Mountfield HK – K. Vary 3:4 (kon.) | Letňany – Jihlava 1:2 (kon.) | HC Plzeň – Kolín 2:0 (kon.)
Vítkovice – Ševci Zlín 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 1:0 (kon.) | Letňany – K. Vary 1:2 (kon.)
Vítkovice – HC Plzeň 2:0 (kon.) | Ševci Zlín – Draci Kolín 3:7 (kon.) | Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.)
Jihlava – K. Vary 6:1 (kon.)
Mountfield HK
3:4 (1:4, 2:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 02.04.2016, 07:00 • MFH Ostrava • Hockey Tour 2003

Dalším zápasem bude po úpravě ledu zápas mezi HC Letci Letňany a HC Duklou Jihlava. (08:13:01)

První zápas je za námi, Karlovy Vary jej vítězí nad Hradcem Králové 4:3 i přesto, že v druhém poločase se neprosadili, naopak jejich soupeři vsítili branku dvakrát.

39:46
    Oddechový čas pro domácí.

39:45
    Šimon Marha při svém gólu uklouzl a zavadil na tyčku. Zvedá se těžce a s pomocí lékařů, tak snad je v pořádku.

39:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    Do prázdné brány dostal černé zlato bojovník ŠIMON MARHA! Asistence: Petr Moravec.

39:24
    Karlovarští opět v šesti, rána Ticháčka však minula klec domácích.

38:37
    Velký tlak hradeckých, k zakončení se dostával Marha i Moravec, ani jeden však nedokázali puk dostat do brány.

38:36
    Zakázané uvolnění Varů musí vrátit Bajgara opět do brány.

38:22
    Prázdnou bránu netrefuje Pelda!

38:00
    Buly u Tichého, který teď bude čelit až šesti hráči v zeleném!

37:59
    Oddechový čas pro hosty.

37:59
    Zakázané uvolnění Hradce.

37:38
    Další rána Hrčky, která se sice nedostala k Tichému, ale skoro k Černému, který nedokázal puk dostat do dobré pozice své hokejky.

37:00
    Hra se přelívá ze strany na stranu, tentokrát jsou u puku energetici, rána Ticháčka ale byla třešničkou pro Tichého.

36:14
    Skvěle teď obral o puk karlovarské Hočevar, nic však z toho nebylo.

35:35
    Velká chyba hradečáků, sám uprchající Beneš však z těsné blízkosti nepřekonal Tichého!

34:57
    Nepřesná přihrávka Hrčky však posílá puk opět na hokejky karlovarských.

34:33
    Vary u puku, Černý dokázal zavést puk do pásma, ale to je vše, Hradečtí otáčejí hru.

33:52
    Hradecké tento gól může nabudit, rychloakci Hočevara však Karlovy Vary zastavují.

33:15
    MATĚJ BENEŠ využil skulinky nejen karlovarských obránců, ale i skulinky mezi betony Bajgara – 2:4. Bez asistence.

32:15
    Hradečtí u puku, k bráně se chtěl prosadit Králík, ale dvěmi obránci Varů byl zastaven.

32:15
    Petr Zolnaj (KVA) – 2 minuty, podražení.

31:40
    Hradečtí za bránou Varů, áh, bude se vylučovat.

31:01
    Špatná přihrávka jednoho z hradeckých hráčů hru dostává před Tichého, pískáno zakázané uvolnění.

30:29
    Vary opět zatápějí, teď s trochou štěstí se Hradci podařilo se dostat do středního pásma.

29:48
    Skvělé kličky Marhy byly na karlovarské krátké, avšak puk se šťastně odrazil k Pavlatovi, jehož bomba z těsné blízkosti šla mimo tři tyče.

29:34

28:59
    Týmy střídají, Křeček načíná akci Hradce, která však zhasíná přechodem do obranného pásma Varů.

28:19
    Energie vítězí vhazování, k odraženému puku jeli za Hradec Němec, za Vary Šlechta, úspěšnější byl ten hradecký hráč.

28:18

28:07
    Buly ve středním pásmu, další posun do obranného pásma karlovarských se nepovedl, ofsajd.

28:06
    Ofsajd Hradce Králové.

27:47
    Hradečtí však odvádějí skvělou práci, odměnou je jim to, že se síly na ledě vyrovnaly.

