Pittsburgh – Philadelphia 6:2 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:5 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:1 (kon.)
Anaheim – Dallas 3:1 (kon.)
Winnipeg Jets
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Minnesota Wild
Pondělí 04.04.2016, 02:08 • MTS Centre, Winnipeg • NHL
    Hosté se i přes prohru přiblížili play-off. Konkurenční Colorado totiž padlo

Z dnešního utkání je to vše, díky za pozornost a hezký zbytek noci. (04:44:34)

Branky a nahrávky:
    18. Scheifele (Ehlers, Burmistrov), 33. Thorburn (Halischuk), 50. Copp (Petan, Chiarot), 53. Stafford (Trouba, Daňo), 58. Wheeler (Ehlers) – 48. Granlund (Koivu, Parise). Střely na branku: 34-29. Zablokované střely: 19-14. Bodyčeky: 15-12. Vyloučení: 3-4. Využití: 2-0.

Minnesota si dnes mohla zajistit postup do playoff, ale nedokázala to. Na druhou stranu prohrálo i Colorado, které doma přivítalo St. Louis a to znamená, že ač Minnesota nezvítězila, do playoff jim schází už jen pouhý bod z posledních dvou zápasů nebo jakékoliv zaváhání Colorada.

Winnipeg si za dnešní výkon vysloužil potlesk tribun ve stoje, který trval téměř celou poslední minutu zápasu.

Ke střele však již nedošlo a zápas je ukončen.

59:53
    To se nakonec nepovedlo, Minnesota se přeci jen dostala k puku a nyní se vhazuje před Pavelcem.

59:20
    Forčeking Minnesoty zvládají Jets bez problému. Puk drží mimo hole hostů a posílají puky do středního pásma a zase zpět. Chtějí dohrát s pukem na hokejkách.

58:50
    Utkání se ve své podstatě již jen dohrává. Winnipeg drží puk co nejdále od Pavelce.

57:55
    Winnipeg se dnešním zápasem baví a za svou aktivitu by se chtěl odměnit i Paul Postma, ten ale jen přestřeluje.
    57:17 Blake WHEELER - 5:1

57:17
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto! Puk se dostal do středního pásma na BLAKEA WHEELERA, který přes polovinu kluziště trefuje prázdnou klec.

56:56
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

56:37
    Dubnyk je opět na střídačce!

56:33
    Dubnyk musí na chviličku zpět, puk jeho spoluhráčům vyklouzl do středního pásma a Minnesota se provinila postavením mimo hru.

56:32
    Minnesota zkouší ještě hru bez brankáře!

56:26
    Po dalším zásahu už ale raději Pavelec pozastavuje hru. Poslední komerční přestávka.

55:56
    Puk zadunil o betony Pavelce! Český bránkář vyrazil puk do boku.

55:38
    Dumba zkoušel štěstí, ale jeho střelu hráči Winnipegu čekali a Copp ji dokázal zablokovat.

54:43
    Byfuglien dostal přihrávku na modrou čáru, ale dopadl podobně, jako před několika desítkami vteřin Brodin. Jeho střela se jen odrazila od zadního mantinelu.

53:37
    Brodin svou střelu na Pavelce poslala jen mimo.
    52:55 Drew STAFFORD - 4:1

52:55
    Domácí podruhé dnes využívají přesilovku! Po střele Trouby od modré se k teči dostal DREW STAFFORD, který napoprvé Dubnyka nepřekonal, ale z bekhendové dorážky už ano. Asistence: Jacob Trouba, Marko Dańo.

52:47
    Pavelec chtěl rozehrát za brankou, což se mu sice povedlo, ale byl podražen podklouzivším soupeřem. Tentokrát se nevylučuje za nedovolené bránění.

52:40
    Puk znovu letí přes všechny čáry.

51:55
    Wild okamžitě vyhazují.

51:49
    Ryan Suter zasáhl při bránění branky Scheifeleho holí do helmy a odchází na trestnou lavici.

