CSKA Moskva – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 4:3 (po pr.)
4:3 (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
SKA Petrohrad
Středa 09.03.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • Play-off KHL

Z mé strany je to už dnes opravdu vše, přeji Vám všem hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou. (20:49:20)

Československá stopa v utkání

Do utkání nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hokejista. V Dinamu Moskva působil od loňského listopadu Jakub Petružálek, ten však musel kvůli potížím se zády předčasně ukončit letošní sezónu.
    Velká radost domácích hráčů, kteří v prvním prodloužení využili přesilovou hru a slaví srovnání série na 1:1.

Oslabení: 0 – 0

Je dobojováno. Viděli jsme parádní hokej na obou stranách, který došel až do prodloužení. Když už to vypadalo, že se ani v první nastavené době branky nedočkáme, opak byl pravdou. Zhruba pět minut před koncem prvního prodloužení využil přesilovou hru Alexander Osipov a jeho zásluhou srovnalo Dinamo na 1:1 v sérii. Trpký konec pro Ilju Kovalčuka, který byl nejprve vyřazen z kádru Petrohradu, ale následně dostal důvěru zpět. Dnes byl hodně vidět, připsal si několik šancí, ale nakonec odešel z ledu velmi smutný, neboť domácí využili početní výhodu právě při jeho vyloučení. Série ale pokračuje dále, nyní budou mít dvakrát výhodu domácího prostředí hokejisté Petrohradu a rozhodně pro ně jedno vítězství na ledě soupeře je dobrým začátkem.

76:18 Alexander OSIPOV - 4:3

76:18
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté svou přesilovou hru využívají. ALEXANDER OSIPOV se napřáhl ke střele od modré čáry a puk po celé ose doplachtil za záda Koskinena. Moskvané tak tuto strhující bitvu rozhodují rozdílovým gólem a v sérii srovnávají 1:1 na zápasy. Asistence: Denis Kokarev, Konstantin Gorovikov.

75:15
    Petrohrad se zatím dobře brání a nepouští Dinamo do výraznějších šancí. Nyní hosté vyhazují puk až před Jerjomenka a mohou vystřídat svou unavenou čtveřici.

74:48
    Ilja Kovalčuk putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění a pro domácí je tu početní výhoda. Šance na rozhodnutí prvního prodloužení.

74:14
    Kablukov poslal puk na Kadějkina, ale přihrávka byla nepřesná a pro obranu domácích tak nebyl problém dostat puk z pásma ven.

73:37
    Tlak Petrohradu stoupá, nyní to před Jerjomenkem zkoušel Bučněvič, ale také on ztroskotal nad přesným zákrokem Jerjomenka.

72:39
    Jerjomenko znovu podržel svůj tým, a to doslova za minutu dvanáct. Dadonov se dostal do jeho těsné blízkosti, ale jeho ránu bleskovým zákrokem Jerjomenko vykryl!

71:46
    Nyní se musel ve svém brankovišti otáčet také Koskinen, jenž zlikvidoval nebezpečnou střelu Kokareva. Stále tak ani jeden tým nerozhodl o osudu tohoto utkání. Pokračujeme tedy dále.

71:18
    Z levé strany pálil Jakovlev, konkrétně z levého kruhu, ale Jerjomenko byl znovu neprostupný. Raději následně přerušuje hru a vhazovat se bude po jeho pravici.

70:19
    Denis Kokarev zatáhl černou pryž do útočného pásma, našel poté volného Tarasova, který ale nedokázal najít volnou skulinku v Koskinenově kleci.

69:10
    Hosté mají stále dostatek sil a opět jsou natlačeni před Jerjomenkem. Znovu se o slovo přihlásil Ilja Kovalčuk, jenž pálil do levého betonu Jerjomenka.

68:02
    A znovu se hosté tlačí před Jerjomenka, jenž se rozhodně ve svém pracovišti nenudí. Nyní už ale domácí vyhazují kotouč do středního pásma.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 4. Karpov (Robinson), 13. Šipov (Višněvskij, Igumnov), 25. Brjukvin (Pěstuško, Těreščenko), 77. Osipov (Kokarev, Gorovikov) – 24. Gusev (Šipačjov), 25. Kablukov, 35. Šipačjov (Gusev, Čudinov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Višněvskij, Nikulin, Robinson, Osipov, Hietanen, Mironov, Korjagin – Pěstuško, Těreščenko, Brjukvin – Tarasov, Gorovikov, Kokarev – Galimov, Cvětkov, Fjodorov – Karpov, Šipov, Igumnov – Alexejev
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Jakovlev, Bělov, Chafizullin, Čudinov, Zubarev, Vojnov, Kutějkin – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Ponikarovskij, Koskiranta, Kovalčuk – Bučněvič, Širokov, Barabanov – Ketov, Kablukov, Kadějkin – Děrgačjov

Rozhodčí: Buturlin, Jeřábek – Lazarev, Otmachov