Heerenveen – Groningen 1:2 (kon.) | Alkmaar – Graafschap 4:1 (kon.) | Willem II – Feyenoord 0:1 (kon.)
Ajax – Twente 4:0 (kon.) | Eindhoven – Cambuur 6:2 (kon.) | Excelsior – Zwolle 2:2 (kon.)
Heracles – Den Haag 1:1 (kon.) | Arnhem – Utrecht 1:3 (kon.) | Nijmegen – Kerkrade 1:2 (kon.)
NEC Nijmegen
1:2 (1:1)
Roda JC Kerkrade
Neděle 01.05.2016, 14:30 • Goffertstadion, Nijmegen • Nizozemská Eredivisie • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vítejte u onlajn přenosu utkání třiatřicátého kola nizozemské Eredivisie, v němž domácí NIJMEGEN EC přivítá RODU JC KERKRADE.
    Utkání se odehraje na Goffertstadionu v Nijmegenu.

Nijmegen EC: Jones – M. Appiah, van Eijden, Dumić, Woudenberg – Bikel, Foor, Breinburg – Jornell Grot, Santos, Limbombe.
    Náhradníci: Smits – Golla, Dyrestam, Sleegers, Roman, Ritzmaier, Leiwakabessy.

Roda JC Kerkrade: van Leer – Milec, Buijs, Swinkels, van Peppen – van Hyfte, Inceman, Gullón, van Duinen – Poepon, Juric.
    Náhradníci: Wolters – Rutjes, Faik, Peterson, Ngombo, Noor, Žukov.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Míč končí v autu, domácí vhazují z levé strany, na své polovině.

3
    Santos posílá pas z levé strany před branku Rody, ale tam není nikdo v zelenočerveném.

4
    Jay-Roy Jornell Grot vybojoval rohový kop z pravé strany.

5
    Hosté se v pohodě ubránili, odkop od branky Kerkrade.

6
    Další pokus domácích, centr Santose z levé strany doputoval do vápna, ale Jay-Roy Jornell Grot se k míči nedostal.

7
    Nijmegen se stále drží na polovině soupeře.

8
    Nepřesnou přihrávkou končí akce domácích v blízkosti pokutového území.

9
    Gregor Breinburg poté fauluje na vlastní polovině a hosté se snad vůbec poprvé podívají na polovinu soupeře.

9
    Tom van Hyfte se dostal k míči, v pokutovém území vystřelil, ale míč byl zblokován na roh.

10
    Hosté rozehráli roh z pravé strany, ale domácí se ubránili.

11
    Míč končí v autu na polovině Kerkrade, hosté budou vhazovat z pravé strany.

13
    Úvodní tlak domácího Nijmegenu pominul, nyní se hraje vyrovnaný fotbal.

14
    Breinburg si šel do vápna soupeře pro faul, sudí ale jeho pád nechal bez povšimnutí.

15
    Hosté s míčem na vlastní polovině.

16
    Akce Rody po pravé straně končí rohovým kopem, který rozehraje Tom van Hyfte.

17
    Domácí obrana odvrací, ale pouze za cenu dalšího rohu.

18
    Tentokrát již míří míč ven z vápna a domácí to zkoušejí po levé straně.

19
    Hraje se ve středu hřiště, domácí získávají míč.

20
    Diváci pískají, v pokutovém území Rody upadl další hráč v zelenočerveném dresu, ale sudí nepíská.

21
    Jay-Roy Jornell Grot byl zřejmě v souboji s van Peppenem ve vápně Rody udeřen do tváře, ale není to nic dramatického.

22
    Chistrian Santos vypálil ze střední vzdálenosti, ale míč končí hodně vedle branky.

24
    Nijmegen právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení, NAVARONE FOOR se ve vápně dostal k odraženému míči a poslal ho do branky.

