NY Rangers – Columbus 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 6:0 (kon.) | Toronto – Tampa 1:2 (kon.)
Philadelphia – Calgary 5:3 (kon.) | Dallas – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Montreal 6:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Úterý 01.03.2016, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    Pittsburgh se mohl spolehnout na své opory!

Československá stopa v utkání:

Martin Hanzal (ARI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:52
    Jiří Sekáč (ARI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:23
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:23 (03:54:27)
    Tři hvězdy utkání! Patric Hornqvist hattrick, Sidney Crosby tři asistence a brankář Marc-Andre Fleury 43. shutout v NHL.

1. Patric Hornqvist (PIT) 3+1
    2. Sidney Crosby (PIT) 0+3
    3. Marc-Andre Fleury (PIT) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    Patric Hornqvist vstřelil svůj první hattrick v kariéře NHL a Penguins v Consol Energy Center zničili Arizonu 6:0!

Ve třetí třetině to dlouho vypadalo, že už žádný gól za rozhodnutého stavu nepadne, Penguins si ale to nejlepší schovali na konec a v rozmezí pouhých 16 sekund vstřelili během závěrečných dvou minut dva góly. Kris Letang nejprve propálil Louise Domingueho mezi betony a přidal se k hráčům, kteří zaznamenali během utkání více než jeden kanadský bod, a vzápětí se prosadil Matt Cullen, který z levého kruhu pro vhazování napřáhl k tak tvrdé střele, že ji brankář Arizony nedokázal ztlumit v lapačce a puk skončil v levém horním rohu brány. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 6 Arizona Coyotes 0.

59:30
    Do konce utkání zbývá odehrát 30 sekund, během nichž už se zřejmě nic nestane, ale nepředbíhejme.
    58:31 Matt CULLEN - 6:0

58:31
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    MATT CULLEN střílí gól a Penguins si to nejlepší nechali na konec!! Matt Cullen napřáhl v levém kruhu pro vhazování ke tvrdé střele, kterou Louis Domingue nedokázal lapačkou zastavit, a puk zapadl do levého horního rohu brány. Asitence: Bryan Rust, Ian Cole.

58:30
    Tak přece jen jsme se ještě jedné branky dočkali.
    58:15 Kris LETANG - 5:0

58:15
    KRIS LETANG se v závěru zápasu přece jen ještě prosazuje a Penguins vedou těsně před koncem 5:0!! Kris Letang mezi kruhy pro vhazování napřáhl ke střele, která prošla houštinou těl a mezi betony bezmocného Louise Domingueho, jenž absolutně nic neviděl, do sítě. Asistence: Olli Määtta, Patric Hornqvist.

58:00
    Do konce utkání zbývají odehrát přesně dvě minuty a ve třetí třetině to není žádná paráda, to je nutno říci.

57:29
    Brad Richardson na pravém křídle z úhlu nahodil bekhendem puk na bránu a Marc-Andre Fleury si připsal snadný zákrok.

56:30
    Scott Wilson mohl potrestat chybu Coyotes v rozehrávce, jeho tvrdá rána s příklepem ale z levého křídla zamířila nad.

56:07
    Kevin Connauton se snažil u levé tyče zamířit střelou po ledě mezi betony Marca-Andreho Fleuryho, ten se ale překonat nenechal a opět včas zavřel dveře!
    Přehled hráčů, kteří dnes v Consol Energy Center bodovali.

Po zákroku brankáře Penguins, který je hodně blízko vychytání shutoutu, následuje krátká reklamní přestávka.

55:22
    Arizona se na levém křídle dostala ke střele, ta ale byla nemastná a neslaná a Marc-Andre Fleury si na ni pochutnal.

54:54
    Do konce utkání zbývá odehrát necelých šest minut a s dalším gólem už to začínám cítit hodně pesimisticky. Snad se ale mýlím.

