NY Islanders – Florida 3:2 (kon.) | Chicago – Los Angeles 0:5 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:4 (kon.)
Edmonton – Nashville 2:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:5 (kon.) | Anaheim – New Jersey 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (0:3, 2:0, 1:1) Stav série: 2:3
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 15.03.2016, 18:00 • DRFG Arena • Play-off DHL extraligy juniorů • Osmifinále

Karlovy Vary vyhrávají 4:3 a postupují do čtrvrtfinále! (20:20:58)

59:50
    Hosté vyhazují a je konec nadějí na postup domácích do další fáze!

59:39
    Přesilovka domácích 6 na 3! Vyloučen Janata na dvě minuty za hákování!

59:14
    Šnajnarova rána vypadla Frčkovi z lapačky, hosté následně vyhazují!

58:47
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Tak tohle bude ještě zajímavé, je tu přesilovka pro domácí! Vyloučen hostující obránce Patrik Michálek na dvě minuty za zdržování hry.

58:26
    Puk se nyní nebezpečně vykutálel na brankovišti, nakonec jej ale nikdo z domácích zasunout do branky nedokázal.

54:49
    Velká šance pro Brno! Weinhold zastavil tutovou šanci Brna jen za cenu faulu a je vyloučen na dvě minuty za podražení.

52:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Hosté jdou přeci jen do vedení! Vrána po vyražené ráně vybojoval puk na brankovišti a poslal jej na modrou čáru Weinhodlovi, který nabil PATRIKU MICHÁLKOVI a ten bez přípravy střelou po ledě propálil Slavíčka mezi betony – 3:4! Asistence: Martin Weinhold, Jakub Vrána.

51:19
    Oddechový čas pro hosty.

51:19
    Další vyloučení, po kterém budou hrát hosté přesilovku 4 na 3. vyloučen domácí obránce Patrik Štancl na dvě minuty za hákování.

50:50
    Přesilovka je však rychle u konce! Daniel Babka zcela zbytečně sekl do Slavíčka, který držel puk v rukavici a také on dochází na dvě minuty na trestnou lavici

50:40
    Hosté si zahrají po rychlé akci přesilovou hru. Vyloučen domácí obránce Rostislav Šnajnar na dvě minuty za hákování.

50:00
    A další šance Brna! Kusko dostal v mezikruží skvělý tandem od spoluhráče, ale jeho pokus dokázal hostující brankář na poslední chvíli vykopnout betonem!

47:03
    Neskutečný Slavíček, který teď možná předvedl jeden z klíčových zákroků série! Puk se odrazil před prázdnou branku k Vránovi, který jej rychle nasměroval bekhendem do odkryté části svatyně, ale domácí brankář jeho pokus skvostně vychytal lapačkou!

42:50
    Dnešní utkání sleduje 721 diváků!

40:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa vstala z mrtvých a v Brně začínáme od znovu! Šnajnar po přihrávce od Kupčíka sjel k pravé tyči, odkud našel na druhé straně volného SILVESTERA KUSKA, který i s notnou dávkou štěstí využívá přesilovou hru ranou k tyči – 3:3! Asistence: Rostislav Štajnar, Michal Kupčík.

38:57
    Přesilovka domácích se znásobí! Vyloučen hostující Martin Weinhold na dvě minuty za krosček.

38:05
    Další přesilová hra pro Brna. Vyloučen hostující útočník Michael Čejka na dvě minuty za hru vysokou holí.

36:50
    Obrovská šance domácích! Radim Zohorna si nahodil kotouč o zadní mantinel a šikovně si jej dobruslil před prázdnou brankou, ale před ní trestuhodně minul!

34:28
    Domácí snižují na rozdíl jedné branky! Na modré čáře se k puku dostal Dominik Pokorný, který si vybruslil ke střele, ale jeho ránu odrazil jeden z obránců pouze k MICHALU KUPČÍKOVI, který z otočky zametl kotouč do odkryté svatyně – 2:3! Asistence: Dominik Pokorný.

