Královské Vinohrady – Olomouc 2:4 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
2:4 (2:0, 0:3, 0:1) Stav série: 2:2
FBS Olomouc
Neděle 13.03.2016, 14:00 • TJ Sokol Vinohrady • Play-down Extraligy žen • 1. kolo

Olomouc zabrala ve druhé třetině, která se nakonec ukázala jako klíčová. Vinohrady už těsný náskok nedokázaly stáhnout a ve středu se tedy bude hrát v Olomouci za nerozhodného stavu 2:2. Ode mě z Vinohrad vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu. (15:50:46)

Nejlepší hráčky utkání: Petra Honzová (Vinohrady) – Jitka Oháňková (Olomouc).

Olomouc právě vstřelila branku!
    RENATA BESTROVÁ proměnila únik Olomouce a navyšuje vedení hostů na dvě branky.

57:00
    Bartošová na Čermákovou a její střela míří jen těsně mimo.

55:50
    Sklenářové hned z trestné pláchla vinohradské obraně, ale Vyrobíková svůj tým podržela.

55:30
    Další střela Honzová, Franková skokem vyráží.

55:00
    Trunečková na středu, ale její přízemní střelu Franková vyráží.

53:38
    Olomouc byla na hřišti v šesti, trest odsedí Sklenářová.

52:40
    A vzápětí závar před domácí brankou! Vyrobíková drží naděje domácích hráček nad vodou.

52:20
    Po delším čase i Olomouc v šanci, Bestrová ale zblízka neuspěla.

49:36
    Lingová se těžce zvedá ze země po souboji před brankou, ale nejspíše bude v pořádku.

48:33
    Velký tlak Vinohrad – nejprve střela Čermákové, poté bekhendová dorážka Bartošové a k míčku se ještě tlačila Strejcovská.

47:06
    Nedovolený zákrok Strejcovské, Olomouc bude rozehrávat standardku.

45:15
    Bartošová si zpracovala míček a prověřila Frankovou z dobré pozice.

43:19
    Vinohradským se otevírala šance na protiútok, Lingová ale vystřelila do bránící hráčky.

40:40
    Třetí třetina bude boj. Teď v šanci Olomouc, vzápětí dobře kombinovaly domácí florbalistky.

40:01

Jako kdyby došel domácím dech ve druhé třetině. Olomouc otočila skóre. Vinohradští koučové tak budou muset něco vymyslet do třetí části. Olomouc byla v prostřední dvacetiminutovce lepší.

Střely ve druhé třetině: 4:3.

40:00

39:50
    Nahození na vinohradskou branku jen těsně minulo tyčku.

37:47
    Střela z dálky a šikovná teč. ALENA SKLENÁŘOVÁ posílá Olomouc poprvé do vedení. Asistence: Tereza Reimerová.

34:40
    Protiútok na druhé straně, zastavuje ho na hranici faulu Čermáková.

34:16
    Lingová se vydala na útočný výlet a když už to vypadalo, že se vytlačila ze střeleckého úhlu, tak vypálila na zadní tyč. Franková s problémy vyráží.

30:54
    Grufíková od mantinelu trefuje břevno!

30:00
    Bartošová se dobře uvolnila, ale sama před Frankovou neuspěla. Trunečková se pak k dorážce nedostala.

28:38
    Trunečková ztratila míček na půlce a byla z toho další velká šance Olomouce, Vyrobíková střelu vyrazila.

27:15
    Florbal nahoru dolů, Tvrzníková nejprve zaváhala, pak se jí ovšem podařilo projít do útoku, vzápětí se zase míčku zmocnily hostující hráčky a Seevaldová z metru osamocena netrefuje branku.

24:42
    Přečíslení s přehledem zakončuje JITKA OHÁŇKOVÁ a máme srovnáno. Asistence: Petra Grufíková.

23:23
    Hosté přesilovku využívají! JANA JANOŠOVÁ se z úhlu prosadila na přední tyč, pěkná střela. Asistence: Jitka Oháňková.

22:46
    Vavřinová zablokovala soupeřku a půjde si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

22:20
    Rozvážná rozehrávka domácích, Jiříčková s Lingovou si míček vyměnily snad desetkrát.

20:26
    Bestrová pálila z nebezpečné pozice, ale nad.

20:01

Domácí tým nastoupil do zápasu dobře, i Olomouc však po inkasovaných brankách zlepšila svůj herní projev. Dvě branky vstřelené v rychlém sledu ve čtvrté minutě tak zatím určily stav 2:0 po první třetině.

