NY Islanders – Tampa 5:2 (kon.) | Columbus – NY Rangers 2:4 (kon.) | Toronto – Florida 3:4 (kon.)
St. Louis – Arizona 5:2 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 3:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
New York Rangers
Úterý 05.04.2016, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Přeji příjemné vstávání. U nějakého nočního přenosu z NHL zase někdy nashledanou. (03:44:53)

1. Chris Kreider (NYR) 1+1
    2. Nick Foligno (CBJ) 2+0
    3. Mats Zuccarello (NYR) 1+0

Je konec. Ve třetí třetině se povedlo domácímu celku snížit po druhé brance Nicka Foligna a následně mělo celkem devět minut na vyrovnání, které ale nepřišlo. Při hře šesti proti čtyřem se do opuštěné klece trefil Derek Stepan, který si tak připsal dvacátou trefu v letošním ročníku.

Střely na branku: 29:30 (7:13, 11:12, 11:5)

59:34
    Branka Columbusu zůstala prázdná a ještě jeden puk do ní letěl. Nakonec se ale černá guma objevila jen vedle pravé tyčky.
    58:49 Derek STEPAN - 2:4

58:49
    Rangers právě vstřelili branku!
    Je hotovo! Ryan Murray dostal přihrávku na pravou stranu, ale puk mu odjel. DEREK STEPAN se tak ujmul kotouče a ze středního pásma jej poslal do odkryté branky. Bez asistence.

58:26
    Seth Jones na modré čáře špatně přihrál, a tak se o útoku dostával Rick Nash, který byl ale ubráněn domácí obranou.

58:16
    Oddechový čas pro domácí, po kterém v brance již neuvidíme Joonase Korpisala! Columbus hraje v šesti hráčích na ledě.

57:57
    Tak to je šance pro domácí! Mats Zuccarello zahrál proti Folignovi vysokou holé a inkasuje dvouminutový trest za tento prohřešek.

57:34
    Do útoku se také dostávají hosté, ale ti se do zakončení bezhlavě neženou. Kombinační hrou alespoň šetří drahocenný čas

56:43
    Jenže Rangers zkušeně výsledek hlídají. Po delším míchání puku za brankou se touš dostával do útoku, kde se ale nikdo neprosadil.

56:00
    Columbus má už jen čtyři minuty na to, aby utkání poslal minimálně do prodloužení a bral tak alespoň bod.

55:21
    Po delším obléhání to zkusil od modré čáry Seth Jones, kterému se ale připraveného Lundqvista pokořit nepovedlo.

54:18
    Opět to zkoušel dnes střelecky aktivní David Savard. Jeho pokus z levé strany ovšem ani nyní neskončil v brance.

54:01
    Domácí se stále drží v útočném pásmu. Nahození Davida Savarda bylo ovšem tečováno nad branku. Buly před Lundqvistem se uskuteční po komerční pauze.

53:37
    Následně se domácím povedlo vybojovat pásmo poté, co bylo nahození od modré čáry tečováno před brankou do ochranné sítě.

53:03
    Eric Staal posílal puk před branku na najíždějícího hráče, kterého se mu ovšem nepovedlo najít. U puku jsou tak opět domácí.

52:27
    Dlouhá kombinace domácího celku byla zakončena střelou Davida Savarda, kterému se svým pokusem povedlo vybojovat pásmo.

51:37
    Columbus to ovšem zkouší i nadále a věří, že by mohl stav utkání minimálně vyrovnat. Hosty ještě čekají hodně těžké chvilky.
    50:45 Nick FOLIGNO - 2:3

50:45
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je opět sníženo! NICK FOLIGNO ujel po pravé straně až před branku, kde se mu povedlo na přední tyči překonat překvapeného Henrika Lundqvista! Asistence: Seth Jones, Jared Boll.

49:51
    Derick Brassard si najel na modrou čáru, odkud vyslal nahazovanou střelu. Puk ještě tečoval Nash, ale i tento pokus dokázal Korpisalo ukrýt v lapačce.

49:08
    Domácí to nějak zkouší, ale nijak mi nepomáhají ani fanoušci. Sledujeme hodně neatraktivní utkání z obou stran.

48:16
    Švédský brankář byl následně pozorný i proti pokusu Boonneho Jennera, kterému se nepovedlo překvapit hostujícího brankáře.

47:40
    Nebezpečný puk nahazoval do závaru před brankou Seth Jones. Tomu se ale svým pokusem nepovedlo skórovat.

47:32
    Následně nevyšla kombinace ani hostům. Přihrávka do útočného pásma nebyla přesná a skončila až na icingu.

