Atlético – Real Betis 5:1 (kon.) | Las Palmas – Valencia 2:1 (kon.) | Barcelona – Real Madrid 1:2 (kon.)
Celta Vigo – La Coruňa 1:1 (kon.)
FC Barcelona
1:2 (0:0)
Real Madrid
Sobota 02.04.2016, 20:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování jednoho z tradičně nejzajímavějších evropských soubojů mezi Barcelonou a Realem Madrid. Souboj nazývaný jako El Clasico bude již 231. vzájemným soutěžním utkáním. Dnes domácí Barcelona by si ráda malinko vylepšila bilanci vzájemných zápasů. Na kontě má totiž 90 výher, což je o dvě méně než kolikrát se z vítězství radoval bílý balet. Osmačtyřicet vzájemných soubojů skončilo nerozhodně.

Osm kol před koncem letošního ročníku Primera Division jsou ambice obou mužstev jasně dané. Barcelona má na svém kontě 76 bodů, což je o deset bodů více než kolik nasbírali fotbalisté Realu Madrid. Katalánci jsou tak velkým aspirantem na titul a Real bude maximálně usilovat o to, aby v tabulce přeskočil aktuálně druhé Atlético Madrid.

Aktuální forma hovoří jasně ve prospěch Barcelony. Tým vedený Luisem Enriquem sice v posledním ligovém zápase pouze remízoval na hřišti Villarrealu 2:2, přesto i nadále navlékl další korálek na rekordní šňůru zápasů bez porážky. Barcelona totiž prohrála naposledy 3. října a od té doby bodovala devětatřicet zápasů v řadě! To Real Madrid v takové pohodě rozhodně není a i když aktuálně drží sérii pěti vyhraných soutěžních zápasů v řadě, dnes ho čeká opravdu velmi těžký soupeř.

K poslednímu vzájemnému souboji obou velkoklubů došlo 21. listopadu loňského roku. Tehdy domácí Real zápas absolutně nezvládl a prohrál ostudně 0:4, když se dvakrát prosadil Luis Suárez a jednou Neymar a Iniesta. Domácí navíc tehdy dohrávali v deseti, když byl vyloučený Isco.

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: ter Stegen – Arda Turan, Rafinha, Munir, Bartra, Roberto, Vermaelen.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo.
    Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, James Rodríguez, L. Vázquez, Isco, Jesé, Danilo.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
    El Clasico se blíží - bude to i dnes řež na ostří nože?

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči jsou na trávníku. Dnešní zápas bude mimo jiné vzpomínkou na Johana Cruijffa, který zemřel 24. března. Celý stadion je zahalený samozřejmě do barev Barcelony a na podlouhlé tribuně je obří dres číslo 14.
    Gracies Johan

Je tedy samozřejmostí, že před začátkem zápasu proběhne ještě minuta ticha za Johana Cruijffa.

1

1
    Domácí jsou samozřejmě v tradičních červenomodrých dresech, hosté také tradičně celí v bílém.

2
    Zápas začal ostrým střetem Busquetse s Pepem. Oba zůstali na trávníku, budou podle všeho ale v pořádku.

3
    Rakitić v souboji o balon poslal k zemi Marcela. Hosté se zlobí, domácí jsou ale u míče.

5
    Úvod je jako šachy. Oba celky drží pozice a čekají, s čím přijde soupeř.

5
    Casemiro poslal k zemi Rakitiče a bude z toho první standardka pro domácí. Je to na pravé straně, určitě na centr do vápna.

6
    Domácí zkusili rozehrát signál nakrátko, když Neymar poslal míč na Iniestu, který chtěl okamžitě průnikovou přihrávkou hledat Messiho. Hosté ale pas Iniesty zastavili.

