Francie – Slovensko 1:4 (kon.)
New York Rangers
0:5 (0:3, 0:1, 0:1) Stav série: 1:3
Pittsburgh Penguins
Pátek 22.04.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference
    Lundqvista dnes v noci překonal i Sheary!

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Budu se na Vás těšit u dalších online přenosů. Do té doby se mějte moc hezky a přeji všem příjemné vstávání a úspěšný vstup do nového dne. Na shledanou! (04:07:17)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Jevgenij Malkin (PIT) 2+2
    2. Matt Murray (PIT) 31 zák., 0 gólů, 100%
    3. Sidney Crosby (PIT) 0+2

Právě skončilo čtvrté čtvrtfinále Východní konference mezi New Yorkem Rangers aPittsburghem Penguins. Po dvou třetinách vedli hosté 0:4 a utkání bylo prakticky rozhodnuto. V poslední části ještě přidal pátý gól Jevgenij Malkin, který dal tak výsledku konečnou podobu. Penguins si tedy dnes díky vítězství 0:5 vybojovali mečbol a v příštím zápase před domácími fanoušky tak mohou slavit postup do další fáze play off.

59:32
    Ještě jednu přesilovku si zahrají hosté po faulu Oscara Lindberga, který dostává menší trest za hákování.

59:12
    Zakázané uvolnění Penguins vrací hru zpět před brány Murrayho.

59:00
    Probíhá poslední minuta dnešního střetnutí.

58:50
    Postavení mimo hru zastavuje útočné snahy domácích. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

58:00
    Jsou před námi poslední dvě minuty utkání.

57:47
    Téměř z poloviny hřiště vypálil jeden z hráčů Pens. Raanta jeho pokus v pohodě vyráží na hokejky svých spoluhráčů.

56:37
    K odraženému kotouči se dostal Eric Staal, který z hranice pravého kruhu napálil pouze připraveného Murrayho.

56:30
    Hosté hraj v plném počtu.

55:14
    Yandle vyslal v krátkém sledu dva nepříjemné projektily, ale Murray si dokázal poradit. Podaří se mu uhájit shotout?

54:30
    Nick Bonino nabízí New Yorku svým faulem přesilovou hru. Bude pykat za sekání.

53:30
    Pittsburgh už se nikam nežene a snaží se poctivě bránit. Murray by si za svůj dnešní výkon čisté konto určitě zasloužil.

52:58
    Malkinovi se puk zamotal mezi nohama a následně kotouč pouze odevzdal na hole domácích hráčů.

51:16
    Carl Hagelin nyní zkoušel své štěstí, ale Raanta byl na svém místě.

50:28
    Conor Sheary to zkoušel z podobné pozice, odkud dokázal vstřelit druhý gól Pens, ale tentokrát se ze vstřelené branky díky zákroky Raanty neradoval.

49:30
    Do konce zápasu zbývá něco přes deset minut a o vítězí tohoto duelu je už rozhodnuto. Musel by se stát zázrak, aby Pens nedotáhli toto střetnutí do vítězného konce.

48:41
    Kühnhackl dobře zapracoval a střelu Skjeia dokázal zblokovat, čímž pomohl svému brankáři.

48:25
    Lindberg to zkoušel z velmi dobré pozice, ale trefil pouze střed brány, kde stál připravený Murray.

47:50
    Následovat bude komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat v obranné třetině Rangers.

Rust si nyní splnil defenzivní úkoly, když zablokoval střelu Dana Boyla. Murray tak mohl zůstat relativně v klidu.

46:14
    Proti pokusu Dereka Stepana opět musel zasáhnout Murray. Ten dnes jednoznačně aspiruje na jednu z hvězd utkání.

45:37
    Domácí se snaží alespoň o čestný úspěch, ale v cestě jim stojí dnes výtečný brankář Pittsburghu.