51:28
    Brodinovu střelu zablokoval Thorburn a následně se Winnipegu daří vyhodit tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

50:51
    Po přerušení přichází další komerční pauza.

50:31
    Přihrávka skrz útočné pásmo na vzdálenější tyč neprošla díky obětavému skluzu jednoho z bránících hráčů Winnipegu. Pavelec byl vyjetý z branky a pokud by puk prošel, před najíždějícím útočníkem by zela prázdná klec.

50:10
    Minnesota rozehrává zpoza vlastní branky. Tempo prozatím neuvadá a dá se očekávat, že bude gradovat. Zejména, co se týče náporu Wild.

49:44
    Zablokovanou střelu Fontainea kryje Pavelec lapačkou a přerušuje hru. Komerční přestávka.
    49:03 Andrew COPP - 3:1

49:03
    Tak to byla sölo akce ANDREW COPPA jako z pohádky, tedy zejména pro útočníka Winnipegu. Ten se dostal ke kotouči ve středním pásmu, probruslil do útočné zóny, prosmýkl se přes dva obránce a prostřelil Dubnyka! Asistence: Nic Petan, Ben Chiarot.

48:09
    Minnesota se žene za vyrovnáním, ale Scandella se neprosadil. Napřed byl zablokován a poté minul klec.
    47:37 Mikael GRANLUND - 2:1

47:37
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Dvě střely dokázal Ondřej Pavelec chytit, ale na třetí, kterou byla dorážka MIKAELA GRANLUNDA, již byl krátký a ani obětavé sklouznutí obránce na brankové čáře snížení nezabránilo. Asistence: Mikko Koivu, Zach Parise.

47:10
    Coyle obloučkem dostává Sutera do útočného pásma.

46:34
    Winnipeg brání ztuha svou modrou a po úspěšně ubráněném oslabení i nadále drží soupeře v úctivé vzdálenosti od Pavelce.

46:09
    Brodin si musel dobruslit až do svého pásma pro puk a zakládá novou akci týmu.

45:39

45:13
    A vzápětí také potřetí.

44:47
    Winnipeg podruhé za sebou vyhazuje mimo své pásmo.

43:51
    Suter jako první prověřuje Pavelce při aktuální přesilovce Minnesoty.

43:39
    Wheeler byl lehce přidržen za ruku a při objíždění brány se nestihl srovnat a srazil brankáře Dubnyka. Přísné vyloučení, ale zcela dle pravidel. Což se fanouškům Winnipegu nelíbí.

43:08
    Armiovu i Troubovu střelu dokázali hokejisté Minnesoty zablokovat.

42:32
    Co nyní spálili hokejisté Minnesoty, to je bude dlouho mrzet. Kombinace sama o sobě nebyla výstavní, ale puk nakonec záhadně vyjel z chumlu a projel brankovištěm mimo dohled Pavelce, který si po všimnutí cesty kotouče lehl na břicho a snažil se pokrýt volný prostor u tyčky. Jenže Koivu zazmatkoval a puk si chtěl posunout dále od branky, přičemž mu ujel.

41:29
    Pavelec nahozený puk ze středního pásma lapačkou jen sklepává pro své obránce.

40:36
    Výborná protažená přihrávka až na útočnou modrou pro Ehlerse, který po přejetí čáry nabruslil vedle branky a zkusil se odpoutat od obránce kličkou do středu. Ale zapomněl za sebou puk.

40:01

Zajištění pozice v playoff se asi ještě o jeden zápas bude muset odložit. Hokejisté Minnesoty dnes narazili na sebejistě chytajícího Pavelce, který pokryl všech dvacet střel hostí. Navíc Winnipeg po úspěšně zakončeném úniku Thorburna navýšili své vedení na dvě branky.

Třetí třetina začne přibližně v 04:01.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:54
    Ještě jeden útok Minnesoty, ještě jedna střela na Pavelce, který ale drží čisté konto.

39:32
    Nahozený puk do pásma Winnipegu sbírá domácí obrana.