7
    Dani Alves přesně na polovině hřiště poslal k zemi Ronalda, je pískáno a balon mají hosté.

8
    Za obranu si zkoušel zaběhnout Bale, byl ale v těsném ofsajdu a je pískáno. Rozehrávat budou domácí.

8
    Do přímého souboje s Navasem šel nyní Suárez. Hostující gólman byl u balonu dříve a míč schoval do rukavic.

9
    Mezi tři hráče se snažil nyní vniknout Ronaldo. Hned první bek v řadě Dani Alves ho ale zastavil.

10
    Obří chybu nyní vyprodukoval pomezní rozhodčí Sobrino, který nezaznamenal snad třímetrový ofsajd Suáreze při výkopu gólmana Brava. Domácí se dostali do velké šance, kterou naštěstí i pro pomezního rozhodčího Suárez neproměnil.
    10. Několikametrový ofsajd Suáreze

10
    Hosté okamžitě protestovali a výsledkem je žlutá karta pro Sergia Ramose.

12
    Domácí mají více ze hry. Hodně drží balon a hledají skulinku v defenzivě soupeře.

13
    Modrič na polovině hřiště ostře zasáhl Messiho a může být rád, že také on nedostal žlutou kartu.

14
    Real se nadále brání. Útočná trojice bílého baletu BBC se prakticky nedostala k míči.

15
    V probíhající 15. minutě nyní celý stadion stojí na nohou a skandovaným potleskem děkuje Johanu Cruijffovi.
    15. Krásná vzpomínka na Johana Cruijffa

16
    Domácí mají nadále velkou převahu. Hodně drží balon a Madridští se jen brání.

17
    Neymar předložil na hranici vápna míč Iniestovi. Jeho střela byla hned v zárodku zblokovaná.

17
    Jenže hosté nedokázali balon získat zpět a jsou pod velkým tlakem.

18
    Carvajal poslal kousek za vápnem k zemi Suáreze a dostává žlutou kartu.

19
    Následný přímý kop zahrával Messi, jeho rána prolétla jen malý kousek nad bránou.

20
    Ve velmi zajímavé střelecké pozici se nyní ocitl Rakitič. Snažil se svou ránu levačkou tlačit k tyči, jenže úplně ideálně se mu to nepovedlo a Navas dobře zasáhl.
    20. Střela Rakitiče

22
    Po další velmi zajímavé kombinaci Barcelony se ke střele dostal Suárez, tentokrát mu ale zakončení vůbec nevyšlo a míč poslal vysoko nad bránu.

24
    Hraje se v obrovském tempu. V jednu chvíli byl ve vápně Barcelony Ramos a o malou chvilku šel do rychlého brejku Messi a Neymar. Skóre se ale zatím nemění.

25
    Na hranici vápna poslal Ramos k zemi Messiho a nyní měl velké štěstí, že sudí Hernández neviděl faul. Pokud by zapískal, dostal by určitě druhou žlutou kartu.
    25. Zákrok Ramose na Messiho

25
    Poprvé dal o sobě vědět Ronaldo. Krásně se proháčkoval až do zakončení, jeho jedovatou ránu gólman Bravo vyrazil jen před sebe.

27
    Suárez v hlavičkovém souboji trefil loktem do obličeje Pepeho a dostává žlutou kartu.

28
    Stále sledujeme velkou jízdu. Oba celky hrají na hranici sebeobětování.

29
    A další zajímavá situace. Mascherano kousek za vlastním vápnem fauloval Balea a dostává žlutou kartu. Následuje velmi zajímavý přímý kop pro Real. U míče samozřejmě Ronaldo.

30
    Ronaldo vypálil sice tvrdě, jenže míč šel nad bránu a navíc přesně na střed, kde byl připravený Bravo.

31
    Bale ve snaze získat balon na polovině soupeře fauloval Iniestu. Míč budou mít nadále domácí.

32
    Hosté se na delší chvíli dostali k balonu, jenže jednoduchou kombinaci teď pokazil Benzema a Real o míč přišel.

33
    Na útočný výlet se vydal Carvajal, jenže jeho pas na Benzemu byl nepřesný.

33
    Z pravé strany chtěl do vápna centrovat Bale, jeho pas byl ale zblokovaný.

34
    Na levé straně měl trocho volného prostoru Ronaldo, jeho pas do vápna ale nemířil na žádného ze spoluhráčů.

35
    Pomalu se nám blíží konec první půle, aktuálně jsou u balonu domácí, kteří se snaží přiblížit k bráně soupeře.

36
    Rychlou kombinaci Barcelony nedokázal na levé straně ukočírovat obránce Jordi Alba, od kterého se míč odrazil do zámezí a bude z toho aut pro Real.

38
    Messi se srazil s Casemirem, který zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Očividně mu ale nic moc není a bude bez ošetření pokračovat ve hře.

