Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.) | Česko – Dánsko 9:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 3:1 (kon.)
Švédsko – Rusko 5:1 (kon.) | Finsko – Kanada 1:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:6 (1:1, 0:1, 0:4) Stav série: 0:3
Washington Capitals
Úterý 19.04.2016, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Capitals v sérii vedou už 0:3 na zápasy. Dnes Letcům naložili dokonce na jejich ledě.

Ani 19678 diváků nedotlačilo domácí Philadelphii k vítězství. To už je z mé strany vše. Přeji příjemný zbytek noci! (04:07:03)

3. Nicklas Bäckström (WSH) 0+2

Třetí třetina se proměnila v exhibici Washingtonu, jehož hráči v ní přidali další čtyři góly a po vítězství 1:6 se nacházejí jediný zápas od postupu do dalšího kola play-off. Caps dnes využili hned pět přesilových her, což je v rámci play-off klubový rekord.

Do třetí části se přitom vstupovalo za stavu 1:2 a diváci ve Wells Fargo Center určitě čekali, že se Letci ještě poperou o vítězství. Hned ve 42. minutě však využil šťastného odrazu puku od zadního mantinelu Jevgenij Kuzněcov, a když ve 48. minutě využil přesilovku prudkou ranou John Carlson, domácí zcela vypadli z role. Jejich následnou nedisciplinovanost ve zbytku zápasu ještě potrestali Alexandr Ovečkin a Jay Beagle. Philadelphia tak prohrává už 0:3 na zápasy a je krůček od vyřazení.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:13, celkem – 32:27.

59:46
    Brayden Schenn ještě zkusil alespoň zmírnit výsledek, jeho střela ovšem končí v lapačce Bradena Holtbyho.

59:01
    Běží už poslední minuta zápasu.
    58:20 Jay BEAGLE - 1:6

58:20
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté využívají další přesilovou hru a vedou už 1:6! Hráči Capitals doslova rozebrali obranu soupeře. Finální přihrávku poslal z rohu kluziště před branku Nate Schmidt a JAY BEAGLE puk z bezprostřední blízkosti dostal za záda nešťastného Masona. Asistence: Nate Schmidt a Dmitrij Orlov.

57:18
    Domácí jsou už alespoň ve čtyřech.

57:10
    Ovečkin a Carlson vyslali na Masona zajímavé projektily. Brankář Flyers tentokrát na místě.

56:21
    Matt Read sekl právě Orlova a také on je vyloučen. Hosté budou hrát přesilovku 5 na 3!

55:59
    Dmitrij Orlov je na ledě, což je pro hosty dobrá zpráva. Jeho let hlavou proti mantinelu nevypadla zrovna hezky.
    54:58 Alexandr OVEČKIN - 1:5

54:58
    Hráči Washingtonu bránící čtyřku Flyers doslova uvařili a přidali pátý gól! Z vrcholu levého kruhu napřáhl ALEXANDR OVEČKIN, který prostřelil Steva Masona a přidal svůj druhý zásah v utkání – 1:5. Asistence: John Carlson a T,J, Oshie.

54:27
    Hosté kombinují ve své útočné třetině, bránící čtyřka Flyers už musí být unavená.

53:27
    T.J. Oshie trefuje tyčku!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Raffl (Manning, Gagner) – 5. Johansson (Carlson, Bäckström), 29. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 42. Kuzněcov (Williams, Holtby), 48. Carlson (Ovečkin, Williams), 55. Ovečkin (Carlson, Oshie), 59. Beagle (Schmidt, Orlov)

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Streit (A), Schultz, Gostisbehere, MacDonald, Gudas, Manning – Simmonds (A), Giroux (C), Voráček – Laughton, Schenn, Raffl – Gagner, Cousins, Read – White, Bellemare, VandeVelde. Trenér: Dave Hakstol
    Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Orpik (A), Orlov, Schmidt – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Burakovsky – Johansson, Richards, Chimera – Wilson, Beagle, Winnik. Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Meier, Pollock – MacPherson, Murphy

Diváci: 19678