CSKA Moskva – N.Novgorod 1:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:3 (kon.)
2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Stav série: 0:1
SKA Petrohrad
Pondělí 07.03.2016, 15:00 • VTB Ice Palace • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezké pondělní odpoledne! KHL má v letošní sezoně vskutku zběsilé tempo a dva dny po konci prvního kola play off startují semifinálové série Západní konference. My se zaměříme na šlágr, který má potenciál stát se ozdobou letošních vyřazovacích bojů, v němž změří síly dvojnásobní držitelé Gagarinova poháru Dinamo Moskva s obhájci mistrovského titulu SKA Petrohrad. Těžko si představit zajímavější sérii.

Dinamo Moskva

Hokejisté Dinama Moskva sice prožili výsledkově nejhorší základní část v historii svého účinkování v KHL, když obsadili "až" pátou pozici, v prvním kole play off však naznačili, že jejich potenciál visí úplně na jiných místech, než na jakých se pohybovali v dlouhodobé části sezony. Hokejisté z ruské metropole si v prvním kole poradili v nejkratším možném termínu – ve čtyřech zápasech – s HK Soči. Dinamu především výborně fungovala obrana v čele se zkušeným gólmanem Alexanderem Jerjomenkem. Svěřenci trenéra Sergeje Oreškina inkasovali ve čtyřech zápasech pouze tři branky.

Série 1. kola play off

HK Soči: Dinamo Moskva 1 – 4
    HK Soči: Dinamo Moskva 2 – 3
    Dinamo Moskva: HK Soči 3 – 0
    Dinamo Moskva: HK Soči 1 – 0 pp

Hokejisté Petrohradu prožívají zatím téměř totožný příběh jako jejich soupeř. Obhájci mistrovského titulu za sebou mají malátnou základní část, kterou ambiciózní celek zakončil na šesté pozici. V prvním kole play off ovšem svěřenci mladého trenéra Sergeje Zubova v pěti zápasech zdolali jednoho z hlavních favoritů na zisk Gagarinova poháru Lokomotiv Jaroslavl, a rázem se sami zařadili k horkým kandidátům na vítězství celé soutěže. Petrohradu se povedlo postoupit do semifinále Západní konference i přes neshody trenéra s hlavní hvězdou mužstva a kapitánem Iljou Kovalčukem. Zubov slavného ruského útočníka vyřadil ze sestavy a Kovalčuk by se již neměl ve zbývajícím průběhu play off vůbec objevit na soupisce kádru.

Lokomotiv Jaroslavl – SKA Petrohrad 3 – 2 pp
    Lokomotiv Jaroslavl – SKA Petrohrad 2 – 3
    SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavl 3 – 0
    SKA Petrohrad – Lokomotiv Jaroslavl 1 – 0
    Lokomotiv Jaroslavl – SKA Petrohrad 0 – 2

Tak pozor, registrujeme jeden velký návrat do sestavy. Spory mezi trenérem Petrohradu Sergejem Zubovem a Iljou Kovalčukem jsou zřejmě odloženy a slavný ruský útočník se opět nachází v sestavě SKA. Kovalčuk do dnešního zápasu nastoupí ve druhé formaci po boku Lindströma a Koskiranty.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Aktéři utkání vstoupili na ledovou plochu. Že tato série bude vyostřená, potvrdili fanoušci v zaplněném Ledovém paláci, kteří "uvítali" hráče SKA ohlušujícím pískotem. Rivalita mezi Moskvou a Petrohradem je patrná hned od úvodu.

Za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a můžeme začít.

00:01

00:22
    Domácí se na úvod utkání dopustili zakázaného uvolnění.

00:30
    Rychlý protiútok Dinama, při něm nahazoval Fjodorov z levého kruh na Koskinena, který vystrčil beton a poslal puk do rohu kluziště.

00:49
    Na druhé straně pálil po buly z hranice pravého kruhu Ketov nad bránu. Od úvodních minut panuje v zaplněném Ledovém paláci vynikající atmosféra.

