Zlín B – Mohelnice 3:1 (kon.) | Líšeň – Vyškov 2:0 (kon.) | HFK Olomouc – Vel. Meziříčí 1:1 (kon.)
Třebíč – Zlínsko 1:2 (kon.) | Hlučín – Břeclav 4:1 (kon.) | Hulín – Uničov 2:0 (kon.)
FC Hlučín
4:1 (2:0)
MSK Břeclav
Sobota 19.03.2016, 15:00 • Městský fotbalový stadion • Moravskoslezská fotbalová liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Po zimní přestávce se na scénu vrací Moravskoslezská fotbalová liga, která má na programu zápas
    FC Hlučín – MSK Břeclav, který vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

MSK Břeclav
    Tým z Břeclavi se momentálně nachází na posledním místě tabulky, na kterém mají při bilanci 2-6-8 celkem 12 bodů. Venkovní bilance jihomoravského celku není dobrá, neboť z osmi zápasů si odváželi ze hřiště soupeře pouze dva body. Poslední podzimní zápas odehráli břeclavští u lídra ligy ve Vítkovicích, kde po vyrovnaném boji prohráli 2:3.

Generálku na ligu odehrála Břeclav s divizním Hodonínem a utkání skončilo smírně 2:2.

FC Hlučín
    Domácí celek je na tom o poznání lépe. Momentálně mu patří 5. místo, na kterém má při bilanci 6-7-3 celkem 25 bodů. Hlučín patří mezi nejlepší týmy na domácím hřišti, s celkovým počtem sedmnácti bodů se při bilanci 5-2-1 nachází na druhém místě v domácí tabulce. Hlučín se s podzimní částí rozloučil na domácím hřišti vítězstvím s Otrokovicemi poměrem 3:0.

Hlučín se v generálce utkal s Frýdlantem nad Ostravicí. Utkání skončilo nerozhodně 1:1.

V obou týmech se událo několik změn, v Hlučíně mezi ztráty patří odchod Petra Ondrušíka do zahraničí. Největší problém má domácí trenér Milan Valachovič, který stále neví, zda do prvního utkání využije nejlepšího střelce podzimu Dominika Krauta, který má zdravotní problémy.

Poslední vzájemný zápas:
    Na podzim se oba týmy utkaly v Břeclavi, kde se radoval domácí celek, který vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem.

MSK Břeclav 1:0 (0:0) FC Hlučín
    Branky: 68. Pospiš.

-55

FC Hlučín: Hampel – Heinik, Žižka, Sasín, Kraut, Dostál, Hudeczek, Lukáš, Mac, Foltýn, Talián
    Náhradníci: Chvěja – Badalyan, Líbař, Hanus, Ivan, Štefek, Galvas

MSK Břeclav: Lešňovský – Košut, Svoboda, Kurdík, Hloch, Simandl, Sycha, De Carvalho Serra Lucas, Motyčka, Vojtěšek, Wallisch
    Náhradníci: Kunický – Presl, Světlík, Ulehla, Netopilík

Rozhodčí: Mrázek Peter – Batík Tomáš, Kozubík Jiří.

-3
    Oba týmy za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu.

1

1
    Hned v úvodu standartní situace pro domácí z pravé strany.

2
    Centr Dostála sražen do zámezí. K dispozici je rohový kop.

3
    Nepřesný pokus z kopaček domácích, Lešňovský uvede míč do hry odkopem od branky.

5
    Hosté se drží na polovině soupeře, Lucas je na levé straně velmi aktivní a dělá soupeři problémy.

6
    Sasín v dobré pozici nestihl míč, který mu utekl do zámezí.

7
    Začatek utkání je z obou stran opatrný, míč se drží kolem středového kruhu.

8
    Simandl poslal míč do vápna, Svoboda vystřelil a vybojoval alespoň rohový kop.

9
    Hampel si celou situaci pohlídal a ukryl míč v náruči.

11
    Lešňovský včas vyběhl před Foltýnem a zažehnal nebezpečí.

12
    Dostálův centr z dobré pozice zblokovaný, u míče znovu hosté.

14
    Sasín se zjevil sám před brankářem, čistým způsobem byl ale zastaven a nedokázal přesně zakončit!

15
    Na druhé straně Košut vlezl do vápna, na poslední chvíli mu ale míč odskočil.

16
    Střela Foltýna z hranice vápna skončila v rukavicích hostujícího brankáře.

17
    Kraut se dostal do dobré pozice, nahrávkou pod sebe ale nikoho nenašel.

19
    Kraut z malého vápna protáhl brankáře, který míč vyrazil na roh.

20
    Míč končí v zámezí.

22
    Míč se opět drží uprostřed hřiště, o něco aktivnějším týmem jsou domácí.

24
    Hlučín se drží na polovině soupeře.

25
    Rohový kop pro domácí.

26
    Hosté se ubránili a mají míč ve své moci.

27
    Talián utekl po pravé straně, Lešňovský se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil do bezpečí.

28
    Simandl posílal míč do vápna, Heinik odklidil míč do bezpečí.

30

32
    Další roh pro domácí.

33
    Hlučín pokračuje v držení míče.

34
    Kraut svedl se Svobodou sprinterský souboj, úspěšnější hostující hráč.

35
    Talián nacentroval pouze do rukavic brankáře.

36
    Motyčka v ofsajdu, akce hostů je tak zastavena.

37
    Košut hlavičkoval pouze do rukavic Hampela.

38
    Byla nařízena penalta pro Hlučín.

39
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Domácí se dostávají do vedení! DOMINIK KRAUT se postavil k míči a přesnou střelou k tyči nedal brankáři šanci! – 1:0.

