Washington – Philadelphia 2:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:5 (kon.) | Dallas – Minnesota 4:0 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (kon.)
Washington Capitals
2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Stav série: 1:0
Philadelphia Flyers
Pátek 15.04.2016, 01:10 • Verizon Center, Washington • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Holtby byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Dnešní utkání je u konce! Capitals potvrdili v úvodním zápase série roli favorita a Flyers porazili 2:0!

První třetina úvodního zápasu série mezi Capitals a Flyers nabídla vyrovnaný hokej, nicméně více ze hry měla přece jen Philadelphia. Hostující celek měl k dispozici celkem tři přesilové hry, ve kterých se však hostům příliš nedařilo. Domácím zatrnulo po střele Reada, kterou Holtby vyrazil pouze nad sebe, avšak Voráček nedokázal kotouč dorazil do branky. V závěru třetiny se dostali do hry také domácí, avšak velmi jistého Masona překonat nedokázali.

Druhá třetina nabídla o poznání lepší hokej! Flyers pokračovali v dobrém výkonu i v první polovině druhé třetiny, nicméně k žádným velkým šancím se nepropracovali. Druhá polovině prostřední třetiny patřila domácím, které nakopla nevyužitá přesilová hra. Vzápětí přišla další přesilovka, to když Manning vyhodil kotouč do hlediště a putoval na trestnou lavici. Od modré čáry vystřelil John Carlson, jehož střelu tečoval jeden z hráčů Flyers, kotouč změnil směr letu a skončil za zády Masona!

Flyers ve třetí třetině srážela častá vyloučení, tudíž se hostující celek nemohl dostat do tlaku, ze kterého by mohl případně vyrovnat. Washington se navíc necelé čtyři minuty před koncem prosadil zásluhou Jaye Beagla a vedl již rozdílem dvou branek! Flyers to v závěru zkoušeli při power-play, avšak z té se hostům snížit nepovedl! (03:51:04)

Radost domácích fanoušků po úvodní trefě Johna Carlsona

V posledních vteřinách dnešního utkání to přehnal s důrazem Braden Schenn, který za domácí brankou poslal ostrým způsobem na mantinel Richardse. Následovala hromadná strkanice, nicméně k žádnému pěstnímu souboji nedošlo!

59:39
    Domácí hráči dokázali dostat kotouč do středního pásma a o vítězi úvodního utkání této série je již opravdu rozhodnuto!

59:21
    Philadelphia si bere oddechový čas!

59:21
    Gostisbehere vyslal následně další střelecký pokus od modré. Ten tečoval někdo z domácích hráčů a kotouč skončil v ochranné síti!

59:11
    Shayne Gostisbehere vyslal ostrou střelu od modré čáře. Holtby toho moc neviděl, nicméně dokázal střelu amerického zadáka vyrazit!

58:47
    Braden Schenn nahodil kotouč do útočného pásma a Flyers začínají kombinovat!

58:23
    Steve Mason na střídačce a Philadelphia to zkouší v šesti!

57:53
    Matt Read hledal křížnou přihrávkou na levé straně Schenna, avšak ten byl obsazený Richardsem, který dokázal dostat kotouč do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky!

57:23
    Washington si již ve vlastním pásmu nepřidělává starosti, což teď názorně předvedl John Carlson, který raději poslal slabé nahození do pásma soupeře!

56:52
    Hostující celek to teď bude mít opravdu hodně těžké, neboť má pouhé tři minuty na to, aby vstřelil dvě branky!
    56:36 Jay BEAGLE - 2:0

56:36
    Washington právě vstřelil branku!
    Capitals se v závěru dnešního utkání dostávají do dvoubrankového vedení a výrazně se přibližují úvodnímu vítězství v této sérii! Útočnou akci Flyers měl rozjet Voráček, avšak ten na levé straně o kotouč přišel a dopředu mířil Marcus Johansson. Domácí forvard skvěle načasoval přihrávku pro JAYE BEAGLA, a ten následnou přesnou střelou překonal Masona! Asistence: Marcus Johansson.

56:12
    Kuzněcov se dostal ke kotouči ve středním pásmu, nicméně na ledě byl již dlouho, a tak pouze nahodil puk do útočného pásma!

55:43
    Jevgenij Kuzněcov mohl využít hostující chyby při rozehrávce a mířil do zajímavé šance! Ruský forvard si obhodil obránce, avšak jeho následné zakončení mířilo nad branku! Kuzněcov byl následně postrčen od Schenna a ošklivě dopadl na brankovou konstrukci, avšak měl by být v pořádku!