Zwolle – Kerkrade 3:1 (kon.)
PEC Zwolle
3:1 (0:1)
Roda JC Kerkrade
Pátek 08.04.2016, 20:00 • IJsseldelta Stadion (Zwolle) [Kapacita: 12 500] • Nizozemská Eredivisie • 30. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:54:30)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes sice byli lepším týmem v prvním poločase, ve druhém však ale domácí hráli jako vyměněný a zaslouženě tak otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězili tak zaslouženě 3:1! O branky domácích se postupně postarali Mennig a 2x Bouy. Za hosty se trefil pouze Gallón. Domácí si tak po dnešní výhře připisují do tabulky důležité tři body.

Držení míče: 62% – 38%
    Střely celkem: 11 – 9
    Střely na branku: 5 – 5

90+2

90+2
    Právě se nám rozeběhla poslední nastavená minutka zápasu a domácí si tak pomalu, ale jistě kráčí k tříbodovému zisku za výhru 3:1.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 2 minuty!

90+1
    Nijland se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus však skončil jen těsně vedle pravé tyče van Leerovi branky!

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu!
    89.

89
    Hosté zahrávali rohový kop, ten však nenadělal domácím nějaké větší potíže a míč tak skončil pouze v zámezí.

87
    Nijland dostal skvělý pas do vápna od jednoho ze svých spoluhráčů, míč si však špatně zpracoval a následně tak o něj přišel.

85
    Becker už míří za pomezní čáru po svých a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

85
    Becker zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů zhruba na polovině hřiště a bude tak muset být ošetřen.

83
    Hosté střídají hned dva hráče. Ze hřiště odcházejí Jordy Buijs a Mike van Duinen, místo nich nastupují Maecky Ngombo a Tomi Jurič.

82
    Na straně hostů se schyluje ke střídání.

80
    Hosté jsou momentálně u míče a ještě se snaží něco vymyslet směrem dopředu.
    78. Ouasim BOUY - 3:1

78
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Domácí vedou už o dvě branky! Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu OUASIMA BOUYHO, a ten svou dnešní druhou brankou posílá svůj tým do dvoubrankového vedení!
    77.

77
    V obrovské šanci se nyní ocitl Marinus! Ten se dostal k míči zcela osamocen ve vápně soupeře, jeho následný pokus však dokázal van Leer skvěle vyrazit mimo tři tyče!

76
    Noor zahrál zhruba na polovině hřiště rukou a hrát tak mohou domácí.

75
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu už příliš nepospíchají.

73
    Domácí otáčejí stav utkání a vedou tak 2:1! OUASIM BOUY převzal míč na hranici vápna soupeře, následně se s ním přesunul do vápna a střelou k levé tyči nedal van Leerovi žádnou šanci!

71
    Buijs se snažil překvapit van der Harta přímou střelou na branku, ta se mu však příliš nepovedla a van der Hart tak měl snadnou úlohu.

70
    Hosté budou zahrávat přímý kop zhruba z pětatřiceti metrů.

69
    Domácím se však tento rohový kop vůbec nevydařil a u míče tak jsou nyní hosté.

68
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

67
    Nijland se snažil projít poblíž hranice vápna soupeře mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a o míč tak přišel.

67
    Gallón se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

65
    Van Hintum poslal do vápna nepřesný centr z levé strany a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře van Leera.

64
    Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

62
    Bouy dostal příliš nepřesnou přihrávku na levé straně hřiště poblíž hranice vápna soupeře a míč tak skončil pouze v zámezí.

61
    Becker se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus však skončil těsně vedle pravé tyče van Leerovi branky!

60
    Hra se momentálně pohybuje na polovině domácího týmu.

58
    Wout Brama se dopustil zbytečně tvrdého zákroku na polovině soupeře a od rozhodčího tak za tento faul obdržel žlutou kartu.

