Plzeň – Třinec 3:0 (kon.) | Pardubice – Ústí n/L 3:0 (kon.) | Most – Sudoměřice 4:1 (kon.)
Kladno – Kert Park Praha 3:1 (kon.)
HBC Pardubice
3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Stav série: 2:0
Elba DDM Ústí nad Labem
Neděle 24.04.2016, 11:00Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobré dopoledne z východních Čech, v Pardubicích se od jedenácté hodiny uskuteční druhý zápas čtvrtfinálové sérii mezi Autosklem a Ústím nad Labem. Včerejší utkání mělo nakonec dramatickou závěrečnou třetinu, kdy hosté snížili z 3:0 až na 3:2. Vyrovnat ale nedokázali, takže první bod si připsali domácí. Jak to dopadne dnes? Sledujte na Onlajnech!

00:01

00:18
    Hosté z poloviny lobem dostali míček za bránu domácích, Pardubice se domnívaly, že to bude zakázané uvolnění. Tak to ale nebylo, proto se Bím dostal k několika dorážkám. Stárka ale nepřekonal.

00:58
    Na druhé straně po zblokovaném výhozu jednoho z hostů letí míček do diváků, vhazovat se tak bude po levici brankáře Ústí.

01:39
    Útočnou hru nyní tvoří jen domácí, hosté se nemohou dostat před bránu.

03:11
    Pardubičtí jsou i nadále aktivnější, tedy co se týče útočení. Ústí ale dobře napadá, takže jsme se ještě žádné velké šance nedočkali.

03:49
    Tentokrát míček letí přes všechny čáry, tudíž to je zakázané uvolnění a vhazovat se bude před klecí hostů.

04:01
    Svižná střela od levého mantinelu šla k pravé tyči domácí brány, Stárek ale betonem vyráží.

04:28
    Ústí se udrželo v útoku, kde se mu pochopitelně zalíbilo. Wágnerovo nahození se snažil usměrňovat ještě Baxa, ovšem neúspěšně.

04:54
    První přesilová hra bude patřit Autosklu, dvě minuty dostává Bím, a to za hrubost.

05:15
    Domácí obstřelují branku, Banda je ale zatím jistý.

05:31
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Východočeši otevírají skóre dnešního střetnutí. Střela JANA BÍLÉHO z pravé strany propadla až do sítě – 1:0.

06:05
    Po dalším nahození na bránu Ústí raději Banda uklidňuje hru.

06:09
    Domácí jsou ale vyhnáni až za svojí bránu, kam letěl míček.

06:30
    Bílý z pravého rohu poslal míček křížem až na modrou, odkud pálil pohledně Urbanec. Banda se ale tentokrát nenechal nachytat střelou mezi nohy.

07:22
    Kubeš protáhl míček až do útočné třetiny, kde si ho narazil s Ingrštem. Následná klička před brankářem hostů se mu ale nepovedla.

08:00
    Přesně po osmi minutách hry brzdí další útočné snažení domácího celku ofsajd.

08:00
    Ještě se nehraje, hostující Langthaler byl totiž z bule vykázán.

08:15
    Z tohohle mohlo být klidně vyrovnání! Kučera byl totiž před domácí svatyní úplně sám, obtočení kolem zapletených hokejek spoluhráčů se mu ale nepovedlo, takže z toho nebyla nakonec ani střela.

09:06
    Tentokrát se souhra Ústí nepovedla, míček letí přes všechny čáry ven.

09:21
    Pardubice se snaží dostat do kombinace, to se jim ale nyní nepovedlo.

09:38
    Tentokrát se Severočeši snažili doslova natlačit do brány, která se nakonec vychýlila ze svého prostoru, takže se hra přerušuje.

10:09
    Ústecký Bím se dostal do strkanice hned s trojicí hráčů v domácích dresech, do rohu hřiště rychle spěchá sudí, aby rozepři uklidnil.

10:28
    Proti Česákovi musel gólman Ústí hodně svižně z brány, poté se ještě s bránicím hráčem všichni tři ocitl v kotrmelcích na zemi.

10:42
    Hraje se ze strany na stranu, nutno podotknout, že Elba už se dostává do útoku častěji, než tomu bylo v úvodních minutách.

11:38
    Přibývá také hodně tvrdých soubojů u mantinelů, zkrátka takové je play-off!

12:55
    Souboj dvou hráčů domácích na dva hostující v rohu obranného pásma Ústí skončil nakonec vyhozeným míčkem někam ke středové čáře.

13:49
    Poslední desítky vteřin toho příliš nepřináší, hra se sice přelévá ze strany na stranu, brankáři ale nic řešit nemuseli.

14:28
    Poslední chvíle úvodní periody se odehrávají u brány Pardubic, hosté se hecují a chtějí ještě do přestávky vyrovnat.

14:55
    Vypadá to však, že už se nic zásadního nestane, domácí totiž svědomitě brání.

