Olomouc – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Č. Budějovice – Letňany 6:2 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Chomutov 4:3 (po pr.) | K. Vary – Vsetín 6:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 2:6 (kon.)
Vítkovice – Slavia 2:9 (kon.) | Liberec – HC Plzeň 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Opava 13:2 (kon.)
HC Litvínov – Havířov 7:3 (kon.) | Třinec – Sparta 4:3 (kon.) | Jihlava – Poruba 3:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Piráti Chomutov
Pátek 26.02.2016, 15:00 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pátek je znovu tady a s ním i víkend, který s sebou vždy přináší pořádnou porci hokejových zápasů. Tempo nezvolní ani NOEN Extraliga staršího dorostu, v rámci které přivítá BK Mladá Boleslav tým Piráti Chomutov. V boleslavské malé hale začínáme úderem patnácté hodiny odpolední.

Piráti jsou velmi silný celek, který ještě do uplynulého víkendu držel dlouhou sérii šestnácti výher v řadě! Tu však zničehonic přerušil Zlín, který překvapivě rozstřílel Chomutov na domácím ledě 6:1. Stalo se tak v sobotu a od té doby Chomutovští žádný další zápas neodehráli, a tak je těžké odhadovat, co s nimi tak vysoká prohra udělala.

Boleslavští starší dorostenci sice neprožívají moc povedenou nadstavbovou skupinu, do které postoupili jako tým s nejmenším počtem bodů. Poslední dobou mají ale výkony Bruslařského klubu vzrůstající tendenci. Po třech výhrách v řadě však Boleslavští v sobotu také prohráli. V Praze totiž nestačili na velmi silnou Spartu, které podlehli 1:5.

Vzájemné zápasy
    Soupeři se v této sezóně potkali zatím jen jednou. Vzájemné střetnutí se datuje na pátek 22. ledna 2016. Bruslaři sice v Chomutově vedli, jenže domácí Piráti dokázali otočit zápas, a tak si po výhře 2:1 připsali všechny tři body domácí.

BK Mladá Boleslav: Marek (Haas) – Petržílka, Uřidil, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin, Dvořák

Piráti Chomutov: Pavlát (Khůn) – Buchtela, Bukač, Seeman, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Ouřada, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar, Veselý

Rozhodčí: Nečas – Marek, Rybáček.

V malé hale skončilo před malou chvílí předzápasové rozbruslení, za několik minut zápas začne. Při pohledu na sestavu Mladé Boleslavi je vidět, že domácí nastoupí ve velmi silné sestavě. Juniorka, která má dnes volno, poskytla staršímu dorostu Františka Uřidila, Marka Mlčocha, Kroniho Musliua (nejproduktivnější hráč skupiny Střed NOEN Extraligy staršího dorostu) a Milana Dančišina.

Za Chomutov naopak nenastoupí proti Mladé Boleslavi žádný z hráčů, který by v minulém utkání nastoupil za juniorku.

Hráči i rozhodčí jsou už na ledě, za dvě minuty bude vhozeno úvodní buly.

00:01

00:12
    První buly vyhráli hosté, kteří se hned vrhli do útoku.

00:35
    Outratova střela od modré čáry nemířila na branku, zaduněla jen o mantinel za ní.

00:52
    K odraženému puku se dostal přímo před brankou Ladislav Dejmek, který neváhal a vystřelil, jenže přesně nezamířil a puk také nemířil mezi tři tyče.

01:08
    Krátce po buly v útočném pásmu pálil od modré Ondřej Buchtela, David Marek vyráží.

01:37
    Chomutovští jsou hodně aktivní v pásmu a mají tlak. Střela MIchala Smutného od modré dala hodně práce brankáři a Středočeši navíc faulovali. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Dominik Hrachovec (MBL).

01:59
    Ke kotouči se dostali domácí, kteří se osvobozují tím, že jej posílají přes všechny čáry.

02:19
    Milan Dančišin napadá rozehrávku Chomutova v útočném pásmu domácích.

02:43
    Domácí vyhráli buly, Vojtěch Outrata s ničím neotálel a hned od modré vystřelil. V útočném pásmu Mladé Boleslavi se stala menší strkanice, rozhodčí Arnošt Nečas ale řeší vše domluvou.

03:09
    Hosté hrají stále přesilovku, ve které mají tlak a střílí v útočném pásmu.

03:25
    Bruslaři ale slušně napadali a po chvíli dokázali kotouč vyhodit.

