Columbus – New Jersey 6:1 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Toronto – Carolina 3:1 (kon.)
Florida – Arizona 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:6 (kon.) | Calgary – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:3 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
New York Rangers
Pátek 26.02.2016, 02:10 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:43:29)

New York Rangers: 7

Už se nic nestane, hosté udrželi těsné vedení a radují z vítězství na ledě St. Louis! Bluesmani měli dobrý vstup do poslední části, ale poté, co nevyužili dvě dobré šance, přišel trest v podobě gólu Kreidera, na který již domácí odpovědět nedokázali. Obdržený gól a hlavně výtečný Lundqvist v brance Rangers dokonale odzbrojili i útočnou hvězdu Tarasenka, který dnes vyšel bodově naprázdno.

59:02
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, puk na holích domácích borců.

58:30
    Devadesát sekund dělí Jezdce od cenného vítězství na ledě St. Louis.

58:10
    Nakonec se Gunnarsson dostává z pravé strany ke střele, tu ale zblokoval obránce Jezdců.

57:50
    Shattenkirk má problém s rozehrávkou, vyčkává na lepší postavení útočníků.

57:33
    Stepan spěchá za pukem, mířícím do útočného pásma.

56:27
    Po obdrženém gólu jako by domácí vypadli z role a na každou střelu na branku Lundqvista se neskutečně nadřou.
    Ten moment, kdy si uvědomíte, proč milujete hokej.

56:01
    Je tu závěr zápasu, Berglund ztrácí puk na útočné modré, domácím se směrem dopředu tolik nedaří.

54:52
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

54:50
    Již se hraje, Gunnarsson ztratil helmu ve vlastní třetině.

54:20
    Oddechový čas pro hosty.

54:20
    Zakázané uvolnění New Yorku, vhazovat se bude po levici Lundqvista.

53:55
    Bluesmani drželi útočné pásmo, chybí tam ale pohyb v prostoru před brankou.

52:40
    Rangers v útočném pásmu, po špatné přihrávce se o něho ale sami připravují, tak alespoň střídají.

52:00
    Miller v ofsajdovém postavení na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

51:50
    Domácím přesilová hra vůbec nevyšla, v podstatě neohrozili Lundqvista v brance Rangers.

51:21

49:48
    Bluesmani již dnes jednu přesilovou hru využili, jak tomu bude nyní?

49:21
    Dvě minuty za hákování dostává Lindberg, domácí si zahrají přesilovou hru.

48:25
    Stalberg si najel po levé straně do útočného pásma, vypálil na Allena, ten chytá a hned rozehrává.

47:21

46:05
    Ani tentokrát se Jezdcům nedaří získat útočné pásmo.

45:45
    Domácím se podařilo dostat puk ze třetiny a mohou bleskově vystřídat.

45:21
    Český forvard Dmitrij Jaškin oslabuje svůj tým, dvě minuty za nedovolené bránění.
    44:18 Chris KREIDER - 1:2

44:18
    Rangers právě vstřelili branku!
    Nedáš, dostaneš! Domácí měli hned několik dobrých šancí, Upshall neproměnil svůj nájezd a z protiútoku se prosazují hosté, po výborné přihrávce Lindberga, od levého mantinelu, se ocitl před Allenem zcela osamocený CHRIS KREIDER, který se nemýlil a prostřelil domácího gólmana. Asistence: Oscar Lindberg a Kevin Hayes.

44:07
    Ne, ani samostatný únik domácím nestačí ke skórování, Upshalla Lundqvist dokázal vychytat.

43:04
    Dmitrij Jaškin se octil v dobré pozici na levé straně, ale Lundqvist mu tygřím skokem zabránil ve skórování.

42:13
    Bortuzzo pálí z levé strany, Lundqvist opět chytá a tentokrát již přerušuje hru.

41:52
    Zatím trochu opatrný úvod třetí třetiny, byť si již Lundqvist připsal několik zákroků, nyní po střele Brodziaka.

40:58
    Lundqvist znovu skvělý po střele Berglunda.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:58.

