Wolfsberger – Salzburg 1:1 (kon.) | Rapid – Admira 0:4 (kon.) | Ried – Rheindorf Altach 0:2 (kon.)
Grödig – Mattersburg 0:1 (kon.)
SV Guntamatic Ried
0:2 (0:2)
SC Rheindorf Altach
Sobota 12.03.2016, 18:30 • Keine Sorgen Arena, Ried Im Innkreis (kapacita: 7.680 diváků) • Rakouská Bundesliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu nejvyšší rakouské fotbalové ligy. Utkání začíná v 18:30.

SV JOSKO RIED

Domácí celek je na tom po 26 odehraných zápasech opravdu velmi špatně a se ziskem 28 bodů se nachází na 8. příčce desetičlenné tabulky. Ried sice má více než jednu vstřelenou branku na zápas, ale na druhou stranu inkasoval již 42 gólů a to z domácích činí třetí nejčastěji inkasující tým ligy. Momentálně navíc Ried nevyhrál již čtyři zápasy v řadě a dnes potřebuje tři body.

SC RHEINDORF ALTACH

Hosté z Altachu jsou v tabulce rakouské Bundesligy ještě o něco málo hůře postavení než domácí a aktuálně se s 27 body nachází až na předposledním, devátém místě. Také Altach poměrně často inkasuje (38 gólů) a hodně podobná je i statistika vstřelených branek (29). V dnešním záchranářském duelu hosté rovněž potřebují vyhrát a přerušit tak špatnou sérii výsledků. Od začátku jarní část (6.2) totiž hosté nevyhráli ani jednou a ze šesti utkání získali jen dva body.

22.11.2014 Ried – Altach 2:1

SV Josko Ried: Gebauer – Streker, Reifeltshammer, Filipović – Hart, Trauner, Brandner, Prada – Walch, Elsneg – Fröschl
    Náhradníci: Duraković – Gavilán, Sikorski, Honsak, Bergmann, Polverino, Schubert

SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Ortiz, Zech, Galvão – Jäger – Luxbacher, Salomon, Netzer, Schreiner – Aigner
    Náhradníci: Brandner – Umjenovic, Harrer, Zwischenbrugger, Gasovic, Seeger, Schilling

Rozhodčí: Julian Weinberger.

Krásný sobotní večer! Vítám vás u on-line přenosu ze zápasu rakouské Bundesligy, v rámci které se nám střetnou týmy Josko Ried a Rheindorf Altach. Důležitý záchranářský souboj začne přibližně za 10 minut.

Oba celky již jsou nastoupeny na hrací ploše. Čeká se na zahajovací hvizd, který by měl zaznít každou chvílí.

1

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali hostující hráči. Dva pokusy o přechod na útočnou polovinu hřiště ale skončily neúspěchem.

2
    Naopak domácí se hned na začátku zápasu dokázali usadit na útočné polovině a vyprodukovali jedovatý centr. Ten odvracel jeden z hostujících stoperů

3
    Zajímavá prostrkávačka do pokutového území před bránou Riedu skončila v náruči Thomase Gebauera. Domácí mohou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

5
    Ani jeden z celků se zatím nemůže prodrat hlouběji na polovinu soupeře. U míče jsou momentálně hosté, kteří budou vhazovat.

6
    Nepříjemný přízemní centr domácí nedokázali pořádně odvrátit a Gebauer musel poprvé zasahovat. Na druhé straně se domácí dožadovali pokutového kopu, ale pád útočníka Riedu byl příliš okatý.

7
    První zajímavější střelecký pokus zápasu obstaral Florian Hart! Kobras musel hodně rychle na zem a vytáhl nepříjemnou ránu na rohový kop.

9
    Lukas Jäger se provinil faulem, když doslova sundal Walcha. Hlavní rozhodčí se zatím obejde bez karetního trestu, ale důrazné domluvě se Jäger nevyhnul.

10
    Na konci desáté minuty se přestupkem proti pravidlům provinili domácí. Následný hodně vysoký centr však z volného kopu dolétl až do rukavic Gebauera.

12
    Domácí se uchýlili k pozvolné kombinaci, ale zatím se jim skulinu v pohyblivé defenzívě Altachu najít nepodařilo.

13
    Josko Ried je stále aktivnějším celkem a je častěji u míče. Většinu času ale domácí kombinují poblíž půlící čáry a nedostávají se hlouběji na soupeřovu polovinu.

14
    Ani na konci čtrnácté minuty se domácí nedokázali prodrat až do pokutového území. Sice se dostali k přízemnímu centru, ale ten byl zastaven.

15
    Johannes Aigner zastaven zhruba na 19 metrech od brány! Tohle je hodně nadějná pozice pro hostující celek!

17
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    A hosté jdou z této standardní situace do vedení! Míč si na oněch devatenácti metrech postavil PATRICK SALOMON, který nechytatelnou ránou překonal zeď i letící gólmana Riedu! Nádherná branka!
    17. Patrick SALOMON - 0:1

19
    Domácí by jistě velmi rádi rychle odpověděli, ale zatím se vůbec nemohou dostat na útočnou polovinu. Po faulu jednoho z hostů rozehrával, avšak míč poslali jen daleko za brankovou čáru.

