Hlučín – Liberec 4:1 (kon.) | Chrudim – Pardubice 1:1 (kon.)
FC Hlučín
4:1 (1:0)
FC Slovan Liberec
Středa 08.06.2016, 17:00 • Městský fotbalový stadion • Celostátní liga staršího dorostu • Baráž

Skončilo první utkání baráže, ve kterém domácí FC Hlučín zvítězil nad FC Slovan Liberec výsledkem 4:1. Jedinou branku v prvním poločase vstřelil David Bernatík. Do druhého poločasu vstoupili s míčem na kopačkách hosté, nicméně hned ve 49 minutě zvýšil vedení Patrik Malík. O pět minut později zvýšil na 3:0 Martin Pecuch a zdálo se, že Liberec se z toho nedostane. V 74 minutě Josef Dudek sice snížil na 3:1, poslední tečku za dnešním zápasem udělal Sebastian Kulig, který poslal za Skývu míč počtvrté a domácí tým si veze do Liberce velmi dobrý výsledek 4:1. (19:14:25)

90+3

90+2
    Bedry střílel pouze do rukavic Skývy.

90+1
    Chvěja s rozehrávkou nikam nespěchá.

90+1
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Fojtík, přichází Urbančík.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.

89
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Malík, přichází D' Agnelli.

88
    Chvěja předvedl po střele Lábka další povedený zákrok a stav je stále o tři branky!

87
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Prokš, přichází Rumler.
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kazda, přichází Vébr.

87
    Standartní situace pro hosty.

85
    Hlučín se drží na polovině soupeře a šetří čas.

83
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Ságner, přichází Bedry.
    82. KULIG - 4:1

82
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Velmi důležitá branka pro domácí! SEBASTIAN KULIG se dostal za obranu a tváři v tvář se již nemýlil! – 4:1.

80
    Rohový kop pro Liberec.

79
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Bernatík, přichází Vošvrda.

78
    Ságner poslal do brejku Kuliga, ten ale Skývu nepřekonal!

76
    Liberec je nastěhovaný na polovině soupeře, Heppner z dálky mířil nepřesně.
    74. DUDEK - 3:1

74
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují stav utkání! JOSEF DUDEK si naběhl na centr a z malého vápna se trefil přesně! – 3:1.

73
    Žlutou kartu dostává Bernatík (FC Hlučín).

70
    Šulc z pravé strany vystřelil přesně k tyči, Chvěja předvedl opět povedený zákrok a drží si zatím čisté konto.

69
    Gembický z hranice vápna vysoko přestřeluje.

68
    Liberec vybojoval rohový kop.

65
    Ságner poslal míč do vápna, Malík v dobré pozici trefil hlavou připraveného Skývu!

63
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Jančík, přichází Kulig.

62
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Šustek, přichází Krejčíř.

61
    Šulc vybojoval přímý kop pro svůj tým z pravé strany.

60
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Vrabec, přichází Gembický.

59
    Rohový kop pro Hlučín.

58
    Dudek se hned zapojil do hry, z pravé strany trefil boční síť.

54
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Baláž, přichází Dudek.

54
    Žlutou kartu dostává Doležal (FC Slovan Liberec).
    54. PECUCH - 3:0

54
    Domácí přidávají třetí branku! Ságner vybojoval míč a poslal Bernatíka do protiútoku, ten poslal míč do vápna, kde svedl Jančík souboj se Skývou, míč propadl až před prázdnou branku a MARTIN PECUCH doklepl míč do odkryté branky! – 3:0.

51
    Standartní situace hostů nebyla úspěšná a Chvěja uvede míč do hry odkopem od branky.
    49. MALÍK - 2:0

49
    Domácí se z první akce prosazují! Ságner poslal míč přes celé vápno, PATRIK MALÍK se dostal k míči a prostřeluje Skývu! – 2:0.

47
    Hosté začali aktivně, Novák trefil pouze boční síť, z rohového kopu Liberec nic nevytěžil.

46

Jediný gól prvního poločasu si už nyní můžete prohlédnout exklusivně v našem online přenosu.

Skončil první poločas barážového utkání o Celostátní ligu, ve kterém domácí FC Hlučín vede po gólu Davida Bernatíka nad FC Slovan Liberec nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Sledujeme vyrovnané utkání, o něco víc drží míč na svých kopačkách hosté, je jim to ale zatím k ničemu. Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

45+1

45
    Vrabec dostal míč za obranu, Chvěja ale proti němu vytáhl povedený zákrok!

44
    Liberec se nadechuje k poslednímu útoku.

41
    Šustek se ocitl sám před brankářem, zastavil ho zdvižený praporek.