44:15
    Velmi tvrdě pálil od modré čáry Kris Letang, ale Raanta jeho střelu dobře viděl, a tak neměl problém ji zlikvidovat.
    43:28 Jevgenij MALKIN - 0:5

43:28
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tohle už je ovšem debakl! Brian Domoulin našel od pravého mantinelu před bránou New Yorku JEVGENIJE MALKINA, který neměl problém nasměrovat kotouč do odkryté klece Anttiho Raanty. Asistence: Brian Domoulin, Nick Bonino.

43:11
    Domácím nezbývá nic jiného než útočit i v oslabení, což nyní Newyorčané předvedli. Murray však předvedl další důležitý zákrok a puk do své sítě nepustil.

42:14
    J.T.Miller to přehnal s důrazem a za sekání dostává dvě minuty, čímž oslabuje svůj tým.

41:54
    Puk se nyní odrazil mezi kruhy, odkud střílel domácí Tanner Glass, jenž však svým pokusem Murrayho nepřekvapil.

41:25
    Pens opět vyhazují na zakázané uvolnění.

40:57
    Brassard vyslal z pravé strany nebezpečnou střelu, ale Murray s ní neměl vetší obtíže a puk vyrazil do rohu hřiště.

40:36
    Zakázané uvolnění na straně hostů. Vhazovat se tedy bude v obranném pásmu Pens.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:13 .

Druhých dvacet minut je rovněž minulostí. Během nich byla k vidění jediná branka, která padla opět do sítě domácího mužstva. Ve 24. minutě se přesilovkovou ranou prosadil Jevgenij Malkin, který navýšil náskok svého týmu na rozdíl čtyř branek. A proto, že další branka již nepadla, tak si Pens odnášejí do třetí třetiny vedení 0:4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:21
    Střelu Chrise Kunitze likviduje finský brankář ve službách New Yorku a prostřední dějství se pomalu chýlí ke konci.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé části.

38:05
    Kris Letang byl přihrávkou svého spoluhráče vyhnán až za branku, ale přesto zakončil. Raanta si však pohlídal prostor u své pravé tyče a kotouč za svá záda nepustil.

37:00
    Ani Sheary na druhé straně nevměstnal svůj pokus mezi tři tyče, a tak i Raanta byl pro tuto chvíli bez práce.

36:13
    Derick Brassard svou střelou bránu soupeře vůbec netrefil, a tak Murray nemusel vůbec zasahovat.

35:50
    Crosby s Hörnqvistem se pokusili překonat Raantu v bráně New Yorku. Ten se však pro oběma střelám vyznamenal a pátý gól do brány svého týmu nepustil.

33:56
    Hosté hrají v plném počtu.

33:18
    Střelu Nicka Bonina likviduje Antti Raanta, který si tak připisuje další zákrok do statistik utkání.

32:55
    Murray byl nyní ve velké permanenci, ale všem pokusům svého soupeře odolal a drží tak čisté konto svého týmu.

31:56
    Ben Lovejoy dostává menší trest za držení hole a oslabuje tak svůj tým.

31:15
    Icing je pískán i na opačné straně. Nyní se tedy bude muset mít na pozoru Murray v bráně Pens.

30:22
    Zakázané uvolnění New Yorku vrací hru zpět do jejich obranného pásma.

30:14
    Domácí hrají v plném počtu.
    29:20 Dominic Moore nedokázal trefit kotouč před odkrytou bránou Penguins.

29:20
    Velkou příležitost promarnili domácí, kteří uháněli do přečíslení dva na jednoho. Dominic Moore však v jasné šanci kotouč vůbec netrefil.

28:52
    Letangovu střelu zastavuje tyč domácí brány! Nyní měli domácí velké štěstí.

28:30
    Hosté se stále drží v útočném pásmu, ale k většímu ohrožení Raanty se prozatím nedostávají.

27:40
    Raanta se stačil přesunout ke své pravé tyči, kde zlikvidoval pokus jednoho z hráčů Pittsburghu.