38:38
    Pavelec se v posledních desítkách střelil hodně zapotil. Po tyčce vyrážel další střelu Koivua a následně musel jistit ránu Brodina, která nakonec šla přes branku.

38:19
    Mikko Koivu nastřelil tyč za zády Pavelce!

38:02
    Dělovku od modré vyslal na Dubnyka Postma, ale síťku za ním nerozvlnil.

37:22
    Sestava Minnesoty, konkrétně formace Niedderreitera, jen protečovala puk do útočného pásma a odešla střídat.

36:42
    Zucker pálil na Pavelce z úhlu a následně to lehounce přehnal s dojetím k brankáři, což ocenili domácí obránce několika strkanci do Zuckera.

35:55
    Hra nyní probíhá zejména ve středním pásmu. Hokejisté Minnesoty nervózní, mohli si totiž dnes definitivně zajistit playoff, ale vývoj není takový, jaký si přáli.

34:54
    Hra se přesunula zase před Dubnyka, který si poradil se zakončením Armii.

34:17
    Pavelec musel hasit rychlý útok Minnesoty zakončený Pominvillem.

34:10
    Komerční přestávka.

33:41
    Burmistrov se dostal k bekhendovému zakončení, jež však Dubnyk odvrací mimo nebezpečí.

33:02
    Winnipeg má chuť přidat další branku, ale Lowryho pokus sráží Dumba mimo.
    32:37 Chris THORBURN - 2:0

32:37
    Winnipeg dlouho držel útočné pásmo, pak o něho přišel, ale kombinaci Minnesoty narušil svou hokejkou Halischuk, který vypíchl puk do středního pásma. Tam se ho ujal CHRIS THORBURN, jenž se dostal do samostatného nájezdu na Dubnyka, který byl bezmocný. Asistence: Matt Halischuk.

31:20
    Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

31:12
    To byla rána jako z děla! Burmistrov snad čtvrt minuty míchal pukem za brankou Minnesoty, než našel vhodný prostor k přihrávce k modré čáře, kde si najel Byfuglien. Jeho pumelice přeletěla bránu.

30:09
    Zatímco první minuty druhé třetiny patřily spíše Minnesotě, nyní si jako na střelnici musí přijít Dubnyk, kolem kterého létá jeden puk za druhým a některé končí i na jeho výstroji.

29:14
    Wheeler si nabruslil do mezikruží těsně k brankovišti Dubnyka a dostal přesnou přihrávku, ideální ke střele, ale brankáře hostí nepropálil!

29:03
    Hraje se v rychlém tempu hlavně podél mantinelů. Oba týmy si nyní vyměnily postavení v útočných pásmech.

28:02
    Daňo obětavě nastrčil své tělo do střely Brodina od modré.

27:39
    Scandellovu střelu Pavelec sráží do rohu.

27:23
    Hraje se v plném počtu na obou stranách.

26:39
    Scheifele je dnes při chutí. Puku se zmocnil ve středním pásmu, nabruslil si až před Dubnyka a prověřil ho prudkou střelou z pravého křídla.

26:09
    Puk vyletěl mimo kluziště, což dává prostor pro komerční přestávku.

25:23
    Po souboji v pásmu Winnipegu, kde se Minnesota poměrně dlouze držela, se vylučuje na obou stranách. Za hrubost jdou posedět Stuart z Winnipegu a Zucker z Minnesoty. Hraje se ve čtyřech.

24:59
    Dostat se z vlastní třetiny bylo pro Winnipeg vcelku náročné, ale domácím se to nakonec podařilo o mantinel.

24:23
    Pavelec po zákroku nevěděl, kde má puk, rychle se ohlédl na sebe a když zjistil, že mu puk nepropadl, tak raději sám přepadl na bok, aby eliminoval jakoukoliv hrozbu.

23:27
    Dlouhá přihrávka až k útočné modré vyslala do menšího úniku Pariseho. Ten nakonec byl dohnán obráncem soupeře a tísněn a jeho střelecký pokus byl spíše propagační.