53:51
    Arizona hraje hodně fyzický hokej, ten ale v dnešním zápase nepřináší vůbec žádné ovoce, ba naopak. Penguins měli k dispozici několik přesilových her, konkrétně pět, z nichž jednu dokázali využít.

53:45
    Hity:

Pittsburgh Penguins 15 Arizona Coyotes 41

53:16
    Shane Doan se nějakým zázrakem dokázal přes dva protihráče protáhnout před bránu a snažil se zamířit mezi betony Marca-Andreho Fleuryho, ten ale včas zavřel vrata a jeho pokus vyrazil!

52:18
    Jevgenij Malkin objel celé útočné pásmo a poté na modré čáře přihrál přes šířku útočného pásma Derrickovi Pouliotovi, jehož střela z levého křídla od modré čáry byla před bránou zablokována.

51:26
    Trevor Daley na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke střele po ledě, která byla dvakrát tečována a poté zamířila vedle pravé tyče.

50:42
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a zatím v ní marně čekáme na další gól.
    Nádherný hokejový moment, který se nikdy neomrzí.

50:35
    Coyotes ještě v dnešním zápase nevstřelili ani jeden gól, přitom v jeho průběhu orazítkovali už tři tyče! Po přerušení hy přichází na řadu krátká reklamní přestávka.

49:35
    Max Domi skvěle zamíchal s pukem mezi kruhy pro vhazování a poté se střelou zápěstím snažil zamířit do pravého horního rohu brány, jeho následná rána ale orazítkovala spojnici tyče a břevna!

49:02
    Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se opět přestěhuje před bránu Marca-Andreho Fleuryho, který ve třetí třetině ještě nemusel řešit žádnou nebezpečnou situaci.

48:29
    Zápasu by pomohlo, kdyby se Arizoně podařilo vstřelit alespoň jeden gól, který by ji v závěru utkání ještě mohl nakopnout.

47:41
    Z poslední třetiny je odehráno necelých osm minut, během nichž jsme se zatím nedočkali pátého gólu.

47:27
    Penguins podél mantinelu u střídaček vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Marca-Andreho Fleuryho.

46:57
    Trevor Daley odvedl u levé tyče brány Pittsburghu skvělou práci, když na zádech pohlídal jednoho z protihráčů a za bránou poté rozehrál.

Hvězdy dnešního utkání:

Chris Kunitz dnes vstřelil gól a zaznamenal jednu asistenci, zatímco kapitán Sidney Crosby tři kanadské body za tři asistence. A první hvězdou nemůže být nikdo jiný, než Patric Hornqvist, který zaznamenal svůj první hattrick v kariéře NHL.

46:11
    Brankář Louis Domingue má ve tváři bolestivou grimasu a během krátké komerční přestávky se může dát dohromady.

46:11
    Carl Hagelin na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry a jeho následná střela s příklepem nepříjemně zasáhla Louise Domingueho do levé nohy!

45:36
    Následná akce Penguins nic nepřinesla a poté, co nestačili vyklidit útočné pásmo, ji zastavilo postavení mimo hru.

45:11
    Penguins na pravé křídle napálili puk podél mantinelu do útočného pásma a zásluhou Bryana Rusta se jim ho podařilo udržet.

44:35
    Penguins mají utkání pevně ve svých rukou a obrovskou zásluhu na tom má trojice hráčů, ke které se ještě podrobně dostaneme.

43:38
    Phil Kessel se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, když jeho krásná střela mířila do bližšího pravého horního rohu brány, Louis Domingue do něj ale bleskově vytasil svou levou ruku a lapačkou puk vyrazil mimo!

42:24
    Olli Määttä ze středního pásma nahodil puk na bránu Arizony a Louis Domingue ho rychle vyklepal ze své lapačky, aby u své pravé tyče brány po krátkém zaváhání rozehrál.

41:58
    Arizona vyhodila puk na levém křídle na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala před bránu Louise Domingueho.

