Vítkovice – Zlín 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 3:1 (kon.) | Plzeň – Sparta 3:4 (po pr.)
Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.) | Liberec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:5 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:3 (1:2 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
3:4 (0:0, 2:0, 1:3 - 0:1)
HC Sparta Praha
Úterý 23.02.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 48. kolo

60:42
    Jakub Jeřábek byl faulován ve velice dobré šanci! Dvě minuty za sekání si tedy odpyká Marek Hrbas (SPA), jenž dnes hraje svůj stý zápas v extralize. A nyní se zcela jistě bude modlit, aby si odseděl opravdu celé dvě minuty.

53:43
    Domácí čeká 40 sekund přesilovka pět na tři! Dvě minuty za podražení Miroslava Indráka totiž dostává Jan Piskáček (SPA).

52:23
    Juraj Mikuš (SPA) dnes podruhé míří na trestnou lavici, znovu za stejný prohřešek vůči stejnému hráči – hákoval Erika Hrňu.

45:00
    Andrej Kudrna (SPA) ještě domácího brankáře seknul, za což dostává dvouminutový trest.

37:22
    Adam Polášek (SPA) je vyloučen na dvě minuty za sekání, přesilovku si nyní zahrají Plzeňané.

35:03
    Slovenský obránce Kristián Kudroč (PLZ) držel pronikajícího Lukáše Pecha, dostává tedy dvě trestné minuty. Po komerční přestávce rozehrají hosté první přesilovku.

22:49
    Druhá přesilová hra pro modrobílé. Jan Švrček (SPA) podrazil Miroslava Indráka a míří na trestnou lavici. Jak s výhodou naloží Plzeňští nyní?

18:40
    Erik Hrňa byl v šanci hákován Jurajem Mikušem (SPA), indiány tedy čeká první přesilová hra v dnešním zápase.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 35. Johnson (Bližňák, Kadlec), 36. Bližňák (Hollweg), 59. Kratěna (Jeřábek, Kadlec) – 41. Polášek (Piskáček), 51. Polášek, 53. Kudrna, 65. Hamilton (Klimek, Švrček)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Moravčík, Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Lev, Hollweg. Trenér: Michal Straka.
    HC Sparta Praha: Taylor (Pöpperle) – Polášek, Piskáček, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Buchtele "A", Přibyl, Forman – Kudrna, Klimek, Hamilton – Kumstát "A", Pech, Netík "C" – Dragoun, Černoch, Komárek – Hozák. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Horák, Pešina – Komárek, Ondráček