Střely v první třetině: 5:5.

20:00

19:59
    Honzová měla v závěru první části velkou příležitost, ale trefila jen brankářka Frankovou.

19:22
    I nahození z dálky, které nebezpečně skákalo, likviduje domácí gólmanka.

18:00
    Stoprocentní šance hostujícího celku, ale Vyrobíková se znovu dobře přesunula.

16:47
    Nyní ale naopak solidní střídání první formace Vinohrad, která dlouze kombinovala a nepustila soupeře k ničemu.

15:30
    Olomouc se teď dostává do hry a častěji se snaží střílet, domácí obrana zatím odolává.

14:05
    Na Vyrobíkovou letěla tečovaná střela, která změnila směr, domácí brankářka si s tím poradila.

12:50
    Vážnější šance Olomouce, ale zakončení nebylo přesné.

11:00
    Tvrzníková mířila na zadní tyč, branku ovšem minula.

9:30
    Olomouc nepotrestala hrubku Jiříčkové v rozehrávce.

8:53
    Vavřinová natáhla ke střele z dálky, Franková míček vyráží.

7:59
    Vinohrady jsou v úvodu lepší. Trunečková poslala na Tvrzníkovou, ta na Bartošovou, která vystrašila brankářku Frankovou.

6:30
    Bartošová se opět snažila protlačit do zakončení na střed, prokličkovala mezi dvěma hráčkami, ale nezakončila.

4:56
    Bartošová dorážela z úhlu, Franková připravena.

3:24
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Čtyři vteřiny uplynuly od úvodního gólu Vinohrad a ANETA TVRZNÍKOVÁ bekhendem zvyšuje náskok SKV na 2:0!

3:20
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Nahození PETRY HONZOVÉ od mantinelu prošlo až do sítě. Domácí se ujímají vedení! Asistence: Anežka Dobisíková.

2:48
    Parádní zákrok Vyrobíkové, která zmařila olomoucké přečíslení.

1:34
    První vteřiny zápasu se odehrávají bez střeleckých příležitostí.

00:01

ÚVODNÍ SESTAVY

Rozhodčí: Jan Drška a Jiří Meisner.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vinohrady to doma na Olomouc umí. Před dvěma roky tehdy nováček a outsider extraligy žen doma vybojoval bod za porážku v prodloužení. Loni z toho dokonce byla výhra domácích 4:3. A i letos odešly sokolky ze zápasu vítězně. Po nájezdech zvítězily 2:1. Podaří se jim navázat na včerejší triumf, kdy Olomouc přetlačily 5:2?

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY

Do nedávna poslední tým tabulky zaznamenal v závěru základní části vzestup, který prokázal i v úvodních zápasech 1. kola play down, a včera se ujal vedení v sérii. Solidní formu má aktuálně první útočná formace Vinohrad ve složení Macurová, Trunečková, Tvrzníková. První jmenovaná však bude dnes chybět.

FBS OLOMOUC

Olomouc zakončila základní část se ziskem 20 bodů na desátém místě a v nadcházejícím 1. kole play down měla být favoritem. Zatím ale tuto roli nepotvrzuje a po třech zápasech prohrává s Vinohrady 1:2 na zápasy. Olomouc navíc na půdě svého dnešního soupeře Olomouc už dva roky nevyhrála.

Dobrý den z pražských Riegrových sadů, dnes budeme sledovat čtvrtý zápas 1. kola play down mezi domácím týmem TJ Sokol Královské Vinohrady a hostujícím celkem TEMPISH FBS Olomouc. Po včerejšku vedou Vinohrady v sérii 2:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Gustav Ondrejčík

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 4. Honzová (Dobisíková), 4. Tvrzníková – 24. Janošová (Oháňková), 25. Oháňková (Grufíková), 38. Sklenářová (Reimerová), 59. Bestrová

TJ Sokol Královské Vinohrady: Vyrobíková (Máčilová, Kutnarová) – Lingová, Jiříčková, Čermáková, Honzová, Batíková, Sladkovská, Vejvodová – Trunečková, Bartošová, Tvrzníková – Vavřinová, Strejcovská, Dobisíková – Černovská, Šádková, Panková. Trenér: Vilém Svoboda.
    FBS Olomouc: Franková (Tomšová) – Lišková, Jakubkovičová, Reimerová, Pavlíková – Bestrová, Janošová, Grufíková – Zamazalová, Seevaldová, Hošťková – Oháňková, Sklenářová. Trenérka: Alice Pavlíková.

Rozhodčí: Jan Drška a Jiří Meisner