Moreirense – Boavista 1:1 (kon.) | Estoril – Marítimo 2:1 (kon.) | Arouca – Nacional 3:0 (kon.)
União Madeira – Coimbra 3:1 (kon.)
FC Arouca
3:0 (2:0)
CD Nacional
Neděle 01.05.2016, 19:15 • Estádio Municipal de Arouca, Arouca (kapacita: 7.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Vítám tu všechny fotbalové fanynky a fanoušky! V rámci nedělního programu 32. kola portugalské Primeira Ligy přivítá pátá Arouca devátý Nacional. Důležitý zápas to bude zejména pro domácí, kteří bojují o historický postup do Evropské Ligy. Celek z Madeiry už hraje pouze o co nejlepší umístění ve středu tabulky.

FC Arouca: Bracalli – Gêgê, Hugo Basto, Jubal, Lima – Goiano, Nuno Coelho (C) – Mateus, Artur, I. Rodrigues – González.
    Náhradníci: Rui Sacramento – Velázquez, Simão, Albin, Nuno Valente, Zequinha, Maurides.

CD Nacional: Rui Silva – Campos, Rui Correia, Belkaroui, Sequeira – Washington, Ghazal (C), Bonilha – Salvador Agra, Soares, Witi.
    Náhradníci: Gottardi – Boubacar, Jota, Gomes, Aurélio, M. Rodrigues, Mauro.

Rozhodčí: Machado – Fernandes, Trindade.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči obou týmů právě přicházejí na hrací plochu. Utkání začne za malou chvíli.

1

1
    Nuno Coelho se hned pokusil vysunout Waltera Gonzáleze. Ten si však v souboji s obráncem počínal nedovoleně a o šanci tak přišel.

2
    Ivo Rodrigues skončil na zemi po souboji s Ruiem Correiou. O faul se však podle sudího nejednalo.

3
    Salvador Agra to zkusil kousek za pokutovým územím. Jeho ránu zblokovala defenziva Arouky.

4
    Dlouhý nákop hostí doputoval až k brankáři Bracallimu, který výhozem zahajuje akci domácího celku.

5
    Domácí Rodrigues se ocitl v ofsajdu. Jeden z asistentů kouče Arouky Lito Vidigala to nese hodně těžce a funkcionáři vlastního týmu ho musejí uklidňovat!

7
    Zápas je hned od začátku hodně nervózní. Domácí podrážděně reagují na každý verdikt sudího.

8
    Z 20 metrů to zkusil domácí stoper Hugo Basto, který zamířil nad břevno.

9
    Míče se nyní ujali hostující hráči, kteří zakládají útočnou akci.

10
    Adilson Goiano se pokusil rychle přenést hru na útočnou polovinu svého týmu, ale míč zachytili hosté.

11
    Gêgê byl na pravé straně faulován. Domácí rozehrávají.

11
    Nuno Coelho přistrčil pronikajícího Bonilha a vyfasoval tak žlutou kartu.

12
    Protiútok hostí zakončoval Salvador Agra. Brankář Bracalli jen sledoval, jak míč prolétl kolem tyče jeho svatyně!

13
    Obrovská šance domácích! Mateus obešel brankáře Ruie Silvu, ale hosty ještě zachránil Sequeira, který zblokoval zakončení do prázdné brány!
    13. Mateus už obešel brankáře Silvu, ale hosty zachránil obránce Sequeira.

14
    Arouca právě vstřelila branku!
    Další příležitost už domácí proměnili! Po velké hrubce obrany Nacionalu se dostal k míči Nuno Coelho, který postupoval z pravé strany na brankáře Silvu. Místo zakončení však balón ještě naservíroval WALTERU GONZÁLEZOVI a ten střílel do zcela odkryté brány soupeře.
    14. Walter GONZÁLEZ - 1:0

16
    Favorizovaná Arouca se tedy ujala vedení. Uvidíme, jak bude utkání pokračovat dál.

17
    Z levé strany centroval Sequeira. Moc se mu to ale nevyvedlo a domácí obrana tak neměla větší starosti.

18
    Ali Ghazal si přivodil zranění v souboji s Rodriguesem. Vypadá to na svalový problém.

19
    Vypadá to, že se bude muset střídat. Luis Aurélio se připravuje na nástup do hry.

21
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Ali Ghazal, přichází Luis Aurélio.

22
    Hosté přišli o svého kapitána, což je pro ně velmi nepříjemné. Ghazal navíc kulhá do útrob stadionu jen s pomocí členů zdravotnického týmu.