03:37

04:22
    Jeden z domácích chyboval ve středním pásmu a nechal a fauloval Petra Chlána, který jel sám na branku, nařízen nájezd!

04:22
    Piráti právě vstřelili branku!
    PETR CHLÁN si zkušeně najel až před brankáře a toho prostřelil přízemní střelou ke vzdálenější tyči.

04:55
    Chomutov jde poprvé v zápase do čtyř. Menší trest za hákování dostal Daniel Bukač (CHM).

06:08
    Domácí jsou v přesilovce bezzubí, Piráti se drží ve vlastním útočném pásmu.

06:55

07:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslavští nakonec zvládli vyrovnat při hře pět na pět. Hosté si nepokryli MILANA DANČIŠINA, ke kterému se dostal puk. Kapitán Bruslařského klubu se z bezprostřední blízkosti nemohl mýlit a zakončil do horní části branky. Asistence: Patrik Straka, František Uřidil.

08:11
    Z pravého kruhu vyslal ostrou střelu Jakub Navrátil, David Marek byl připravený a přerušil hru.

08:36
    Střelu Michala Smutného od modré čáry si brankář domácích vychutnal a pouze nastavil svou lapačku.

09:36
    Boleslavští kombinují v útočném pásmu, ale moc nestřílejí, hraje se dosta taktický hokej.

09:58
    Matyáš Svoboda se dostal ve středním pásmu k puku a ujížděl sám na branku. Chtěl Davida Marka prostřelit mezi betony, jenže boleslavský gólman ukázkově ucpal prostor mezi v brankovišti.

10:42
    První zakázané uvolnění tohoto zápasu obstaral hostující Chomutov.

10:53
    Střelecký pokus Františka Uřidila od modré neskončil mezi třemi tyčemi.

11:03
    Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Michal Smutný (CHM).

11:13
    Piráti se dokázali brzy osvobodit.

11:48
    František Uřidil nahrál Kronimu Musliuovi, který ale v pravém kruhu puk nezachytil.

12:06
    Uřidilovu střelu zblokoval obětavě Polák, který to schytal bolestivě do nohy.

12:35
    Boleslavští střílí o sto šest, jenže většinou mimo branku.

12:52
    Chomutovští se dokázali osvobodit.

13:03

13:31
    Boleslavští stále kombinují v pásmu. Chomutov ale naopak aktivně napadá.

13:48
    Čárový rozhodčí musí při každém buly krotit namotivovaného Jana Svobodu a Jana Jindru, kteří jsou ještě před vhazováním značně aktivní. Vzhledem k tomu, že ještě tuto sezónu oba hráči začínali ve stejném celku, je to asi pochopitelné.

14:10
    Po střele Patrika Straky přerušuje hru Jakub Khůn.

14:57
    Boleslavští jsou opět velmi aktivní v útočném pásmu, ale nechávají spíše vyniknout brankáře.

16:40
    K dorážce si sjel v pravém kruhu Kroni Musliu, jenže trefil pouze brankáře.

17:03
    Dvě minuty za hákování dostal Jakub Köver (CHM), domácí mají k dispozici další přesilovou hru.

17:26
    V oslabení ujel Matyáš Svoboda a dokonce vystřelil, čímž nejspíš překvapil boleslavského brankáře, který vyškrábl puk až spičkou betonu.

17:55
    Dnešní utkání sleduje 83 diváků.

18:10
    Tato přesilovka Bruslařům zatím nejde, domácí se nemohou usadit před brankářem, Chomutov naopak opakovaně posílá kotouč přes všechny čáry.

18:46
    Střela Davida Jiráska od modré čáry skončila na betonech Jakuba Khůna.

19:03

19:09
    Po střele jednoho z Pirátů zazvonila tyč boleslavské brány!

19:34
    Přechod celku z Podkrušnohoří do útočného pásma zastavil hvizd čárového sudího, který oznámil ofsajd.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:49.

První třetina je minulostí. Chomutovští do ní sice vstoupili lépe, což stvrdili i proměněným nájezdem Petra Chlána, jenže Bruslaři se zlepšili a dokázali vyrovnat zásluhou kapitána Milana Dančišina. Po zbytek dějství pak byli Boleslavští aktivnějším celkem.

20:01

21:40
    I druhá třetina začíná ve velkém tempu, hraje se pohledný hokej se šancemi na obou stranách.

21:46
    Piráti se dopustili zakázaného uvolnění.

