Anderlecht – Kortrijk 3:0 (kon.) | Genk – Oostende 4:1 (kon.) | Mechelen – Standard 4:0 (kon.)
Waregem – Mouscron 3:0 (kon.) | Charleroi – Gent 1:1 (kon.) | Leuven – Club Bruggy 0:1 (kon.)
Westerlo – Waasland-Beveren 1:0 (kon.) | Sint-Truiden – Lokeren 1:1 (kon.)
YR KV Mechelen
4:0 (3:0)
Standard Lutych
Neděle 13.03.2016, 18:00 • AFAS-stadion Achter de Kazerne, Mechelen • Belgická Jupiler Pro League • 30. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:54:02)

Fauly: 18:17.

Domácí Mechelen poráží v důležitém zápase Standard Lutych 4:0. To nejdůležitější se stalo již v prvním poločase, kdy musel opustit hřiště hostující stoper Kosanović. Poté přišla studená sprcha pro hosty, když ihned po vyloučení skóroval jak Hanni, tak i Verdier. Verdier přidal ještě jednu branku v prvním poločase a udal tak výsledek prvního poločasu. Ve druhé půli se prosadil jen Hanni z volného přímého kolu a zakončil tak celý zápas.

90+3

90+2
    Claes vybojoval míč na Dossevim a řítil se sám na Valdése. V poslední chvíli mu skočil do střely Scholz a míč zblokoval.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    V poslední minutě zápase se dostal k míči domácí Rits, který chtěl vylepšit pozici na Claese. Ten však ztratil stabilitu a padá bez kontaktu s protihráčem.

88
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Verdier, přichází Ben Khalifa.

87
    Vysoký míč na Claese si pohlídal hostující Scholz, který odstavil protihráče a pohlídal si volný míč.

86
    Verdier se složil k zemi po kontaktu s Trebelem. Rozhodčí byl blízko u souboje a faul nepíská.

85
    Rohový kop domácího celku nepřinesl nic vážného před Valdésem. Domácí kontrolují hru na své polovině hřiště.

84
    Do vynikající pozice se dostal na hranici šestnáctky Rits, který ale našel jen bok hostujícího obránce, který odráží míč na rohový kop.

82
    Hosté mají posledních deset minuty, aby alespoň vstřelením branky upravili závěrečné skóre.

81
    Nyní Valdés podržel svůj tým. Z brejku se na něj řítil Verdier, ale španělský brankář ustál situaci a vyráží míč.

80
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Matthys, přichází Leal.
    79. HANNI - 4:0

79
    Mechelen právě vstřelil branku!
    Domácí přidávají čtvrtou branku. K volnému přímému kopu se postavil SOFIANE HANNI a prostřelil zeď. Míč ještě skočil před Valdésem, který tak byl znovu bez šance.

78
    Miya dostává žlutou kartu za faul na Bjelicu.

77
    Opět velký zmatek před Valdésem. K míči se nakonec nedostal úplně volný Claes, kterého zatáhl za dres Scholz. Rozhodčí nepíská penaltu!

75
    Domácí mohli vést již o čtyři branky! Do vyložené šance se dostal po odraženém míči Verdier, který nechal vyniknout reflex Valdése. Z následné dorážky poslal míč do brankáře také Rits.

74
    Trebel se obtočil ve vápně kolem Vitase a odcentroval do volného místa, kde však byl první domácí hráč, který uklidňuje situaci.

73
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Dompé, přichází Badibanga.

72
    Velké vzrušení ve vápně domácího celku. Do zakončení přes hlavu se dostal Santini. Rozhodčí ale píská ofsajdové postavení.

71
    Na levé straně se dostal k míči Maniatis, který chtěl vyslat do úniku Dompého. Míč se však zastavuje u kopaček Vitase.

70
    Přetažený centr nyní přiletěl z pravého kraje. Postaral se o něj Trebel, který svým pasem našel jen reklamy za brankou.

69
    Velká šance hostujícího celku na snížení. K míči se dostal na hranici vápna Santini, ale nezamířil přesně a v obklíčení protihráčů střílí mimo.

68
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Paulussen, přichází Chen.

67
    Rychlý protiútok domácích zastavil až faul Goreuxe, který poslal na zem Ritse. Domácí mají možnost poslat míč do vápna z dobré pozice před šestnáctkou.

