklamní přestávce jsme zpět v Rogers Areně, kde už si fanoušci Colorada zcela určitě přejí, aby byl konec.

55:10
    O osudu utkání už je dávno rozhodnuto, a pokud by Ryan Miller dnes inkasoval, v Denveru by vyhlásili státní svátek.

56:23
    Alex Tanguya se snažil u levé tyče protrhnout střeleckou neschopnost, ta je ale pevná jako čínská zeď! Ryan Miller pravým betonem jeho pokus vyrazil a poté puk holí uklidil do bezpečí, aby ho nepustil k dorážce.

57:00
    Do konce zápasu, který už je v závěru hodně jednotvárný, zbývají odehrát tři minuty.

57:24
    Ryan Miller se po přerušení hry občerstvil z lahve položené na horní síti a nyní se bude koncentrovat na to, aby se o čisté konto nenechal zbytečně připravit.

58:10
    Semjon Varlamov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Canucks.

58:32
    Puk skončil na střídačce a je jasné, že Colorado dnes prohraje, a ne malým rozdílem, přesto si zaslouží pochvalu za to, že za stavu 4:0 odvolalo brankáře a pokusilo se o vstřelení čestného gólu.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

59:12
    Colorado právě vstřelilo branku!
    JOHN MITCHELL skóruje a připravuje Ryana Millera o čisté konto, vyvěste prapory!! Před bránou Ryana Millera vznikl obrovský závar a brankář Vancouveru první dvě dorážky vleže zastavil, proti třetí v blízkosti levé tyče v podání Johna Mitchella už byl ale bezmocný. Aby to nebylo tak jednoduché, tak si ještě hlavní trenér Canucks Willie Desjardins vyžádal Coach Challenge, která nebyla úspěšná. Asistence: Jarome Iginla, Michajl Grigorenko.
    59:12 John MITCHELL - 5:1

59:45
    Do konce zápasu zbývá odehrát poslední 15 sekund.

59:56
    Semjon Varlamov si ještě připsal jeden zákrok po střele Bo Horvata, více už se ale v dnešním zápase nestane.

Trápení Colorada v Rogers Areně je u konce. Vancouver vstupoval do třetiny za tříbrankového vedení, které v polovině třetí třetiny navýšili Jannik Hansen a střelou do prázdné brány Christopher Tanev. Ano, je tomu skutečně tak, Colorado totiž deset minut před koncem za rozhodnutého stavu 4:0 odvolalo brankáře, aby se pokusilo o vstřelení alespoň čestného gólu, což se nakonec Avalanche podařilo, když se 42 sekund před koncem prosadil s dorážky John Mitchell a jeho gól potvrdilo video. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 5 Colorado Avalanche 1.
    Vancouver vítězí 5:1 díky 37 zákrokům skvělého Ryana Millera.

1. Ryan Miller (VAN) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    2. Jannik Hansen (VAN) 0+2
    3. Henrik Sedin (VAN) 0+4

Radim Vrbata (VAN) 1+0, 1 střela, čas na ledě 12:41 (06:48:21)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Cracknell (Etem, Dorsett), 19. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 40. Vrbata (H. Sedin, Hutton), 50. Hansen (D. Sedin, Sedin), 52. Tanev (H. Sedin, D. Sedin) – 60. Mitchell (Iginla, Grigorenko)

Rozhodčí: Brad Watson, Tom Chmielewski – Vaughan Rody, Jay Sharrers

Diváci: 18431