Bluesmanům se ve druhé třetině podařilo vyrovnat, když svou převahu vyjádřili gólově zásluhou Brouwera. Ten se dokázal prosadit na brankovišti, i přes snahu obránců Jezdců. Domácí si vytvořili i další šance, které však skvěle pochytal Lundqvist.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Brodziak neudržel puk v útočném pásmu, ale domácí jsou zpět ve třetině soupeře.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:24
    Dmitrij Jaškin v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

37:45
    Dobrá šance domácích, kdy Backes postupuje s Tarasenkem na jediného obránce, ale Tarasenko to totálně zazdil, místo přihrávky se zkoušel sám prosadit, ale dostal se z úhlu a Lundqvista nedokázal překonat.

37:22
    Pohotová střela Schwartze, kterou však Lundqvist viděl a dokázal puk vyrazit.

36:57
    Sudí přerušují hru po zákroku Lundqvista, hned poté se do sebe několik hráčů za brankou pustilo.

36:23

36:18
    Lundqvist nyní předvedl fantastický zákrok po střele Parayka z pravé strany, parádní "semafor".
    34:23 Troy BROUWER - 1:1

34:23
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    V prostoru před brankou se nejrychleji zorientoval TROY BROUWER, jehož střelu Lundqvist neudržel a puk se pomalu dokutálel za brankovou čáru, což ještě dorážkou pojistil Fabbri. Asistence: Paul Stastny a Jay Bouwmeester.

33:28
    A Kevin Shattenkirk dostává trest za vysokou hůl, byla tam krev v obličeji Tarasenka, jsou to čtyři minuty!

33:28
    Závar před brankou Lundqvista, po němž se Tarasenko ocitá po zákroku Shattenkirka na ledě.

32:44
    Dělovka Bouwmeestera pouze orazítkovala zadní hrazení, hosté hned poté dostávají puk ze třetiny.

31:30
    Puk míří ze třetiny Bluesmanů, kteří se snaží dostat do útočného pásma.

31:14
    Jake Allen se těžce zvedá z branky po jednom ze zákroků a vypadá to, že bude muset možná střídat.

30:10
    Jenže Bouwmeesterovi utíká puk z hole a domácí ztrácejí pásmo.

29:45
    Puk míří do třetiny Jezdců, domácí přečkali tlak soupeře a nyní sami mohou zaútočit.

29:03
    Jezdci v útočném pásmu, diváci pískají a bučí, domácí jsou pod tlakem.

26:53

25:58
    Moore pálí z pravé strany, Allen jeho bekhendový pokus sráží za branku.

25:24
    Nyní to je již zakázané uvolnění domácích, kteří své oslabení přečkali v pohodě, navíc si sami vypracovali velkou šanci.

25:17

23:54
    Při vlastním oslabení se domácí dostali do šance, Brodziak však z bezprostřední blízkosti netrefuje branku Jezdců!

23:17
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici odchází David Backes.

22:36
    Na druhé straně pálí Miller, ale Allen chytá a raději přerušuje hru.

22:25
    Lundqvist sice na zadku, důležité ale je, že vyráží puk.

21:54
    Icing odpískán Bluesmanům, vhazování po levici Allena.

21:10
    Stastny se chystal ke střele, ale nakonec ho zastavil obránce Rangers.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:04.

První třetina nabídla velmi dobrý hokej. Oba týmy vycházejí hlavně ze zabezpečené obrany, na obou stranách tak vynikají hlavně gólmani. Přesto jeden inkasoval, a to domácí Allen, kterého ve 14. minutě překonal Glass, tečující střelu Girardiho od modré.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:38
    Puk míří ze třetiny Rangers zásluhou Moora.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:40
    Až nakonec Bluesmani ztratili puk a hrají tak hosté.

18:25
    Domácí s pukem ve vlastní třetině, jako by se báli rozehrát.

17:22
    Kombinaci St. Louis přerušuje odpískaný ofsajd.

17:05
    Hosté rozehrávají, puk sice míří do útočného pásma, ale tam není nikdo v bílém dresu, hrají domácí.

16:31
    Vhazování po levici Lundqvista, puk míří ze třetiny Rangers.

15:53
    Znovu se dostal do zakončení Tarasenko, který se obráncům Jezdců velmi těžce brání, Lundqvist však jeho střelu dokázal zkrotit.

