Twente – Zwolle 2:1 (kon.) | Willem II – Alkmaar 0:2 (kon.) | Eindhoven – Heerenveen 1:1 (kon.)
Excelsior – Groningen 2:1 (kon.)
SBV Excelsior
2:1 (0:0)
FC Groningen
Sobota 12.03.2016, 20:45 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký sobotní večer, vítám vás u 27. kola nizozemské Eredivisie, ve kterém se střetnou týmy SBV Excelsior a FC Groningen.

SBV EXCELSIOR
    Celek z Rotterdamu se nachází na sestupové 16. příčce se ztrátou 3 bodů na patnáctý Willem II a s náskokem 6 bodů na předposlední Cambuur. Svěřenci trenéra Groenendijka mají zatím na kontě 22 bodů za 5 výher a 7 remíz, 14 krát v utkání nebodovali. Excelsior v letošní sezóně trápí slabý útok, ve 26 utkáních vstřelili pouhých 25 branek. Velký podíl na vstřelených brankách má Tom van Weert, který jich vstřelil již osm. V minulém kole padl Excelsior na půdě silného Alkmaaru 2:0.

FC GRONINGEN
    Groningenu patří 10. příčka se ztrátou 5 bodů na pohárové příčky a s náskokem pouhého bodu na jedenáctý Den Haag. Svěřencům trenéra van de Looiho se podařilo v letošní sezóně zatím získat 34 bodů za 9 výher a 7 remíz, 10 krát odjížděli z utkání s prázdnou. Ani hráči Groningenu nevynikají v útočné fázi a mají na kontě pouhých 30 branek. Michael de Leeuw, nejlepší střelec týmu, má na kontě 7 přesných zásahů. V minulém kole prohrál Groningen s PSV 3:0, což byla čtvrtá porážka v řadě.

Posledních 5 vzájemných zápasů
    Groningen – Excelsior 2 : 0 (21. 8. 2015)
    Groningen – Excelsior 3 : 0 (8. 4. 2015) – Pohár
    Excelsior – Groningen 1 : 1 (14. 2. 2015)
    Groningen – Excelsior 1 : 1 (19. 10. 2014)
    Excelsior – Groningen 0 : 1 (23. 3. 2012)

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SBV Excelsior: Muyters – Bovenberg, Mattheij, H. Drost, Kuipers – Bruins, Kruijs (C), Stans – Kuwas, van Weert, Auassar.
    Náhradníci: Havekotte – van Nieff, van Mieghem, Hasselbaink, Vermeulen, Brito, Hemmen.

FC Groningen: Padt – Hateboer, Reijnen, Lindgren (C), Burnet – Maduro, Rusnák, Bacuna – Mahi, Hoesen, J. Drost.
    Náhradníci: van der Vlag – Larsen, de Leeuw, Sørloth, Tibbling, Tamata, Idrissi.

Rozhodčí: Gözübüyük – Goossens, van Dongen.

1

1
    O výkop se postarali domácí, kteří nastupují v černých dresech, hosté zvolili bílo-zelené dresy.

2
    Domácí se pokusili o konstruktivní rozehrávku, kterou zkazila nepřesná přihrávka.

3
    Na centr z pravé strany si naskočil Hoesen, ale jeho hlavička končí mimo branku.

4
    Rusnák přichází o míč ve středu hřiště, kde se nedokázal prosadit přes trojici protihráčů, kteří ho o míč obrali.

5
    Padt nevěděl co s míčem, tak se musel odhodlat k dlouhému odkopu. Míč tedy zadarmo odevzdal soupeři.

6
    Do vápna Groningenu přišel centr z pravé strany, který ale nenašel žádného z hráčů Excelsioru.

8
    Domácí hráči kombinují na vlastní polovině, kde je ale výborně napadají hráči hostů.

9
    Padt se snažil najít obloučkem Hateboera, do kopu dal ale moc síly a míč končí v zámezí.

10
    Na stadionu panuje od prvních minut výborná atmosféra, která žene hráče vpřed.

11
    Groningenu se podařilo odcentrovat z levé strany, pro centrovaný balón si ale došel brankář Muyters.

13
    Groningen to opět zkouší po levé straně, tentokrát ovšem došlo k chybě v komunikaci a na dlouhý míč si nikdo nenaběhl.

14
    Útočník van Weert se řítil na brankáře Padta a dokázal vystřelit. S jeho střeleckým pokusem si ale brankář Groningenu poradil.