41:25
    Výkon Arizony s góly Penguins rapidně klesá. V první třetině Coyotes orazítkovali dvě tyče a inkasovali dva góly, ve druhé třetině hosté inkasovali znovu dva góly a vytvořili si jen jednu dobrou šanci. V té třetí se zatím Arizona nedostala k ničemu.

40:06
    V Consol Energy Center začala poslední část dnešního zápasu, do které Penguins vstupují s čtyřbrankovým vedením.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
    Patrick Hornqvist (vlevo) se raduje z prvního hattricku v NHL!

Pittsburgh se dvoubrankovým vedením nenechal uchlácholit a v polovině zápasu vstřelil během necelé minuty a půl dva góly, když se nejprve krásnou střelou zápěstím prosadil Chris Kunitz, který k asistenci na druhou branku Patrica Horqvista přidal gól, zatímco skvěle hrající kapitán Sidney Crosby zaznamenal třetí asistenci. Vzápětí přišla další chvíle Patrica Hornqvista, který u levé tyče v přesilové hře poslal puk bez přípravy po diagonální přihrávce Jevgenije Malkina pod horní tyč prázdné brány a zkompletoval svůj první hattrick v kariéře NHL. Na straně Arizony měl ve druhé třetině obrovskou šanci Tobias Rieder, který mohl u pravé tyče uklízet puk do prázdné brány, jeho střela po ledě ale zamířila mimo. Skóre po 40 minutách. Pittsburgh Penguins 4 Arizona Coyotes 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Do konce druhé části zbývá odehrát 20 sekund.

39:15
    Kevin Connauton zavezl puk na levé křídle do útočného pásma a poté napřáhl z úhlu krátce za modrou čárou ke střele zápěstím, kterou na přední tyči připravený Marc-Andre Fleury pravým betonem vyrazil.

38:51
    Klas Dahlbeck je zpět na ledě a Arizona hraje v plném počtu.

38:28
    Penguins si začínají dělat z dnešního utkání exhibici.

37:48
    Marc-Andre Fleury si za vlastní bránou po vyhození Coyotes dovolil velkou parádu, když napadajícímu hráčovi Arizony udělal zasekávačku a rozehrál.

37:27
    Jevgenij Malkin se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, ta ale trefila před bránou jeho spoluhráče.

36:29
    Penguins mají k dispozici čtvrtou přesilovou hru v řadě a patou celkově, zatím ale dokázali využít pouze jednu.

36:12
    Chris Kunitz nebo Sidney Crosby na pravém křídle vypálili ihned po vhazování a následná střela Penguins byla sražena do ochranné sítě.

36:07
    Klas Dahlbeck (ARI) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

36:07
    Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce, poslední ve druhé třetině, si Penguins zahrají další přesilovou hru.

35:45
    Druhá třetina se odehrává v naprosté režii domácího Pittsburghu, který vede nad Arizonou již 4:0.
    Na hrací plochu Consol Energy Center se snesly čepice a plyšáci.

34:58
    Phil Kessel na pravém křídle nabral slušnou rychlost a v blízkosti pravé tyče se dostal ke střele, kterou pozorný Louis Domingue vyrazil za svou bránu.

34:43
    Louis Domingue se dobře vydal ze své brány, aby mezi kruhy pro vhazování puk holí poslal do bezpečí.

33:55
    Connor Murphy je zpět na ledě a Arizona hraje v plném počtu.

33:01
    Jevgenij Malkin si parádně prohodil puk na modré čáře mezi dvěma protihráči, ze kterých udělal kužely, a u levé tyče se poté snažil puk zasunout do brány, jenže díky pravému betonu Louise Domingueho se mu skórovat nepodařilo! Brankář Arizony předvedl skvělý zákrok a poté si poradil i s dorážkou Scotta Wilsona z blízkosti.

32:23
    Penguins mají po krátké reklamní přestávce k dispozici přesilovou hru a Phil Kessel se ji u levé tyče pokusil rychle využít, jeho tvrdou střelu ale schytal Zbyněk Michálek.