65
    Paulissen musel zachraňovat situaci před Gilletem. Nakonec otřel ještě míč o napadajícího Santiniho a rozehrávat tak může Gillet.

64
    Ve vápně byl sražen Dompé. Rozhodčí byl ale blízko celé situace a nedovolený zákrok nepíská.

63
    Volný přímý kop z levé strany poslal do vápna Trebel, který ale našel hlavu jen prvního bránícího hráče Mechelenu a ten zcela v klidu odvrací míč z vápna.

62
    Dalekonosnou střelu poslal hostující Trebel, který ale střelu umístil jen do středu branky, kde byl Gillet a ten je dnes excelentní.

61
    Po více než hodině hry stále vedou domácí o tři branky a pohodlně si tak jdou pro tři body z dnešního zápasu.

59
    Do brejku od poloviny hrací plochy se dostal Verdier. Jeho dlouhý únik zakončil pod tlakem dobíhajícího Scholze střelou vysoko nad branku.

58
    Velmi rychlou akci nyní předvedl hostující Maniatis, který proběhl až do vápna. Zpětnou přihrávkou však nikoho ze spoluhráčů nenašel.

57
    Ten končí na středu hřiště, kde zastavil velmi nepěkně Verdiera Maniatis. Rozhodčí ale posoudil celý zákrok jako čistý.

56
    Nyní přihrál Dossei Trebelovi, který ale už nedokázal míč vrátit zpět. Domácí tak mají šanci na rychlý brejk.

55
    Ve druhé polovině jsou zatím mnohem aktivnější hostující hráči. Ani v oslabení se nestáhli do defenzivy a tlačí na soupeře.

53
    Z rohového kopu hosté nevytěžili ohrožení branky. Míč se dostal jen na hranici vápna, kde míč odkopl daleko od branky De Petter.

52
    Velmi ostrý faul nyní předvedl domácí Hanni, který poslal na zem unikajícího Sanitiniho. K volnému přímému kopu se postavil Trebel, který střelu otřel o zeď a vybojoval tak další rohový kop.

51
    K míči se znovu postavil Maniatis. Tentokrát míč odvrátil z vápna Vitas, který ale našel jen kopačku Dompého. Jeho je však po přihrávce Dosseviho v ofsajdu.

50
    Volný přímý kop Maniatise poslal na rohový kop dobře postavený Rits.

49
    Gillet znovu drží svůj tým. Tentokrát se uvolnil hostující Santini na hranici vápna. Jeho pokus šel jen do středu branky, kde byl připravený Gillet.

48
    První velká šance druhé půle. Matthys našel zcela volného Claese na hranici vápna. Ten však netrefil míč ideálně a končí tak mimo branku.

47
    Hostující hráči v bílých dresech rozehráli druhou polovinu dnešního zápasu. Dlouhý pas na Dompého však srazil do autu Vitas.

46
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Andrade, přichází Miya.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:03.

Po prvním poločase vede domácí Mechelen o tři branky. Zásadním momentem, ale bylo vyloučení již v jedenácté minutě, když Kosanović poslal na zem unikajícího Verdiera a musel opustit hřiště. Následnou přesilovku využili domácí hned třikrát. Nejprve se prosadil Hanni, který dorazil rohový kop na zadní tyči. O další dvě branky se postaral domácí střelec Verdier, který se dvakrát uvolnil na levé straně a prostřelil Valdése.
    Domácí vedou po prvním poločase 3:0

45+1

45+1
    Trebel poslal ne zem Ritse a vidí také žlutou kartu.

45
    V poslední minutě prvního poločase dostal přihrávku Claes, který ale špatně zpracoval míč a přichází o něj.

44
    Rohový kop hosté znovu nepřinesl žádné nebezpečí a tak může být Gillet klidný.
    43. VERDIER - 3:0

43
    Z ničeho nic vedou domácí o tři branky. Když už se zdálo, že hosté dohrají poločas ve dvoubrankovém manku přišel pas po levém kraji, který si našel znovu NICOLASE VERDIERA, který prostřelil Valdése po zemi.

42
    V závěru poločasu mají navrch hostující hráči. Další pokus do vápna předvedl Dossevi, který poslal míč do souboje pro Santiniho. Ten však byl pokořen v hlavičkovém souboji a tak nezakončil přesně.

