Buffalo – NY Rangers 2:4 (kon.) | Carolina – Ottawa 4:3 (2:1 po s.n.) | Columbus – Detroit 5:3 (kon.)
NY Islanders – Pittsburgh 2:1 (kon.) | Montreal – Dallas 4:3 (po pr.) | Tampa – Boston 0:1 (po pr.)
Winnipeg – Nashville 2:4 (kon.) | Edmonton – San Jose 0:3 (kon.)
Edmonton Oilers
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
San Jose Sharks
Středa 09.03.2016, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL
    Střelecká série Brenta Burnse je u konce.

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0,2 střely, čas na ledě 20:21
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0,1 střela, čas na ledě 14:20
    Roman Polák (SJS) 0+0,1 střela, čas na ledě 17:55 (05:35:48)

1. James Reimer (SJS) 31 zák., 0 gólŮ, 100 %
    2. Logan Couture (SJS) 2+0
    3. Joe Pavelski (SJS) 1+1

Střelecky aktivnější domácí tým se nedokázal prosadit, Reimer si připisuje čisté konto a byl to právě on, kdo nasměroval hosty k výhře. Na té se podílel dvěma góly Couture.

59:05
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Spaling – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:00
    Zápas se v poklidu dohrává, už se pravděpodobně nic nestane.

58:20
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Nurse – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Polák – 2 min.).

58:20
    Roman Polák tvrdě atakoval Matta Hendrickes, za což šel na trestou lavici. Jakmile ji opustil po dvou minutách, počkal si na něj Darnell Nurse a dal mu řádně co proto. Český hráč pěstní souboj prohrál.

57:40
    Edmonton se snaží alespoň o čestný úspěch, hostující obranný val je ale proti a brání se velmi dobře.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:49
    Edmonton má kotouč za vlastní brankou, odkud rozehrává další útočnou akci.

56:11
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Polák – 2 min., nedovolené bránění).

56:00
    Poslední čtyři minuty zbývají ze třetí třetiny, Edmonton stále prohrává o tři branky, ale snaží se.

55:22
    Třetina se v poklidu dohrává, o tom, kdo vyhraje, je pravděpodobně rozhodnuto.

54:23
    Brent Burns střelou zápěstím nepřekonat brankáře Cama Talbota. Následuje komerční přestávka.

53:08
    Sharks se podařilo rozmělnit tlak domácích hráčů. San Jose vede o tři branky a míří si za body a výhrou z dnešního zápasu.

51:58
    Adam Pardy autorem další střely domácích hokejistů na branku soupeře. San Jose je nyní pod tlakem.

51:07
    Edmonton hraje hodně aktivně, Taylor Hall to nevzdává a střelu za střelou posílá na branku Reimera. Gólman San Jose je dnes pro svůj tým velkou oporou.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Couture (Donskoi, Nietto), 16. Couture (Burns, Pavelski), 35. Pavelski (Martin, Thornton)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Fayne, Sekera, Clendening, Nurse, Pardy, Reinhart – Eberle, McDavid, Korpikoski – Maroon, Draisaitl, Hall – Jakupov, Letestu, Kassian – Cracknell, Lander, Hendricks
    San Jose Sharks: Reimer (Jones) – Braun, Vlasic, Burns, Martin, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Couture, Nieto – Donskoi, Marleau, Spaling – Karlsson, Tierney, Zubrus

Rozhodčí: Furlatt, Kowal – Berg, Sharrers

Diváci: 16 839