Columbus – New Jersey 6:1 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Toronto – Carolina 3:1 (kon.)
Florida – Arizona 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:6 (kon.) | Calgary – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:3 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
6:1 (3:0, 2:1, 1:0)
New Jersey Devils
Pátek 26.02.2016, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Děkuji vám za pozornost a u NHL zase někdy nashledanou. (03:38:11)

Tři hvězdy utkání

1. Nick Foligno (CBJ) – 3+1
    2. Matt Calvert (CBJ) – 0+3
    3. Brandon Dubinsky (CBJ) – 1+0

Do vedení se dostali domácí v šesté minutě, kdy se střelou z brankoviště nadvakrát prosadil Nick Foligno. Stejný hráč navyšoval vedení svého celku do odkryté branky v momentě, kdy byla obrana hostů naprosto dezorientovaná. Třetí branka přišla v poslední minutě třetiny, kdy se také z bezprostřední blízkosti prosadil Brandon Saad.

Do druhé třetiny vletěli hosté hodně aktivně a povedlo se jim snížit na rozdíl dvou branek zásluhou Reida Bouchera. Následovala další aktivita zakončena druhou brankou, která ale rozhodčím nakonec nebyla uznána. Tato situace hosty lehce srazila, protože se následně šťastně, ale přeci jen prosadil Nick Foligno, jenž si připsal třetí branku utkání. V závěru třetiny se trefil ještě Brandon Dubinsky.

Třetí perioda se spíše dohrávala a k vidění nebylo moc šancí na ani jedné straně. Nakonec se povedlo právě domácím dát šestou branku, a to minutu před koncem utkání. Po chybě Merrilla se z protiútoku prosadil Rene Bourque.

Střely na branku: 24:26

59:52
    Blue Jackets už jen kombinují za brankou a radují se ze své výhry spolu s fanoušky.
    58:59 Rene BOURQUE - 6:1

58:59
    Columbus právě vstřelil branku!
    Veliká chyba Jona Merrilla na modré čáře znamená šestý zásah pro domácí celek. RENE BOURQUE zachytil puk a mířil sám na Kinkaida, kterého si vymíchal a přidal šestou branku svého celku. Bez asistence.

58:26
    Devils se hnali do útoku, ale jejich přečíslení naprosto nelogicky pokazí Adam Henrique, který vjede do pásma dříve, než Kennedy.

57:42
    Poslední dvě minutky nám za pár sekund začnou a my vidíme už jen dohrávací část tohoto utkání. Columbus se bude radovat ze třetího skalpu Devils v této sezóně.

56:58
    Nahazovaný puk ze středního pásma Korpisalo jen vyrazil. Puk mají jeho spoluhráči, kteří vyráží do útoku.

56:07
    Od modré to zkoušel Daemon Severson, ale hostující obránce ani nedokázal branku ohrozit.
    Ten moment, kdy si uvědomíte, proč milujete hokej.

55:32
    Travis Zajac nahazoval puk před branku na Reida Bouchera, kterému se ale jeho přihrávku nepovedlo zachytit.

54:52
    Adam Henrique následně vjel do útočné třetiny, ale nebyl tam jako první. Píská se ofsajd a následuje pauza.

54:17
    Domácí najeli do útočného pásma, kde se jim ale nepovedlo svou akci nějakým způsobem zakončit.

53:16
    Devils byli aktivní před brankou domácího brankáře, ale branku se jim dát nepovedlo. Ani jedna ze střel nebyla nebezpečná.

52:33
    Utkání se dle mého soudu spíše jen dohrává. Vidíme, tedy spíše nevidíme žádné akce, či nějaké aktivní snažení od obou celků.

52:04
    Keith Kinkaid zachytil puk za svou brankou a následně jej poslal na své spoluhráče.

David Panuška

Branky a nahrávky: 6. Foligno (Calvert), 9. Foligno (Calvert, Karlsson), 20. Saad (Calvert, Karlsson), 34. Foligno (Savard, Karlsson), 39. Dubinsky (Foligno, Murray), 59. Bourque – 22. Boucher (Zajac, Severson)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (McElhinney) – Jones, Murray, Savard, Johnson, Ťjutin, Prout – Saad, Wennberg, Hartnell – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Foligno, Karlsson, Calvert – Bourque, Campbell, Rychel
    New Jersey Devils: Schneider (21. Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Merrill, Severson – Stempniak, Henrique, Kalinin – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Josefson, Kennedy – Tootoo, Gionta, Ruutu

Rozhodčí: Lee, St. Pierre – Gawryletz, Barton