Břeclav – Slovácko B 0:1 (kon.) | Prostějov – Zlínsko 5:0 (kon.) | Kroměříž – Hulín 1:2 (kon.)
Líšeň – Třebíč 1:0 (kon.) | Vyškov – Zlín B 1:3 (kon.) | Mohelnice – HFK Olomouc 3:1 (kon.)
MSK Břeclav
0:1 (0:1)
1.FC Slovácko B
Sobota 26.03.2016, 10:30 • Lesní 10, Břeclav-Poštorná • Moravskoslezská fotbalová liga • 19. kolo

V rámci 19. kola dnes MSK Břeclav přivítá 1. FK Slovácko B. Výkop zápasu je od 10:30, tak si ho nenechte ujít! Oba týmy budou bojovat o záchranu v MSFL

Hlavním rozhodčím bude Ivo Nováček, kterému na lajnách budou pomáhat Michal Pfeifer a Kamil Hájek. Delegátem bude pan Jiří Peřinka.

MSK Břeclav zatím okupuje poslední místo tabulky a na jaře tak musí pořádně zabojovat aby se vyhnula sestupu. Na nesestupovou příčku ztrácí pouhé dva body. Břeclav nevyhrála posledních šest zápasů, poslední výhra přišla doma 10.10. 2015 proti Velkému Meziříčí.

1. FC Slovácko B na tom není nijak dobře, na 13. místě ztrácí na poslední Břeclav pouhé čtyři bodíky a pokud nechce mít na jaře starosti se sestupem, tak je potřeba začít bodovat co nejdříve. Poslední dva zápasy proti Třebíči a Prostějovu prohrál klub z Uherského Hradiště pouze o gól a zejména porážka s přímým konkurentem z Třebíče hodně bolela.

MSK Břeclav: Lešňovský – Košut, Svoboda, Hloch, Lysoněk – Simandl (C), Sycha, Presl, Lucas – Světlík, Motyčka
    Náhradníci: Kunický – Ulehla, Vojtěšek, Wallisch, Netopilík, Radkovič

1.FC Slovácko B: Daněk – Pilka, Hofmann, Vinkler, Kone, Kalouda, Valenta, Prajza, Daníček, Šimko, Kuncl (C)
    Náhradníci: Nemrava – Ťok, Kovář, Machalík, Michna, Dramé, Galuška

Rozhodčí: Nováček – Pfeifer, Hájek.

Rozhodčí nám přivádí hráče na hrací plochu a zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Los přisoudil míč domácí Břeclavi, která nám tak zahájila 19. kolo MSFL.

2
    Centr hostů hledal ve vápně Koného, ovšem tomu chyběl krok aby na míč dosáhl.

3
    Koné zpracoval míč ve vápně, ihned nabijel Kaloudovi, ovšem rozhodčí píská ofsajd a celá akce tak končí.

5
    Vinkler přehnal svou aktivitu při snaze získat míč, což rozhodčí dobře viděl a píská faul proti Slovácku.

6
    David Presl dostal měl nabito ve vápně, ale míč mu na poslední chvíli trochu skočil a on ho nedokázal trefit tak jak potřeboval.

8
    V úvodu bylo aktivnější Slovácko, ale nyní to již neplatí a Břeclav hraje velmi vyrovnaně proti kádru, který je doplněn několika hráči z A týmu.

10
    Vinkler našel centrem hlavu Jakuba Prajzy, od kterého se míč pouze odrazil k Lešňovskému.

11
    Slovácko právě vstřelilo branku!
    A favorit se ujímá vedení! Centr Patrika Šimka mířil k FRANCISOVI KONEMU, kterému nejprve míč propadl, ale následně si ho střelec z Pobřežních slonovin opět našel a tentokrát již míč trefil přesně za záda bezmocného Lešňovského. Asistence: Patrik Šimko.
    11. Francis KONÉ - 0:1

13
    Míč v autu a vhazovat bude hostující tým.

15
    Michal Daněk dostal skákavou malou domů, ale dokázal si s ní poradit a vše vyřešil rázným odkopem.

16
    Ve druhém dnešním ofsajdu se objevil Kone.

19
    Rohový kop pro Slovácko.

20
    Centr dolétl na malé vápno, kde ho sebral jeden z domácích obránců.

21
    Hosté zatím v poklidu kontrolují vývoj zápasu a domácí téměř nepouští k míči.

22
    Další rohový kop v poklidu sebral Lešňovský.

24
    Patrik Šimko byl zcela osamocený na levé straně, ale bohužel v době přihrávky byl v ofsajdu.

25
    Slovácko B ukazuje svou obrovskou sílu a nyní již dlouhou dobu drží Břeclav na jejich polovině.

26
    Zajímavá standardní situace pro hosty z levé strany.

27
    Centr si v poklidu pohlídal Tomáš Lešňovský.

28
    Tentokrát z pravé strany se snažil odcentrovat Luboš Kalouda, ovšem Hloch ho dokázal dobře zablokovat.

30
    Tomáš Košut přetaženým centrem našel Lucase, který se nedokázal prosadit přes Hofman a útočná akce tak končí.

33
    Balón je u Daňka a další akce tak začne od něj.

35
    Luboš Kalouda zakončoval z hranice vápna, ale střela bohužel pro něj míří jen těsně vedle levé tyče. Tohle byla dobrá šance pro hosty.