31:54
    Connor Murphy (ARI) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.
    31:06 Patric HORNQVIST - 4:0

31:06
    PATRIC HORNQVIST využívá přesilovou hru a zaznamenává svůj první hattrick v kariéře NHL!! Jevgenij Malkin se na pravé křídle neukvapil se střelou a u levé tyče našel diagonální přihrávkou osamoceného Patrica Hornqvista, který puk bez přípravy poslal pod horní tyč odkryté brány, a na led začaly létat čepice s plyšáky. Asistence: Jevgenij Malkin, Phil Kessel.

30:11
    Penguins napřáhli v levém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Louis Domingue ji ale levým betonem vyrazil do vzduchu a Sidney Crosby se u pravé tyče ocitl v obrovské šanci, puk ale ze vzduchu nedokázal usměrnit do brány!

29:55
    Zbyněk Michálek (ARI) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vyhození puku přes ochranné sklo.
    29:47 Chris KUNITZ - 3:0

29:47
    CHRIS KUNITZ zaznamenal v dnešním zápase asistenci, ke které nyní přidává gól, a posílá Penguins do tříbrankového vedení!! Chris Kunitz z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování napřáhl k nádherné střele zápěstím, která těsně nad ledem zamířila přesně k levé tyči. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.

28:56
    Arizona vyhrála vhazování a po otočení hry se dostal na levém křídle ke střele Oliver Ekman-Larsson, jeho střela ale byla zablokována.

28:34
    Phil Kessel se snažil na pravém křídle u střídaček proniknout do zóny Arizony, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.

27:54
    Bryan Rust na levé křídle dostal krásnou přihrávku do jízdy a poté se skvěle natlačil před bránu, kde se snažil zamířit do horní části brány, Louis Domingue ale jeho střelu z blízkosti ukryl v lapačce! To byla obrovská šance a skvělý zákrok brankáře Arizony.

27:25
    Coyotes se na pravém křídle dostali ke dvěma nebezpečným střelám, Marc-Andre Fleury je ale na přední tyči vyrazil mimo a po jeho dobrých zákrocích přichází na řadu krátká přestávka.

26:09
    Arizoně se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění poté, co pár sekund předtím Tobias Rieder zahodil stoprocentní šanci! Tobias Rieder mohl uklízet puk u pravé tyče do prázdné brány, jeho následná střela ale zamířila mimo.

25:17
    Derrick Pouliot nabral na levém křídle slušnou rychlost a poté napřáhl ke střele, kterou Louis Domingue u své pravé tyče vyrážečkou vyrazil do rohu kluziště!

24:39
    Vyloučený Sergej Plotnikov je zpět na ledě a Arizona hraje v plném počtu.

23:51
    Brad Richardson v oslabení předvedl také skvělý obranný zákrok, když zablokoval střelu Chrise Kunitze.

23:17
    Patric Hornqvist se ocitl před bránou ve skvělé šanci a mohl vstřelit hattrick, jeho následná střela ale zamířila mimo!

22:43
    Martin Hanzal během oslabení svého týmu předvedl dobrý obranný zákrok, když zablokoval tvrdou střelu Phila Kessela od modré čáry.

22:38
    Sergej Plotnikov (ARI) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

22:12
    Vzápětí zkusil své střelecké štěstí Craig Cunnigham, ani on ale zatím bezchybného brankáře Pittsburghu překonat nedokázal.

21:06
    Oliver Ekman-Larsson zablokoval střelu Chrise Kunitze a na opačné straně ledové plochy se poté dostal do zakončení Tobias Rieder, na připraveného Marca-Andreho Fleuryho si ale nepřišel.

20:26
    Na opačné straně prověřil pozornost Marca-Andreho Fleuryho český útočník Martin Hanzal, brankář Penguins byl ale připraven a jeho střelu ukryl ve své výstroji.