26:43
    Hostům se nepodařilo usadit se v útočném pásmu a hráči New Yorku posílají kotouč přes všechny čáry.

26:14
    Tanner Glass posílá opět svůj tým do čtyř. Dostává totiž 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

26:04
    Henrik Lundqvist toho má pro dnešek příliš a přepouští své místo v bráně Antti Raantovi.

25:32
    Ani Chris Kreider nedokázal překonat svou střelou Murrayho, který dnes chytá velmi dobře.
    24:00 Jevgenij MALKIN - 0:4

24:00
    Nyní už je to s Rangers hodně zlé, protože Penguins přidávají čtvrtý gól! Zpoza brány se kotouč od Sidney Crosbyho dostal na modrou čáru k JEVGENIJ MALKINOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti New Yorku. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hörnqvist.

23:36
    Dominic Moore dostává menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí a je zde další přesilovka Pens.

23:28
    Domoulinova střela končí vysoko nad a s následnou střelou Hörnqvista si poradil Henrik Lundqvist.

22:01
    A další icing New Yorku v krátké době. Hra se tedy opět stěhuje před Lundqvista.

21:50
    Zakázané uvolnění domácích.

21:30
    Hosté se tlačí do zakončení, ale ve vstřelení čtvrtého gólu jim stojí v cestě švédský brankář ve službách Rangers,

20:34
    Lundqvist musel hned v úvodu druhé části předvést výborný zákrok pravým betonem proti střele Sidneyho Crosby. Následně se bude vhazovat v obranném pásmu New Yorku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:10.

První třetina tohoto utkání je minulostí. V ní jsme viděli tři branky a všechny padly do sítě New Yorku. Ve 2. minutě poslal svůj tým do vedení Eric Fehr. V 8. minutě využil přesilovou hru Patric Hörnqvist a aby toho nebylo pro New York málo, tak třetí gól do jejich sítě přidal Connor Sheary, který dal výsledku dosavadní podobu – 0:3.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Kühnhackl s Rustem si hnali do přečíslení dva na jednoho, ale první jmenovaný nedokázal najít svého spoluhráče, a tak z nadějné situace nic nebylo.

19:00
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:00
    Murray si počíná prozatím skvěle. Nyní zlikvidoval výtečným zákrokem střelu Dominica Moorea a drží tak třígólové vedení Pens.

17:01
    Hosté se už radovali ze čtvrté vstřelené branky, ale ta nemohla být uznána kvůli postavení útočícího Kunitze v brankovišti!
    16:12 Conor SHEARY - 0:3

16:12
    Tohle je třetina z kategorie katastrofických pro New York! CONOR SHEARY skvěle zapracoval v obranném pásmu, kde obral o puk domácího obránce, poté pronikl s pukem po levé straně až do útočné třetiny a střelou mezi ruku a tělo překonává Lundqvista potřetí. Bez asistence.

15:06

14:58
    Hosté se prozatím velmi dobře brání a přesilovka domácích pomalu končí.

14:15
    Lovejoy zablokoval střelu Dericka Brassarda a hosté se následně opět osvobozují.

13:25
    Pittsburgh odpaluje puk až za bránu Lundqvista a Rangers se pro kotouč musí vrátit až do svého obranného pásma.

13:06
    Trevor Daley se sotva vrátil z trestné lavice a už tam putuje znovu. Tentokrát dostává dvě minuty za hákování.

12:50
    Oba týmy hrají v plném počtu.

12:10
    Další zákrok si připisuje brankář Rangers, tentokrát proti střele Bradyho Skjeie.

11:20
    Stepan nahrával zpoza brány na McDonagha, jehož pumelice byla sražena mimo bránu hostujícího týmu a Murray tak nemusel vůbec zasahovat.

10:50
    V jedenácté minutě jsou současně vyloučení Trevor Daley, který bude pykat za hrubost a Eric Staal, jenž dostává rovněž menší trest, ale za nesportovní chování.

10:43

09:44
    Skvělou práci nyní odvedl Carl Hagelin, který zavezl puk do útočného pásma, kde nastřádal velmi cenné vteřinky pro svůj tým.

08:58
    Hosté se okamžitě osvobozují a Rangers musí začít zpoza vlastní brány.

08:43
    Početní výhodu si vyzkouší i Newyorčané. Patric Hörnqvist se provinil nedovoleným bráněním, za což dostane dvě minuty.
    07:11 Patric HÖRNQVIST - 0:2

07:11
    Využitá přesilová hra znamená dvoubrankové vedení Pittsburghu! Jevgenij Malkin dostal nabito na modrou čáru a zvolil střelu zápěstím, do které šikovně vložil svou hůl Sidney Crosby a těsně před bránou se puk otřel o brusli PATRICA HÖRNQVISTA, kterému je branka nakonec připsána. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.

06:42
    První přesilovku si zahrají hosté. Rick Nash dostává menší trest za nedovolené bránění.

06:30
    Kreiderova střela byla zablokovaná Kühnhacklem, od něhož se kotouč odrazil mimo hřiště. Po komerční pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Pens.

05:39
    Ke střele z mezikruží se dostal Patric Hörnqvist, avšak Lundqvist jeho svižnou střelu vyráží do rohu kluziště.

04:54
    Eric Staal vystřelil velmi nebezpečně, ale i s jeho pokusem si poradil strážce hostující svatyně.

03:58
    Střelu Oscara Lindberga chytá Murrray v bráně Pittsburghu, který si tak připisuje důležitý zákrok do statistik utkání.

02:34
    Hosté se okamžitě snaží přidat další zásah, ale to se jim zatím nedaří, a tak Pens vedou stále o jeden gól.
    01:09 Eric FEHR - 0:1

01:09
    Penguins se v úvodu zápasu ujímají vedení! Jako velká voda se do pásma vřítili hráči Pittsburghu. Střelu Bena Lovejoye Lundqvist vyrazil pouze na hokejku ERICA FEHRA, který překonává švédského gólmana v bráně New Yorku. Asistence: Ben Lovejoy, Jevgenij Malkin.

00:12
    V samotném začátku se hnal kupředu Derek Stepan, ale jeho střela skončila mimo bránu hostů.

00:01

Hráči obou celků jsou již připraveni na hrací ploše a zápas bude za malou chvíli zahájen.

Začátek tohoto utkání bude o pár okamžiků opožděn.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, Staal M. (A), Skjei, McDonagh (C), Boyle, Yandle – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Nash, Brassard, Miller – Fast, Lindberg, Staal E. – Stalberg, Moore, Glass

Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Määtä, Daley, Domoulin, Lovejoy, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodčí: Furlatt, Dwyer – Devorski, Nansen.

ČEŠI A SLOVÁCI NA SOUPISKÁCH

Na soupiskách není žádný český ani slovenský hokejista.

13.3.2016 New York Rangers – Pittsburgh 3:5
    28.3.2016 New York Rangers – Pittsburgh 2:3 pp.

PITTSBURGH PENGUINS

Penguins prožívají zatím výbornou sezónu. Se ziskem 104 bodů se zařadili na druhé místo Východní konference. Lepší už byl pouze letos suverénní Washington. Pittsburgh byl navíc v základní části velmi produktivním týmem. V dvaaosmdesáti utkáních nasázeli 245 branek, což z nich v tomto ohledu učinilo druhý nejlepší tým v rámci jejich konference.
    Tučňáci v úvodu série výhodu domácího prostředí, čehož dokázali využít pouze z poloviny. Ve třetím střetnutí se jim však podařilo v Madison Square Garden zvítězit a ujali se vedení 2:1 na zápasy. Tímto i Pittsburgh splnil to, s čím do New Yorku jel, a proto v dnešní utkání budou pod menším tlakem než jejich soupeř. I přesto se určitě pokusí vyhrát a vybojovat si tak mečbol v této sérii.