27:25
    Tak jsme zvědavi, jak bude pokračovat hra čtyř proti třem.

27:19
    Filip Kleštinec (HKM) – 2 minuty, podražení.

26:57
    Hradec na druhé straně kluziště, Kleštinec chtěl posunout střílenou přihrávkou na svého spoluhráče, což se nepovedlo.

26:22
    Buly u Bajgara, avšak aktivnější karlovarští, skvělou práci udělal Remeš, který zavezl puk do obranného pásma Hradce, tím to však končí.

26:16
    Dominik Rymon (KVA) – 2 minuty, hákování.

25:40
    Hra se však dostane do čtyř na obou stranách.

25:39
    Tobiáš Hočevar (HKM) – 2 minuty, podražení.

25:39
    Což se povedlo rychle Karlovým Varům, skvěle však zakročil Tichý.

25:21
    No, jakmile jsem to dopsal, puk je v karlovarském obranném pásmu, Mountfield se však nedostal ani do zakončení.

24:52
    Karlovy Vary ukazují, že vedou, potvrzují to, drží hradecké v pásmu.

24:33
    Beneš nedokázal přihrát svým spoluhráčům, takže jsou opět u puku Karlovy Vary, k nebezpečnému zakončení se dostával Opatrný, Tichý se však rychle přesunul a zneškodnil tuto šanci

24:19
    Ofsajd karlovarských.

24:08
    Remeš dokázal nahrát Gallovi, který společně se svými spoluhráči zkoušeli dostat puk za Tichého – což se povedlo, ale takovým způsobem, který se nelíbil rozhodčím – gól nemůže být uznán.

23:49
    Týmy střídají, čehož chětl využít Remeš.

23:05
    Němec nahrál špatně, na hůl karlovarského Černého, ten ale s pukem nic nevymyslel.

22:45
    Ihned z buly pálil Pelda, Bajgar zasahuje.

22:39
    Hra se dostala k brankáři Energie, u kterého je buly.

22:05
    Vary ordinují v pásmu, za bránu si sjel Ticháček, který nečekanou přihrávkou našel Remeše, jeho třetí pokus za necelé dvě minuty však opět nepřinesl radost.

21:31
    Další rána na hradeckého gólmana, z mezikruží pálil opět Remeš, tentokrát nad.

20:55
    Hradečtí ztrácí puk, ke kterému se dsotává Remeš, jehož střela však Tichého nerozhodila, protože šla mimo.

20:42
    Hradec začíná opravdu kousat, z levého kruhu vypálil Pelda, Bajgar opět v akci.

20:02
    Po malé pauze se pokračuje a hned jsou v hradečtí v akci, před Bajgarem zakončoval Beneš, karlovarský brankář v pohotovosti!

20:01

První polovina jednoznačně patřila Karlovým Varům, kteří vedou 4:1.

20:00

19:41
    Buly pro Karlovy Vary, avšak u puku jsou hradečtí. Teď se docela drsně srazili hráči obou týmů, ale to je tak vše, co v první polovině uvidíme.

19:39
    Další akce Karlových Varů, Sapoušek byl však na Tichého krátký.

19:10
    V poslední minutě prvního poločasu pálil z mezikruží Rymon, Tichý připraven.

18:33
    Hradečtí načínají novou akci za svým brankářem, Pavlata z posledních sil dokázal puk dostat alespoň do obranné třetiny Varů.

18:05
    Hra se přelévá ze strany na stranu, skvěle si teď poradili hradečtí s pronikajícím Ticháčkem a obrali ho o puk.

17:32
    Hradečtí jsou opět u puku a u karlovarské brány, kde ale své kila využil März, který odstavil domácí od puku.

16:55
    No a bojovnost se vyplatila! Skvělou práci odvedl PETR MORAVEC, který nečekaně vystřelil mezi dvěmi obránci a vsítil tak první branku Mountfieldu – 1:4. Bez asistence.

16:17
    U Hradeckých hráčů se mi však líbí bojovnost, teď "domácí" zatopili karlovarským, Beneš však neudržel puk na hokejce.

16:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to už je na ručník!! Karlovarští ihned po buly šli do přečíslení, kde nahrál Šlechta skvěle MATĚJI OPATRNÉMU a je to již o čtyři branky! – 0:4. Asistence: Robert Šlechta.