15:00

První třetina je tak minulostí, domácí se v ní při přesilové hře dokázali dostat do jednobrankového vedení. Poté ještě přišly šance na obou stranách, další míček ale prozatím v síti neskončil, proto si do druhé periody přinesou Pardubice hubené jednobrankového vedení.

Připomeňme si ještě sestavy:

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Smekal) – Filip, Kvapil, Krejčí, Jiřík, Mokříž, Kamaryt, Mašík – Gabriel, Bílý (C), Urbanec, Kubeš (A), Ingršt, Březina, Česák, Urban, Skřivánek, Merta, Kasal (A).

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda – Růžička (A), Zákon (A), Kaltenböck, Balcar, Kváš, Kučera I. – Soukup, Hubený (C), Bím, Baxa, Gottfried, Wágner, Kučera J., Langthaler, Sedláček.

Obě mužstva už se vrací na své střídačky, za chvíli pokračujeme.

15:01

15:22
    Urbanec už dostal míček za obranu hostů a chtěl jít sám na bránu, jenomže přihrávka byla příliš prudká, proto ji Banda bezpečně a hlavně včas ukryl do své rukavice.

16:01
    Z prostoru mezi kruhy tentokrát už vyšla střela, který ovšem letěla jen těsně nad branku.

16:39
    Do nepříjemného střetu se vedle své brány nyní dostal brankář Banda, který zůstává ležet na zemi.

16:39
    K hostujícímu hráči spěchá pomoc, vypadá to na pravé rameno.

16:39
    To by bylo pro hosty hodně nepříjemné, ti totiž dnes nemají náhradního brankáře.

16:39
    Vypadá to ale, že bude Banda naštěstí pokračovat. Už se vrací do výstroje.

17:02
    Poprvé ve druhé třetině si na míček šáhl také domácí brankář, který kryl jen lehké nahození z poloviny hřiště.

17:18
    Nepříjemně prudká střela od Bílého přišla od modré čáry, Banda ji sice pokryl, ovšem na své spoluhráče se hodně zlobí.

17:36
    Ústí se hnalo do přečíslení dva na jednoho, míček po přihrávce ale letí přes síť za bránou.

17:59
    Ústí se snažilo ještě zůstat v útoku a dostat se k pořádné příležitosti, tentokrát z toho ale nic nebylo.

18:46
    Naopak na druhé straně za poslední chvíli vyšly snad tři střely, všechny ale Banda pokryl!

20:20
    Ivan Kučera přišel v souboji o hůl a dožadoval se odpískání faulu, to se ale nestalo a poté se ještě dostal do strkanice s jedním z Pardubických.

20:54
    Hra zůstává v blízkosti hostující klece, Ústí nezbývá nic jiného, než se nyní svědomitě bránit.

21:30
    Kaltenböck vyslal od modré pořádnou pumelici k levé tyči, Stárkův beton byl však připravený.

22:02
    Na druhé straně střílel dvakrát po sobě Březina, jednou to bylo dokonce metr od klece. Ani po této situace se ale nebude měnit skóre.

22:02
    A znovu je z toho šarvátka, tentokrát to ale skončilo jen na slovní výměně.

22:32
    No a než jsem dopsal poslední příspěvek, už leží na zemi Urban, kterého valchuje jeden z hostů.

24:26
    Dvě minuty za sekání dostává hostující Kváš, přijde tak druhá přesiloví hra v zápase pro domácí.

24:32
    Tohle nejsou pěkné chvíle, na zemi totiž zůstává ležet Ingršt.

24:32
    Ingršt dnes do hry už určitě nezasáhne, na střídačku je dopraven za pomoci spoluhráčů. Po nevinném souboji to odneslo pravé koleno.

25:25
    Střelu od modré čáry, kterou vyslal Jan Bílý, doráží PAVEL KUBEŠ – 2:0!

26:02
    Hraje se znovu ze strany na stranu, k žádné další větší šanci ale nedošlo.

26:49
    Ústí se rozhodně útočná snaha upřít nedá, jenomže mu schází ideální finální koncovka nebo přesná střela.

27:05
    Jiřík dostává dvě minuty za držení a je tu první přesilová hra pro Elbu.

27:35
    Jenomže domácí to zatím sehrávají více než dobře, navíc i ve čtyřech útočí a drží míček v útočné třetině.

28:15
    Krásně to zkoušel u pravé tyče Hubený, který pálil z voleje. Branku však těsně netrefil.

28:25
    Branka domácích poté byla posunuta, takže se přestalo na chvíli hrát.

29:05
    Pardubičtí jsou kompletní, až a jednu velikou šanci oslabení ustáli dobře.

29:46
    Domácí to ještě zkouší v útoku a snaží se jít se jít do třetí třetiny se stejným náskokem, jako tomu bylo včera.