22:03
    Kalašovu střelu z pravého kruhu zblokoval Ondřej Buchtela.

22:20
    Filip Palička se dostal ve středním pásmu ke kotouči a jel sám na domácí branku, jenže v rozhodujícím okamžiku vystřelil pouze do brankáře.

23:13
    Chomutovští si znovu nerozuměli a je jím odpískáno zakázané uvolnění.

23:30
    Kulichovu střelu z mezikruží dokázal brankář vyrazit.

23:40
    Hosté jdou opět do čtyř. Dvě minuty za podražení dostal Daniel Bukač (CHM).

23:49
    Bruslaři se sami vyhnali z útočného pásma a musí se naopak bránit.

24:56
    Patrik Straka se snažil dostat do pásma, jenže Piráti mu toho moc nedovolili.

25:14
    Přesilové hry v tomto zápase Mladé Bolesalavi vůbec nevycházejí.

25:40

26:51
    Chomutovští sice obrali Mladou Boleslav o puk, jenže nakonec z toho bylo opět jen zakázané uvolnění na straně Pirátů.

27:05
    Domácí v posledních minutách už neměli tak dobrý pohyb a nerozuměli si hlavně v obranných řadách. Toho využil JAKUB NAVRÁTIL, který dostal před brankou prostor a zakončil zadovkou nechytatelně přímo do branky. Asistence: Michal Smutný.

28:00
    Hra je přerušena – znovu (!) pro icing Chomutova.

28:17
    Zdeněk Křížek nahrál zpoza brány jednomu z chomutovských hráčů, a tak se Boleslavští připravili o pásmo.

28:25
    Tentokrát vyhodili nedovoleně puk boleslavští starší dorostenci.

28:53
    Opět icing Bruslařského klubu. Domácí teď neprožívají povedenou pasáž hry.

29:18
    Čtvrtá formace Mladé Boleslavi hru domácích opět oživila. Jan Dvořák a Vladimír Zahradník se ocitli nehlídaní v kruhu a jeden z nich dokonce zakončil. Puk sice mířil mezi brankářovy betony, jenže za brankovou čáru se nedošoural.

30:01
    Strakovu bezprostřední dorážku zlikvidoval s přehldem brankář.

30:05
    Středočeši se budou muset bránit. Dvouminutový trest za hákování dostal Kroni Musliu (MBL).

30:27
    Nahození ze středního pásma David Marek pokryl a Boleslavští následně vyhazují.

30:46
    Ani poté se nedokázali Piráti usadit v pásmu.

31:07
    To se jim podařilo až před malou chvíli. Chomutovští už kombinují a střílí.

31:33
    Köverovu střelu se snažil dorážet ještě Šilar, ale ten neměl dostatek prostoru k zakončení.

31:47
    Počet hráčů na ledě se srovná. Tomáš Hajič (CHM) potrestán za držení hole menším trestem.

31:53
    Nahození MARKA MLČOCHA od modré čáry skončilo až za zády Jakuba Khůna. Asistence: Milan Dančišin.

32:24
    Vhazuje se v útočném pásmu Mladé Boleslavi.

32:37
    Bruslaři hrají přesilovou hru a kombinují v útočném pásmu.

33:03
    Středočeši mají na ledě ty nejzkušenější hráče, kteří si sice vytvořili tlak, jenže Piráti výborně brání a zachycují kotouče.

33:27
    Oscar Flynn trefil střelou z pravého kruhu břevno chomutovské branky!

33:47

34:41
    Hra i nadále nepostrádá pěkné tempo, oba týmy cítí, že se jedná o ostrou přípravu na blížící se play-off a dávají do toho vše.

35:52
    Petr Foerster přenechal puk Janu Dvořákovi, který mohl poslat puk přímo do odkryté klece, jenže brankář Jakub Khůn se stačil bleskově přemístit a v gólu zabránit. Čtvrtá formace Mladé Boleslavi ale zatím nehraje vůbec špatně, naopak!

36:39
    Nepříjemnou střelu Martina Hřebíčka od modré čáry pokryl David Marek, který zároveň přerušil hru.

37:14
    Střelecký pokus Michala Smutného z dálky byl tečován mimo branku.

37:34
    Chomutovští jsou v posledních minutách hodně důraznív v pásmu a prezentují se velmi dobrým pohybem.

38:40
    Marek Mlčoch obdržel přihrávku od Jana Dvořáka a na modré se důrazně napřáhl, jenže brankář dokázal zastavit puk betonem.