41
    Hosté se i v oslabení dostávají do hry. Trebel obešel Ritse, který mu v rychlostním souboji nestačil. Hostující záložník poté centroval do vápna, kde však jeho pas nenašel žádného hráče Standardu.

39
    Rohový kop hostů byl velmi nebezpečný. K hlavičce se dostal osamocený Scholz. Jeho pokus do šibenice, ale vytáhl perfektním zákrokem Gillet.

38
    Maniatis přistrčil míč Santinimu, který byl zcela sám, ale jeho střelu tečuje mimo ti tyče Vitas.

37
    Další nepřesná přihrávka v rozehrávce domácího týmu. Tentokrát nepřihrál přesně Bjelica a do útoku jde Lutych.

36
    Do útoku se tak mohli hnát hostující hráči. Dompé chtěl najít Santiniho, ten byla velmi pečlivě střežen a k míči se nedostal.

35
    Vitas chtěl rozehrát přes celou šířku hřiště. Jeho pas byl však příliš dlouhý a končí až za postranní lajnou.

34
    Utkání se po velmi rychlém tempu na začátku uklidnilo. Domácí kontrolují hru a kombinují ve středu pole.

32
    Rozhodčí nešetří napomínáním a další žlutou kartu za faul dostává Bjelica.

31
    Střelec první branky Hanni dostal žlutou kartu od rozhodčího za podrážděnou reakci na jeho rozhodnutí.

30
    Po půlhodině hry vedou domácí hráči o dvě branky. Navíc hráči Standardu jsou jen v deseti na hřišti, když musel předčasně do sprch Kosanović.

29
    Ojedinělá střela Lutychu končí v rukavicích Gilleta, který na střelu dobře viděl a neměl problém se po ní natáhnout k tyči.

28
    Dlouhý aut Ritse končí až u Scholze, který odstavil tělem Verdiera a nenechal ho zakončovat.

27
    Druhý rohový kop hostů v krátkém čase končí jen hlavičkou ze záklonu Santiniho. Gillet znovu nemusí zasahovat.

26
    První rohový kop také pro hostující tým a hned je z toho obrovská šance. K odraženému míči se dostal Trebel a trestuhodně přestřelil z hranice vápna.

25
    Nebezpečný centr nyní předvedl Bjelica, který však svým pasem nenašel žádného hráče v bílém v šestnáctce.

23
    Maniatis se hnal po pravém kraji do útoku. To se však nezdálo domácímu De Wittemu, který ho bez problémů vytlačil mimo hrací plochu.

22
    Velmi aktivní je i Verdier, který tentokrát ale nevybojoval rohový kop po souboji s Andradem.

21
    Mohlo to být o tři branky! Rits našel volného De Pettera, který z první poslal míč na branku. Valdés nakonec nemusel zasahovat a jen kontroloval míč, který šel nad branku.

19
    Až nyní se také hráči Standardu dostali na útočnou polovinu. Nic nebezpečného z toho ale nebylo. Dompému utekl míč a ten si pro sebe bere Gillet.

18
    Domácí naprosto ovládají průběh hry. Další možnost si vytvořil Claes. Jeho pokus ale Valdés vytáhl.

16
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Boschilia, přichází Arslanagic.
    15. VERDIER - 2:0

15
    Mechelen jde do dvoubrankového náskoku. Na levé straně se uvolnil NICOLAS VERDIER, který si vytvořil ve vápně místo kličkou do středu a prostřelil Valdése.

14
    Žlutou kartu dostává Maniatis (Standard Lutych).
    13. HANNI - 1:0

13
    Mechelen hned početní výhodu využívá! Na rohový kop z pravé strany si naskočil Rits, který jen prodloužil míč na zadní tyč, kde byl úplně volný SOFIANE HANNI a ten už měl jednoduchou úlohu.

13
    Hostující brankář Valdés dostává žlutou kartu za protesty.
    12. Červená karta

12
    Velká komplikace pro Standard! Kosanović zatáhl jako poslední hráč unikajího Claese a vidí červenou kartu.

11
    Po delším časovém úseku se také hráči Lutychu dostali na útočnou polovinu. Meniatis se prodral po pravém kraji až téměř k rohovému praporku. Tam ho však o míč připravil De Witte.