15:00
    Poslední pětiminutovka první třetiny, puk za brankou Jezdců, kde rozehrává gólman Lundqvist.

14:40
    Girardi již nestihl puk v útočném pásmu, je pískán ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu, ale až po reklamní přestávce.

14:25
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

13:50
    Pro Tannera Glasse je to teprve druhý gól v sezóně.
    13:14 Tanner GLASS - 0:1

13:14
    Po vyhraném souboji v rohu třetiny St. Louis se puk dostává na modrou, odkud z pravé strany pálí Girardi, jehož střelu lehce tečoval TANNER GLASS. Gólman Allen na změnu směru nedokázal zareagovat a hosté jdou do vedení. Asistence: Dan Girardi.

12:08
    Z protiútoku se cpal do zakončení Lehterä, ale Lundqvist ho vychytal.

11:46
    McDonagh čekal na střelu, nakonec ale od modré branku Allena netrefuje.

10:32
    Marek Hrivík přitlačen ve vlastní třetině na mantinel, kde se nyní bojuje o puk.

10:00
    Je za námi prvních deset minut dnešního utkání, v němž se hraje velmi dobrý hokej, byť zatím bez gólů.

09:22
    Po střele Tarasenka zazněla za zády Lundqvista branková konstrukce!

08:42
    Stepan pálí z pravé strany, jeho střela zápěstím končí mimo branku St. Louis.

08:15
    O puk se bojuje za brankou St. Louis.

07:36
    Teprve nyní rozhodčí přerušují hru, je pískán icing Rangers, vhazování po levici Lundqvista.

06:40
    Puk míří ze třetiny St. Louis, hosté jsou ve vlastní třetině.

06:05
    Ve statistice střel na branku vedou domácí 3:2.

05:42
    Tarasenko na druhé straně pálí z pravé strany, Lundqvist musí vyrážet.

05:11
    Pěkná akce hostů, kterou zakončuje Hayes střelou z pravé strany, Allen vyráží.

04:50
    Hraje se dlouho bez přerušení, Boyle nahazuje puk do útočného pásma.

04:11
    Marek Hrivík vyhrál osobní souboj s Moorem, puk se dostává ze třetiny Bluesmanů.

02:55
    Domácí nahazují puk za branku Lundqvista, tam ale hrají hosté.

02:11
    Hosté rozehrávají z vlastního pásma, pas na Zuccarella nepřesný.

01:02
    Lundqvist musí zasahovat po střele Fabbriho, hra přerušena.

00:28
    Schwartz hned po přejetí útočné modré pálí na branku Rangers, tu ale netrefuje.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:01

St. Louis Blues: Allen (Copley) – Shattenkirk, Bouwmeester, Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Stastny, Brouwer – Berglund, Backes, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Jaškin

New York Rangers: Lundqvist (Rääntä) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Klein, Yandle, Boyle – Miller, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Fast – Lindberg, Hayes, Stalberg – Glass, Moore, Hrivík

Rozhodčí: Rehman, Peel – McElman, Alphonso.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Půjde o souboj dvou týmů z čela svých konferencí. Bluesmani drží v Západní konferenci čtvrté místo, Jezdci jsou pak ve Východní konferenci ještě o stupínek výše, tedy třetí. Oba týmy se tolik nepotkávají, vzhledem k tomu, že jsou z jiné konference, letos se tak střetly pouze jednou. Bylo to v listopadu, kdy v Madison Square Garden zvítězili Jezdci jasně 6:3.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž ST. LOUIS BLUES přivítá na svém ledě NEW YORK RANGERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 35. Brouwer (Stastny, Bouwmeester) – 14. Glass (Girardi), 45. Kreider (Lindberg, Hayes)

St. Louis Blues: Allen (Copley) – Bouwmeester, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Stastny, Brouwer – Berglund, Backes, Pääjärvi – Upshall, Brodziak, Jaškin
    New York Rangers: Lundqvist (Rääntä) – McDonagh, Girardi, M. Staal, Boyle, Yandle, Klein – Miller, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Fast – Lindberg, Hayes, Stalberg – Glass, Moore, Hrivík

Rozhodčí: Rehman, Peel – McElman, Alphonso

Diváci: 17 524