Francie – Slovensko 1:4 (kon.)
Nashville Predators
1:4 (0:1, 1:2, 0:1) Stav série: 2:2
Anaheim Ducks
Pátek 22.04.2016, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Loučí se s Vámi Michal Belšán, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (04:49:43)
    Pamatujete?

1. Frederik Andersen (ANA) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Nate Thompson (ANA) 1+0
    3. Mike Fisher (NSH) 1+0

Výhoda domácího prostředí? To v této sérii neplatí!

Potvrdilo se to i dnes, když Anaheim podruhé vyloupil led Predátorů. Do utkání vstoupil parádně, hned po 62 vteřinách totiž skóre otevřel kapitán Ryan Getzlaf.

Domácí celek ale do druhé třetiny nastoupil s parádním výkonem, díky němuž ve 32. minutě vyrovnal Mike Fisher. Od té doby se ale Ducks opět probrali. Odměnou jim byly dva góly, postupně se trefili Nate Thompson a Jamie McGinn.

Ve třetí třetině Nashville marně dobýval soupeřovu svatyni, až zápas nakonec definitivně uzavřel na konci 57. minuty gólem na 4:1 Andrew Cogliano.

Střely: 31:25 (7:7, 16:12, 8:6)

59:47
    Filip Forsberg se ještě snažil vyrazit do brejku, ale pas k němu nedorazil.

59:10
    Ducks tak mají možnost dohrávat hru s pukem ve své moci. Fanoušci již pomalu opouští stadion.

58:32
    Domácí na tom teď nejsou emocionálně zrovna nejpříjemněji. Frustrace se projevila hlavně na kapitánovi Nashvillu. Shea Weber (NSH) to přehnal a dostává dvě + dvě minuty za hrubost.

57:46
    Utkání už se pravděpodobně bude jen dohrávat. Pas Ryana Johansena byl zblokovaný a hosté se pochopitelně s ničím dopředu neženou.
    56:52 Andrew COGLIANO - 1:4

56:52
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je zřejmě hotovo, domácí hala byla právě utišena! Tohle buly v útočném pásmu totiž Anaheimu přineslo více, než se očekávalo. Jakob Silfverberg to udělal naprostor parádně a přihrál na dobře postaveného ANDREWA COGLIANA, který skóruje podruhé v této sérii! Anaheim tři minuty a osm sekund před koncem třetí třetiny vede 4:1. Asistence: Jakob Silfverberg.

56:48
    Nahození Ryana Getzlafa bylo ztečováno do ochranné sítě. Chytrý krok hostujícího kapitána, který tímto vybojoval buly v útočném pásmu.

56:32
    James Neal nahrál na levé křídlo Callemu Järnkrokovi, jenž vystřelil zápastím nebezpečně! Trefil ale jen Andersena, který je opravdovou oporou svého týmu. A to domácí zápasy jen seděl jako náhradník Johna Gibsona....

55:57
    Po nahození Romana Josiho bojoval před brankou Colin Wilson, ale trefil jen betony Frederika Andersena!

55:21
    Vousáč Ryan Ellis se při rozehrávce provinil zakázaným uvolněním, svěřenci trenéra Boudreaua tak mají k dispozici buly v útočném pásmu.

55:10
    Nashville je dle očekávání aktivnějším týmem na ledě, ale ne a ne si vytvořit nějaký souvislý tlak.

54:36
    Mike Ribeiro chtěl založit útočnou akci sám. Do pásma se dostal, ale krátce po přejetí modré čáry už neměl moc prostoru.

53:45
    Ryan Johansen se pokusil o rozehrávku z obranného pásma, ale spoluhráči ji nezachytili. Zakázané uvolnění.

53:06
    Do předbrankového prostoru obdržel pěknou přihrávku Colin Wilson, v zakončení ale domácí útočník selhal! Čas se Predátorům značně krátí.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 32. Fisher (Wilson, Weber) – 2. Getzlaf (Perron, Bieksa), 38. Thompson (Rakell, Vatanen), 39. McGinn (Stewart), 57. Cogliano (Silfverberg)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber "C", Ekholm, Ellis, Jackman, Bitetto – Järnkrok, Johansen, Neal "A" – Forsberg, Ribeiro, Wilson – Salomäki, Fisher "A", Arvidsson – Bass, Gaustad, Sissons. Trenér: Peter Laviolette.
    Anaheim Ducks: Andersen (Gibson) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Vatanen, Despres, Theodore – Perron, Getzlaf "C", Garbutt – Thompson, Rakell, Perry "A" – Cogliano, Kesler "A", Silfverberg – McGinn, Horcoff, Stewart. Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Jackson, Sutherland – Amell, Nowak

Diváci: 17 232