39
    Po zákroku Piquého tady bude rohový kop pro bílý balet.

40
    K míči se postavil Bale, nakonec z toho ale přímé ohrožení brány soupeře nebylo.

41
    Dobrý defenzivní zákrok ve vlastním vápně předvedl Ronaldo. Toho navíc fauloval Jordi Alba a balon tak budou mít hosté.

42
    Neymar centrem z levé strany našel do vápna nabíhajícího Daniho Alvese, jehož rána bez přípravy zamířila nad Navasovu bránu.

44
    První poločas dnešního zápasu se rychle blíží ke konci. Na gól zatím marně čekáme, i když sledujeme rozhodně zajímavý fotbal.

44
    Po rohovém kopu Kroose se dokázal Pepe hlavou vrátit míč do ohně, kde chtěl z otočky zakončovat Ramos. Místo míče ale trefil záda Rakitiče.
    44. Ramos trefil místo míče Rakitiče

45+1
    První poločas dnešního šlágru se bude nastavovat o jednu minutu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas třaskavého souboje mezi Barcelonou a Realem Madrid. Oba celky se zatím zaměřují hlavně na fotbal, kterému chybělo snad jediné – vstřelený gól. Blíže k první brance v zápase byli aktivnější domácí, jenže balon do brány nedotlačili a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.
    V prvním poločase gól nepadl

Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.

46

48
    Ramos si nyní koledoval o druhou žlutou kartu v zápase, když poslal k zemi Suáreze. Nakonec je to jen klasický faul bez karty.

48
    Messi kopl svůj přímý kop hodně podobně jako Ronaldo v první poločase – nad bránu.

49
    Hodně mimo vápno nyní vyběhl Navas, který pohodlně odkopl míč do zámezí a hosté se tak ubránili dalšímu nájezdu soupeře.

51
    Až do vápna soupeře nyní vnikl Karim Benzema, jeho rána z dobré pozice byla zblokovaná na roh.

52
    Po rohu se hosté k nebezpečnému zakončení nedostali.

52
    Na druhé straně musel před Suárezem vyběhnout až na kraj velkého vápna Navas. V pohodě míč schoval do rukavic.

53
    Hosté rychle rozehráli standardku z poloviny hřiště. Jenže Benzema nyní nedokázal obejít Rakitiče a domácí se ubránili.

54
    První gól v zápase měl nyní na kopačce Messi, který měl ve vápně Realu hodně prostoru a času na to, aby technicky zakončil k tyči. Gólman Navas se ale vytáhl skvělým zákrokem!
    54.

56
    Domácí nyní obléhají vápno soupeře.

56
    Barcelona právě vstřelila branku!
    Velký tlak Barcelony končí gólem po rohovém kopu. Na centr Rakitiče si naběhl GERARD PIQUÉ, kterého osobně neuhlídal Pepe, a hlavou otevírá skóre zápasu!
    56. Gerard PIQUÉ - 1:0

58
    Rakitič nyní zasáhl Marcela a dostává žlutou kartu.

60
    Stadion bouří a domácí jsou znovu u míče. Real je aktuálně ve velkém útlumu a permanentně se musí bránit.

61
    K samostatnému úniku se dostával Benzema, jeho útočná akce ale skončila tak rychle, jak začala.

63
    Real právě vstřelil branku!
    Ještě ale není konec. Teď to byl hostující útočník KARIM BENZEMA, který se s tradiční buldočí zarputilostí po pasu Kroose nejlépe zorientoval ve vápně, kde se prosadil ranou z otočky – 1:1!
    63. Karim BENZEMA - 1:1

65
    Čas rychle běží a pomalu se blíží konec. Zatímco po gólu na 1:0 stadion bouřil, nyní je publikum samozřejmě výrazně zaskočenější.

67
    Hosté celkem v poklidu drží hru na polovině hřiště, což jim asi vzhledem k dosavadnímu průběhu hry vyhovuje.

68
    Dani Alves posílal do vápna dobrý pas na Suáreze. Velmi dobrý defenzivní zákrok předvedl nyní Pepe. Následuje roh pro Barcelonu.

