Boston – Carolina 2:3 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 3:2 (kon.) | Florida – Ottawa 6:2 (kon.)
Montreal – Buffalo 3:2 (kon.) | Minnesota – Edmonton 1:2 (kon.) | San Jose – New Jersey 0:3 (kon.)
Minnesota Wild
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Edmonton Oilers
Pátek 11.03.2016, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Střelec vítězné branky - Connor McDavid!

1. Cam Talbot (EDM) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    2. Connor McDavid (EDM) 2+0
    3. Darcy Kuemper (MNS) 23 zák., 2 góly, 92,0% (04:38:23)

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+1,2 střely, čas na ledě 22:03

Edmonton vyhrává na ledě Minnesoty 2:1. O výhře rozhodl Connor McDavid, který v 53. minutě vstřelil vítěznou branku. Povedený zápas odchytal také Cam Talbot, který ze třiceti střel jen jedinkrát inkasoval.

59:49
    Pakarinen nedokázal trefit branku.

59:18
    Thomas Vanek bekhendovou střelou nepřekonat brankáře Cama Talbota, který kryje puk.

58:54
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Talbota. I na něm bude hodně velká zodpovědnost. Oddechový čas se berou domácí.

58:35
    Domácí v šesti, zkouší to bez brankáře.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v základní hrací době. Domácí nemohou odvolat brankáře, hraje se v jejich pásmu.

57:12
    Erik Haula se probojoval do zakončení, které se mu ale nepovedlo podle představ.

56:12

55:59
    Tohle už Edmonton pravděpodobně zvládne. Do konce základní hrací doby zbývají čtyři minuty.

55:43
    Přesilovka domácích se blíží ke konci a hosté se celkem v pohodě brání.

55:19
    Nejprve Coyle branku vůbec netrefil, poté Zach Parise v dobré šanci trefil jen brankáře Cama Talbota.

54:12
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Cracknell – 2 min., hákování).

53:50
    Charlie Coyle se dostal do dobré šance, a tak zakončoval akci domácích. Cam Talbot byl pozorný a dokázal si poradit.

52:31
    Edmonton právě vstřelil branku!
    CONNOR MCDAVID se stává hrdinou Edmontonu. Dokázal na křídle přetlačit Spurgeona a dostal se tak ke střele, která znamená vedení hostů. Puk prošel mezi rukou a tělem do branky. Asistence: Zack Kassian, Andrej Sekera.
    52:31 Connor MCDAVID - 1:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 32. Parise (Koivu) – 10. Korpokoski (Letestu, Clendening), 53. McDavid (Kassian, Sekera)

Minnesota Wild: Kuemper (Michalek) – Spurgeon, Suter, Scandella, Dumba, Reilly, Brodin – Coyle, Koivu, Parise – Vanek, Granlund, Zucker – Fontaine, Haula, Niederreiter – Jones, Stoll, Porter
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Fayne, Sekera, Clendening, Reinhart, Pardy, Oesterle – Kassian, McDavid, Hall – Eberle, Draisaitl, Maroon – Jakupov, Letestu Korpokoski – Pakarinen, Lander, Cracknell

Rozhodčí: O'Halloran, Rooney – Galloway, Devorski

Diváci: 19 058