57
    Brama dostal skvělý pas za obránce, v momentě této přihrávky se však nacházel v ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

55
    Bouy dostal příliš dlouhý pas do úniku po pravé straně hřiště a míč tak skončil pouze v zámezí.

54
    Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

53
    Více ze hry mají momentálně domácí, kteří vstoupili do druhého poločasu jako vyměněný.

51
    Hosté momentálně drží míč na svých kopačkách.
    49. Queensy MENNIG - 1:1

49
    Domácí vyrovnávají! QUEENSY MENNIG dostal skvělý pas za obránce, následně se řítil sám na brankáře, toho dokázal skvělým lobem přehodit a stav utkání je tak opět nerozhodný 1:1!

48
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně u zadní tyče na hlavu Lama, ten však míč poslal následně nad branku.

48
    Tento rohový kop však nenadělal hostům nějaké větší potíže, ovšem domácí budou zahrávat další rohový kop.

47

47
    Van Hintum se snažil poslat do vápna centr z levé strany, to mu však nedovolil jeden z obránců.

46
    Domácí si přichystali do druhého poločasu hned dvojnásobné střídání. Ze hřiště odcházejí Kingsley Ehizibue a Lars Veldwijk, místo nich nastupují Sheraldo Becker a Stef Nijland.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:04.

První poločas je za námi. Hosté jsou zatím mírně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 0:1. O jedinou branku prvního poločasu se postaral ve 41. minutě Gullón. Domácí se v prvním poločase dostali prakticky do jediné větší příležitosti, tu však nedokázal Mennig proměnit. Domácí tak budou muset ve druhé půli ještě zabrat, aby s tímto výsledkem dokázali ještě něco udělat.

Držení míče: 65% – 35%
    Střely celkem: 3 – 6
    Střely na branku: 1 – 3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště a rozhodčí tak za malou chvilku ukončí první půli za stavu 0:1.

45+2
    Domácí si nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře van Leera.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 3 minuty.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

44
    Van Hintum to zkusil přímo na branku, nepropálil však dobře postavenou zeď.

43
    Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.
    41. Marcos GULLÓN - 0:1

41
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu MARCOSE GULLÓNA, a ten se hlavičkovým zakončením k přední tyči nemýlil.

40
    Krásnou střelu z tohoto přímého kopu vyprodukoval Buijs, van der Hart však předvedl proti této střele skvělý zákrok a míč vyrazil do zámezí.

39

38
    Tak nakonec ne, Poepon už je zpět na nohou a hodlá pokračovat dále ve hře bez ošetření.

38
    Poepon zůstává ležet na trávníku po jednom ze soubojů na polovině soupeře a bude tak muset být ošetřen.

37
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází zřejmě kvůli zdravotním problémům Bram van Polen a místo něj nastupuje Bart Schenkeveld.

35
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.

34
    Domácí si mezi sebou nerozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře van Leera.

33
    Peterson poslal do vápna příliš nepovedený centr z levé strany a míč tak skončil pouze v zámezí.

32
    Noor poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu jednoho z obránců, a ten ho následně poslal mimo vápno.

30
    Domácí jsou stále u míče a kombinují s ním na polovině soupeře.

29
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

28
    Veldwijk dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

26
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.

25
    Tento rohový kop však nenadělal domácím nějaké větší potíže.

25
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

24
    Peterson vyslal na branku jedovatou střelu poblíž hranice vápna, jeho pokus mířený do levé části branky však dokázal van der Hart v pohodě chytit.

23
    Van Polen už míří za pomezní čáru po svých a vypadá to, že bude moci pokračovat dále ve hře.

22
    Momentálně zůstává na trávníku ležet po jednom ze soubojů van Polen a bude tak muset být také ošetřen.

21
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází zraněný Henk Dijkhuizen a místo něj nastupuje Farshad Noor.

21
    Van Hintum se dopustil faulu na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

20
    Dijkhuizen je ze hřiště odnášen na nosítkách a pravděpodobně tak v zápase už nebude moci pokračovat.

19
    Dijkhuizen zůstává ležet na trávníku po předešlém souboji právě s Mennigem a bude tak muset být ošetřen.
    18.

18
    Mennig se dostal s míčem po levé straně hřiště až do vápna, následně se pokusil překonat brankáře soupeře střelou na zadní tyč, jeho pokus však nakonec skončil jen těsně vedle levé tyče!