39:10
    Kroni Musliu si chtěl najet k bráně, jenže v rozhodujícím momentu upadl.

40:00

Další třetina začne přibližně v 16:35.

Do druhé třetiny nastoupili lépe Piráti, kteří se dokázali vrátit do vedení, jenže Bruslaři znovu vyrovnali, a tak je stav i po čtyřeti minutách hry nerozhodný. Nutno podotknout, že se hraje v rychlém a pohledném tempu, což musí početné publikum ve zdejší malé hale bavit. Těšme se na dramatickou třetí třetinu.

40:01

40:38
    Milan Dančišin mířil z levého kruhu jen těsně vedle tyče.

41:38
    Oscar Flynn se do pásma nedostal, o puk ho obral jeden z hostujících hráčů.

41:57
    Bezprostřední dorážka Oscara Flynna mířená mezi brankářovy betony gólem neskončila.

42:41
    Dominik Hrachovec střílel z pravého kruhu a ještě ho na hranici pravidel dohrál Michal Smutný, rozhodčí ale vylučovat nebude.

43:32
    František Uřidil nejdříve na modré naznačil střelu a vystřelil o chvíli později ale i tentokrát nemířil přesně.

44:03
    Chyba Marka Mlčocha ve středním pásmu stála Bruslaře inkasovaný gól. I přes to, že domácí vstoupili do závěrečného dějství, dokázal Palička zachytit puk a pak vybídl při úniku dva na jednoho ke skórování JAKUBA KÖVERA, který poslal puk mezi tyčku a brankáře. Asistence: Filip Palička, Tomáš Hajič.

45:03
    Outratova střela z hranice levého kruhu nebyla přesná.

45:11
    O něco lépe si počínal Kryštof Linhart, jenže jeho střela skončila mezi betony Jakuba Khůna.

46:07
    Dominik Hrachovec mohl od modré potrápit brankáře Chomutova, jenže jeho střela postrádala razanci.

46:32
    Po hákování Zdeňka Křížka byl potrestán na dvě minuty Adam Studený (CHM). Za rozčilování inkasoval ještě osobní desetiminutový trest, přičemž ten menší odpyká Jakub Veselý (CHM).

46:52
    Středočeši kombinují v pásmu, zatím tomu chybí už jen střelba.

47:59
    Domácí se nemohou dostat ke střele na branku, Chomutovští totiž velmi dobře brání.

48:16
    Piráti posílají kotouč znovu přes všechny čáry.

48:32

49:21
    Dominik Hrachovec mohl jet na bránu, ale byl v ofsajdu.

49:45
    Oba týmy hrají hodně tvrdě, místy až na hranici pravidel. Zdá se, že se celky předvádějí, kdo uštědří tomu druhému větší hit.

50:38
    Petr Chlán zakončil pouze do brankáře. Klec domácích byla následně odkrytá, ale puk zachytil jeden z domácích, který jej vyhodil alespoň na icing.

51:11
    Milan Kalaš dorážel z bezprostřední blízkosti, jenže Jakub Khůn si počínal sebevědomě.

51:22
    Střela aktivního Oscara Flynna byla sražena až do ochranné sítě. Vhazuje se tak po levici Jakuba Khůna.

51:34
    Chomutov se zlobí kvůli sporně odpískanému ofsajdu. Z tohoto se odvíjely i další emoce na straně hráčů i fanoušků.

51:39
    Kroni Musliu (MBL) byl vyloučen podruhé v zápase, tentokrát za nedovolené bránění.

51:50
    Piráti hned od začátku okupují útočné pásmo, po střele Jana Svobody musel David Marek zasáhnout špičkou svého betonu.

52:15
    Znovu Jan Svoboda, který tentokrát pálil z pravého kruhu, jenže David Marek skočil po kotouči tygřím zákrokem a podržel významně svůj tým.

52:39
    Vojtěch Outrata zavezl puk do útočné třetiny.

52:51
    Tomáš Hajič vystřelil z levého kruhu, ale brankář puk chytil. Chomutovský bek gólmana ještě dohrál, což se samozřejmě nelíbilo Martinu Kalusovi, který by si to s ním očividně klidně vyříkal jinak než slovy.

53:31
    Domácí se osvobozují.

53:39

53:59
    Přeci jen dokázali mladoboleslavští starší dorostenci ještě vyrovnat, což oceňuje publikum v malé hale jásotem. Z velkého závaru před chomutovskou brankou protlačil puk do branky vší silou OSCAR FLYNN. Asistence: František Uřidil, Milan Dančišin.