36
    Domácí budou zahrávat standardní situaci.

36
    Centr končí na prvním bránícím hráči. Špatná standardní situace.

38
    Přímý volný kop uvidíme i na druhé straně.

38
    Zde sice došlo k zakončení, ovšem to nějak domácího brankáře neohrozila a ten tak bude v klidu vykopávat.

40
    Žlutou kartu dostává Jan Pilka (1.FC Slovácko B), který zastavil útok domácích.

41
    Dlouhou přihrávku domácích pohlídal Pilka, který byl ještě faulován takže míč pro hosty.

44
    Z velké dálky napřáhl Vlastimil Daneček, ale střela šla pouze do míst, kde stál připravený Lešňovský.

45
    Lucas se inspiroval Danečkem a také to zkusil dalekonosnou střelou, ale jeho pokus byl zablokovaný.

45

V právě skončeném poločase Slovácko B potvrdilo roli favorita a zvítězilo po brance z 11. minuty 1:0. Celý poločas kontrolovalo Slovácko B balon a Břeclav téměř k ničemu nepustili.

Druhý poločas začne zhruba v 11:32.

Hráči obou týmů se nám pomalu vrací na hřiště a druhý poločas začne za malou chvílí.

46

46
    Druhý poločas nám zahájil výkop hostů.

48
    Slovácko opět v poklidu kombinuje a nechává břeclavské hráče běhat mezi sebou.

49
    Zablokovaný centr Jakuba Prajzy končí rohovým kopem Slovácka B.

49
    Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení.

51
    Domácí byli faulováni na středu hřišti.

53
    Břeclav se nyní vyrovnala Slovácku a je to ona, kde poslední minuty drží míč, ovšem k žádnému zakončení to zatím nevedlo.

55
    Centr do vápna hostů nenašel žádného hráče ve žlutém dresu.

56
    Zakončení Hlocha končí mimo.

58
    Slovácko B se zatáhlo do obrany a vyčkává co domácí borci vymyslí, no zatím toho moc nevykoumali fotbalisté Břeclavi.

58
    Žlutou kartu dostává Lucas (MSK Břeclav).

59
    Vlastimil Daníček fauloval zhruba třicet metrů od Daňka a dal tak domácím šanci na pořádný centr.

60
    Břeclav této příležitosti nevyužila.

62
    Hosté se po delší době vydali do útoku a hned z toho vytěžili rohový kop.

63
    Na přetaženější centr si naskočil Kuncl, který ale neohrozil domácího brankáře.

63
    A hned v zápětí dostává žlutou kartu dostává Martin Kuncl (1.FC Slovácko B).

65
    Kone dostal balón za obranu, ovšem nedokázal ho zpracovat.

67
    Špatná přihrávka Erika Vinklera končí v zámezí.

68
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Vinkler, přichází Machalík.

71
    Slovácko B je zpět se svou aktivitou a hned to začíná být znát! Na pojištění výsledku mají zhruba dvacet minutek.

73
    Na druhé straně ukázal svou individuální kvalitu Lucas, ovšem následný centr po dobrém uvolnění nenašel žádného spoluhráče.

74
    Střídání v týmu MSK Břeclav: ze hřiště odchází Presl, přichází Netopilík.

75
    Tak nátlak Slovácka B byl jen chvilkový a nyní opět domácí Břeclav přebrala iniciativu zápasu.

77
    Žlutou kartu dostává Kone (1.FC Slovácko B), který vystřelil po jasně odpískaném ofsajdu.

78
    Břeclav bude zahrávat rohový kop.

79
    Rohový kop si pohlídal hostující kapitán Kuncl.

81
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Kalouda, přichází Dramé.

82
    Útočný faul domácích hráčů.

84
    A další útočný faul. Domácím už čas strašně letí.

85
    Nyní budou hosté zahrávat volný přímý kop zhruba 25 metrů od brány.

86
    Vše si vzal na starost Valenta, který se pokusil o přímou střelu, ale bohužel pro hosty trefil jen nohy bránící zdi.

88
    Rohový kop pro domácí MSK.

88
    Střela Hlocha byla zblokována a pro Daňka tak nebyl žádný problém si dojít pro vysoký balón, který poté ukryl v náručí.

90
    Břeclav v závěru kopala přímý volný kop, ale přímá střela letěla nad.

90
    Rozhodčí nastaví jednu minutu.

90+1
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B: ze hřiště odchází Prajza, přichází Galuška.

90+2
    Ještě jeden volný přímý kop z blízkosti vápna pro domácí to je poslední šance na vyrovnání!

90+2
    Lucas celou standardní situaci zazdil nepovedenou střelou, která míří vysoko nad a tak nějak vystihuje prozatímní situaci MSK.