01:22
    Kovalčuk nabil na modrou jednomu z najíždějících obránců, jehož střelecký projektil se odrazil od zadního mantinelu před bránu, kde kotouč zastavil připravený Jerjomenko. Následně se strhla menší potyčka.

01:49
    Zakázané uvolnění Dinama. Vhazovat se bude znovu před Jerjomenkem.

02:08
    Domácí poprvé operují v útočném pásmu, Nikulinova střela od modré ovšem ke Koskinenovi neprošla.

02:30
    Zakázaného uvolnění se dopustili i hostující hokejisté, úvod utkání je dosti rozkouskovaný.

02:32
    Po buly pálil od modré Mironov, ale trefil jen bránícího hráče SKA.

03:46
    Další zakázané uvolnění, tentokrát se jej dopustili domácí hokejisté.

04:30
    V úvodních minut hrají obě mužstva dosti opatrně.

04:57
    Osipov u mantinelu "zboural" Kovalčuka, za což si vysloužil velký aplaus tribun.

05:38
    Jeden z hráčů Dinama se dostal ke střele z levého kruhu, ovšem jeho pokus byl sražen nad bránu.

06:24
    Čtvrtá formace Dinama si vypracovala tlak, nakonec se ke střele z pravého kruhu dostal Alexejev, jehož projektil byl ale nepřesný.

07:45
    Kokarevovi vůbec nesedl střelecký projektil mířený z mezikruží, a Koskinen měl jednoduchou práci.

08:02
    Následně aktivní Kokarev objel bránu, ale bekhendem se mu nepovedlo poslat puk na Koskinena, načež nakonec jen přeměřil šířku brankoviště finského brankáře.

08:27
    Další útočnou akci Dinama zastavil ofsajd.

09:04
    Druhá formace SKA v čele s Kovalčukem, který má dnes evidentně velkou chuť dokázat, že si nezasloužil odstavení ze soupisky, operovala v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení Jerjomenka se nedostala.

09:42
    Bělov vypálil od modré čáry, Jerjomenko jeho pokus vyrazil.

10:37
    První formace Dinama nadělala Koskinenovi poměrně značně problémy. Od modré vypálil Barancev. Nejprve do jeho střely padl hráč Petrohradu, poté dostal obránce Dinama možnost na reparát a již vyzkoušel Koskinena.

10:37
    A pozor. Hosté si zahrají přesilovou hru. Ansel Galimov fauloval u brány a míří na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

10:54
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté bleskurychle přesilovou hru využili. Gusev čekal před bránou na to, až mu na protější tyč najede jeden z jeho spoluhráčů. Obrana si vůbec nepohlídala JEVGENIJE DADONOVA, jenž Gusevovu přihrávku proměnil v úvodní branku této série. Asistence: Nikita Gusev, Andrej Kutějkin.
    10:54 Jevgenij DADONOV - 0:1

11:17
    Domácí mohou bleskurychle zareagovat na nepříznivý stav, když rovněž dostávají možnost přesilové hry. Dvě minuty za držení obdržel Joakim Lindström.

12:00
    Domácí zatím nehrají přesilovou hru vůbec špatně, stále jim ovšem chybí ten jeden krok.

12:20
    Hostům se povedlo poslat puk pryč z obranného pásma a mohou střídat.

12:49
    Na modré napřáhl Hietanen, ale jeho projektil zamířil mimo bránu.

13:07
    Koskiranta vyvezl puk do středního pásma.

13:17
    Hosté první oslabení přečkali bez ztráty kytičky a nyní již hraji v plném počtu.

14:12
    Nikulin vyslal od modré střílenou přihrávku před bránu, kterou někdo tečoval těsně mimo pravou tyč brány, kterou střeží Koskinen.

14:49
    Z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Jerjomenka Barabanov, brankář Dinama vystrčil svůj pravý beton a vyrazil puk do rohu.

15:24
    Druhá přesilová hra pro Dinamo. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Sergej Širokov.