20:05
    Olli Määttä se pouhých pět sekund po začátku druhé části dostal ke střele, pozorný Louis Domingue ji ale zastavil.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:04.
    Ústřední postava úvodních dvaceti minut. Patric Hornqvist!

Pittsburgh vykročil do zápasu proti Arizoně v domácím Consol Energy Center výborně a po necelých šesti minutách se ujal vedení, když se těsně před brankovištěm dostal k dorážce Patric Hornqvist a poslal Penguins do vedení, které v závěru úvodní třetiny svým druhým gólem v zápase sám navýšil poté, co tečoval nenápadnou žabičku Chrise Kunitze z pravého křídla, která přeskočila Louisovi Dominguemu pravý beton a namířila si to ke vzdálenější levé tyči. Ačkoliv výsledek mluví jasně, Arizona si mezi oběma brankami Penguins vytvořila několik velkých příležitostí, z nichž největší měli na hokejce Michael Stone a Oliver Ekman-Larsson, střely obou hráčů Arizony ale zastavila branková konstrukce. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 2 Arizona Coyotes 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45
    Pittsburgh patnáct sekund před koncem první části zápasu vyhodil puk za bránu Arizony a během úvodních dvaceti minut už se zřejmě nic nestane.

19:10
    Penguins jdou krátce po vstřelení druhé branky do čtyř a Arizona se může v závěru první třetiny vrátit v početní výhodě zpět do zápasu.

18:49
    Carl Hagelin (PIT) dostal menší trest, 2 minuty podražení.
    17:46 Patric HORNQVIST - 2:0

17:46
    PATRIC HORNQVIST střílí svůj druhý gól v zápase a posílá Penguins krátce před koncem první třetiny do dvoubrankového vedení!! Chris Kunitz z pravého křídla od mantinelu nahodil puk před bránu a jeho zprvu nenápadná žabička přeskočila pravý beton Louise Domingueho a zamířila ke vzdálenější levé tyči poté, co ji jemně tečoval před bránou Patric Hornqvist. Asistence: Chris Kunitz, Sidney Crosby.

17:22
    Louis Domingue se vydal za bránu, aby před jedním z hráčů riskantně zastavil puk, což se mu nepodařilo, a Matt Cullen toho mohl u levé tyče několikrát využít, brankář Coyotes ale svou chybu napravil a všechny tři dorážky centra Penguins zastavil!

16:35
    Phil Kessel na pravém křídle prokázal rychlé nohy a po skvělém sprintu vypálil na přední tyč, Louis Domingue ale vytáhl skvělý zákrok a vyrážečkou puk vyrazil do rohu ledové plochy!

16:13
    Sidney Crosby si sjížděl mezi kruhy pro vhazování, kde ho hledali spoluhráči přihrávkou z pravého křídla, pas na kapitána Penguins byl ale příliš prudký a u pravé tyče zmrazil puk na ledě Louis Domingue, když ho přikryl lapačkou.

15:37
    Sergej Plotnikov nahodil puk na bránu Penguins a po snadném zákroku Marca-Andreho Fleuryho přichází na řadu reklamní přestávka.

14:33
    Marc-Andre Fleury předvedl skvělý semafor a střelu Coyotes z pravého křídla ukryl v lapačce! Brankář Penguins poté ocenil tyče své brány poklepáním za to, že ho před chvílí dvakrát zachránily.

13:26
    Oliver Ekman-Larsson vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho následná střela orazítkovala vzdálenější levou tyč!

13:09
    Michael Stone vypálil od modré čáry a jeho parádní střela se od horní tyče odrazila zpět do hry!

13:00
    Dva hokejisté Penguins sedí na trestné lavici a Coyotes mají k dispozici přesilovou hru 5 na 3!

12:49
    Tom Kühnhackl (PIT) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

11:59
    Martin Hanzal číhal u levé tyče, střela Coyotes ale byla sražena do vzduchu a Marc-Andre Fleury stáhl puk do lapačky.

11:27
    Derrick Pouliot (PIT) dostal menší trest, 2 minuty krosček.

