Lucembursko – Hongkong 7:1 (kon.) | Turecko – Bosna a Hercegovina 8:2 (kon.) | Jihoafrická rep. – Gruzie 5:6 (kon.)
Lucembursko
7:1 (3:0, 3:1, 1:0)
Hongkong
Neděle 03.04.2016, 12:00 • Silivrikapi Ice Sport Hall, Istanbul, Turecko • Mistrovství světa - III. A Divize • 3. kolo

Hokejisté Lucemburska si vyslechnou hymnu své země. To už je z mé strany vše. Doufám, že tento výlet za hokejovou exotikou byl pro Vás zajímavý a někdy se zase těším na počtenou! (14:10:41)

Proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů zápasu. Na straně Hong Kongu cenu přebral obránce Ka Ho Wong, za Lucembursko je oceněn Miroslav Mosr.

Je konec. Ve třetí třetině už padl jediný gól, jehož autorem je Marcus Eriksson, jenž tak dovršil hattrick. Lucembursko tedy poráží Hong Kong naprosto zaslouženě 7:1 a opouští poslední místo tabulky, na které naopak spadli Asiaté. Ti stále čekají na první bod na turnaji.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:11, celkem – 37:31.

59:05
    Asiaté si ještě vytvořili závar před Mangenem. Puk dostal do brankoviště Alvin Cheuk Him Sham, ovšem Mangen byl pevný a uhájil brankovou čáru.

Utkání sleduje 83 diváků.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. O vítězství Lucemburska je dávno rozhodnuto.

56:43
    Před brankou Hong Kongu kombinovali Robert Beran a Georges Scheier. Ani jeden z útočníků Lucemburska se neodhodlal k zakončení.

55:46
    Hráči Lucemburska vyhodili chytře. Puk nepřešel brankovou čáru a soupeř tak musí hrát.

54:36
    Teď ale Asiaté vyrazili do přečíslení 3 na 1. Chyběla přesná finální přihrávka.

54:16
    Zdá se, že Hong Kongu ubývají síly a nyní se hraje před Hoem.

53:29
    Tohle byla velká šance! Robert Beran připravil tutovku svému synovi, Thierrymu. Ten ale vypálil mimo a puk se nedostal za čáru ani po následném závaru.

52:33
    Za obranu Lucemburska si najížděl Tang, který ale nedokázal zpracovat přihrávku.

51:30
    Před Hoem se zjevili Eriksson s Holtzemem. Ani jeden z hráčů Lucemburska neprotlačil puk přes brankářovy betony.

50:57
    Eriksson to zkusil z větší vzdálenosti, jeho projektil byl sražen defenzivou soupeře.

49:50
    Evropané hned i ohrozili Hoa v brance Hong Kongu. Ten v rozkleku chytá puk.

49:37
    Lucembursko vyhodilo a teď už je v plném počtu.

48:45
    Evropané vyhazují do středního pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. G. Scheier (T. Beran, R. Beran), 14. R. Scheier (Cannon, Holtzem), 16. Eriksson (Cannon, Sinner), 21. Cannon (Holtzem, R. Scheier), 29. Eriksson (Cannon), 31. Holtzem (Cannon, R. Scheier), 46. Eriksson (Cannon, Holtzem) – 30. Sham (Fung, Y. Wong)

Lucembursko: Mangen (Lepage) – R.Scheier (C), Sinner, Farinon, Bechtold, Hilbert – Cannon (A), Eriksson, Holtzem – G. Scheier, R.Beran, T.Beran – Mossong, Mosr, Schon (A) – Hary. Trenér: Petr Fical
    Hongkong: K. Ho (Keung) – Y. Wong, K. Wong, Lam, Chow, Leung, Yeung – J. Ho "A", S. Kan, S. Tang "C" – Sham "A", Ch. Tang, Fung – Lai, Ch. Kan, Tai. Trenér: Barry Beck.

Rozhodčí: Lascar (ROU) – Aygun (TUR), Heinonen (FIN)