15:25
    Buly před Bajgarem, to vyhrávají karlovarští.

15:23
    Puk na střídačce Karlových Varů, píská se.

14:45
    Nyní však Prošek ztrácí puk, avšak hosté jsou stále u puku, k zakončení se chtěl dostat Krnáč, což se díky skvělé práci hradeckých obránců nepovedlo.

14:07
    Karlovarští jsou po prvním a druhém gólu jak utržení ze řetězu a na Tichého míří další puk.

13:55
    A další branka Energie! Nečekanou střelou překvapil Tichého DAVID ČERNÝ! Asistence: Filip Krnáč.

13:45
    Oba týmy v plném počtu.

11:46
    Ticháček utekl obraně, ale nedokázal vyzrát na Tichého, od kterého se odrazil puk na ROBERTA ŠLECHTU, který doklepl puk do brány – 0:2. Asistence: Jiří Ticháček.

11:45
    Byly uděleny tyto tresty:
    Filip Krnáč (KVA) – 2 minuty faul kolenem
    Šimon Marha (MHK) – 2 plus deset za vražení zezadu.

11:26
    Oj, tak teď to na ledě skřípe. Byl sundán totiž hráč hradeckého Mountfieldu, jmenovitě Moravec, což se nelíbilo Marhovi, který se pustil do Krnáče, který byl zákeřný na hradeckého hráče.

10:54
    Další buly před Bajgarem, avšak i přesto, že jej hradečtí vyhráli, ztrácí své pásmo, Galla zkouší rozjet novou akci hradeckých.

10:54
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

10:34
    Hned po buly se puk dostává za bránu karlovarských, kde ho energetici ztrácejí.

10:18
    Skvěle ale zabojoval Sapoušek, který našel úžasně před bránou volného Rymona, ten Tichého nepřekonává!

09:54
    Nepřesnost na straně Karlových Varů znamená to, že hradečtí jsou opět u puku.

09:35
    Buly u karlovarského brankáře pro hradecké, kteří však díky skvělému napadání karlovarských ztrácejí puk.

09:35
    Beneš to sice zkoušel lyšácky, svou kličkou ale nevyzrál na Bajgara.

09:35
    K trestnému střílení se dostává Matěj Beneš.

09:17
    Nyní jsou však "domácí" u puku, do úniku se dostal Beneš, ale byl podle rozhodčích zahákován, trestné střílení!

08:29
    Důraz dokázal za bránou uplanit Jirků, který nahrával svým spoluhráčům, jednomu z nich se dokázalo dostat ke střele, Bajgar skvěle chytá. Po zákroku další rozmíška, ale opět bez větších zásahů rozhodčích.

08:00
    Hradečtí po buly nedokázali stražit pásmo, takže dopředu jdou opět karlovarští hráči.

07:51
    Michnovský nezvládl nahrát svým spoluhráčům, takže vše končí zakázaným uvolněním.

07:44

07:27
    Aha, tak ne, Michnovský ztrácí puk.

07:11
    U buly úspěšnější zelení, kteří až teď využívají své přesily.

07:07
    Malá rozmíška mezi hráči, vše je však v pořádku, vhazuje se před Tichým.

06:30
    Nerozhodné buly u Bajgara, nyní však jdou Energetici do útoku, Šlechta našel v mezikruží Krnáče, ten ale pálil nad.

06:16
    Mezi dvěmi hráči pálil Marha, Bajgar kryje. Hradečtí hrají ale oslabení velice dobře.

05:38
    Další možnost navýšit skoŕe mohou Energetici při další přesilovce, ale skvělou práci odvádí Štohanzl, který se s pukem nachází u karlovarské brány.

05:35
    Dominik Pavlata (HKM) 2 minuty, podražení.

05:19
    Petr Zolnaj dostal puk k DAVIDU PROŠKOVI, který vystřelil z modré a překvapil svou ranou Tichého – 0:1. Asistence: Petr Zolnaj.

05:01
    Karlovarští jdou stále u puku, další rána z modré opět z projektilu Houdka, Tichý svou lapačkou kryje.

04:37
    Houdek pálil lehkou ranou z modré, Tichý připraven.