40
    Žlutou kartu dostává Foltýn (FC Hlučín).

41
    Hlučín i po vstřelené brance zůstává aktivní.

42

43
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Po rohovém kopu se ve vápně nejlépe zorientoval JAKUB MAC, který prostřelil hostujícího brankáře! – 2:0.

44
    Břeclav u míče, Simandl faulovaný na polovině soupeře.

45
    Domácí se ubránili.

45

Skončil první poločas 18. kola MSFL, ve kterém domácí FC Hlučín vede po prvním poločase nad MSK Břeclav o dvě branky 2:0. Do vedení poslal domácí z penalty Dominik Kraut, o pár minut později se trefil z rohu Jakub Mac. Hlučín je po celou dobu aktivnějším týmem a vedení je tedy zasloužené.

Oba týmy se vracejí na hrací plochu.

46

46
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Sycha, přichází Netopilík.
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Motyčka, přichází Světlík.

47
    Hlučín kombinuje na polovině soupeře.

48
    Simandl nacentroval pouze do rukavic Hampela.

50
    Talián si s Krautem nerozuměl a o míč domácí přišli.

52
    Svoboda zatahl Taliána za dres a vidí žlutou kartu.

52
    Foltýn přihral nepřesně, míč v moci hostů.

54
    Hlučín nepolevuje a drží míč po většinu druhé půle.

55
    Standartní situace pro domácí z pravé strany.

56
    Lukáš se dostal do dobré pozici z levé strany, jeho střela ale mířila nad.

57

58
    Hosté se ubranili, míč ale ve své moci stále nemají.

60
    Sasín centroval do vápna, kde se k míči ale nikdo nedostal.

62

63
    Mac zastavil rychlý protiútok soupeře nedovoleně a vidí žlutou kartu.

63
    Hlučín si hlídá dvoubrankové vedení a soupeře nikam nepouští.

64
    Hlučín odskakuje na rozdíl tří branek! RADEK SASÍN využil možnosti k šanci a postupoval sám na branku. Lešňovský proti němu vyběhl, domácí hráč si ale poradil a poté do prázdné branky nebyl problém míč uklidit! – 3:0.

66
    Další šance Hlučína, je tady rohový kop.

67
    Mac hlavičkoval pouze do připraveného brankáře.

69
    Břeclav si dnes neví rady s dobře organizovanou obranou soupeře.

70
    Přímý kop pro hosty z hranice vápna.

72
    Simandl mířil těsně nad bránu.

73
    Kraut si proti přesile nevěděl rady a o míč přišel.

75
    Simandl poslal do výborné pozice Netopilíka, který byl ale v ofsajdu.

75
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Vojtěšek, přichází Presl.

76
    Lukáš se dostal do skvělé pozice, finální přihrávka se ale nepovedla.

77
    Břeclav právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Do dobré pozice se dostal DE CARVALHO SERRA LUCAS, který se v zakončení nemýlil a Hampela překonává! – 3:1.

78
    Sasín s Lukášem šli do šance, hosté se ubránili.

79
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Kraut, přichází Badalyan.

80
    Žlutou kartu dostává Wallisch (MSK Břeclav).

81
    Lukáš dojel s míčem až do zámezí.

83
    Hampel uklidňuje hru a nikam nespěchá.

84
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Sasín, přichází Hanus.

86
    Břeclav se snaží s výsledkem něco udělat, času ale moc nezbývá.

87
    Hanus centroval pouze do rukavic brankáře.

88
    Teď to Hanus zkoušel akrobaticky, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

88
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Foltýn, přichází Štefek.

89
    Hlučín zvyšuje vedení dnešního zápasu! Miláček domácích fanoušků MARTIN HANUS si naběhl do vápna a přesnou střelou k tyči zvyšuje na 4:1!

90
    Světlík hlavičkoval v poslední akci mimo.

90

Skončilo utkání 18. kola MSFL, ve kterém domácí
    FC Hlučín zvítězil nad týmem MSK Břeclav výsledkem 4:1. V prvním poločase se za domácí trefil Dominik Kraut a Jakub Mac. Ve druhém poločase si domácí hlídali vedení, Radek Sasín zvyšoval na 3:0 a o vítězi snad nikdo nepochyboval. Hosté sice snížili zásluhou Carvalha, nicméně na konečných 4:1 upravil Martin Hanus a domácí si tak připisují první, jarní tři body. (17:05:26)