15
    Viděli jsme první větší šanci v utkání, doufejme, že uvidíme více takových momentů.

16
    Kuwas se teď hodně zlobí, protože rozhodčí mává aut pro hosty, záložník domácích byl ovšem jiného názoru.

17
    Padt opět neměl komu přihrát a musel se uchýlit k dalšímu odkopu.

18
    Hosté mají k dispozici volný přímý kop, dočkáme se branky?

19
    Tak tohle se nepovedlo. Centr Rusnáka z přímého kopu přeletěl všechny hráče a končí v zámezí.

20
    U míče jsou nyní více hostující hráči, kteří s ním zůstávají převážně na své vlastní polovině.

21
    Bacuna se snažil odcentrovat do vápna domácích, ale míč si sebral Muyters.

22
    Domácí výborně zastavili protiútok Groningenu u půlící čáry.

23
    Domácí hráči výborně napadají rozehrávku Groningenu, kterému se nedaří dostat na polovinu soupeře.

24
    Bacuna byl výborně odstaven od míče u postranní čáry. U míče už jsou ale opět hráči hostujícího celku.

26
    Rohový kop Rusnáka našel hlavu spoluhráče. S hlavičkou si ovšem bez problémů poradil brankář Muyters.

27
    Mahi už si myslel, že běží sám na bránu. Na poslední chvíli zasáhl ale obránce domácích a zastavil slibnou šanci.

28
    Rusnák se pokusil vystřelit z hranice velkého vápna. Jeho pokus byl ale výborně zablokován.

29
    Kuwas zkusil vystřelit z opravdu veliké vzdálenosti a jeho střela skončila vysoko nad brankou Padta.

30
    Hateboer si krásně narazil míč s Rusnákem, krásnou akci ale přerušil dobrým obranným zákrokem Auassar.

32
    Lindgren vrátil míč hlavičkou až k vlastnímu brankáři, který může založit útočnou akci.

33
    Rohový kop zahrají i domácí.

34
    Rohový kop našel hlavu Bovenberga, který míří mimo. Jeho pokus byl nejspíše tečován a roh se bude opakovat.

35
    Při druhém rohu si hráč Excelsioru pomohl faulem a sudí píská.

36
    Auassar měl nohu příliš vysoko, což neuniklo hlavnímu rozhodčímu, který píská.

37
    Kuipersovi nevyšlo zpracování a míč mu utekl až za postranní čáru, vhazovat budou hosté.

39
    Groningen téměř nepůjčuje míč svému soupeři a kombinuje na jeho polovině.

40
    Poločas už se spíše dohrává, ani jeden z týmů se nikam nežene.

41
    Kuipers si chytře pokryl míč a nechal se faulovat protihráčem. Domácí tak mohou v klidu rozehrát.

43
    Domácí hráči už pouze kombinují na vlastní polovině a nikam nechvátají.

44
    Hosté výborně obrali o míč Kuiperse, který už mířil směrem k brance.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a ukončuje první poločas za stavu 0:0. V první půli jsem neviděli příliš atraktivní fotbal. Oba celky hrály spíše ze zabezpečené obrany. Jedinou větší šanci měl van Weert, kterého vychytal brankář Padt. Doufejme, že ve druhé půli uvidíme více zajímavých momentů.

46

46
    Groningen se pokusil založit první útok, který mu nevyšel díky dobré obraně domácích.

47
    Domácí faulovali pár metrů za velkým vápnem. Hosté budou mít přímý kop z dobré pozice.

48
    Z přímého kopu se pokusil vystřelit Mahi, ale trefil pouze zeď.

49
    Excelsior právě vstřelil branku!
    Hosté udělali velikou chybu v rozehrávce, které využívají hráči Excelsioru! TOM VAN WEERT dostal nádherný pas mezi obránce a krásnou střelou nasadil brankáři jesle – 1:0!
    49. Tom van Weert - 1:0

52
    Hostující trenér okamžitě po obdržení branky poslal rozcvičovat několik hráčů a nejspíše brzy sáhne ke změně.

53
    Penalta pro domácí! Kuwas byl faulován ve vápně a sudí ukazuje na penaltový puntík.

54
    K penaltě se postavil JEFF STANS a krásnou střelou k pravé tyči překonává brankáře – 2:0!
    54. Jeff STANS - 2:0

56
    Hostující trenér chystá střídání.

58
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Mimoun Mahi, přichází Oussama Idrissi.
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Juninho Bacuna, přichází Michael de Leeuw.