55:14
    Filip Palička si najel před bránu a prověřil Markovu pozornost.

55:22
    Obrovská šance Pirátů na skórování, jenže několik dorážek v krátkém časovém sledu úspěch nepřineslo. David Marek čaroval v brance a přemisťoval se tak rychle, že hostům znemožnil všechny dorážky.

55:44
    Střela Martina Kaluse z pravého kruhu nemířila mezi tři tyče.

55:59
    Jakub Navrátil střílel z pravého kruhu, ale boleslavský gólman stačil puk vyrazit. Následně zívala na Piráty odkrytá klec, jenže žádný z nich nedokázal puk vyrazit. Toho se chytili naopak Bruslaři, kteří jej vyvezli pryč.

56:25
    Hosté jsou velmi aktivní a snaží se za každou cenu rozhodnout v základní hrací době, což je pochopitelné, protože do města automobilů přijeli v roli papírového favorita a současný výsledek jim očividně nevyhovuje.

57:33
    Diváci stále sledují pohledný hokej plný osobních soubojů a chtíče zvítězit.

58:08
    František Uřidil přihrál do mezikruží Dominiku Hrachovcovi, jemuž ale puk nesedl a trefil pouze ochrannou síť.

58:24
    Domácí se snaží za každou cenu udržet puk v útočné třetině a nepouštět hosty do útočného pásma, což se jim zatím daří.

58:47
    Na ledě zůstal ležet po jednom z hitů Milan Dančišin, o faul se nejednalo, ale boleslavský kapitán se stále nezvedá.

58:47
    Boleslavští fanoušci se mezitím hlasitě zlobí na Jana Svobodu, který hraje po celý zápas na hranici pravidel a často provokuje.

58:47
    Milana Dančišina odvezli kustod a zdravotnice na střídačku a je očividně otřesený. Doufejme, že bude v pořádku. Hra však pokračuje a stále není rozhodnuto, který tým zvítězí!

59:25
    Tvrdou ránu z hole Františka Uřidila, který pálil z levého kruhu, ukryl Jakub Khůn pod lapačkou.

60:00

Šedesát minut nerozhodlo, oba týmy podaly velmi hezké výkony, na hranici sil ale hrála především Mladá Boleslav. Pro silný a sebevědomý Chomutov, který držel ještě před týdnem sérii 16 výher v řadě, se naopak jedná o neúspěch.

Za malou chvíli bude následovat pětiminutové prodloužení, které se bude hrát ve čtyřech hráčích na každé straně.

60:01

60:06
    Od modré vystřelil Patrik Straka, ale odražený kotouč skončil mimo hrací plochu.

60:10
    Dělovka Františka Uřidila od modré byla velmi tvrdá, ale zaduněl po ní jen mantinel za bránou.

60:30
    Starší dorostenci Bruslařského klubu přeci jen, nutno dodat že překvapivě, vítězí. Hosté si nepohlídali domácí hráče a ze závaru dopravil kotouč do branky KRONI MUSLIU. Asistence: Patrik Straka, František Uřidil.

Utkání je u konce. Ačkoliv byli blíže výhře po většinu zápasu Piráti, Boleslavští dokázali nakonec pokaždé vyrovnat a navíc rozhodnout, když se v mezikruží prosadil Kroni Musliu.

Boleslavští si užívají vítězný rituál uprostřed středového kruhu, hosté naopak odcházejí do kabiny.

Hokejový program v Mladé Boleslavi ještě nekončí, už v 17:30 bude na sousední hlavní ledové ploše vhozeno úvodní buly zápasu Tipsport extraligy mezi domácí Boleslaví a Škodou Plzeň. I tento duel nabídneme na onlajnech.

Já se pro dnešek loučím a na počtenou se těším opět příští týden, to už budou hrát oba týmy play-off. Dobrý večer. (17:16:18)

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 8. Dančišin (Straka, Uřidil), 32. Mlčoch (Dančišin), 54. Flynn (Uřidil, Dančišin), 61. Musliu (Straka, Uřidil) – 5. Chlán (TS), 28. Navrátil (Smutný), 45. Köver (Palička, Hajič)

Piráti Chomutov: Khůn (Pavlát) – Buchtela, Bukač, Seeman, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Chlán, Palička, M. Svoboda, Ouřada, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar, Veselý

Rozhodčí: Nečas – Marek, Rybáček