47:06
    David Savard dostal puk na modrou čáru, odkud chtěl střílet. Puk mu ovšem ujel a on se objevil v ofsajdovém postavení.

46:31
    Po pravé straně se prodíral William Karlsson. Jeho střela z dobré pozice byla ovšem tečována a skončila v ochranné síti.

46:21
    Snažení hostujícího celku bylo následně ukončeno poté, co puk opustil ledovou plochu. Pokračovat se tak bude po pauze.

45:21
    S návratem vyloučeného Nasha to od modré čáry zkoušel opět Murray. Ten nyní svým pokusem orazítkoval jen břevno hostující branky!

44:59
    Henrik Lundqvist přerušuje hru i po dalším snažení domácího celku. Jeho branka byla lehce posunuta.

44:33
    Po dobré přihrávce to zkoušel z pravého kruhu Seth Jones. Ten svou dělovkou ovšem trefil jen ruku připraveného Lundqvista.

44:04
    Ukrytou střelou to zkoušel Ryan Murray, kterému se ale nepovedlo ani trefit branku. Marc Staal následně vyhazuje.

43:33
    Do první šance se ovšem dostali hosté. Z levé strany to zkoušel Švéd Viktor Stålberg, ale tomu se nepovedlo překvapit Korpisala.

43:16
    Na trestnou lavici putuje Rick Nash, který sekl projíždějícího hráče Columbusu po pravé straně. Přesilovka pro domácí.

43:00
    Po levé straně následně ujel J.T. Miller, kterému se ale jeho pokusem doprostřed branky nepovedlo překvapit brankáře.

42:31
    Od modré čáry to zkoušel David Savard, ale tomu se svým pokusem nepovedlo trefit branku hostujícího brankáře.

41:46
    Joonas Korpisalo musel řešit i následnou střelu od modré čáry, která letěla pod břevno jeho branky.

41:18
    Keith Yandle dostal puk před branku, ale u levé tyčky se mu domácího brankáře překonat nepovedlo.

41:12
    V dalším útoku Mats Zuccarello nahazoval puk jen do útočné třetiny, kde se bude chtít spolu se spoluhráči udržet.

40:08
    Rick Nash zachytil špatnou rozehrávku domácího celku, ale následně se mu nepovedlo před brankou najít své spoluhráče.

40:01

Druhá třetina končí pro hosty ještě lépe! Rangers šli v šestadvacáté minutě do vedení 2:0 po brance Dana Boyla. Domácím se sice povedlo v pětatřicáté minutě snížit po teči Nicka Foligna, ale necelé dvě minuty před koncem periody poslal svůj celek opět do dvoubrankového vedení Mats Zuccarello.

Střely na branku: 18:25

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:05
    Columbus následně vjíždí do útočného pásma, kde se bude chtít pokusit ještě s utkáním něco udělat. Budou to mít ovšem hodně těžké.
    38:14 Mats ZUCCARELLO - 1:3

38:14
    Chyba domácího obránce na útočné modré čáře znamená dvoubrankového vedení pro Rangers! Chris Kreider ujel po levé straně a puk nabídl MATSU ZUCCARELLOVI. Ten mu nejdříve kotouč vracel, ale puk k němu nedošel. Následně se tak hostující forvard do kotouče opřel, a ten skončil v síti! Asistence: Chris Kreider.

37:29
    Rangers sice kombinuje v útočném pásmu, ale Columbus se dobře brání a nedovoluje svému soupeři svou akci nějak zakončit.

36:41
    Hraje se na obě strany. Vidíme aktivní hru od obou celků a hra dostává opravdu rychlý spád. Columbus se dostal do hry vstřelenou brankou.

36:03
    Marcus Foligno následně projížděl po levé straně. Puk následně procpal na Brandona Saada, kterému se z levého kruhu branku trefit nepovedlo.
    34:41 Nick FOLIGNO - 1:2

34:41
    Vychází to až po konci přesilové hry! Oliver Bjorkstrand dostal puk na levou stranu, kde si počkal na nájezd Davida Savarda. Ten tvrdě vypálil a jeho střelu před brankou ještě tečoval NICK FOLIGNO! Asistence: David Savard, Oliver Bjorkstrand.

33:54
    Dlouhá kombinace pokračovala. Vše bylo ale zakončeno opět střelou obránce Murrayho, kterému se ani do třetice nepovedlo dát branku.

33:16
    I další nahození Ryana Murrayho od modré čáry bylo hodně nebezpečné. Nikomu z hráčů před brankou se ovšem nepovedlo puk tečovat do branky.

