Braga – Sion 2:2 (kon.)
SC Braga
2:2 (1:2)
FC Sion
Středa 24.02.2016, 18:00 • Estádio Municipal de Braga, Braga (POR) • Evropská liga • Play-off
    SC Braga oslavuje postup do osmifinále letošního ročníku UEFA Europa League, když v závěru přežila infarktový okamžik.

UEFA Europa League | Final E aí vamos nós a deslizar até aos oitavos de final da competição. SC Braga 2-2 FC SionGolos: Josué (27'), Stojiljkovic (48'); Gekas (16' e 29')#EstamosJuntos

Zveřejnil(a) Sporting Clube de Braga dne 24. únor 2016

Braga po poločase prohrávala se Sionem v odvetě playoff UEFA Europa League se Sionem 2:1 a švýcarský tým byl blízko k tomu, aby zápas dotáhl do prodloužení, jenže krátce po přestávce se prosadil Nikola Stojiljković a pohotovou střelou poslal portugalský klub do osmifinále, zatímco Sion letos v evropských pohárech končí. Nemuselo tomu ovšem tak být, jenže nádherná střela Vincenta Ruefliho ze třetí minuty nastavení skončila na břevnu. Konečný výsledek. SC Braga 2 FC Sion 2 (agregát 4:3). (20:00:28)

90+4

90+4
    Ruefli ve třetí minutě nastavení mohl poslat Sion do osmifinále UEFA Europa League, jenže jeho rána orazítkovala břevno a udělala tečku za dnešním zápasem!
    90+3. Vincent Ruefli mohl poslat FC Sion do osmifinále!

90+3
    Vincent Ruefli napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné střele, která skončila na břevnu. V Braze zazvonila horní tyč, která se chvěje po jeho ráně ještě teď!

90+2
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ahmed Hassan, přichází André Pinto.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.

90
    Střídající Mujangi Bia mohl vstřelit postupový gól, jenže brankář Matheus Magalhães skvěle vyběhl ze své brány a jeho střelu vyrazil těsně vedle pravého horního rohu!

89
    Martin Zeman dnes prožívá debut v dresu FC Sionu a pokusí se v závěru zápasu vstřelit svému týmu postupový gól.

88
    Střídání v týmu FC Sion: ze hřiště odchází Theofanis Gekas, přichází Martin Zeman.

87
    Mujangi Bia rozehrál na levém křídle standardní situaci a do šestnáctky Bragy poslal z velké dálky nebezpečný centr, hosté se ale vzápětí do zakončení těsně nedostali.

86
    Střely:

SC Braga 6 FC Sion 4

85
    Sion se nemůže dostat k míči, a když už se ho hosté zmocní, tak ho vzápětí velice rychle ztratí.

84
    Braga má vývoj zápasu pevně pod kontrolou a utkání spěje za nerozhodného stavu 2:2 ke svému konci.

83
    Sion by si měl začít vytvářet závěrečný tlak, jenže aktivnější jsou směrem vpřed domácí fotbalisté Bragy.

82
    Baiano se snažil v blízkosti šestnáctky získat míč, jenže to přehnal s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.

81
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Nikola Stojiljković, přichází Rui Fonte.

80
    Braga mohla zpečetit svůj postup, třetí gól dnes ale zatím nevstřelila a na řadu přichází na domácí straně střídání.

Tomáš Reiner

Branky: 27. Josué (pen.), 48. Stojiljković (R. Silva) – 16. Gekas (Assifuah), 29. Gekas

Karty:   62. Josué (BRG) – 10. Vanczák (SON)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:11.
    SC Braga: Magalhães – Baiano, Ferreira, Boly, Goiano – Mauro (C), Carlos – Josué (62. Santos), R. Silva – Ah. Hassan (90+2. Pinto), Stojiljković (81. Fonte).
    Náhradníci: Marafona – Pinto, Djavan, Augusto, Eduardo, Fonte, Santos.

FC Sion: Vaņins – Ruefli, Vanczák, Ndoye, Jagne – Salatic (C), Fernandes – Konaté, Assifuah (76. Mujangi), Garcia Carlitos – Gekas (88. Zeman).
    Náhradníci: Fickentscher – Cichero, Sierro, Mujangi, Zeman, Karlen, Follonier.

Rozhodčí: Liran Liany. Asistenti: Danny Krasikow, David Elias Biton. Čtvrtý rozhodčí: Nissan Davidy. Brankoví rozhodčí: Roi Reinshreiber, Eli Hacmon (všichni ISR)
    18.02.2016
    Sion - Braga 1:2

Branky: 54. Konaté (Salatic) – 13. Stojiljković (Ah. Hassan), 62. R. Silva (Carlos)

Karty:   21. Fernandes (SON), 71. Garcia Carlitos (SON) – 19. N. Vukčević (BRG)   90. N. Vukčević (BRG)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 21:10.