Zwolle – Nijmegen 2:0 (kon.) | Utrecht – Graafschap 0:2 (kon.) | Heracles – Feyenoord 2:2 (kon.)
Twente – Excelsior 2:0 (kon.) | Heerenveen – Ajax 0:2 (kon.)
PEC Zwolle
2:0 (2:0)
NEC Nijmegen
Středa 20.04.2016, 18:30 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Nizozemská Eredivisie • 32. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:27:06)

Fauly: 10:14.

Vše podstatné se událo v prvním poločase. Domácí tým vletěl velmi aktivně do zápasu a po tlaku v začátku zápasu zaslouženě vstřelil dvě branky. Nejdříve se prosadil Becker, který vybojoval míč a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci. Také druhá branka padla po střele na zadní tyč, o tu se postaral Mennig, který tak už po půlhodině hry uzavřel střeleckou listinu. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale další branku jsme už neviděli a tak Zwolle vítězí na svém stadionu nad Nijmegenem 2:0.

90+4

90+4
    Do šance se ještě v závěru zápasu dostal domácí Mennig, který si patičkou sklepl míč do běhu a střelou z první poslal míč jen do boční sítě.

90+3
    Při skluzu se zranil hostující Kane, který je nyní odnášen z trávníku na nosítkách.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    V poslední minutě řádné hrací doby se dostal k míči na pravém kraji Kane. Jeho centr však našel jen Van Polena, který drží svůj tým bez obdrženého gólu.

89
    Domácí se snaží o držení míče a nepouští tak soupeře do příležitosti. Do té se mohl dostal domácí Ehizibue, který však nezpracoval rychlou přihrávku a tak míč drží Jones.

88
    K míči se postavil domácí Bouy, který pasem na přední tyč našel jen Gollu a ten si s míčem poradil. Navíc poslal do úniku Romana. Hostující útočník se dokázal uvolnit, ale přízemní střelou nepřekonal Begoise.

87
    Na pravém kraji je faulován Dekker a domácí budou mít ještě možnost poslat míč před Jonese.

86
    Domácí hráči již nepospíchají s rozehrávkou. Nijmegen si uzmul míč pro sebe. Foor chtěl vysunout Grota za obranu, ale také útočník hostů je v ofsajdovém postavení.

84
    Mohlo být definitivně rozhodnuto. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Mennig. Jeho pokus ještě hostující obrana ubránila. Poté však akce pokračovala a přihrávku za obranu dostal Ehiziboe, který však střílel jen z ofsajdu!

83
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Thomas Lam, přichází Gustavo.

82
    Nyní už byl rohový kop Nijmegenu povedený. K míči se na zadní tyči nedostal Begois a balon tak propadl až ke Grotovi. Ten však byl proti velké přesile a do zakončení se nedostal.

81
    Zhruba deset minut má Nijmegen, aby vstřelením branky alespoň zdramatizoval koncovku dnešního zápasu.

80
    Rohový kop se hostům však vůbec nevydařil a míč naopak může vzít do útoku Veldwijk, který se dokonce pokusil o střelu z velké vzdálenosti. Míč však doletěl jen nad branku.

79
    Hosté se víc a víc dostávají do dobrých příležitostí. Nyní jen s vypětím všech sil poslal míč na rohový kop Lam před Grotem.

77
    Nijmegen znovu promarnil šanci ke střele. V dobré pozici ve vápně byl střídající Grot, který však volil ještě zpětnou přihrávku na Santose a to už se domácí obrana pohlídala.