Anderlecht – Kortrijk 3:0 (kon.) | Genk – Oostende 4:1 (kon.) | Mechelen – Standard 4:0 (kon.)
Waregem – Mouscron 3:0 (kon.) | Charleroi – Gent 1:1 (kon.) | Leuven – Club Brugge 0:1 (kon.)
Westerlo – Waasland-Beveren 1:0 (kon.) | Sint-Truiden – Lokeren 1:1 (kon.)
YR KV Mechelen
4:0 (3:0)
Standard Lutych
Neděle 13.03.2016, 18:00 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická Jupiler Pro League • 30. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:54:02)

Fauly: 18:17.

Domácí Mechelen poráží v důležitém zápase Standard Lutych 4:0. To nejdůležitější se stalo již v prvním poločase, kdy musel opustit hřiště hostující stoper Kosanović. Poté přišla studená sprcha pro hosty, když ihned po vyloučení skóroval jak Hanni, tak i Verdier. Verdier přidal ještě jednu branku v prvním poločase a udal tak výsledek prvního poločasu. Ve druhé půli se prosadil jen Hanni z volného přímého kolu a zakončil tak celý zápas.

90+3

90+2
    Claes vybojoval míč na Dossevim a řítil se sám na Valdése. V poslední chvíli mu skočil do střely Scholz a míč zblokoval.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    V poslední minutě zápase se dostal k míči domácí Rits, který chtěl vylepšit pozici na Claese. Ten však ztratil stabilitu a padá bez kontaktu s protihráčem.

88
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Verdier, přichází Ben Khalifa.

87
    Vysoký míč na Claese si pohlídal hostující Scholz, který odstavil protihráče a pohlídal si volný míč.

86
    Verdier se složil k zemi po kontaktu s Trebelem. Rozhodčí byl blízko u souboje a faul nepíská.

85
    Rohový kop domácího celku nepřinesl nic vážného před Valdésem. Domácí kontrolují hru na své polovině hřiště.

84
    Do vynikající pozice se dostal na hranici šestnáctky Rits, který ale našel jen bok hostujícího obránce, který odráží míč na rohový kop.

82
    Hosté mají posledních deset minuty, aby alespoň vstřelením branky upravili závěrečné skóre.

81
    Nyní Valdés podržel svůj tým. Z brejku se na něj řítil Verdier, ale španělský brankář ustál situaci a vyráží míč.

80
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Matthys, přichází Leal.
    79. HANNI - 4:0

79
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají čtvrtou branku. K volnému přímému kopu se postavil SOFIANE HANNI a prostřelil zeď. Míč ještě skočil před Valdésem, který tak byl znovu bez šance.

78
    Miya dostává žlutou kartu za faul na Bjelicu.

77
    Opět velký zmatek před Valdésem. K míči se nakonec nedostal úplně volný Claes, kterého zatáhl za dres Scholz. Rozhodčí nepíská penaltu!

Vít Schück

Branky: 13. Hanni, 15. Verdier, 43. Verdier, 79. Hanni

Karty:   31. Hanni (MEC), 32. Bjelica (MEC) – 13. Valdés (STA), 14. Maniatis (STA), 45+1. Trebel (STA), 78. Miya (STA)   12. Kosanović (STA)

Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:17.
    YR KV Mechelen: Gillet – De Witte, Paulussen (68. Chen), Vitas, Bjelica – De Petter, Matthys (80. Leal), Hanni, Rits – Claes, Verdier (88. Ben Khalifa)
    Náhradníci: Moris – Chen, Crepulja, Leal, El Messaoudi, Ben Khalifa, Veselinović

Standard Lutych: Valdés – Goreux, Kosanović, Scholz, Andrade (46. Miya) – Maniatis, Dossevi, Trebel – Dompé (73. Badibanga), Boschilia (14. Arslanagic), Santini
    Náhradníci: Hubert – Fai, Arslanagic, Fiore, Miya, Badibanga, Emond

Rozhodčí: Gumienny – Cremers, Nijssen