Buffalo – NY Rangers 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | Columbus – Detroit 5:3 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Montreal – Dallas 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 0:1 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 0:3 (kon.)
New York Islanders
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Středa 09.03.2016, 01:30 • Barclays Center, New York • NHL
    Tavares se s tím nemazal.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (04:27:21)

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo 14 724 diváků!

Československá stopa v utkání:
    Jaroslav Halák (NYI) 56 minut, 31 zákroků, 1 gól, 96,9%

1. Anders Lee (NYI) 1+0
    2. John Tavares (NYI) 1+0
    3. Nick Leddy (NYI) 0+2

Je konec! New York Islanders poráží na ledě Barclays Center Pittsburgh Penguins 2:1! Domácí rozhodli o svém triumfu v přesilových hrách! Úvodní branku střetnutí obstaral krásnou střelou John Tavares! O pět minut později srovnal Kris Letang, který vymetl horní roh domácí branky! Poté jsme se s góly museli na dlouhou dobu rozloučit. Oba týmy si vypracovaly několik možností, avšak domácí střelci si vylámali zuby na Fleurym a hostující Rust v největší možnosti orazítkoval tyč! Deset minut před koncem základní hrací doby hráli Islanders přesilovou hru a Anders Lee dopravil kotouč za Fleuryho záda! Pittsburgh ještě v závěru zkusil hru bez brankáře a Kessel šest vteřin před koncem nechal vyniknout střídajícího brankáře Greisse, jež nahradil zraněného Haláka!

59:54
    Neskutečné! Kessel měl před sebou prázdnou branku, ale střídající brankář Greiss vytáhl zákrok z říše snů, natáhl se po prakticky ztraceném kotouči a vybojoval Islanders vítězství!

59:20
    Fleury míří znovu na střídačku! Pittsburghu zbývá nějakých čtyřicet sekund!

59:12
    Mike Sullivan si vyžádal oddechový čas! Trenér Pittsburghu udělí svým svěřencům poslední pokyny před závěrečnou hrou bez brankáře!

59:12
    Greiss si poradil s pomalým nahozením. Bailey poté potáhl kotouč v před, ale jeho průnik před prázdnou branku zastavilo postavení mimo hru.

58:30
    Fleury míří na střídačku! Pittsburgh zkouší štěstí v šesti bruslařích na ledě!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:44

57:15
    Až nyní se Islanders prodrali k puku a vyhazují jej až k Fleurymu! Závěr utkání bude hodně dramatický.

56:42
    Hamonic před brankou srazil Malkinovu přihrávku mimo dosah Tučňáků! Hosté však stále drží útočnou třetinu a kombinují před brankou Islanders.

56:11
    Nielsen nedokázal vyhodit kotouč mimo obranné pásmo. Islanders se nadále musejí bránit tlaku Pittsburghu!

55:44
    Tučňáci mají skvělou možnost na vyrovnání! Okposo trefil holí Malkina do obličeje a dostává dvě minuty!

55:40
    A pozor! Máme tady další zápletku! Jaroslav Halák se při jednom ze zákroků zranil a v brance Islanders jej nahrazuje Greiss!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 9. Tavares (Boychuk, Leddy), 49. Lee (Leddy, Nielsen) – 14. Letang (Crosby)

New York Islanders: Halák ( 56. Greiss) – Boychuk, Leddy, Hickey, Hamonic, Pulock, Strait – Strome, Tavares (C), Nelson – Okposo (A), Nielsen (A), Bailey – Lee, Kuljomin, Prince – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Murray) – Letang, Määttä, Dumoulin, Daley, Schultz, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Wilson – Kessel, Malkin (A), Kunitz (A) – Rust, Bonino Kühnhackl – Sheary, Cullen, Sestito

Rozhodčí: Pollock, Charron – McElman, Gibbons

Diváci: 14 724