26
    Hosté útočí po levé straně, ale míč končí v autu.

27
    Domácí se sice ubránili, ale jen za cenu rohového kopu, který hosté rozehrají z levé strany.

28
    Rydell Poepon se dostal ke střele uvnitř vápna, ale skvělým zákrokem se prezentuje Jones.

30
    Je za námi první půl hodina hry, domácí se dostali do vedení zásluhou Foora, ale hosté se snaží usilovně o vyrovnání.

31
    Jay-Roy Jornell Grot hlavičkuje ve vápně Rody, zády k brance, míč končí nad brankou.

33
    Špatnou přihrávkou z pravé strany končí akce domácích.

34
    Mike van Duinen zabojoval na levé straně, ale míč končí mimo hřiště, odkop od branky Nijmegenu.

35
    Arjan Swinkels odkopává nekompromisně míč od vlastní šestnáctky, hrají domácí.

36
    Diváci ženou svůj tým dopředu, hosté však urputně brání, i za cenu faulů.

37
    Byla nařízena penalta ve prospěch Nijmegenu, po faulu Swinkelse, který ve vápně srazil ramenem k zemi útočícího Santose.
    37. Penaltový zákrok Swinkelse (KER) na Santose (NIJ)

38
    Žlutou kartu dostává Arjan Swinkels (Roda JC Kerkrade).

39
    Christian Santos (Nijmegen EC) neproměňuje pokutový kop, kopl to hodně špatně, míč neměl rychlost, van Leer navíc vystihl i směr a v pohodě vyrazil.
    39. Christian Santos (NIJ) nedokázal proměnit pokutový kop!

40
    Poslední pětiminutovka prvního poločasu, hosté drží míč na polovině soupeře.

42
    Van Leer chytá dalekonosnou střelu Santose a bude moci rozehrávat.

43
    Hosté kombinují u půlící čáry a snaží se zaútočit po pravé straně.

44
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Fotbalová paráda v podání hostujícího TOMA VAN HYFTE, který se z nějakých třiceti metrů trefuje ukázkově pod břevno domácí branky.
    44. Tom van Hyfte - 1:1

45
    Poslední minuta první půle, sudí nastaví ještě minutu.

45+1
    Odkop od branky Kerkrade.

45+1

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídl docela pohledný fotbal, úvod zápasu patřil domácím, kteří byli aktivnější a vytvořili si i nějaké šance. Jednu z nich ve 24. minutě Foor proměnil, ovšem hostům patřil závěr první půle a také po zásluze vyrovnali parádní střelou van Hyfteho.

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

46

47
    Rohový kop Rody, Jordy Buijs rozehraje z levé starny.

47
    Hosté se prosazují z rohového kopu, míč se z levé strany dostal až na zadní tyč, kde v malém vápně hlavičkuje RYDELL POEPON.
    47. Rydell POEPON - 1:2

49
    Hostům se povedl start do druhého poločasu, nyní je to na domácích, aby se pokusili s výsledkem něco udělat.

50
    Centr z levé strany odhlavičkovává obránce Rody.

52
    Ugur Inceman fauluje na své polovině, ale akce domácích končí nepřesnou střelou Grota, odkop od branky Rody.

53
    Mike van Duinen se dostal přes dvojici obránců Nijmegenu do zakončení, ale Jones jeho střelu chytá.

54
    Z ochozů stadionu se ozývá pískot, takový průběh si fanoušci Nijmegenu nepředstavovali.

55
    Pozor, hosté mají rohový kop z levé strany, odkud již jednou skórovali.

56
    Domácí mezitím připravují střídání, do hry zasáhne Mihai Roman.

57
    Hosté nevystřelili ani na branku, míč končí v zámezí, domácí střídají.

57
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Jay-Roy Jornell Grot, přichází Mihai Roman.

58
    Útočná akce domácích končí znovu ztrátou míče, hosté vhazují z pravé strany.

