Lotyšsko – USA 1:12 (kon.) | Dánsko – Finsko 1:4 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 7:0 (kon.)
Švýcarsko – Švédsko 1:8 (kon.)
Anaheim Ducks
2:3 (1:1, 0:2, 1:0) Stav série: 0:2
Nashville Predators
Pondělí 18.04.2016, 04:45 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Já se s Vámi již loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemné ráno! (07:29:18)

Dnešní utkání sledovalo vyprodané hlediště, tedy 17 174 diváků.

1. Pekka Rinne (NSH) 27 zák., 2 inkasované góly, 93,1%
    2. Nate Thompson (ANA) 1+0
    3. Roman Josi (NSH) 0+2

A je hotovo! Nashville i druhý zápas v Honda Center vyhrál 3:2 a ujímá se vedení 2:0 v sérii!

Do vedení se dnes jako první dostali domácí hokejisté. Andrew Cogliano totiž samostatný únik proměnil bekhendovou kličkou mezi betony. V poslední minutě první třetiny se ale o vyrovnání postaral Mattias Ekholm, který těžil z dobré práce Wilsona.

Do vedení šli Predátoři v polovině utkání. Craig Smith obdržel perfektní pas od Forsberga a překonal Johna Gibsona. Důležitou branku si Nashville schoval na závěr druhé třetiny, kdy v přesilové hře Shea Weber propálil vše, co mu stálo v cestě.

Kačeři si ve třetí třetině nemohli vytvořit nějaký tlak, přeci jen se však dočkali snížení. Nate Thompson bekhendovým nehozením z mezikruží skóroval, na více se však již domácí tým nezmohl.

Střely: 29:27 (13:12, 11:9, 5:6)

59:58
    Nyní Fowler střílel zápěstím, ale minul!

59:30
    Cam Fowler nedokázal udržet puk na modré čáře a zajel s ním až do středního pásma, což akci domácích zbrzdilo!

59:26
    A to nyní pochopitelně vede k tomu, že si Bruce Boudreau vyžádal oddechový čas. Jeho asistent tak okamžitě uděluje rady hráčům, kteří budou na ledové ploše.

59:26
    Ryan Johansen se pokusil trefit prázdnou branku z vlastního pásma, ale nepodařilo se mu to. Zakázané uvolnění Predátorů.

59:09
    Filip Forsberg zastavil za modrou čárou pokus o jejich kombinaci a vyhodil hrací předmět do středního pásma.

58:49
    Mattias Ekholm podél levého mantinelu vyhodil kotouč do bezpečných prostor, domácí se ho ale hned zmocnili a jdou do útoku.

58:34
    John Gibson míří na střídačku, domácí jsou v šesti!

58:14
    Nahození od modré vyslal Shea Theodore, puk byl lehce ztečovaný, nakonec ale zapadl vedle Rinneho svatyně.

57:58
    Domácí jsou pochopitelně na koni a znovu se řítí dopředu!
    57:18 Nate THOMPSON - 2:3

57:18
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen dokázali Kačeři snížit na rozdíl jediného gólu, tohle bude ještě drama! NATE THOMPSON si na modré čáře přebral puk od Jakoba Silfverberga, sjel si s ním do mezikruží a bekhendem ho dokázal dopravit za záda Pekky Rinneho! Je to 2:3 z pohledu Anaheimu. Asistence: Jakob Silfverberg a Andrew Cogliano.

56:24
    Skvělou práci při napadání odvedl Miikka Salomäki, jenž nějakou dobu pozdržel rozehrávající hráče. Díky tomu mohli spoluhráči dostřídat.

56:00
    A znovu, nyní v nadějné situaci zamířil nepřesně Rickard Rakell. Anaheim je jasně aktivnější, velké šance si ale ne a ne vytvořit.

55:36
    Simon Despres nabil na volej Theodoreovi, jehož dělová rána však skončila mimo tři tyče. Pekka Rinne byl v tento moment bez práce.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 15. Cogliano, 58. Thompson (Silfverberg, Cogliano) – 20. Ekholm (Wilson, Smith), 30. Smith (Forsberg, Josi), 40. Weber (Josi, Forsberg)

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Fowler, Bieksa, Lindholm, Theodore, Despres, Vatanen – Perron, Getzlaf "C", Stewart – McGinn, Rackell, Perry "A" – Cogliano, Kesler "A", Silfverberg – Garbutt, Thompson, Wagner. Trenér: Bruce Boudreau.
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber "C", Ekholm, Ellis, Jackman, Bitetto – Järnkrok, Johansen, Neal – Forsberg, Ribeiro, Smith – Wilson, Fisher "A", Arvidsson – Salomäki, Gaustad, Bass. Trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Devorski, Nansen

Diváci: 17 174 (vyprodáno)