59
    Trenér poslal na hřiště hned dva nové hráče, kteří se pokusí rozhýbat hru Groningenu.

60
    Dvě vstřelené branky nakoply domácí fanoušky, kteří jsou dnes hodně slyšet.

61
    Domácí se zatáhli na vlastní polovinu a snaží se bránit nadějný výsledek.

62
    Bruins zastavil protiútok hostů nedovoleně a vidí žlutou kartu.

63
    Hosté nyní na poslední chvíli zastavili útok domácích hráčů, tohle mohla být dobrá šance pro Excelsior.

64
    Reijnen si v hlavičkovém souboji pomohl loktem a je mu pískán faul.

65
    Výborně zasáhl Drost, který odklidil míč před nabíhajícím útočníkem Groningenu.

66
    Rusnák poslal do vápna dobrý míč z rohové kopu. Obrana byla ale připravena a míč odklidila.

67
    De Leeuw se po pádu dožadoval penalty, sudí Gözübüyük je ale jiného názoru.

69
    Groningen dnes nemůže najít recept na obranu Excelsioru.

70
    Burnet hledal za obranou svého spoluhráče, kterého výborně předskočil obránce a o míč ho připravil.

71
    Groningen právě vstřelil branku!
    Groningen snižuje! Krásnou střelu vyslal Idrissi, ta se odrazila od tyče, kde stál připravený MICHAEL DE LEEUW a krásnou hlavičkou trefil míč do odkryté branky – 2:1!
    71. Michael de Leeuw - 2:1

73
    Tak závěr utkání bude ještě hodně zajímavý. Už to vypadalo na klidné vítězství Excelsioru, ale Groningen se dostal na rozdíl jediné branky a má ještě přes 15 minut na vyrovnání.

74
    Na zemi zůstává van Weert a je povolán lékař.

75
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Tom van Weert, přichází Nigel Hasselbaink.

76
    Střelec první branky zápasu nemohl pokračovat v utkání a musel být střídán.

77
    Burnet už se chystal ke střele, ale na poslední chvíli k němu přiběhl obránce domácích a střelu zablokoval.

79
    De Leeuw měl jiný názor než hlavní rozhodčí a dal mu to hlasitě najevo. Žlutá karta pro hostujícího útočníka.

80
    Groningen začíná mít výrazný tlak, ale domácí se výborně brání.

82
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Jeff Stans, přichází Kevin Vermeulen.
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Danny Hoesen, přichází Alexander Sørloth.

83
    I s nastavením zbývá přibližně 10 minut, podaří se hostům alespoň vyrovnat?

84
    Muyters drží vedení domácích! Domácí brankář předvedl výborný zákrok proti střele de Leeuwa!

85
    Střídání v týmu SBV Excelsior: ze hřiště odchází Brandley Kuwas, přichází Daryl van Mieghem.

86
    Idrissi nesouhlasil s odpískáním faulu a řekl pár slov směrem k hlavnímu rozhodčímu, který mu uděluje žlutou kartu.

87
    Hra je v posledních minutách často přerušována kvůli drobným faulům na obou stranách.

88
    Tak tohle může být nebezpečné. Hosté budou rozehrávat přímý kop přesně na hranici velkého vápna.

89
    Rusnák to myslel chytře, ale pouze o kousek netrefuje branku Muyterse.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty!

90+1
    Hosté faulují na polovině domácích, což Excelsioru vyhovuje.

90+2
    Domácí odkopávají míč daleko od své branky.

90+3

Na stadionu propukla obrovská radost, protože tato výhra může pomoci Excelsioru k záchraně v nejvyšší nizozemské soutěži. Po nezáživném prvním poločase jsem viděli úplně odlišný druhý poločas. Ve 49. minutě jsme viděli první branku, o kterou se postaral van Weert. V 54. minutě proměnil pokutový kop Stans a zvýšil na 2:0. Toto už vypadalo pro domácí velice nadějně. V 71. minutě snížil střídající de Leeuw, který upravil skóre na konečných 2:1. Excelsior se tak dotáhl na patnáctý Willem II, který je před celkem z Rotterdamu pouze o skóre.

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:16.

Ode mě je to dnes vše, budu se těšit u dalších přenosů, na shledanou. (22:44:03)