NY Rangers – Florida 4:2 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 1:4 (kon.) | Toronto – Calgary 5:2 (kon.)
Nashville – Los Angeles 5:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 4:1
HC Olomouc
Úterý 22.03.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále
    59:46 Martin VYRŮBALÍK - 2:1

59:46
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny dokázala Mora snížit na rozdíl jediné branky a vykřesat tak jiskřičku naděje! Na modré vyslal tvrdou dělovku MARTIN VYRŮBALÍK (1+2), Matěj Machovský toho moc neviděl, a tak poprvé v dnešním utkání kapituluje! Asistence: Tomáš Houdek (1+2).

58:05
    Hosté to zkusí v šesti proti čtyřem, hrají tedy bez Branislava Konráda!

58:05
    Tak tohle bude ještě komplikace pro západočeský tým. Lukáš Pulpán (PLZ) dostává dvě trestné minuty za krosček a Olomouc čeká přesilová hra.

52:53
    Parádní průnik Tomáše Mikúše byl vyšperkován přesnou přihrávkou na Jiřího Řípu, který zakončoval z voleje zcela osamocený před Machovským! Naštěstí pro Západočechy ale neměl seřízená mířidla.
    48:28 Lukáš PULPÁN - 2:0

48:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A tento dlouhý zámek modrobílých končí druhým gólem v síti Branislava Konráda! Jaroslav Kracík opět poslal nadýchanou přihrávku, kterou přesně našel obránce LUKÁŠE PULPÁNA (1+1). Domácí zadák tedy posílá Západočechy do vedení 2:0! Asistence: Jaroslav Kracík (0+3) a Miroslav Indrák (3+1).

47:00
    Indiány čeká další přesilová hra. Za držení protihráče si odsedí dvě minuty útočník Jiří Řípa (OLO). Početní výhoda se rozběhne po komerční přestávce.

42:45
    A další zajímavá příležitost modrobílých! Jaroslav Kracík vybojoval puk pro Miroslava Indráka, který v lepší pozici našel Kubalíka. Ten už zakončoval z úhlu, ale pouze do tyče hostující brány!

41:20
    Obrovská šance domácího kapitána Ondřeje Kratěny! Ten se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru, ale tváří v tvář Branislavu Konrádovi zasáhl pouze olomouckého strážce svatyně!

37:40
    Při své premiérové třetině na extraligovém ledě inkasuje první dvě trestné minuty. Michal Špaček (PLZ) míří na trestnou lavici za nedovolené bránění, ačkoliv se to domácím vůbec nelíbí.

Současně je ale vyloučen i Dávic Buc (OLO) za nafilmovaný pád.

28:49
    Třetí přesilová hra pro Škodovku. Jiří Řípa (OLO) je vyloučen na dvě minuty za podražení v útočném pásmu.

23:36
    Další početní výhoda pro domácí celek. Za držení protihráče je totiž na dvě minuty vyloučen Jan Eberle (OLO). První přesilovku Plzeň využila, jak naloží s tou druhou?
    22:15 Dominik KUBALÍK - 1:0

22:15
    A máme tu úvodní branku, svěřenci trenéra Michala Straky se dostávají do vedení! DOMINIK KUBALÍK (1+1) v play-off zatím střelecky mlčel, nyní už se však ve svém jubilejním stém utkání dokázal prosadit. Na pravém křídle měl dostatek prostoru a skvělou střelou zápěstím propálil Branislava Konráda! Asistence: Lukáš Pulpán (0+1).

21:20
    Hosté se osvobodili a měli příležitost při vlastním oslabení! Jan Eberle nahrál před branku do zajímavé šance Peteru Húževkovi, který ovšem Machovského bránu přestřelil!

20:44
    První početní výhoda dnes čeká plzeňské hokejisty. Matěj Pekr (OLO) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

07:58
    Domácí forvard Jakub Lev (PLZ) to nyní přehnal při dohrávání v útočném pásmu. Výsledkem jsou dvě trestné minuty za hrubost a další přesilovka kohoutů.

07:29
    I hosté se mohli dostat do vedení! Nejprve měli šanci domácí, ale střela Kracíka šla pouze do Konráda. Na druhé straně se k zajímavému pokusu odhodlal Dávid Buc, ale kotouč poslal jen do připravené lapačky Matěje Machovského! Ten si svůj zákrok náležitě vychutnal.

05:37
    Erik Hrňa měl dvě zajímavé šance! Nejprve se obtočil okolo Konrádovy svatyně, ale zakončil mimo. Poté dostal parádní pas od Jeřábka, nicméně vystřelil pouze do gólmana hostujícího celku!

04:14
    První obrovská šance zápasu! Nejlepší střelec základní části Tipsport extraligy Dominik Kubalík se dostal za obranu Olomouce, ale na Branislava Konráda vyzrát nedokázal! Hostující brankář si s jeho pokusem poradil bez potíží.

01:35
    A uvidíme první přesilovou hru v zápase. David Sklenička (PLZ) dostává dvě trestné minuty za hákování.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 23. Kubalík (Pulpán), 49. Pulpán (Kracík, Indrák) – 60. Vyrůbalík (Houdek)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Kudroč, Sklenička, Kubka, Špaček – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Lev, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Hollweg. Trenér: Michal Straka.
    HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík "C", Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Holec, Herman, Buc – Eberle, Řípa "A", Pekr – Mikúš, Húževka, Skladaný – Vodný, Zeman, Rác. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Lhotský, Svoboda