11:27
    Jordan Martinook inkasoval za bránou Penguins ostrý hit poté, co ho Derrick Pouliot ostře narazil na mantinel.

11:00
    Arizona na chvíli zmáčkla Penguins v jejich obranném pásmu, k žádné střele, která by ohrozila bránu Marca-Andreho Fleuryho, se ale její hráči nedostali.
    Mezi Pittsburghem a Arizonou došlo k zajímavé výměně.

10:14
    Zbyněk Michálek s přispěním jednoho z protihráčů vyhodil puk mimo ledovou plochu a na řadu přichází další krátká reklamní přestávka.

09:57
    Martin Hanzal se vrátil zpět na led a Coyotes se na pravém křídle dostali k nahození, které Marc-Andre Fleury u své levé tyče v pohodě zastavil a puk ukryl v lapačce.

09:00
    Coyotes zvládají úvodní oslabení skvěle a Penguins pustili zatím jen k jedné střele na bránu.

08:09
    Jevgenij Malkin naskočil na led a v levém kruhu pro vhazování se dostal k prudké střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, pozorný Louis Domingue ji ale levým betonem vyrazil mimo!

07:51
    Penguins mají k dispozici první přesilovou hru, zatím se ale k ničemu nedostali a Coyotes dvakrát vyhodili puk až k bráně Marca-Andreho Fleuryho.

07:30
    Martin Hanzal (ARI) dostal menší trest, 2 minuty hákování.

06:49
    Po krátké reklamní přestávce a postavení mimo hru v podání Penguins jsme zpět a domácí hráči se snaží zdvojnásobit své jednobrankové vedení.

06:34
    Jako dvě věže stály dva hráči Arizony před Louisem Dominguem při inkasovaném gólu a to byla chyba, protože Patric Hornqvist se v pohodě dostal k dorážce.
    05:42 Patric HORNQVIST - 1:0

05:42
    PATRIC HORNQVIST předvedl před bránou velký důraz a posílá Penguins po necelých šesti minutách do vedení!! Louis Domingue zůstal po dvou skvělých zákrocích na holičkách poté, co dva jeho spoluhráči nechali u levé tyče dorazit Patrica Hornqvista volný puk do prázdné brány. Asistence: Sidney Crosby.

05:05
    Chris Letang na levém křídle tvrdě vypálil bez přípravy a jeho následná střela letící těsně nad ledem zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

04:56
    Arizoně se na pravém křídle po vyhraném vhazování v obranném pásmu po zakázaném uvolnění opět nepodařilo rozehrát a jejich nahození z neutrální zóny u střídaček zamířilo mimo ledovou plochu.

04:49
    Coyotes se nepodařilo na pravém křídle rozehrát a pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění.

04:15
    Zbyněk Michálek na pravém křídle dvakrát v rychlém sledu vypálil od modré čáry, Marc-Andre Fleury ale jeho první střelu vyrazil a po té druhé u levé tyče přikryl puk na ledě lapačkou!

03:30
    Penguins se před pár okamžiky dostali před bránou Arizony ke dvěma střelám, ani jedna z nich ale obranný val Coyotes nepropálila a brankář Louis Domingue zasahovat nemusel.

02:38
    Scott Wilson ztratil v pravém rohu útočného pásma stabilitu a po jeho pádu na led mohl za vlastní bránou v klidu rozehrát Brad Richardson.

01:47
    Penguins se na levém křídle snažili dostat do šance, jenže nedokázali vyklidit útočné pásmo dostatečně rychle a jejich akci přerušilo postavení mimo hru.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

01:41
    Phil Kessel za bránou Arizony podržel puk a poté ho u levé tyče vracel mezi kruhy pro vhazování, žádný z jeho spoluhráčů se ale k ohrožení brány Louise Dominqueho nedostal.