15:29
    Robinson dostal přihrávku před bránu, ale prováhal vhodný okamžik k zakončení, nakonec objel svatyni SKA, ale k zakončení se již nedostal.

15:57
    Hosté se osvobodili.

16:13
    A znovu se povedlo hokejistům SKA odpravit puk až k Jerjomenkovi.

16:35
    Nikulinovu nepříliš vyvedenou střelu od modré čáry Koskinen skryl v lapačce.

16:57
    Děrgačjov vyvezl puk až do útočné třetiny a tam pošetřil další cenné vteřiny.

17:23
    Hosté hrají v plném počtu, dokázali se ubránit i druhému oslabení.

18:26
    Obrovská šance Dinama, Robinsonovu střelu od modré kdosi zpomalil, ke kotouči se před Koskinenem dostal Karpov, který ale ležícího Koskinena nepřekonal.
    Petrohrad nevstupoval do série s Lokomotivem v pozici favorita, přesto dokázal zvítězit a bojuje o postup do finále konference!

19:00
    Začala se poslední minuta první třetiny.

19:35
    Hosté byli ještě dosti nebezpeční v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní desetiminutovka se nesla v opatrném duchu, stereotyp úvodních minut ovšem narušila první přesilová hra, kterou si vysloužili hokejisté SKA. Na konci 11. minuty potrestal Galimovův útočný faul Jevgenij Dadonov. Domácí dostali možnost na rychlou odpověď, ovšem nevyužili ani jednu z následných dvou přesilových her, a tak do kabin odcházejí za nepříznivého stavu 0:1. Druhá třetina začne zhruba v 15:55.

20:01

20:42
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Tak to je nečekaný vstup Dinama do utkání! Kouzlo Mikky Koskinena, který neinkasoval již tři utkání, odčaroval z nenápadné akce ANDREJ MIRONOV, který vjel do útočné třetiny a těsně za modrou čárou vypálil, přičemž jeho střeleckého pokusu mířeného na zadní tyč se Koskinen sice dotkl lapačkou, ale nezachytil jej. Asistence: Maxim Karpov.
    20:42 Andrej MIRONOV - 1:1

21:28
    Hostům se teď trochu sesypala hra. Krátce po inkasování vyrovnávací branky budou hrát oslabení. Dvě minuty za hákování obdržel kapitán Vadim Šipačjov.

22:09
    Domácí dlouho kombinovali při přesilové hře, ale nakonec se dopustili chyby a hosté se ihned osvobodili.

23:11
    Přesilovkovou kombinaci zakončoval z pravého kruhu Barancev, Koskinen zneškodnil puk betonem.

23:28
    Hosté se ubránili i třetímu oslabení a nyní již hrají v plném počtu.

23:59
    Kovalčuk se projel po pravém křídle a pokusil se vystřelit do horní části brány. Jeho střelecký projektil byl nepřesný a Jerjomenko zasahovat nemusel.

24:28
    Domácímu celku nevyšla kombinace, což vyústilo v zakázané uvolnění.

25:07
    Po rychlém přenesení hry se dostal k zajímavému zakončení z levého kruhu Ketov. Na jeho střelu s nápřahem si Jerjomenko povyjel a nakonec zakročil.

25:11
    Na druhé straně se hnal do útočného pásma Kokarev, jeho střelecký projektil byl ale značně nepřesný.

26:30
    V těchto chvílích se hra prakticky nepřerušuje a přelévá se ze strany na stranu.

26:53
    Hra byla přerušena poté, co se domácí znovu úplně nepohodli při kombinaci, a nakonec z toho bylo zakázané uvolnění.

27:44
    Čtvrtá formace Dinama dnes hraje velké utkání. To potvrdil Karpov, který najel do levého kruhu a odtud svým střeleckým pokusem nadělal problémy Koskinenovi, jenž vyrazil puk lapačkou před sebe. Následně finský gólman drobné zaváhání napravil a puk rychle přikryl.

29:16
    Domácí rozvinuli útočný tlak, od modré pálil Osipov, kotouč z jeho hole zamířil mimo bránu.