03:51
    Hraje se úvodní přesilovka zápasu, hradečtí si na chvíli vzali puk k moci, jeden z "domácích" chtěl vyhodit, což mu nedovolil Ticháček, takže jsou to karlovarští, kteří drží v pásmu hradecké hráče.

03:23
    Dominik Pavlata (HKM) – 2 minuty, držení.

03:16
    Blízko Tichého pálil bekhendem Šlechta, Tichý však připraven.

02:43
    März vybojoval puk pro Vary ve středním pásmu, zelení teď ordinují v pásmu obranném.

01:56
    Hradečtí tady mají svojí podporu rodičů, kteří zdá se, jsou příjemně naladěni již po ránu. Jdeme ale opět na kluziště, puk se dostává za Tichého.

01:44
    Nepřesná přihrávka Energetiků končí zakázaným uvolněním.

01:07
    Buly ve středním pásmu pro Energii, probíhá souboj za bránou, kde Prošek si vychutnal Ticháčka.

01:06
    Marha dostává Mountfield do ofsajdu.

00:35
    Ticháček přebírá puk a nahrává žabičkou na Šlechtu, který pod obranou Hradce ztroskotává.

00:01
    Buly pro karlovarské, "hosté" se chtějí ihned dostat do pásma, jmenovitě Šlechta, což se i díky aktivitě hradeckých nepovedlo.

00:01

Oba týmy se již zdraví a zanedlouho se vhodí úvodní buly sobotního dne.

Sobotní den začíná zápasem mezi hradeckým Mountfieldem a Energií Karlovy Vary.

Týmy v této věkové kategorii jsou územně rozděleny do čtyř skupin – velkého finálového turnaje, který se odehrává právě teď v Ostravě, se účastní osm nejlepších týmů po základní skupině. Pro finálový turnaj byly rozděleny do skupin "A" (Mountfield HK; Letci Letňany; HC Dukla Jihlava a HC Energie Karl.Vary) a "B" (HC Vítkovice; HC Plzeň 1929; SC Kolín a Ševci Zlín 2003).

Finálový turnaj se hraje dle pravidel ČSLH. Každý tým odehraje minimálně pět utkání. Hraje se ve dvou skupinách ("A" a "B") systémem každý s každým ve skupině, poté se odehraje play-off dle pořadí v základních skupinách.

Hrací doba všech zápasů včetně zápasů play-off je 2x20 minut čistého času, mezi třetinami je krátká dvouminutová přestávka. V případě remízy následují u všech zápasů tři nájezdy na obou stranách, v případě, že ani tyto nerozhodnou, se pojedou nájezdy po jednom do konečného rozhodnutí.

Tresty – vylučuje se na 2 minuty, případně 5 a 10 minut. V případě trestu do konce utkání, nemůže hráč odehrát následující turnajové utkání.

Bodování je následující – obě třetiny zápasu jsou ve skupině bodovány samostatně. Hraje se celkově o 5 bodů – výhra v první části 2 body, remíza 1 bod, celkový vítěz zápasu pak získává bonusový bod navíc. Zápasy play-off se hrají pouze na celkový výsledek za obě třetiny.

O konečném umístění ve skupině rozhoduje v případně rovnosti bodů vzájemný zápas, dále minitabulka vzájemných zápasů – body, skóre, v případě shody pak celkový brankový rozdíl ve skupině, větší počet vstřelených branek, menší počet obdržených branek, v případě shody pak los.

Brzy ráno začíná hokejový maraton se jménem HOCKEY TOUR 2013, tento turnaj pojednává boje mládežníků ročníku 2003 a mladší, u dívek pak ročníku 2002 a mladší.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 07:00.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 17. Moravec, 34. Beneš, 40. Marha (Moravec) – 6. Prošek (Zolnaj), 12. Šlechta (Ticháček), 14. Černý (Krnáč), 17. Opatrný (Šlechta)

Mountfield HK: Tichý – Němec, Králík, Pelda, Vacek, Hočevar, Kleštinec – Moravec, Beneš Mi., Pavlata, Jirků, Štohanzl, Marha, Beneš Ma., Hrčka, Křeček.
    HC Energie Karlovy Vary: Bajgar (Kubát) – Prošek, Houdek, Vogel, Zolnaj, Galla, März, Rymon, Skuhravý, Remeš, Botos, Krnáč, Ticháček, Opatrný, Sapoušek, Michnovský, Černý, Šlechta.