00:38
    Coyotes se k ničemu nedostali a krátce za modrou čárou ztratili puk, zatímco Pittsburgh se po prvním zavezení puku do útočného pásma dostal ke dvěma střelám, brankář Louis Domingue ale ani v jednom případě zasahovat nemusel. Úvodní střela Sidneyho Crosby z levého křídla ovšem jen těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány!

00:03
    Brad Richardson vyhrál úvodní vhazování proti Sidneymu Crosbymu a jako první se mohli vydat do útoku Coyotes.

00:01
    Parádní pozvánka na zápas mezi Pittsburgem a Arizonou.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Murray) – Määttä, Letang, Daley, Dumoulin, Cole, Pouliot – Kunitz (A), Crosby (C), Hornqvist – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Wilson, Bonino, Rust – Porter, Cullen, Kühnhackl. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Arizona Coyotes: Domingue (Treutle) – Ekman-Larsson (A), Murphy, Dahlbeck, Michálek, Connauton, Stone – Rieder, Hanzal (A), Duclair – Martinook, Vermette, Sekáč – Domi, Richardson, Doan (C) – Gaudet, Chipchura, Plotnikov. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Frederick L'Ecuyer – Tony Sericolo, Tim Nowak.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Martin Hanzal (ARI) 10+22, +/- -3
    Jiří Sekáč (ARI) 1+3, +/- -1
    Zbyněk Michálek (ARI) 2+4, +/- +2

Vzájemné zápasy:

11.10.15 Arizona – Pittsburgh 2:1
    Nové posily Arizony Coyotes během rozcvičení v Pittsburghu.

Arizona Coyotes:

Český útočník Jiří Sekáč se v Pittsburghu zúčastnil pondělního tréninku poté, co byl vyměněn z Chicaga do Arizony. Jiří Sekáč během posledních dvou sezón odehrál celkem 97 zápasů a vystřídal tři týmy, když byl z Montrealu vyměněn do Anaheimu a z organizace Ducks poté do Chicaga. V dresu obhájců Stanley Cupu toho ovšem příliš neodehrál a znovu se stěhuje, tentokrát do Arizony, v jejímž dresu si proti Pittsburgu může odbýt svůj debut. Brankář Louis Domingue by v úterý v noci rád nastoupil ke svému jedenáctému zápasu v řadě. Útočník Viktor Tichonov dostal volno, protože jeho žena by měla v úterý rodit.
    Sestava Pittsburghu pro dnešní zápas v grafickém kabátu.

Pittsburgh Penguins:

Jevgenij Malkin v pondělí netrénoval, hlavní trenér Penguins Mike Sullivan se ale nechal slyšet, že je to jen výjimka, aby si odpočinul. Malkin se vrátil v neděli do sestavy Pittsburghu po deseti zápasech, které vynechal kvůli zranění v dolní části těla, a společně se svými spoluhráči dovedl tým k výhře 4:1 nad Winnipegem. Brankář Matt Murray byl povolán z American Hockey League, v bráně by měl ale začít Marc-Andre Fleury, kterému bude krýt záda Jeff Zatkoff. Obránce Justin Schultz přišel do Pittsburghu z Edmontonu výměnou za třetí volbu v nadcházejícím draftu 2016, k týmu se ale připojí až na konci týdne.

Arizona porazila Pittsburgh v prvním zápase letošní sezóny 11. října 2:1, když se v dresu Coyotes prosadili Tobias Reider a Jordan Martinook. Jediný gól Penguins bez asistence vstřelil Phil Kessel. Druhým vzájemným zápasem obou týmů v letošní sezóně NHL Vás potěšením a velkou radostí provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 6. Hornqvist (Crosby), 18. Hornqvist (Kunitz, Crosby), 30. Kunitz (Letang, Crosby), 32. Hornqvist (Malkin, Kessel), 59. Letang (Määttä, Hornqvist), 59. Cullen (Rust, Cole)

Rozhodčí: Gord Dwyer, Frederick L'Ecuyer – Tony Sericolo, Tim Nowak

Diváci: 18435