32:52
    Po pravé straně si do dobré střelecké pozice najel Ryan Murray, kterému se svým pokusem povedlo trefit jen bránícího hráče.

32:24
    Marc Staal se následně pustil do jednoho z domácích a inkasuje zbytečný dvouminutový trest. Přesilovka pro domácí celek.

32:24
    Mohlo být sníženo! Odražený puk se dostal před branku na Alexandra Wennberga, kterému se ale nepovedlo dát branku!

31:24
    Po následném vhazování pálil od modré čáry tvrdě Kevin Hayes, ale jeho pokus k brance ani nedoletěl. Někdo z hráčů jej tečoval.

31:08
    Po střele z pravé strany, kterou Korpisalo vyrazil, to zkoušel z levé Chris Kreider. Ten ale přesouvajícího se brankáře nepřekonal.

30:30
    Z levé strany to po objetí branky zkoušel svou střelou Oliver Bjorkstrand. Tomu se ale následně nepovedlo trefit branku,

29:05
    Domácí Joonas Korpisalo byl i nadále pod palbou hostujícího celku. Columbusu se dneska proti newyorskému celku nedaří.

28:21
    Střela z levé strany na branku domácího brankáře neskončila v síti. Následně zkoušel ještě dorážet Eric Staal, ale tomu se nepovedlo puk trefit.

27:50
    Do první šance domácího celku v této třetině se dostal Cam Atkinson. Ten střílel z pravé strany a následně také dorážel. Jeho snaha ovšem branku nepřinesla.

26:56
    Po levé straně se do zakončení dostal Marc Staal, kterému se následnou střelou z dobré pozice nepovedlo skórovat!

26:24
    Začíná to vypadat na jednoznačnou záležitost pro hosty. Domácí jsou směrem dopředu celkem bezradní, naopak Rangers tlačí.
    25:28 Dan BOYLE - 0:2

25:28
    Tak to byla opravdu nenápadná akce od hostujícího celku! Odražený puk se dostal na pravou stranu, odkud se střelou po ledě mezi betony prosadil zkušený bek DAN BOYLE! Bez asistence.

24:44
    Nakonec se domácímu celku přece jen povedlo vyvést puk z obranné třetiny a střelou z levé strany vybojovat alespoň útočné pásmo.

24:14
    Snažení hostujícího celku ovšem pokračuje a ve vzduchu visí druhá branka v síti Joonase Korpisala.

23:37
    Míč do brankoviště hnal Dominic Moore, kterému se ale domácího brankáře zakončením před brankou překonat nepovedlo.

22:43
    Druhá třetina je zatím hodně neatraktivní a ani jednu celku se směrem dopředu vůbec nedaří. Uvidíme, jaký celek to jako první vyvrátí.

21:45
    Po kombinační hře to zkoušel od modré čáry Marc Staal, kterému se svým pokusem ovšem nepovedlo překonat pozorného brankáře.

21:34
    Dlouhá přihrávka do útočného pásma na Brandona Saada byla již do ofsajdového postavení. Hra se tedy opět přerušuje.

21:09
    Následná kombinace Modrokabátníků skončila jen na icingu. Vhazovat se tak bude po levici Joonase Korpisala.

20:45
    Domácí hokejisté i nadále aktivní v útočném pásmu, kde se jim ale stále nedaří vymyslet nic, co by skončilo brankou.

20:04
    Hned po buly se po levé straně prodíral Boonne Jenner, kterého ale v jeho postupování zastavil ofsajd.

20:01
    Lundqvist vyrovnal Osgooda na dvaadvacátém místě v produktivitě brankářů

New York Rangers goaltender Henrik Lundqvist has passed Chris Osgood for 22nd on the all time goaltender point list with...

Posted by Complete Hockey News on Monday, April 4, 2016

V první třetině se povedlo Dereku Stepanovi zaznamenat asistenci u branky Chrise Kreidera. Pětadvacetiletý rodák z Minneapolis tak zaznamenal svůj třístý bod v NHL.

První třetina končí. Rangers měli do utkání výborný nástup a po pár minutkách to bylo 1:0 pro celek z New Yorku. Následně se ale do hry dostávali také domácí, kterým se ovšem nepvoedlo vstřelit vyrovnávací branku. Sledujeme tedy vyrovnané utkání, které moc branek nenabídne.

Střely na branku: 7:13

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:39
    Z bezprostřední blízkosti u pravé tyčky to bekhendem zkoušel mladičký americký hokejista Sonny Milano. Tomu se ale povedlo branku jen přestřelit.