33:49
    Přesilovka pro domácí. Vylouče hostující Daniel Babka na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

31:16
    Přesilovku si zahrají také hosté. Vyloučen domácí útočník Tadeáš Král na dvě minuty za podražení.

30:39
    Domácí se po soustavném tlaku konečně prosazují! Kusko poslal kotouč na modrou Štanclovi, jehož pokus vyrazil Frček pouze k volnému PETRU KRATOCHVÍLOVI, který se před prázdnou brankou nemýlil – 1:3! Asistence: Patrik Štancl, Silvester Kusko.

29:30
    A znovu Kupčík! Ten zůstal sám v mezikruží, ale ani jeho druhý pokus po ledě neskončil brankou! Frček kotouč vyrazil do rohu hřiště.

29:09
    Nyní se v mezikruží dostal ke střele Kupčík, jeho pokus po ledě však skončil pouze na levé tyči branky Frčka!

28:21
    Po obrovském tlaku domácích přichází další přesilová hra. Vyloučen hostující útočník Tomáš Nguyen na dvě minuty za podražení.

25:04
    Nejprve před prázdnou brankou minul v dobré pozici Pokorný, poté domácí doráželi u levé tyče, kde se strhla obrovská mela, ale domácí nakonec puk neprotlačili do sítě.

20:25
    Přesilovka pro domácí. Daniel Babka je vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:22
    Hostům zatím vychází vše, nač sáhnou! Skvělou kulišárnu nyní předvedl JIŘÍ JANATA, který si vybruslil z rohu hřiště a zkusil jen tak nahodit kotouč, ovšem ten k překvapení všech zapadl přesně do skulinky mezi pravou tyčí a levou rukou Slavíčka – 0:3! Asistence: Jakub Dudek, Kamil Svoboda.

16:56
    Obrovská šance hostů! Nguyen dostal krásnou přihrávku na brankoviště zpoza branky, nicméně jeho pokus z první zamířil jen do ramena výtečného Slavíčka!

14:17
    Síly na ledě se srovnají. Vyloučen hostující útočník Tomáš Nguyen na dvě minuty za podražení.

12:19
    První přesilovka zápasu a zahrají si ji hosté. Vyloučen domácí kapitán Jakub Boltvan na dvě minuty za hákování.

08:16
    Hosté vedou již o dvě branky! Davídek se uvolnil za brankou a zpoza ní našel mezi kruhy volného JANA BEČKU, který se do kotouče opřel z první, a zamířil přesně mezi betony brankáře Slavíčka – 0:2! Asistence: Milan Davídek.

04:36
    A znovu Pokorný! Tentokrát si domácí útočník sjel na střílenou přihrávku z levé kruhu, ovšem i s tímto pokusem si hostující muž s maskou poradil.

01:06
    Tak to je studená sprcha pro domácí celek! Po zaváhání domácích na modré se kotouč odrazil do předbrankového prostoru na zcela volného MICHAELA ČEJKU, který si puk přehodil na forhend a zamířil přesně pod břevno – 0:1! Asistence: Kamil Svoboda.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 31. Kratochvíl (Štancl, Kusko), 35. Kupčík (Pokorný), 41. Kusko (Šnajnar, Kupčík) – 2. Čejka (Svoboda), 9. Bečka (Davídek), 18. Janata (Dudek, Svoboda), 53. Michálek (Weinhold, Vrána)

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš (A), Kabelka, Šnajnar, Kupčík (A) – Zohorna, Pokorný, Lunter, Kratochvíl, Nováček, Král, Horký, Garčic, Kusko, Boltvan (C), Hroudný.
    HC Energie Karlovy Vary: Frček (Kuchař) – Michálek (A), Beer, Weinhold, Vodička, Rulík (C), Pajk, Dudek – Nguyen, Janata, Vrána (A), Čejka, Bečka, Svoboda, Hauzr, Zikmund, Davídek, Babka, Hendrych.

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Hanzlík, Novák