21
    Další nedovolený zákrok hostujícího hráče. Tentokrát byl provinilcem Aigner, ale domácí budou rozehrávat hluboko z vlastní poloviny.

22
    Hosté vybojovali rohový kop. Následný centr letěl příliš blízko Gebauerovy brány a domácí gólman tak míč v pohodě stáhl do své náruče.

23
    Luxbacher sice diskutuje s rozhodčím, ale o jeho faulu není pochyb. Zajímavý volný kop ve prospěch domácího celku.

24
    Alberto Prada kroutil centr přímo do brány a Kobras měl s tímto míčem velké problémy. Ve vzduchu však při souboji se soupeřem dokázal se štěstím zastavit výborně kopnutou standardku.
    24. Kobras měl s Pradovým centrem nečekané problémy

26
    Domácí tým opět přebírá iniciativu a snaží se kombinovat. Hráči Altachu se ale stále výborně pohybují a nepouští soupeře do blízkosti pokutového území.

27
    Další ofenzivní postup Riedu zastaven zhruba na třiceti metrech od brány. Domácí budou muset vymyslet něco překvapivějšího.

28
    Z ojedinělého útoku se Altachu podařilo získat rohový kop. V útoku jsou hosté o poznání nebezpečnější.

29
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Lienhart vyslal od rohového praporku skvělý centr, který našel hlavu Netzera. Ten sice mezi tři tyče nemířil, ale na letící míč si naskočil nikým neatakovaný JOHANNES AIGNER, jenž zblízka překonal bezmocného Gebauera.
    29. Johannes AIGNER - 0:2

32
    Po delší době si možnost v podobě rohového kopu vypracovali i domácí. Kobras míč nevyboxoval nejlépe, ale následné zakončení zastavil ofsajd.

34
    Na druhé straně se k rozehrávce volného kopu postavil Lienhart. Vysoký centr letěl přímo na Gebauera, jenž byl faulován a Netzerovi je tak pískán přestupek proti pravidlům.

35
    Po krátkém ošetření domácího brankáře se pokračuje ve hře. Rozehrávat bude samozřejmě právě Thomas Gebauer.

37
    Domácí jsou stále hodně bezzubí. Snaha o vysunutí jednoho z útočných hráčů Riedu končí pohodovým obranným zákrokem Ortize.

38
    K míči se znovu prakticky zadarmo dostávají hráči Josko Ried, kteří se tedy mohou pokoušet o dobytí pevně postavené defenzívy soupeře.

39
    Také na druhé straně si nyní defenzíva počínala velmi dobře a na hranici pokutového území zastavila postup Altachu. Rozehrávka byla sice trochu rozhozená, ale nakonec se Ried zmocnil míče.

41
    Elsneg sice u rohového praporku upadl hodně ochotně, ale o faul se zřejmě přeci jenom jednalo. Standardní situace pro domácí.

42
    Nedůrazně vyboxovaný centr přistál u nohy domácího hráče, který okamžitě pálil do odkryté brány. Těsně před brankovou čárou však hosté míč odkopli do bezpečí.

43
    Další faul hostů a Ried bude kopat standardní situaci z fantastické pozice. Tohle je obrovská šance na snížení!

44
    Clemens Walch to zkusil podobně jako gólovým pokusem Salomon, ale domácí záložník poslal míč přeci jenom několik decimetrů nad břevno brány, kterou stráží Martin Kobras.

45+1
    Již v nastavené minutě budou domácí kopat roh. Zřejmě poslední šance na snížení v tomto poločase.

45+1

První poločas je u konce a do kabin jdou spokojenější hosté. Ti sice nemají územní převahu, ale dokázali využít dvě standardní situace, díky kterým vedou 0:2! O branky se postarala dvojice Salomon – Aigner. Domácí mají určitě nad čím přemýšlet, neboť k většímu ohrožení Kobrase se prakticky nedostali.

Druhý poločas začne přibližně v 19:32.

46

46
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Fröschl, přichází Honsak.

46
    Domácí se okamžitě po zahájení druhého poločasu ocitli na útočné polovině hřiště a výborný centr přistál na hlavě Mathiase Honsaka. Ten však zakončoval jen do rukavic Kobrase.

48
    Mathias Honsak je po příchodu na hřiště velmi aktivní a vybojoval skvělou standardní situaci pro domácí celek!

49
    Tohle byla nádherná střela! Alberto Prada vykouzlil krásnou ránu a míč se zastavil až o břevno Kobrasovy svatyně!
    49. Pradův "přímák" zastavilo břevno

51
    Domácí oplývají aktivitou a napadají rozehrávku hostujícího celku. Momentálně se ale Walch nedostal k míči a hosté budou vhazovat.

