Finsko – Kanada 1:3 (kon.) | Slovensko – Česko 4:3 (kon.) | USA – Švýcarsko 4:0 (kon.)
Nashville Predators
0:3 (0:1, 0:2, 0:0) Stav série: 2:1
Anaheim Ducks
Středa 20.04.2016, 03:30 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference
    Pekka Rinne tentokrát svůj tým k výhře nedotáhl.

S konstatováním, že utkání sledovalo 17204 diváků, se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů se opět těším napočtenou! (06:28:13)
    Kačeři se dnes mohou radovat.

1. Frederik Andersen (ANA) 27 zák., 0 gólů, 100%
    2. Chris Stewart (ANA) 1+1
    3. Filip Forsberg (NSH) 0+0

Hokejisté Anaheimu Ducks dnes odehráli hodně povedený zápas! Dobře bránili, proměnili své šance a navíc jim zachytal gólman. Kačeři tak po vítězství 0:3 snižují stav série na 2:1.

Hosté otevřeli skóre duelu v 11. minutě, kdy se po souhře se Stewartem a Horcoffem prosadil Jamie McGinn. Ve druhé části pak Kačeři udeřili dokonce dvakrát. Ve 32. minutě tečoval Vatanenovu střelu nohou Rickard Rakell a ještě do přestávky zvýšil na rozdíl tří branek Chris Stewart. V závěrečné části si už svěřenci Bruceho Boudreaua svůj náskok takticky pohlídali. Hostující kouč udělal velmi dobré rozhodnutí s nasazením gólmana Frederika Andersena, který svůj tým v klíčových chvílích zápasu podržel.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:3, celkem – 27:21.
    Statistiky zápasu.

59:54
    Hosté odehráli puk ze svého obranného pásma a už mohou slavit!

59:13
    Jeden z hostujících hráčů poslal kotouč do hlediště. Kotouč se ale zřejmě dotkl plexiskla, vylučovat se totiž nebude.

59:00
    James Neal si vyjel před Andersena, ale bekhendem ho nepřekonal. Do konce třetí třetiny zbývá minuta.

58:37
    Roman Josi z levého kruhu netrefil branku.

57:59
    Preds to zkoušejí s prázdnou brankou!

57:48
    V Bridgestone Areně už je k vidění hodně volných míst. Tohle si domácí od svých fanoušků asi nezasloužili.

57:41
    Hosté si vzali oddechový čas.

57:35
    Salomäki to zkoušel z ostrého úhlu. Na Andersena nevyzrál a dorážející Calle Järnkrok netrefil branku.

57:02
    Dalekonosnou střelu Salomäkiho vyráží betonem Andersen. Ten bojuje o čisté konto.

56:36
    Hostující kapitán Getzlaf sbírá cenné sekundy v rohu útočného pásma.

56:04
    Od mantinelu napálil puk na branku Josi. Andersen zakročil jistě a nedovolil domácím žádné dorážky.

55:58
    Nyní se již icing píská. Hra se stěhuje před Andersena.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. McGinn (Horcoff, Stewart), 32. Rakell (Vatanen, Perry), 38. Stewart (Getzlaf, Lindholm)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Ellis, Ekholm, Bitetto, Jackman – Neal (A), Johansen, Järnkrok – Smith, Ribeiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher (A), Wilson – Bass, Gaustad, Salomäki. Trenér: Peter Laviolette
    Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Despres, Fowler, Bieksa, Lindholm, Theodore, Vatanen – Stewart, Getzlaf (C), Perron – Perry (A), Rakell, McGinn – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Horcoff, Thompson, Garbutt. Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Brisebois, Racicot

Diváci: 17204