22:41
    Copp bleskově projížděl před brankou Dubnyka a snažil se tečovat letící puk, ale nepodařilo se mu svou tečí změnit směr letu nijak výrazně a brankář Wild kotouč podržel ve výstroji.

22:16
    Nakonec to lépe zvládli Wild, ale střelu Zuckera Pavelec v poklidu chytá.

21:56
    Puk je v rohu pásma Winnipegu a ani jednomu týmu se nedaří vydolovat ho na své hokejky.

20:40
    Z nepřesné rozehrávky Pavelce za brankou se nakonec ke střele z úhlu dostal Parise. Český brankář se však stihl vrátit na své místo v brankovišti.

20:15
    Od modré čáry se napřáhl ke střele Suter, a ač Pavelec neviděl ideálně, puk chytil.

20:01

První třetina, v níž byli o něco lepší domácí, což se projevuje i na poměru střel (13-7), nakonec přinesla i první branku zápasu, o níž se po nádherné přesilovkové kombinaci postaral Mark Scheifele.

Druhá třetina začne přibližně v 03:03.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:46
    Puk je ve středním pásmu.

19:17
    Další menší oheň před Pavelcem, který vyrážečkou vytěsňuje tečovanou střelu Granlunda.

18:22
    Pavelec si pokryl střelecký pokus Pominvilla, který sráží do rohu.
    17:55 Mark SCHEIFELE - 1:0

17:55
    Tak to byla nádherná kombinace, na jejímž konci byl MARK SCHEIFELE! Scheifele zaujal postavení před brankou a poté, co puk šel od jednoho mantinelu k druhému po ose Burmistrov – Ehlers, přišel pas Ehlerse přímo na hůl Scheifeleho, který využívá přesilovku! Asistence: Nikolaj Ehlers, Alexander Burmistrov.

16:24
    Pavelec vykopl betonem a odrazil střelecký pokus Minnesoty.

16:05
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Niederreiter – 2 min., hákování).

15:57
    Začíná zkrácená přesilovka Minnesoty, která ale hned po přerušení skončí po dalším vyloučením.

15:34
    Postavení mimo hru Winnipegu znovu přerušuje hru.

15:23
    Innipeg poměrně výrazně hrozil, ale Staffordovu střelu bruslí srazil Stafford. Neujala se ani rána Chiarota a poté, co puk vyletěl na střídačku, se koná komerční přestávka.

14:43
    Vylučovat se bude i na druhé straně. Za hákování jde na trestnou lavici Scheifele.

14:05
    Dubnyk měl plné ruce práce s uhájením své neprůstřelnosti při hodně nepříjemném dorážení Petana, který však na sílu neprotlačil puk do branku.

13:57
    Stafford to schytal hokejkou do obličeje od Schroedera, který tak Minnesotu na dvě minuty oslabí.

13:34

13:16
    Zajímavá šance Minnesoty nakonec nic nepřinesla a to i přes dvě šance. Dumba minul branku, ale puk se odrazil zpět před brankoviště, kde Pominville minul klec dorážkou.

12:25
    Byfuglienova střela od modré se odrazila zpět před branku Dubnyka, kde hostující brankář musel odolávat zakončení Ehlerse. Zvládl situaci.

11:46
    Kotouč se po několika odrazech dostal do mezikruží před Pavelcem, kde stál osamocený Koivu, jenž ale nezamířil přesně a přestřelil.

11:22
    Po střele Petana už brankář Minnesoty přerušuje hru. Komerční přestávka.

11:04
    Jets uzamkli soupeře v obranném pásmu. Armia dokázal prostřelit klubko těl, ale Dubnyk vyráží.

10:12
    Zajímavou akci dva na jednoho s blížícím se vracejícím bekem Minnesoty zakončil Stafford pouze nastřelením Dubnyka.

09:28
    Nahozený puk Pavelec místo rozehrávky raději schovává pod lapačku před dotírajícím forvardem soupeře.