17

17
    Peterson vybojoval na levé straně hřiště rohový kop pro svůj tým.

16
    Ehizibue dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

15
    Ehizibue poslal do vápna centr z pravé strany, tam se k míči dostal Mennig, míč si však špatně zpracoval a následně tak o něj přišel.

14
    Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně musel urychleně odkopnout pryč z vápna, nakonec tak míč skončil v zámezí.

13
    Hosté tento rohový kop rozehráli na krátko, ale nakonec však z toho nic nebude, neboť jeden z nich přišel o míč poblíž hranice vápna soupeře.

12

11
    Ehizibue dostal příliš dlouhý pas za obránce od Marcellise a míč tak skončil pouze u brankáře van Leera.

10
    Van Duinen se dostal ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířený k pravé tyči skončil jen těsně vedle! Další zajímavá šance hostů, ale ani ta neskončila brankou.

9
    Ehizibue se snažil poslat do vápna centr z pravé strany, to mu však nedovolil van Peppen.

8
    Míč však od rohového praporku přeletěl ve vápně všechny hráče a nakonec skončil v zámezí.

8

7
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich v zámezí.

6
    Obrovská šance hostů, ve které se ocitl Poepon! Ten však přihrávku od Žukova nedokázal zužitkovat a trefil pouze jednoho z obránců stojících na brankové čáře!

5
    Ten však rozehráli na krátko a momentálně s ním kombinují na polovině soupeře.

5
    Van Polen byl faulován zhruba čtyřicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat přímý kop.

4
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    3.

3
    Marinus napřáhl ke střele z velké dálky, jeho pokus však dokázal van Leer v pohodě chytit.

2
    Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal k van Hintumovi.

1
    Poepon dostal přihrávku do ofsajdu a hrát tak mohou domácí.

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních modro-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli žluté dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

PEC Zwolle: van der Hart – van Polen (C), Marcellis, Lam, van Hintum – Ehizibue, Brama, Marinus, Bouy, Mennig – Veldwijk.
    Náhradníci: Begois – Becker, Nijland, Dekker, El Hasnaoui, Schenkeveld, Evre.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Dijkhuizen, Buijs, Swinkels, van Peppen – Žukov, Inceman (C), Gullón, Peterson – Poepon, van Duinen.
    Náhradníci: Verbist – Rutjes, Faik, Juric, Ngombo, Noor, Blätter.

Rozhodčí: Siemen Mulder.

Poslední 3 vzájemná utkání

Roda – Zwolle 0:5
    Zwolle – Roda 3:1
    Roda – Zwolle 0:0

Nejlepší střelci obou mužstev

PEC Zwolle – Na domácí straně to je nizozemský útočník Lars Veldwijk, který má momentálně na svém kontě 13 branek.

Roda JC Kerkrade – Na druhé straně to je belgický záložník Tom van Hyfte, který má momentálně na svém kontě 7 branek.

Roda se momentálně nachází v tabulce na čtrnácté příčce s jednatřiceti body. Po devětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 7 výher, 10 remíz a 12 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů, ze kterých 4x vyhráli, 4x remizovali a 6x prohráli.

PEC Zwolle

Zwolle se momentálně nachází v tabulce na deváté příčce s jednačtyřiceti body. Po devětadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 12 výher, 5 remíz a 12 porážek. Na domácí půdě zatím odehráli čtrnáct zápasů, ze kterých 8x vyhráli, 2x remizovali a 4x prohráli.

Ajax – Zwolle 3:0
    Zwolle – Willem II 4:1
    Twente – Zwolle 2:1
    Zwolle – Graafschap 2:1
    Cambuur – Zwolle 1:0

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 30. kola nizozemské Eredivisie mezi PEC Zwolle a Roda JC Kerkrade.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.