19:19
    Nebezpečná rána Dereka Stepana z pravé strany nebyla zprvu tak těžká k chycení. Následně ale Korpisalovi puk vypadl, ale do branky se nedokutálel.

18:59
    Rick Nash přebíral puk na modré čáře a postupoval na branku. Rozhodčí jej ovšem viděli v ofsajdu, a tak se jeho akce přerušuje.

18:44
    Zahrozit zkoušeli také domácí. Zpoza branky se otočil jeden z hráčů Columbusu, ale tomu se svým pokusem nepovedlo překonat Lundqvista.

18:01
    A po vhazování byla k vidění veliká šance. Puk před branku dostal Tanner Glass, kterému se ale z blízkosti nepovedlo skórovat!

17:50
    Jejich aktuální snaha ovšem moc přesná nebyla. Přihrávka po pravé straně nebyla zachycena a skončila jen na zakázaném uvolnění.

17:33
    Domácí hokejisté jsou ovšem i nadále aktivnější na puku a snaží se směrem dopředu vymyslet něco, co by skončilo brankou na 1:1.

17:03
    Po dlouhém obléhání branky Henrika Lundqvista musel svůj celek alespoň na pár sekund vysvobodit vyhozením obránce Dan Girardi.

16:18
    Následně to opět zkoušeli domácí. Z levého kruhu tvrdě střílel Seth Jones, ale ani jemu se připraveného brankáře překonat nepovedlo.

15:29
    Zpoza branky se zkoušel prosadit William Karlsson. Ten to zkoušel u levé tyčky z otočky, ale tímto způsobem se mu Lundqvista překonat nepovedlo.

14:44
    Po dlouhé kombinační hře to zkoušel z pravé strany Brandon Dubinsky, ale ten trefil jen skvěle postaveného bránícího hráče.

13:59
    Na modré čáře dostal nabito obránce David Savard. Ten to z levé strany zkoušel k pravé tyčce, kterou se mu ale nakonec trefit nepovedlo.

13:24
    Henrik Lundqvist nejdříve skvěle zasáhl hokejkou a následně se hostům povedlo puk vyhodit. Korpisalovi se zamotal mezi betony, a tak jej raději zalehl.

13:00
    Uvidíme také první přesilovku pro domácí celek. Derek Stepan si po buly počínal nedovoleně a jednoho z hráčů zahákoval.

12:34
    Rick Nash se prodíral po pravé straně, ale zakončit se mu nakonec nepovedlo. Za brankou byl tvrdě poslán k ledu.

11:48
    Po přejetí útočného pásma to zkoušel z pravé strany David Savard. Jeho spíše nahazovaný pokus ovšem brankář vyrazil.

11:34
    Po následném zákroku, který předvedl Joonas Korpisalo, se strhla menší mela. Boonne Jenner a Viktor Stålberg se lehce pošťuchovali. Vyloučen ale nebude ani jeden.

11:02
    Po skončení přesilovky se ovšem do útoku dostali Modrokabátníci, kterým se svůj tlak nepovedlo zužitkovat ve vyrovnávací branku.

10:21
    Po delší kombinaci dostal puk mezi kruhy obránce Dan Boyle, kterému se ale z luxusní pozice nepovedlo překonat domácího brankáře.

09:35
    Následná aktivní hra Rangers byla zakončena vyhozením puku z obranného pásma za branku Henrika Lundqvista.

09:06
    K první přesilovkové střele se odhodlal Mats Zuccarello. Tomu se ale z levého kruhu nepovedlo přidat druhou branku svého celku.

08:36
    Domácímu celku se po vyhrané buly hned daří puk poslat z obranné třetiny až za branku švédského brankáře.

08:32
    V obranném pásmu domácího celku, na levé straně u mantinelu, se strhla menší strkanice. Za hrubost půjde nakonec na trestnou lavici Jared Boll.

08:09
    Po levé straně si až do střelecké pozice najel Marcus Foligno, kterému se ale následnou střelou z úhlu nepovedlo Lundqvista překonat.

07:23
    Tak to byla hodně zasloužená branka pro hostující celek, který hrál lépe a branku si prostě zasloužil.
    06:17 Chris KREIDER - 0:1

06:17
    Nyní ovšem první branka padá! Derek Stepan se prodral po levé straně, ale svým pokusem trefil jen beton Korpisala. Pro dorážku si najel po kolenou CHRIS KREIDER, kterému se bekhendem povedlo trefit odkrytou branku! Asistence: Derek Stepan, Henrik Lundqvist.

