N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 0:4 (kon.)
SKA Petrohrad
0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Stav série: 1:2
Dynamo Moskva
Pátek 11.03.2016, 17:30 • Ice Palace • Play-off KHL

Dnešní utkání je u konce! SKA Petrohrad nezvládl třetí utkání semifinálové série a s Dinamem Moskva prohrál 0:4! Moskevský celek se tak ujímá vedení v sérii!

První třetina třetího semifinálové utkání nabídla zajímavý hokej, který však nabídl pouze jednu branku. Domácí Petrohrad vstoupil do utkání velmi aktivně, a byl dlouho lepší. Po vyloučení Robinsona navíc dostal možnost přesilové hry. Ve vlastním oslabení se však dostal do úniku Ivan Igumnov, který poslal Dinamo do vedení. Petrohrad se dočkal branky v závěru třetiny, avšak té domácí dosáhli po vypršení času!

Ve druhé třetině bylo hostující Dinamo lepším týmem! Moskevský celek vstoupil do prostřední periody aktivněji, a hned ve 24. minutě dokázal navýšit hostující vedení Maxim Pestuško! Dinamo pokračovalo ve své aktivní hře a pevné obraně. V závěru třetí třetiny se prosadil ještě Konstantin Gorovikov.

Ve třetí třetině byl Petrohrad velmi aktivní, nicméně se mu nedařilo v zakončení. Domácí hráči si navíc nedokázali poradit s výborným Jerjomenkem! V samotném závěru se ještě navíc prosadil Danil Tarasov, který pečetil vítězstív Dinama! (19:50:13)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hity – 20 – 4

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!

59:57
    V samotném závěru dnešního zápasu se dostal do zakončení ještě obránce Mirnov, jehož ránu vyrazil Koskinen do ochranné sítě!

59:02
    Petrohrad vyrazil i ve vlastním oslabení do protiútoku, a z pravé straně to zkoušel Vjačslav Vojnov. Jeho následnou střelu však v pohodě pokryl Jerjomenko!
    Trenér ruské reprezentace, Oleg Znarok, pozorně sleduje semifinálové boje, neboť je zde několik hráčů, které by mohl vzít na domácí MS!

58:44
    V samotném závěru dnešního utkání si ještě Dinamo zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Ilja Kablukov, který za vlastní brankou poslal nedovoleným způsobem k zemi Brjukvina.

58:27
    Chafizullin se pokoušel zavést kotouč do útočného pásma, nicméně přes dobře bránícího Hietanena neprošel.

57:58
    Petrohrad se ještě pokouší vstřelit alespoň jednu branku, avšak obrana Dinama v dnešním zápase podala naprosto skvělý výkon!
    57:19 Danil TARASOV - 0:4

57:19
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto, neboť Dinamo se tři minuty před koncem zápasu prosazuje počtvrté v tomto zápase! Gorovikov šel v útočném pásmu do souboje s Mosesem, po kterém se kotouč odrazil do středu útočného pásma, kde se nacházel DANIL TARASOV. Produktivní hostující útočník nahodil kotouč na branku, a Koskinen si nechal projít kotouč do branky! Bez asistence.

56:55
    Domácí trenér v závěru přesilové hry posílá ze hry svou elitní formaci, a za malou chvíli bude trest Šipova u konce!

56:27
    Petrohrad dlouho držel svého soupeře v útočném pásmu, nicméně následná přihrávka Šipačjova na Dadonova přesná nebyla, a kotouč je ve středním pásmu.

55:46
    Jegor Jakovlev podruhé! Ruský zadák opět dostal přihrávku na modrou, a tentokrát už jeho střela mířila mezi tři tyče. Jerjomenko vyrazil kotouč pouze před sebe, avšak pohotový Nikulin kotouč odpálil!

55:23
    Úvodní střelu přesilové hry vyslal od modré čáry Jegor Jakovlev, jehož tvrdá střela však mířila mimo branku.

55:06
    V závěru dnešního zápasu si zahraje Petrohrad přesilovou hru, neboť napadající Ilja Šipov podrazil Koskinena při průjezdu brankoviště. Nutno uznat, že finský brankář svému pádu hodně přidal!

54:48
    Petrohrad si zahraje přesilovou hru!

54:14
    Dinamo navíc skvěle napadalo i v e vlastním pásmu, a Alexejev dostal kotouč na Markovina. Ruský forvard vyrazil do protiútoku, nicméně jeho následná střela nebyla přesná.

53:29
    Petrohrad zvládl své oslabení poměrně dobře, a vyloučený Vadim Šipačjov je již zpět na ledové ploše!

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 16. Igumnov, 24. Pestuško (Těreščenko, Brjukvin), 37. Gorovikov (Osipov), 58. Tarasov

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Jakovlev, Bělov, Chafizullin, Čudinov, Zubarev, Vojnov, Kutějkin (A) – Dadonov, Šipačjov (C), Gusev – Moses, Koskiranta, Kovalčuk – Bučněvič, Širokov, Barabanov – Kadějkin, Ketov (A), Kablukov – Dergačjov
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Nikulin, MIronov, Robinson, Osipov, Hietanen, Visněvskij, Korjagin – Pestuško, Těreščenko (C), Brjukvin – Tarasov, Gorovikov (A), Kokarev – Galimov, Cvetkov (A), Fjodorov – Alexejev, Šipov, Igumnov

Rozhodčí: Jeřábek, Olenin – Misjur, Palej

Diváci: 12 222