59
    Volný kop Rody, je to ale v blízkosti půlící čáry a tedy daleko od branky soupeře.

59
    Míč ale dolétl až do vápna Nijmegenu a sudí nařizuje rohový kop pro hosty.

60
    Obrana Nijmegenu znovu nebyla stoprocentní, opět se tam hráči soupeře dostali k hlavičce, tentokrát nezvládl výběh z branky ani gólman Jones, nicméně míč skončil vedle branky a domácí si mohou oddechnout.

61
    Žlutou kartu dostává Anthony Limbombe (Nijmegen EC).

63
    Nijmegen se musí bránit, hosté budou zahrávat volný kop.

64
    Z velké dálky rozehrál van Hyfte a domácí odvrátili do autu, hosté vhazují z pravé strany.

65
    Diváci dávají pískotem nesouhlas se zdržováním hry v podání fotbalistů Rody.

67
    Fauly nám nyní trochu kouskují hru.

68
    Rohový kop pro Nijmegen, domácí rozehrají z levé strany.

69
    Střídání v týmu Nijmegen EC: ze hřiště odchází Lucas Woudenberg, přichází Marcel Ritzmaier.

70
    Hosté ubránili rohový kop soupeře a sami nyní útočí.

71
    Jones vyráží střelu Gullóna na roh, který hosté rozehrají z pravé strany.

72
    Ale snahu hostů přerušuje hvizd, je odpískán útočný faul.

73
    Ugur Inceman faulován, útočný faul domácích, míč získávají hosté.

74
    Diváci pískají, nesouhlasí s dalším útočným faulem domácích, tentokrát se provinil Ritzmaier.

75
    Roda se ale pomalu a jistě dostává pod tlak domácích, kteří se opět drží na její polovině.

76
    Třetí útočný faul domácích v krátké době po sobě, tentokrát již v blízkosti šestnáctky Rody, van Leer tak bude rozehrávat.

78
    Domácí se tlačí do vápna hostů, nyní ale končí jejich akce odpískaným ofsajdem.

80
    Posledních zhruba deset minut mají domácí na to, aby alespoň vyrovnali, Roda se soustředí hlavně na ubránění náskoku, dočkáme se ještě gólu do konce?

81
    Reakce domácího Romana na polovině soupeře dává tušit, že domácí jsou pod tlakem, zbytečně agresivní útočný faul, kdy udeřil soupeře do tváře...

82
    Mihai Roman se ocitl v dobré pozici uvnitř vápna soupeře, ale branku netrefuje.

83
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Rydell Poepon, přichází Fred Ngombo.

84
    Domácí se nyní drží u pokutového území soupeře, všechny centry zatím hosté dokázali odvrátit.

85
    Hosté připravují druhé střídání v zápase.

86
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Tomi Juric, přichází Georgij Žukov.

88
    Závěr utkání, tlak domácích je sice znát, ale hosté dávají všechny své síly do obrany, která je zatím pevná.

89
    Odkop od branky Rody, co nejdál na polovinu soupeře.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, také hostům je pískán útočný faul a k míči se tak dostanou domácí.

90+1
    Další nesouhlas domácích s verdiktem sudího, který píská útočný faul.

90+2
    Nijmegen vybojoval rohový kop, který domácí rozehrají z levé strany.

90+3
    Hosté se ubránili a pozor, emoce planou, hráči se tam do sebe na polovině Rody "pustili".

90+4
    Bylo to poté, co jeden z hráčů hostů chytl míč do ruky a nechtěl ho domácím předat.

90+4
    Nakonec to nebylo nic vážného a pokračuje se normálně ve hře.

90+4
    Žlutou kartu dostává Christian Santos (Nijmegen EC).

90+5
    Střídání v týmu Roda JC Kerkrade: ze hřiště odchází Mike van Duinen, přichází Nathan Rutjes.

90+5

Dnešní utkání končí překvapivým vítězstvím hostů, kteří vytěžili z minima maximum. Domácí dnes neproměnili pokutový kop, v závěru zápasu pak i několik šancí a po zásluze tak odchází ze zápasu bez bodu.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:31:04)