39
    Bernatík branku přestřeluje.

38
    Fojtík faulovaný a přímý kop pro Hlučín zhruba z třiceti metrů.

37
    Další nepřesná akce Liberce a domácí brankář s rozehrávkou nikam nespěchá.

35
    První žlutou kartu utkání vidí domácí Malík za faul u středového kruhu.

33
    Liberec je i po obdrženém gólu častěji u míče, Chvěja je ale zatím bez práce.

30
    Novák fauloval a domácí si můžou v obraně odpočinout.

28
    Nicméně nyní si Liberec vyzkouší rohový kop.

27
    Domácí jsou při chuti a hosty k ničemu nepouští.
    25. BERNATÍK - 1:0

25
    Domácí se dostávají do vedení! Pecuch odvedl dobrou práci, vybojoval míč a poslal ho pod sebe, Fojtík pustil míč na lépe postaveného DAVIDA BERNATÍKA, který rozvlnil síť hostující branky! – 1:0.

22
    Útočný faul Ságnera a domácí se musejí vracet.

21
    Liberec zachyboval a domácí šli do protiútoku, vybojovali roh.

20
    Doležal faulovaný poblíž šestnáctky soupeře a standartní situace i pro hosty.

17
    Domácí se drželi na polovině soupeře, Fojtík z hranice penalty branku vysoko přestřeluje.

14
    Vrabec se dostal do šestnáctky, jeho střelu ale zblokoval Holiš.

12
    Liberec zvládl obrannou činnost a může se vydat do útočení.

10
    Pecuch faulovaný na levé straně a standartní situace pro domácí.

9
    Až nyní střílel Novák z hranice vápna, jeho střelu k tyči si pohlídal Chvěja a v poklidu rozehrává.

7
    V prvních minutách drží míč Liberec častěji, zatím jsme ale pořádné zakončení neviděli.

4
    Baláž na konci další akce, jeho centr skončil v rukavicích domácího brankáře.

2
    Šustek se dostal z levé strany až do zakončení, Chvěja jeho pokus kontroloval a uvede míč do hry odkopem od branky.

1

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

FC Hlučín: Chvěja Daniel – Lesniak, Massaniec, Holiš, Krivčík – Bernatík – Ságner, Fojtík, Pecuch, Malík – Jančík
    Náhradníci: Chvěja Lukáš – D' Agnelli, Vošvrda, Bedry, Kulig, Urbančík

FC Slovan Liberec: Skýva – Šulc, Prokš, Lábek, Heppner, Šustek, Doležal, Vrabec, Novák, Baláž, Kazda
    Náhradníci: Plechatý – Krejčíř, Gembický, Dudek, Rumler, Vébr

Rozhodčí: Machálek Jan – Antoníček Petr, Pochylý Stanislav.

FC Hlučín
    Dnešní domácí tým vyhrál MSDL s přehledem o devět bodů před Frýdkem Místkem a po roce zkusí opět zabojovat v baráži. Minulý týden právě s F-M zvítězil Hlučín 4:2 a před baráži je v dobrém rozpoložení. Z 24 zápasů má starší dorost bilanci 20-1-3 a skóre 62:19. V Hlučíně se všichni na tento den těší a čeká se velmi slušná návštěva.

Severočeský tým se v této sezóně umístil na 17. místě Celostátní ligy staršího dorostu a toto místo jim zajistilo účast v baráži. Liberci dokonce hrozil rovnou sestup z Celostátní ligy, poslední zápasy si ale pohlídali, neboť nejprve zvítězili doma s Teplicemi 1:0, poté urvali v Mladé Boleslavi bod za remízu 1:1 a v posledním kole musel tým z Liberce na domácí půdě zvítězit, aby si zajistil alespoň baráž. Jakýkoli jiný výsledek by pro ně znamenal pád. Suverénní Sparta, která vyhrála ligu o 23 bodů, prohrála v Liberci 1:3 a na severu Čech se mohlo slavit. Uvidíme, zda takové štěstí budou mít i v baráži.

1. kolo Baráže se odehraje na Městském fotbalovém stadionu v Hlučíně, kdy domácí FC Hlučín přivítá FC Slovan Liberec. Utkání vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.