53
    Altach se prakticky nedostává do útoku. Každý ofenzivní pokus je zastaven krátce po přechodu na útočnou polovinu.

54
    Jenže ani domácím se nyní moc nedaří. Prúnik Filipoviće byl zakončen nepřesnou přihrávkou, kterou hosté odkopli až do blízkosti půlící čáry.

55
    Výborně hozený aut dolétl až do pokutového území hostujícího celku. Tam míč propadl k zadní tyči, avšak k zakončení už se nikdo z domácích nedostal.

57
    Benedikt Zech byl po odehrání míče tvrdě atakován a nezvedá se ze hřiště. Hostující stoper bude potřebovat ošetření.

58
    Po Zechově ošetření už se zase pokračuje ve hře. Míč mají na kopačkách hosté, kteří pomalu přecházejí do útočné fáze.

60
    Ojedinělý střelecký pokus hostujícího celku končí na boční síti Gebauerovy brány. Altach stále pozorně brání, avšak dopředu to v druhé půli není ono.

62
    Schreiner se výborně prodíral přes Floriana Harta a nakonec se také dostal k míči. Zakončení už ale v tísni nezvládl.

64
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Walch, přichází Sikorski.

65
    Druhý poločas je stále hodně nudný. Aktivita je na straně domácího celku, nicméně další větší šance se ne a ne dostavit.

67
    Altachu se povedl přechod do útočné fáze, ale celou akci zastavuje ofsajd Johannese Aignera. Hra je hodně často přerušovaná.

68
    A znovu zní hvizd hlavního rozhodčího. Na vině je faul na Lukase Jägera, kterého atakoval jeden z domácích hráčů.

70
    Po souboji se Sikorskim na trávníku zůstává Zech. Do konce utkání zbývá dvacet minut a Ried se ne a ne dostat z vlastní polovině hřiště.

72
    A další faul Riedu! Tentokrát na trávníku končí střelec úvodní branky zápasu Patrick Salomon. Žlutou kartu za protesty dostává Daniel Sikorski (RIE).

73
    Salomon už pomalu kráčí za pomezní čáru. Nakonec se ale nepískal faul a hosté v rámci fair play vracejí míč domácímu celku, který byl před přerušením hry v držení kulatého nesmyslu.

74
    Střídání v týmu SV Josko Ried: ze hřiště odchází Streker, přichází Schubert.

76
    Je tady druhá žlutá karta zápasu. Tu tentokrát vidí hostující Lukas Jäger (ALT).

77
    Sám na brankáře domácího celku běžel zhruba od poloviny hřiště jeden z hostujících hráčů, avšak nakonec si míč příliš předkopl a Gebauer rozehrál na své obránce.

80
    Na druhé straně byli domácí blízko snížení! Výborně kopnutý roh skončil u Sikorskiho, který ale pálil jen do tyče a o zbytek se už postaral dobře postavený Kobras!
    80. Sikorski trefil jen tyč

81
    Domácímu celku se hodně krátí čas na snížení a případné vyrovnání. Sikorského neproměněná tutovka bude Ried hodně mrzet. Žlutou kartu mezitím dostává Fabian Schubert.

83
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Luxbacher, přichází Harrer.

84
    Dlouhý nákop na polovinu domácího celku zastavil ofsajd, který včas zpozoroval asistent rozhodčího. Blíží se posledních pět minut řádné hrací doby.

86
    Domácí si vybojovali rohový kop, ale nepovedený centr Prady byl odvrácen již na přední tyči. Ried však zůstane u míče.

87
    Rychlá akce hostujícího celku byla zakončena výbornou přihrávkou k nohám Schreinera. Vše ale zastavil pozorný Grebauer!

88
    Domácí jsou znovu zatlačeni hluboko na vlastní polovinu. Troufnu si říct, že o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby. Domácí se tlačí dopředu, ale centry do pokutového území zatím obrana Altachu v pohodě odvrací.

90+1
    Pokus o nalezení Schuberta končí neúspěchem. Míč je v rukavicích Kobrase, který už nikam nespěchá.

90+2
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Salomon, přichází Zwischenbrugger.

90+3
    Domácí se skvěle uvolnili na levé straně, ale následný centr byl zastaven prvním bránícím hráčem Altachu. Chystá se třetí střídání hostujícího celku.

90+3
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Schreiner, přichází Seeger.

90+4
    Gernot Trauner povalen jedním z hostů a domácí budou zahrávat zřejmě poslední standardní situaci zápasu.

90+5

Záchranářský duel mezi Riedem a Altachem je minulostí. Domácí rozhodně nebudou spokojeni, neboť z toho zápasu odcházejí poraženi. Oba góly Altachu padli už v prvním poločase a domácí dokázali odpovědět jen jedním břevnem a jednou tyčí. Dá se říct, že Altach si dnešní zápas v pohodě pohlídal a celou druhou půli nedopustil výrazné komplikace.

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosů nashledanou! (20:29:25)