08:42
    Ofsajd Scheifeleho zastavuje rodící se útok Winnipegu po kratří pasáži v neutrální zóně.

08:05
    Pavelec má puk ve své moci po rychlém přesunu hry do pásma domácích. Drží kotouč pod lapačkou a přerušuje hru. Komerční přestávka.

07:20
    Jedovatá střela z pravého křídla od Postmy, jehož projektil dokázal Dubnyk betonem odvrátit.

07:05
    Winnipeg se marně snaží dostat do útočného pásma, Minnesota zvládá odrážet do střední třetiny.

05:57
    Koivu podruhé v rychlém sledu prověřil připravenost Pavelce, který si tentokrát puk pohlídal a podržet ve výstroji.

05:51
    Pavelec pouze vyrazil puk před sebe a měl obrovské štěstí, že vracející se obránce byl o něco rychlejší, než Granlund.

05:11
    Rychlý přechod Minnesoty do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru. Zajímavě se rodící akce tak vyzněla naprázdno.

04:45
    První zákrok ze svého repertoáru vytahuje také brankář hostí.

03:47
    Okolo Dubnykovy branky proletěly dvě střely, které jejich exekutoři nedokázali nasměrovat na klec.

02:51
    Registrujeme první střelu. Na Pavelce ji zpoza pravého kruhu pro vhazování poslal obránce Brodin. Český brankář schoval puk ve výstroji.

02:25
    Postavení mimo hru Minnesoty.

01:59
    Na první střelu na branku čekáme. Puk létá ze strany na stranu, ale na kloudnější akci v útočné třetině se prozatím týmy nezmohly.

01:16
    Domácí se vyhazují z útočného pásma sami pokazenou přihrávkou na modrou čáru.

00:23
    Zápas začal zlehka, puk za brankou Pavelce vzal Byfuglien a obloučkem ho poslal do pásma Wild tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

00:01

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Byfuglien, Chiarot, Trouba, Stuart, Postma, Melchiori – Wheeler, Scheifele, Ehlers – Stafford, Daňo – Armia, Copp, Petan – Halischuk, Lowry, Thorburn

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Dumba, Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Reilly – Coyle, Koivu, Parise – Porter, Granlund, Zucker – Pominville, Haula, Niederreiter – Fontaine, Stoll, Schroeder

Rozhodčí: Wes McCauley, Chris Lee – Brad Lazarowich, Shane Heyer.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy:
    16. 01. 2016 Minnesota Wild - Winnipeg Jets 0:1
    27. 11. 2015 Minnesota Wild - Winnipeg Jets 1:3
    11. 11. 2015 Minnesota Wild - Winnipeg Jets 5:3
    25. 10. 2015 Winnipeg Jets - Minnesota Wild 5:4

Winnipeg již šanci na postup do playoff nemá a v tabulce Západní konference je na předposledním místě, což je zejména kvůli poslední sérii čtyř zápasů v řadě.

Minnesota prohrála ale poslední dva zápasy v Detroitu a s Ottawou a není v závěru sezony v úplně nejideálnější formě.

Rozdíl mezi Minnesotou a Coloradem činí 5 bodů, přičemž Minnesotě zbývá odehrát tři zápasy. Coloradu zbývají sehrát čtyři duely. V případě výhry Minnesoty ve Winnipegu by rozdíl byl již sedmibodový a prakticky nestažitelný. Vše by se odehrávalo již pouze v rovině teoretické.

Střetnutí mezi Winnipegem a Minnesotou může rozhodnout o tom, zda si Minnesota prakticky zajistí postup do playoff, nebo jestli Colorado na devátém místě ještě bude mít naději.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 18. Scheifele (Ehlers, Burmistrov), 33. Thorburn (Halischuk), 50. Copp (Petan, Chiarot), 53. Stafford (Trouba, Daňo), 58. Wheeler (Ehlers) – 48. Granlund (Koivu, Parise)

Rozhodčí: Wes McCauley, Chris Lee – Brad Lazarowich, Shane Heyer