10
    Hráči Mechelenu jsou v úvodu zápasu mnohem aktivnější. Střela z dálky od Matthyse ale Valdése nevystrašila.

9
    Míč poslal do pokutového území Hanni. Domácí útočníci se však k míči nedostali a tak bez doteku končí mimo hrací plochu.

8
    Další akce domácího celku končí až u Goreauxe, který musí faulovat dvacet metrů od vápna.

6
    Hned v úvodu utkání jsou domácí ve velkém tlaku. Další tutovku spálil Rits, který z malého vápna poslal míč vedle pravé tyče.

5
    Další pokus domácího celku o rychlou akci. Míč prošel mezi obránci až ke Claesovi, který už už zakončoval. Na poslední chvíli mu pod nohy skočil Scholz, který odkopává míč do zámezí.

4
    Verdier se pokusil po lehkém kontaktu ve vápně přihrát pád. Rozhodčí byl však blízko a penaltu nepíská.

3
    Poprvé v dnešním utkání se také hostující tým dostal na útočnou polovinu. Santini si vyměnil míč s Dompém a druhé jmenovaný poslal první navštívenku na Gilleta. Ten je pozorný a chytá.

2
    Domácí hráči ve žlutočervených dresech rozehráli první polovinu dnešního zápasu. Ihned po rozehrání se dostal k míči Claes, který ale po špatném zpracování ztrácí míč.

1

-5
    Hráči obou týmů již přicházejí na trávník. Zápas za malou chvíli začne.

YR KV Mechelen: Gillet – De Witte, Paulussen, Vitas, Bjelica – De Petter, Matthys, Hanni, Rits – Claes, Verdier
    Náhradníci: Moris – Chen, Crepulja, Leal, El Messaoudi, Ben Khalifa, Veselinović

Standard Lutych: Valdés – Goreux, Kosanović, Scholz, Andrade – Maniatis, Dossevi, Trebel – Dompé, Boschilia, Santini

01.11. 2014 St. Lutych – KV Mechelen 2:0

Standard je jedním z mála týmů, který má dnes ještě o co hrát. Lutych sice drží šesté, poslední, místo, které zaručuje postup do skupiny o titul, ale nepříjemně na něj doráží Waregem a také Kortrijk. Lutych má však vše ve svých rukou a když dnes zvítězí, tak postupuje. V případě, že Standard na stadionu Mechelenu nezvítězí se může z postupu radovat Waregem, který hraje na svém stadionu proti slabšímu Mouscron Peruwelz. Do boje o postup se může zapojit také Kortrijk, který bude útočit ze třetí pozice, ale na stadionu Anderlechtu to bude mít těžké. Standard se může opřít o aktuální střeleckou formu. V posledních třech zápasech si připsal hned sedm bodů a skóroval hned osmkrát.

Mechelen má již jisté, že i po posledním kole základní části bude hrát jen o Evropskou ligu. Skupina ve které se bude hrát o titul už je téměř uzavřena a pro Mechelen je příliš vzdálena. Mechelen tak dnes bude hrát jen o lepší postavení v další fázi Jupiler league. Po novém kalendářním roce se Mechelenu příliš nedařilo. Jen dvě výhry z osmi zápasů a jen další tři body z ostatních zápasů. Tím se Mechelen diskvalifikoval ze hry o finálovou šestku, která bude hrát o belgický titul.

Dobrý nedělní podvečer, vítám všechny příznivce belgického fotbalu. Dnes nás v rámci třicátého kola čeká zápas YR KV MechelenStandard Lutych.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vít Schück

Branky: 13. Hanni, 15. Verdier, 43. Verdier, 79. Hanni

Karty:   31. Hanni (MEC), 32. Bjelica (MEC) – 13. Valdés (STA), 14. Maniatis (STA), 45+1. Trebel (STA), 78. Miya (STA)   12. Kosanović (STA)

Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 4:9. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:17.
    YR KV Mechelen: Gillet – De Witte, Paulussen (68. Chen), Vitas, Bjelica – De Petter, Matthys (80. Leal), Hanni, Rits – Claes, Verdier (88. Ben Khalifa)

Standard Lutych: Valdés – Goreux, Kosanović, Scholz, Andrade (46. Miya) – Maniatis, Dossevi, Trebel – Dompé (73. Badibanga), Boschilia (14. Arslanagic), Santini

Rozhodčí: Gumienny – Cremers, Nijssen