29:37
    Útočnou aktivitu domácího celku ukončil rozhodčí, který přerušil hru z důvodu postavení Cvetkova v brankovišti.

30:11
    Po delší době na sebe upozornili v útoku i hosté, od modré vypálil Vojnov, Jerjomenko sice měl zakrytý výhled, ale dokázal zakročit.

31:02
    Autor úvodní branky Dinama Mironov se rozjel do otevřené obrany a svůj výpad zakončil střelou, která ale zamířila nad bránu.

32:01
    Hosté si zahrají svou druhou početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Vladimir Brjukvin. První početní převahu hosté bleskurychle využili.

32:06
    Domácí vyhráli buly a Kokarev zavezl puk až do útočné třetiny.

32:39
    Tak to je málo vídané. Hosté opět skvěle sehráli svou početní převahu a vrací se do vedení. Přitom to vypadalo tak jednoduše. Šipačjov přihrál před bránu do klubka hráčů, přičemž nejpohotovější z nich byl JEVGENIJ DADONOV, který usměrnil puk do brány. Druhá přesilová hra, druhý gól SKA. Asistence: Vadim Šipačjov, Maxim Čudinov.
    32:39 Jevgenij DADONOV - 1:2

33:57
    Šipov přihrál před bránu Karpovovi, který byl tísněn, což se odrazilo při jeho zakončení, které nebylo příliš přesné.

34:21
    Domácím nevyšel přechod do útočného pásma, kam se dostali jen za cenu ofsajdu.

35:00
    První formace SKA se usadila v útočné třetině, Gusevův projektil z mezikruží i následnou dorážku Jerjomenko zneškodnil.

35:42
    Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

36:04
    Dinamo může ještě před skončením třetiny srovnat stav utkání. Jegor Jakovlev vyhodil puk z obranného pásma do hlediště, a tak na dvě minuty oslabí své mužstvo.

36:36
    Na konci kombinace stál Pestuško, jehož střelu zpoza levého kruhu eliminoval Koskinen betonem.

37:02
    Osipov pálil od modré čáry nepřesně.

37:13
    Domácím přesilová hra vyšla, za což si nakonec vysloužili vyrovnání. Na čtvrtý pokus tedy využívají početní převahu.
    Kokarev nabil Alexanderu Osipovovi, který ranou z první z hranice pravého kruhu poslal i díky teči DANILLA TARASOVA kotouč do brány. Celou situaci ještě musel posvětit videorozhodčí, protože hosté reklamovali, že Tarasov usměrnil puk do brány bruslí úmyslně. Asistence: Alexander Osipov, Denis Kokarev.
    37:13 Danill TARASOV - 2:2

37:13
    Trenér Petrohradu Sergej Zubov se nemíní smířit s výrokem rozhodčího, využil možnosti trenérské challenge a celou situaci budou u videa řešit samotní hlavní rozhodčí. Hodně netradiční okamžik.

37:13
    U videa se zkoumá údajné úmyslné kopnutí Tarasova do kotouče.

37:13
    Po dlouhé konzultaci nakonec rozhodčí gól uznali! Je tedy vyrovnáno.

39:00
    Začala se poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Třetí formace Dinama ještě operuje na závěr třetiny v útočném pásmu.

39:53
    Kotouč ale získal za bránou Ketov a zdá se, že hosté si již celou situaci pohlídají.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední část přinesla zajímavou podívanou a hned tři změny skóre. Ve 21. minutě odčaroval Koskinenovo kouzlo přesnou střelou Andrej Mironov. Hosté se ale vrátili do vedení, když využili i svou druhou nabízenou přesilovou hru. Petrohrad dostal do vedení ve 33. minutě Jevgenij Dadonov. Hosté poté měli více ze hry, ale na trestnou lavici putoval za zdržování hry Jakovlev a domácí svou čtvrtou přesilovou hru využili. Ve 38. minutě tečoval Osipovovu razantní střelu do brány bruslí Tarasov. Celou situaci ještě musel posvětit videorozhodčí a po Zubovově trenérské challenge i hlavní rozhodčí u videa. Po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný a čeká nás hodně zajímavá třetí část, která začne zhruba v 16:55.