23
    Witi se snažil doběhnout dlouhou přihrávku, ale nestihl míč před brankovou čarou. Bracalli bude vykopávat.

25
    Hosté kombinují na útočné polovině, ale zatím nemohou dostat míč do šestnáctky. V tom jim nyní zabránil také Gêgê, jenž balón odvrátil do autu.

27
    Zápas se v posledních minutách uklidnil. Sledujeme především boj ve středu pole.

28
    Do střely Salvadora Agry obětavě skočil obránce Gêgê, který míč srazil na rohový kop.

29
    Hosté z rohu nic nevytěžili. Po nepřesném centru Agry se bude kopat od brány.

29
    Ivo Rodrigues si navedl míč na střelu, ale jeho pokus se mezi hostující tyče nevešel.

31
    Goiano přišel ve středu hřiště o míč a vše musel hasit faulem. Je z toho žlutá karta.

32
    Z levé strany odcentroval Lucas Lima. Balón končí v náručí Ruie Silvy.

32
    Sequeirův pokus srazil na roh Jubal.

33
    Hosté rozehráli nakrátko. Centr Sequeiry hledal Bonilhu, jenž se však ve výskoku nedostal k hlavičce.

34
    Další roh pro celek z Madeiry, který usiluje o vyrovnání.

34
    Na svém místě byl Artur, který roh Sequeiry odvrátil do bezpečí.

37
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Washington Santana zahrál v pádu rukou!
    37. Penaltová situace.

37
    Žlutou kartu dostává Washington (CD Nacional).

38
    MATEUS GALIANO penaltu proměnil ranou, která zamířila do protipohybu hostujícího gólmana a domácí vedou už 2:0.
    38. MATEUS - 2:0

40
    Hicham Belkaroui posílá hosty do deseti! Alžířan nejprve trefil v hlavičkovém souboji Waltera Gonzáleze loktem a poté ještě domácího hráče verbálně urážel. Rozhodčí Machado pro takové počínání pochopení neměl a ukazuje Belkarouiovi červenou kartu!

42
    Nyní je navíc ošetřován Rui Correia a hosté tak v tuto chvíli nemají na trávníku klasického stopera!

44
    Na zemi zůstává ležet také Salvador Agra. Lavička Nacionalu už chystala střídání, ale nyní s ním raději ještě počká.

45
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Witi, přichází Miguel Rodrigues.

45+1
    Rozhodčí nastaví první půli o tři minuty.

45+2
    Domácí dohrávají poločas s míčem na svých kopačkách a čekají na závěrečný hvizd.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Fotbalisté Nacionalu za sebou mají hodně nepovedený první poločas. Za úvodních 45 minut dvakrát inkasovali – druhý gól dostali z penalty, přišli o zraněného kapitána Aliho Ghazala a ve 40. minutě vše završil Belkaroui, který se nechal vyloučit. Arouca tak vede po trefách Waltera Gonzáleze a Mateuse 2:0 a směřuje za třemi body.

46

46
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Adilson Goiano, přichází David Simão.

46
    Domácí čeká poločas v početní převaze. Pokud výrazně nepoleví, měli by si dojít pro vítězství.

47
    Gêgê skončil na trávníku, ale faul se nepíská. Hosté budou vhazovat.

48
    Salvador Agra se do šance neprokličkoval a nakonec ztratil míč.

49
    Tiquinho Soares fauloval Davida Simãa a dostává žlutou kartu.

50
    Gêgê poslal skvělou přihrávkou do úniku Mateuse, který měl na kopačce třetí gól Arouky. Jeho střela minula levou tyč tak o dvacet centimetrů.

52
    Centr Lucase Limy hosté odvracejí do autu.

53
    Další centr Limy našel na hranici šestnáctky stojícího Waltera Gonzáleze. Ten si hezky zpracoval míč a z otočky vypálil. Zakončení mu už nesedlo a balón končí vysoko nad bránou.

55
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Nuno Campos, přichází Ricardo Gomes.