05:57
    Po pravé straně unikal švédský forvard Viktor Stålberg, kterému se svým pokusem nadvakrát nepovedlo překonat pozorného Korpisala.

05:05
    Kombinační a aktivní hra hostujícího celku pokračuje. Nahození z pravé strany před branku bylo opět tečována, ale v brance neskončilo ani nyní.

04:23
    Po obléhání domácí branky se k nahození od modré čáry postaral jeden z hostů. Jeho pokus byl nebezpečně tečován, ale Korpisalo zasáhl betonem.

03:52
    Do šance se ovšem následně dostal Brandon Saad. Ten unikal po pravém křídle, odkud se mu ale brankáře střelou na přední tyčku nepovedlo zaskočit.

03:28
    Rychlostní souboj o puk vyhrál Matt Calvert. Ten se kotouče zmocnil za brankou Lundqvista, odkud se mu následně ale nepovedlo ideálně přihrát.

03:01
    Z levého ostrého úhlu to následně zkoušel Jared Boll. Tomu se povedlo zaskočit hostujícího brankáře, který musel puk přikrýt před dotírajícími hráči.

02:58
    Columbus to po neúspěšném útoku po levé straně musí zkusit až od své branky. U puku je obránce Ryan Murray.

02:02
    Po pravé straně si do zakončení najel opět Eric Staal, kterému se jeho bekhendovým nahozením nepovedlo překonat pozorného brankáře.

01:44
    Středem ledové plochy se prodíral Eric Staal, kterému se následným nahozením za branku povedlo vybojovat útočné pásmo.

01:30
    I následně byli domácí aktivní v útočném pásmu. Nakonec se jim střelou povedlo vybojovat vhazování po pravici švédského brankáře.

00:44
    Po levé straně se do první šance dostával Brandon Dubinsky, který přenechával touš Calvertovi. Ten střelou po ledě brankáře nepřekonal.

00:05
    Úvodní buly dnešního utkání neměla vítěze. Puku se ale ujali hostující hokejisté, kterým se povedlo puk poslat za branku Joonase Korpisala.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše Nationwide Arény. Za pár sekund tak bude vhozena úvodní buly tohoto střetnutí.

Krásné ráno! Za pár minutek se rozeběhne utkání mezi Columbusem a Rangers. Oba celky již nemají o co hrát, pro domácí to bude jeden z posledních zápasů v letošní sezóně, a tak jej budou chtít dohrát s respektem. Začínáme pár minutek po jedné.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – Jones, Murray, Savard, Kukan, Prout, Goloubef – Atkinson, Jenner, Dubinsky – Milano, Wennberg, Saad – Bjorkstrand, Karlsson, Foligno – Boll, Campbell, Calvert.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, McDonagh, Girardi, Yandle, Boyle, M. Staal – Miller, Brassard, Nash – Zuccarello, Stepan, Kreider – Fast, Hayes, E. Staal – Stålberg, Moore, Glass.

Rozhodčí: Peel, Hebert – MacPherson, Gibbs.

Předpokládané sestavy

Columbus: Korpisalo (Bobrovskij) – Jones, Murray, Savard, Kukan, Prout, Goloubef – Atkinson, Jenner, Dubinsky – Milano, Wennberg, Saad – Bjorkstrand, Karlsson, Foligno – Boll, Campbell, Calvert.

24. 03. New York Rangers - Boston Bruins 5:2

Na druhou stranu právě Rangers se potýkají s trochu horší formou, když drží sérii tří porážek v řadě a celkově z posledních deseti zápasů vyhráli jen čtyřikrát, což je pro tento silný celek před vyřazovacími boji dost velký problém. Tým z New Yorku se potřebuje rozehrát a dodat si sebedůvěru a zápas s Columbusem, který sice poslední zápas v lize vyhrál, ale jinak má bilanci 3-7 z posledních deseti duelů, se jeví jako ideální.

Zatímco Columbus se plácá u dna Východní konference a prakticky celé ligy, když se sedmdesáti body drží patnáctou příčku před Torontem, tak Rangers stále ještě mohou bojovat o třetí místo na Východě a relativně schůdnější los pro playoff.

Zápas mezi Columbusem a New Yorkem Rangers vyplní pondělní program v kanadsko-americké NHL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

David Panuška

Branky a nahrávky: 35. Foligno (Savard, Bjorkstrand), 51. Foligno (Jones, Boll) – 7. Kreider (Stepan, Lundqvist), 26. Boyle, 39. Zuccarello (Kreider), 59. Stepan

Rozhodčí: Peel, Hebert – MacPherson, Gibbs