Střely na branku po druhé třetině: 23 – 12

40:01

40:02
    Domácí se ihned po vyhraném buly dopustili zakázaného uvolnění.

40:14
    Jerjomenko má ve třetí třetině první zásah, když eliminoval střelecký pokus od modré čáry.

40:29
    Kovalčuk obehrál obránce Dinama a ocitl se před Jerjomenkem, jehož z bezprostřední vzdálenosti neprostřelil.

40:59
    Přesilová hra po Petrohrad. Dvě minuty za sekání obdržel Alexej Těreščenko. Předcházející dvě početní převahy přetavili hráči SKA ve dvě trefy.

41:11
    První přesilovkovou kombinaci zakončoval z pravého kruhu tvrdou ranou Čudinov, Jerjomenko zakročil betonem.

41:28
    Následně ale Čudinov chyběl vzadu a domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Karpov nahrál Igumnovovi, který Koskinena nepřekonal.

42:09
    A znovu stejná varianta, kdy hráči SKA hráli na najíždějícího Čudinova na pravý kruh, ani tentokrát obránce Petrohradu neuspěl.

42:59
    Domácí se poprvé v dnešním zápase ubránili přesilové hře soupeře.

43:13
    Karpov se mohl ocitnou sám před Koskinenem. Tomu ovšem zabránil výborným obranným zákrokem hokejkou v pádu Čudinov.

44:09
    Tarasov vyzkoušel štěstí střelou od pravého mantinelu, ale Koskinen vystrčil svůj beton a eliminoval projektil autora druhé branky Dinama.

45:14
    Icing Petrohradu, vhazovat se bude před Koskinenem.

45:46
    Gusevův střelecký projektil srazil na ochrannou síť Višněvskij.

45:56
    Pestuško živelně vtrhl do útočné třetiny, ale z pravého kruhu poslal puk mimo svatyni Koskinena.

46:29
    Na druhé straně střílel z podobné pozice bekhendem Koskiranta. Jerjomenko musel zasahovat, ale to brankáři Dinama nedělalo větší problémy.

48:06
    Následnou pasáž ukončil Karpov, který ve středním pásmu vyškrábl puk ze skrumáže, najel si do útočné třetiny a od mantinelu vyzkoušel Koskinena, který zakročil.

48:40
    V těchto chvílích už se obě mužstva dávají pozor na zadní vrátka. Uvědomují si, že další inkasovaná branka by již mohla znamenat prohru.

49:04
    Před bránou byl nikým nehlídaný Těreščenko, který vystřelil po přihrávce z první, Koskinen si připsal důležitý zákrok.

49:29
    Na druhé straně se ocitl v bezprostřední blízkosti gólmana Gusev. Mohl zakončovat do odkryté klece, ale nedokázal zasáhnout puk.

49:57
    Barancev ve středním pásmu ostře srazil k ledu Koskirantu, za což od rozhodčího obdržel trest 5 + do konce utkání. Velká šance pro Petrohrad rozhodnout.

50:23
    To je tvrdá rána pro domácí celek. Ještě neuběhla ani minuta z pětiminutového oslabení a Dinamo již inkasovalo! Jerjomenko uspěchal rozehrávku, ke kotouči se dostal Šipačjov, který jej procpal před bránu na číhajícího NIKITU GUSEVA, který uklidil kotouč do brány. Asistence: Vadim Šipačjov, Jevgenij Dadonov.
    50:23 Nikita GUSEV - 2:3

51:05
    Hosté mají k dispozici ještě takřka čtyřminutovou přesilovou hru a mohou své vedení ještě navýšit!

51:31
    Od modré čáry zakončoval Chafizullin, Jerjomenko schoval puk v náruči.

51:58
    Karpovovi se povedlo poslat puk bekhendem do středního pásma.

52:17
    Znovu se povedlo domácím osvobodit. Ti si teď nesmí dovolit inkasovat branku, jinak je prakticky po zápase.