68
    Po rohovém kopu se hosté dokázali ubránit a aktuálně jsou u míče.

69
    Benzema chtěl pasem za obranu vyzvat ke skórování Ronalda, ten byl ale lapen do ofsajdové pasti.

70
    Ke střele z dobré pozice se dostal Suárez, míč ale poslal těsně vedle tyče Navasovy brány.

71
    Zajímavostí dnešního zápasu je mimo jiné to, že ani jeden z trenérů během sedmdesáti minut ani jednou nestřídal.

72
    Hodně krkolomná a nepovedená kombinace Realu skončila tak, že Carvajal nestihl balon na hřišti a následuje autové vhazování pro Barcelonu.

74
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arda Turan.

75
    Suárez se po velké chybě v rozehrávce Realu dostal ve vápně soupeře k balonu. Tísněn Pepem ale nedokázal zakončit a nakonec je z toho odkop od brány.

77
    V posledních minutách již nesledujeme tak strhující podívanou. Oba celky si uvědomují, že do konce zápasu chybí již málo minut a jakákoliv chyba by mohla být pro dnešní zápas osudná.

78
    Kroos nyní po narážečce s Marcelem zahrál rukou a je pískáno.

78
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Jesé.

79
    Marcelo přesně na polovině hřiště poslal k zemi tvrdě Busquetse a hra je opět přerušena.

80
    Na jedné straně byla zblokovaná střela Ronalda a jen o malou chvilku na druhé straně pálil těsně mimo Suárez.

81
    Teď se hodně zlobí hosté, protože po centru z levé strany dopravil hlavou míč do brány Bale. Celý tým Realu se radoval z gólu, jenže ten nakonec kvůli útočnému faulu Balea na Jordiho Albu neplatí!
    81. Neuznaný gól Balea

82
    A teď pro změnu Ronaldo ranou z hranice vápna olízl břevno Bravovy brány.

84
    Ramos teď skluzem zajel do Suáreze, dostal následně druhou žlutou a tedy červenou kartu!
    84. Zákrok, po kterém dostal Ramos druhou žlutou

85
    To jsou věci! Hosté i v deseti předvedli rychlý brejk, po kterém Bale našel na zadní tyči nehlídaného CRISTIANA RONALDA. Ten měl dostatek času na zpracování míče a následnou střelu, která se zastavila až v síti!
    85. Cristiano RONALDO - 1:2

87
    Ve vápně Realu padl k zemi Suárez. Chtěl penaltu, ale píská se v neprospěch Barcelony.

89
    Hosté jsou nyní na koni, a přestože jsou v deseti, drží balon na polovině Barcelony.

90
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.

90
    Bale místo odchodu ze hřiště signalizuje problémy s křečí a sedá si na trávník. Domácím fanouškům se to samozřejmě vůbec nelíbí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pouhé dvě minuty. Domácí tak nemají skoro žádný čas na vyrovnání!

90+2
    Centr do vápna Realu posílal Iniesta, jenže Pepe dokázal míč odvrátit do zámezí a je z toho jen autové vhazování pro Barcelonu.

90+2

Je tu konec krásného zápasu, po kterém se usmívají hráči Realu Madrid. Dnes nebyli rozhodně lepším týmem, ale nakonec berou tři body. Barcelona kráčela od 56. minuty k vítězství, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Piqué. Jenže za necelých deset minut srovnal Benzema. Hosté pak navíc dohrávali zápas v deseti, což jim očividně vůbec nedělalo problémy a po přihrávce od Balea se prosadil v 85. minutě Ronaldo.

Barcelona sice dnes přišla o svou rekordní sérii zápasů bez prohry, na čele španělské ligy má ale stále více než luxusní šestibodový náskok na druhé Atlético a sedmibodový náskok na Real. Do konce sezony chybí ale ještě sedm zápasů, míč je kulatý a stát se může cokoliv. (22:28:54)
    Ronaldo nebyl prakticky vidět, nakonec se ale stal madridským hrdinou

Petr Bílek

Branky: 56. Piqué (Rakitić) – 63. Benzema, 85. Ronaldo (Bale)

Karty:   27. L. Suárez (BAR), 29. Mascherano (BAR), 58. Rakitić (BAR) – 18. Carvajal (REA)   84. Ramos (REA)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 11:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 17:15.
    FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić (74. Arda Turan), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.

Real Madrid: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale (90. L. Vázquez), Benzema (78. Jesé), Ronaldo.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo