Francie – Slovensko 1:4 (kon.)
New York Rangers
0:5 (0:3, 0:1, 0:1) Stav série: 1:3
Pittsburgh Penguins
Pátek 22.04.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

59:32
    Ještě jednu přesilovku si zahrají hosté po faulu Oscara Lindberga, který dostává menší trest za hákování.

54:30
    Nick Bonino nabízí New Yorku svým faulem přesilovou hru. Bude pykat za sekání.
    43:28 Jevgenij MALKIN - 0:5

43:28
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tohle už je ovšem debakl! Brian Domoulin našel od pravého mantinelu před bránou New Yorku JEVGENIJE MALKINA, který neměl problém nasměrovat kotouč do odkryté klece Anttiho Raanty. Asistence: Brian Domoulin, Nick Bonino.

42:14
    J.T.Miller to přehnal s důrazem a za sekání dostává dvě minuty, čímž oslabuje svůj tým.

31:56
    Ben Lovejoy dostává menší trest za držení hole a oslabuje tak svůj tým.
    29:20 Dominic Moore nedokázal trefit kotouč před odkrytou bránou Penguins.

29:20
    Velkou příležitost promarnili domácí, kteří uháněli do přečíslení dva na jednoho. Dominic Moore však v jasné šanci kotouč vůbec netrefil.

28:52
    Letangovu střelu zastavuje tyč domácí brány! Nyní měli domácí velké štěstí.

26:14
    Tanner Glass posílá opět svůj tým do čtyř. Dostává totiž 2+2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

26:04
    Henrik Lundqvist toho má pro dnešek příliš a přepouští své místo v bráně Antti Raantovi.
    24:00 Jevgenij MALKIN - 0:4

24:00
    Nyní už je to s Rangers hodně zlé, protože Penguins přidávají čtvrtý gól! Zpoza brány se kotouč od Sidney Crosbyho dostal na modrou čáru k JEVGENIJ MALKINOVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě a puk se zastavil až v síti New Yorku. Asistence: Sidney Crosby, Patric Hörnqvist.

23:36
    Dominic Moore dostává menší trest za nebezpečnou hru vysokou holí a je zde další přesilovka Pens.

17:01
    Hosté se už radovali ze čtvrté vstřelené branky, ale ta nemohla být uznána kvůli postavení útočícího Kunitze v brankovišti!
    16:12 Conor SHEARY - 0:3

16:12
    Tohle je třetina z kategorie katastrofických pro New York! CONOR SHEARY skvěle zapracoval v obranném pásmu, kde obral o puk domácího obránce, poté pronikl s pukem po levé straně až do útočné třetiny a střelou mezi ruku a tělo překonává Lundqvista potřetí. Bez asistence.

13:06
    Trevor Daley se sotva vrátil z trestné lavice a už tam putuje znovu. Tentokrát dostává dvě minuty za hákování.

10:50
    V jedenácté minutě jsou současně vyloučení Trevor Daley, který bude pykat za hrubost a Eric Staal, jenž dostává rovněž menší trest, ale za nesportovní chování.

08:43
    Početní výhodu si vyzkouší i Newyorčané. Patric Hörnqvist se provinil nedovoleným bráněním, za což dostane dvě minuty.
    07:11 Patric HÖRNQVIST - 0:2

07:11
    Využitá přesilová hra znamená dvoubrankové vedení Pittsburghu! Jevgenij Malkin dostal nabito na modrou čáru a zvolil střelu zápěstím, do které šikovně vložil svou hůl Sidney Crosby a těsně před bránou se puk otřel o brusli PATRICA HÖRNQVISTA, kterému je branka nakonec připsána. Asistence: Sidney Crosby, Jevgenij Malkin.

06:42
    První přesilovku si zahrají hosté. Rick Nash dostává menší trest za nedovolené bránění.
    01:09 Eric FEHR - 0:1

01:09
    Penguins se v úvodu zápasu ujímají vedení! Jako velká voda se do pásma vřítili hráči Pittsburghu. Střelu Bena Lovejoye Lundqvist vyrazil pouze na hokejku ERICA FEHRA, který překonává švédského gólmana v bráně New Yorku. Asistence: Ben Lovejoy, Jevgenij Malkin.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 2. Fehr (Lovejoy, Malkin), 8. Hörnqvist (Crosby, Malkin), 17. Sheary, 24. Malkin (Crosby, Hörnqvist), 44. Malkin (Domoulin, Bonino)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Klein, Staal M. (A), Skjei, McDonagh (C), Boyle, Yandle – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – Nash, Brassard, Miller – Fast, Lindberg, Staal E. – Stalberg, Moore, Glass
    Pittsburgh Penguins: Murray (Zatkoff) – Letang, Määtä, Daley, Domoulin, Lovejoy, Cole – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Fehr, Malkin (A), Kunitz (A) – Kessel, Bonino, Hagelin – Rust, Cullen, Kühnhackl

Rozhodčí: Furlatt, Dwyer – Devorski, Nansen

Diváci: 18 006