56
    Arouca hraje v naprosté pohodě a většina herního času se tak odehrává na polovině Nacionalu.

58
    Ivo Rodrigues si naváděl míč na pravačku, hosté ho však nenechali vystřelit.

59
    David Simão se prezentoval nepřesným centrem. Kopat se bude od brány Nacionalu.

60
    Simão hledal před bránou Waltera Gonzáleze, před kterým odehrál balón na roh Rui Correia.

61
    Hosté se ubránili a vyrazili do rychlého kontru. Correia však nedokázal nahrát Agrovi.

63
    Lucas Lima nasměroval svůj centr jen do Ruie Correiai. Je z toho roh.

63
    Domácí zvyšují na 3:0! Po rohu Lucase Limy nastavil před bránou pohotově nohu WALTER GONZÁLEZ, který míč zblízka poslal za záda bezmocného Ruie Silvy. González se trefil podruhé v zápase a myslím, že už přidal pojistku na tříbodový zisk domácích.
    63. Walter GONZÁLEZ - 3:0

65
    Domácí si zápas užívají a soupeř z Madeiry bude rád, pokud si neodveze na slunný ostrov ještě větší příděl.

67
    Domácí nechali osahat míč i svého brankáře, kterého zapojili do rozehrávky. Bracalli dnes zatím nemusel řešit přímou střelu mezi své tyče.

68
    Z 25 metrů to zkusil Artur a nebyl to vůbec špatný pokus. Míč, který mířil k tyči hostující svatyně, vytáhl na roh Rui Silva.

69
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Walter González, přichází Zequinha.

70
    Propagační pokus Ricarda Gomese domácí bránu neohrozil. Slabá střela se nevešla mezi tyče.

71
    Bracalli si připisuje vůbec první zákrok v utkání! Hlavička Tiquinha Soarese však mířila přímo do středu brány a gólman Arouky si tedy poradil.

72
    Do konce utkání zbývá zhruba dvacet minut. Domácí vedou o tři góly a jejich soupeř navíc hraje jen v deseti.

74
    Arouca už přeci jen trošku zapomíná na zadní vrátka a hosté se podruhé v krátkém sledu dostali k zakončení. Ricardo Gomes se na levé straně šestnáctky uvolnil a vyslal na bránu prudkou střelu, kterou musel Bracalli vyrážet.

76
    Hra se už uklidnila. Domácí nikam nepospíchají a nechávají hrát i soupeře.

77
    Tohle byla velká šance hostí! Tiquinho Soares přebral míč na hranici ofsajdu, ale pomezní situaci pustil. Hostující hráč tak vypálil z levé strany jen těsně vedle bližší tyče domácí svatyně!

79
    Individuálně to zkoušel Zequinha. Ten se od lajny uvolnil až na střed hřiště, odkud vypálil mimo.

80
    Na druhé straně to zkoušel z dálky Salvador Agra. Ani on netrefil bránu.

81
    Centr Zequinhy přizvedl Mateus hlavou jen do náruče Ruie Silvy.

82
    Mohlo to být už 4:0! Přízemní centr Artura si našel na zadní tyči Ivo Rodrigues, který zblízka zakončil do břevna!

83
    Střídání v týmu FC Arouca: ze hřiště odchází Mateus, přichází Maurides.

84
    Zequinhův průnik zastavil jeden z obránců čistým skluzem. Domácí fanoušci se rozčilují marně.

86
    Do konce řádné hrací doby zbývá pět minut. Především hosté se už jistě těší na závěrečný hvizd.

87
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

87
    Nuno Coelho balón odhlavičkoval ven z pokutového území. Následně to z dálky zkusil Washington. Ten bránu netrefil.

88
    Brankář Rui Silva dělal vše proto, aby zabránil rohovému kopu. Nakonec se mu to ale nezdařilo, balón odkopával těsně za čárou.

89
    Arouca z rohu nic nevytěžila, hosté vhazují.

89
    Salvador Agra vypálil tak z 25 metrů. Trefil střed brány, kde byl připravený Bracalli. Ten nakonec v utkání pár zákroků předvedl.

90
    Čekáme na informaci, kolik času sudí Machado nastaví.

90+1
    Dvě minuty!

90+1
    Luis Aurélio se prezentoval dobrým obranným zákrokem. Hosté budou čelit rohovému kopu.

90+1
    Po rohu Lucase Limy hlavičkoval do tyče Maurides!

90+2

Arouca vítězí nad Nacionalem 3:0 a upevňuje si tak páté místo, které zaručuje účast v předkolech Evropské ligy! Domácí vykročili za výhrou už v první půli, kdy se po trefách Waltera Gonzáleze a Mateuse z penalty ujali dvougólového vedení a krátce po druhém zásahu byl navíc vyloučen Belkaroui. Nacional pak v oslabení inkasoval ještě jednou, v 63. minutě se podruhé v utkání prosadil Walter González. Vítězství Arouky mohlo být i vyšší, vždyť Rodrigues a Maurides ještě mířili do brankové konstrukce. (21:12:35)
    Arouca si dnes připsala jasné vítězství 3:0.