Nitra – Šaľa 3:0 (kon.) | Sereď – Trnava B 1:0 (kon.) | Žilina B – Pohronie 1:1 (kon.)
Senec – Slovan Bratislava U21 0:1 (kon.) | Borčice – Dunajská Lužná 0:1 (kon.) | R. Sobota – Lok. Košice 1:2 (kon.)
Prešov – Spiš. N. Ves 2:1 (kon.) | MFK Zvolen – Poprad 1:2 (kon.) | Bardejov – Haniska 1:1 (kon.)
FC Košice – Teplička n. Váhom 3:0 (kon.)
FC Košice
3:0 (0:0)
OFK Teplička nad Váhom
sk Sobota 26.03.2016, 15:00 • Štadión Lokomotívy, Košice • MONACObet liga

Skončilo sa futbalové stretnutie posledného, 22. kola dlhodobej časti DOXXbet ligy, v ktorom FC VSS Košice poráža OFK Tepličku nad Váhom pomerom 3:0 a upevňuje si tak 1. priečku v tabuľke skupiny Východ.

Pre minuloročného účastníka najvyššej futbalovej súťaže Slovenska to znamená jediné – výhodnú pozíciu pri priamych bojoch o potup medzi futbalovú elitu, ktoré sa budú odohrávať medzi celkami z celej republiky. Odteraz sa tak 12 najlepších celkov stretne v akejsi nadstavbovej časti, avšak bez ohľadu na to, v akej skupine sa v základnej časti nachádzali.

S týmto konštatovaním sa už s vami pre dnešok lúčim a ďakujem vám za vašu pozornosť. Prajem vám ešte pekný zvyšok sviatočného dňa. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (16:47:08)

90+1

90+1
    Ani tento čas ale nepriniesol už nič zaujímavé, zmena skóre sa nekonala. Zápas sa tak končí, 3 body ostávajú podľa očakávaní v Košiciach.

90+1
    Žltú kartu dostáva Morgan (FC VSS Košice).

90
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

90
    Beží posledná minúta dnešného zápasu. Čakáme už len na údaj o prípadnom nadstavenom čase.

89
    Tak napokon našťastie nie. Zranený hráč je už na nohách a v zápase bude pokračovať. Bude sa ale musieť dostať do tempa hry.

89
    Vyzerá to ešte na zranenie jedného z hostí, snáď to nebude nič vážne.

88
    Lopta je v okolí stredového kruhu, ani jeden z celkov už nemá záujem útočiť. Zdá sa, že Ružinský môže pomaly oslavovať svoje čisté konto v dnešnom stretnutí.

87
    OFK Teplička nad Váhom vyčkáva na vlastnej polovici na záverečný hvizd, budeme zvedaví aj na to, koľko minút sa hlavný arbiter Ihring rozhodne k druhému polčasu nadstaviť.

86
    Zápas sa pomaly blíži k svojmu koncu, zdá sa, že dnes sa už nič podstatné neudeje. Päť minút pred koncom tak môžeme pokojne vravieť, že FC VSS postúpi do nadstavby z prvého miesta.

85
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Mukendi, prichádza Hirjak.

84
    Mulumba Mukendi sa teraz ponáhľal za loptou, jeho šprintérsky súboj s posledným obrancom sa ale napokon ukázal ako zbytočný. Pískal sa totiž ofsajd. Trojica arbitrov dnes dohliada na priebeh stretnutia skutočne pozorným okom.

83
    Z následného rohového kopu už Teplička nad Váhom nevymyslela nič zaujímavé.

82
    Teraz mali ale domáci šťastie, FC VSS totiž prepadol vo vlastných obranných radoch, čo znamenalo okamžitý strelecký pokus spoza vápna. Strela to bola skutočne krásna, Ružinský ju ale včas vytesnil na svoju pravú žrď.

81
    Center na bližšiu žrď odvrátila obrana len na hranicu vápna, to bola ale pre strelca náročná pozícia, preto sa prekopnutiu brány čudovať nemôžeme. Košičanov ale táto situácia mrzieť rozhodne nemusí.