52:53
    Višněskij vyrazil s pukem až do útočného pásma, přičemž Koskinena sice neohrozil, to ušetřil cenné vteřiny.

53:41
    Následnou přesilovkovou kombinaci zakončoval Bělov, Jerjomenko byl připraven.

54:00
    Domácím se povedlo znovu vyhodit puk až na protější stranu kluziště.

54:18
    Osipov získal kotouč a bekhendem jej poslal přes všechny čáry.

54:57
    Končí se pětiminutová přesilová hra Petrohradu po trestu Baranceva. Hosté se dokázali prosadit jednou, dostali se sice do vedení, ale jednobrankový náskok je značně chatrný.

55:53
    Barabanův střelecký projektil srazil na ochrannou síť Hietanen.

56:12
    Karpov vypálil příklepem, přičemž mířil mezi Koskinenovy betony. Finský gólman si tento prostor pohlídal.

57:13
    Zakázané uvolnění SKA. Šance Dinama rozvinout po vyhraném buly závěrečný tlak na vyrovnání.

57:30
    Domácí se zatím marně pokouší rozvinout tlak. Času je přitom méně a méně.

58:00
    Začaly se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:36
    S kotoučem momentálně kombinují hosté, čtvrtá formace SKA se dokonce dostala k ohrožení Jerjomenka. Ten zakročil, a vhazovat se tak bude v obranném pásmu Dinama.

58:36
    Trenér domácího celku si bere oddechový čas. Dinamo to ale bude mít vzhledem k okolnostem ve snaze o srovnání velmi těžké.

59:05
    Jerjomenko zamířil na střídačku, domácí to zkouší v šesti!

59:21
    Dinamo se usadilo v útočném pásmu, kombinaci zakončoval Karpov: jeho střelecký pokus byl ale zblokován a Koskinen vůbec nemusel zasahovat.

59:27
    Po vyhraném buly pálil od modré Hietanen. Koskinen chvíli nevěděl, kde má kotouč, ale měl jej ve své výstroji a nedopustil dorážku.

59:36
    Hosté vyhráli buly a Kovalčuk se rozjel vstříci prázdné braně. Ovšem Ketov byl v útočném pásmu dřív než ruský kanonýr, a tak hra byla přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:56
    Kotouč v hledišti. Je zřejmě definitivně rozhodnuto.

Je konec. Úvodní bod této série pro sebe získávají hokejisté Petrohradu. Utkání zřejmě rozhodl tvrdý zákrok Baranceva na Koskirantu z 50. minuty, po němž rozhodčí vyloučil obránce Dinama Moskva na 5 minut plus do konce utkání. V dlouhé přesilové hře vstřelil vítěznou branku Nikita Gusev. Hokejisté Petrohradu vsítili všechny tři své branky v přesilových hrách, domácí naproti tomu využili pouze jednu z nabízených početních převah a ač byli střelecky aktivnější, dnes odcházejí z ledu jako poražení.

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:34:07)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 21. Mironov (Karpov), 38. Tarasov (Osipov, Kokarev) – 11. Dadonov (Gusev, Kutějkin), 33. Dadonov (Šipačjov, Čudinov), 51. Gusev (Šipačjov, Dadonov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Barancev, Hietanen, Robinson, Osipov, Nikulin, Višněvskij, Mironov – Cvetkov, Galimov, Fjodorov – Kokarev, Gorovikov, Tarasov – Brjukvin, Těreščenko (C), Pestuško – Karpov, Šipov, Alexejev, Igumnov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťjorkin) – Jakovlev, Bělov, Čudinov, Chafizullin, Vojnov, Zubarev, Kutějkin, Kalinin – Šipačjov (C), Gusev, Dadonov – Kovalčuk, Lindström, Koskiranta – Širokov, Bučněvič, Barabanov – Ketov, Děrgačjov, Kablukov.

Rozhodčí: Kulakov, Ravodin – Lazarev, Otmachov

Diváci: 10 721