30:00

I nyní došlo ještě na potyčku, nic výrazného to ale nebylo. Uvidíme, zda v těchto sporech budou hráči pokračovat i v následující, možná závěrečné, části.

Každopádně druhá třetina nám přinesla znovu jen jeden gól, který vstřelili opět domácí, kteří se tak dostali do dvoubrankového vedení. Pardubice ale moc dobře vědí, že to jim zdaleka nemusí stačit, včera totiž Ústí v závěreční periodě vsítilo hned dvě branky, což ale nakonec nic neznamenalo.

30:01

30:34
    Urbanec zachytil na polovině rozehrávku domácích, postoupil po pravém mantinelu do útoku, kde se snažil před brankou najít Kubeše. K tomu se však přihrávka nedostala.

30:47
    Následně se bude po zakázaném uvolnění vhazovat před bránou Pardubic.

31:39
    Balcar vyslal křižnou přihrávku na Kaltenböcka, který se dostal před branku Pardubic, odtud ale už zakončit nedokázal.

33:06
    Jiřík míří podruhé v zápase na trestnou, tentokrát i přes velikou nevoli lavičky domácích míří povinně odpočívat na dvě minuty za úder loktem.

33:33
    Nene, dnes to hostům prostě nejde, znovu dostali do dobré kombinace, ani tentokrát z toho ale nebyl povedenější střela.

34:03
    Vhazovat se bude před bránou Bandy...

34:36
    Hosté se i nadále hecují a chtějí něco vymyslet aby taky ne, vždyť před námi je ještě nějakých deset minut. Uvidíme, co se ještě stane.

35:06
    Domácí kompletní.

35:40
    Kváš srazil u mantinelu Jiříka, hosté tak budou hrát oslabení, protože zmiňovaný hráč dostává pět minut za hrubost a ještě osobní trest do konce zápasu.

35:56
    Autosklo už se snaží kombinovat a obstřelovat bránu Ústí.

36:30
    Přecházející situace pochopitelně klidnější hru příliš nepřinesou, už to bylo vidět i nyní, když zase došlo na několik tvrdých soubojů u mantinelů.

37:30
    Pardubice kombinovaly v útoku, ale jako by zapomněly, že se budou otáčet strany. Když si na to vzpomněly, tak už rychle něco dokázat nevymyslely.

37:30
    Brankáři tak přejdou do protějších klecí a bude se pokračovat.

37:58
    Počty na hřišti se vyrovnají, dvě minuty dostává Gabriel, který stáhl Langthalera, jenž se pokoušel dostat k zakončení.

38:23
    Hra je znovu přerušena, do slovních přestřelek se zapojila nyní i lavička.

39:12
    Ústí nyní hraje v útoku a poměrně se mu i daří kombinovat, snižující branka ale stále nepřichází.

39:58
    Pardubice jsou kompletní, mají tak k dispozici ještě krátkou přesilovou hru.

40:40
    Ústí je také kompletní, uvidíme, jestli bude ještě nějaká zápletka.

41:06
    Vyloučení v týmu HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (Kasal – 2 min. + 2 min.).
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Kaltenböck – 2 min., hrubost).

41:54
    Hraje se převážně na polovině hostujících hráčů, Pardubice se však k nějaké výraznější střele nyní nedostaly.

42:35
    Hosté šli dvakrát po sobě do nadějného přečíslení, první ale neskočilo koncovkou a při tom druhém byla střela zblokovaná do ochranné sítě.

43:06
    Obě mužstva znovu kompletní, dopředu se tentokrát tlačí Autosklo.

43:37
    ROMAN KREJČÍ vystřelil z pravé strany míček k přední tyči, který nakonec zřejmě mezírkou mezi nohami propadl těsně za brankovou čáru. Zřejmě je rozhodnuto – 3:0.

44:26
    Domácí se snažili ještě usadit v útoku, což se jim také povedlo.

45:00

V závěrečné vteřině vystřelil ze své poloviny ještě Ivan Kučera, tvrdý míček ale sjel po holi do obličeje Jana Gabriela.

Zásahy brankářů: 23 – 15

Zápas je u konce, poslední třetina přinesla další branku, kterou opět vstřelili domácí. Ti tak dnes vítězí v poměru 3:0 a ve čtvrtfinálové sérii se ujímají vedení už 2:0 na zápasy.

Ode mě vše, díky za pozornost a příště zase na počtenou. (14:11:40)

Ondřej Novotný

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 6. Bílý (Petr, Krejčí), 26. Kubeš (Bílý), 44. Krejčí (Urbanec)

HBC Pardubice: Stárek (Smekal) – Filip, Kvapil, Krejčí, Jiřík, Mokříž, Kamaryt, Mašík – Gabriel, Bílý (C), Urbanec, Kubeš (A), Ingršt, Březina, Česák, Urban, Skřivánek, Merta, Kasal (A).

Rozhodčí: Boháček – Prudík