USA – Ekvádor 2:1 (kon.)
USA
2:1 (1:0)
Ekvádor
Pátek 17.06.2016, 03:30 • CenturyLink Field, Seattle, USA (kapacita: 67.385) • Copa América • Čtvrtfinále

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale samozřejmě na našem webu nezapomeňte sledovat i odpolední či večerní on-line ze zápasů na EURO 2016! Přeji příjemně strávený čtvrtek! (05:47:57)
    Dnes se mohou radovat fanoušci Spojených států amerických. Jejich tým totiž postupuje do semifinále Copa América!

První čtvrtfinále Copa América Centenário je u konce a postup slaví domácí reprezentace Spojených států amerických! V druhém poločase se totiž v 65. minutě Gyasimu Zardesovi podařilo vsítit gól na 2:0 a Ekvádor už jen o devět minut později dokázal korigovat skóre brankou Michaela Arroya. Ve velmi pohledném střetnutí jsme viděli celkem šest žlutých karet a dvě červené. Ty byly uděleny shodně v 53. minutě, kdy byl po druhé žluté vyloučen Antonio Valencia a za prohřešek v následné strkanici také Jermaine Jones. Kromě Jonese ale americký trenér Jürgen Klinsmann pro semifinále s Argentinou či Venezuelou nemůže počítat s dobře hrajícím Bobbym Woodem ani s Alejandrem Bedoyou, kteří budou stát vinou žlutých karet.

90+4

90+4
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Gyasi Zardes, přichází Steve Birnbaum.

90+4
    Enner Valencia vybojoval rohový kop, ale Mina po zmatcích hlavou zakončoval v záklonu jen mimo tři tyče.

90+3
    Po nepřesnosti se míče zmocnili domácí hráči, ale dlouhý nákop u půlící čáry sbírají ekvádorští reprezentanti. Ti samozřejmě rychle míří k pokutovému území.

90+2
    Michael Bradley vytlačil soupeře téměř k půlící čáře, za což sklidil náležitý potlesk. Trochu kupodivu je trenér Ekvádoru stále u střídačky a nějak se nemá k cestě na tribunu.
    90+1. John Brooks si málem vstřelil vlastní branku

90+1
    Jedovatou přízemní přihrávku z levé strany odvrátil John Brooks velmi riskantně na rohový kop! Nad rámec řádných devadesáti se budou hrát celkem čtyři minuty.
    90. Za tuto reakci byl ekvádorský trenér vykázán z lavičky

90
    Trenér Ekvádoru, Gustavo Quinteros, je za zlostnou reakci vykázán na tribunu a dnešní utkání tak nedokoučuje!

89
    Gyasi Zardes teď výrazně přidal pádu po souboji s Walterem Ayovím a sudí píská faul ekvádorského hráče.

89
    Wood se Zusim si na pravé straně příliš nerozuměli a poměrně rychle poslali míč za brankovou čáru. Ekvádoru se však čas na vyrovnání výrazně zkrátil.

88
    Výborně si nyní v útoku počínal Bobby Wood, jenž si míč pokryl tělem a Mina ho atakoval mimo rámec pravidel. Volný kop pro Spojené státy americké.

87
    Ani na pravé ani na levé straně teď Ekvádoru pšenka nekvetla. Veškerá snaha končí autovým vhazováním ve prospěch USA.

86
    Ekvádorští reprezentanti se pokusili překonat americkou defenzívu dlouhým nákopem, ale pro míč si před Arroyem doskočil Brad Guzan.

85
    K nevůli amerických fanoušků je odpískán faul v neprospěch jejich oblíbenců. Ekvádor však bude rozehrávat z hloubi vlastní poloviny.

84
    Další žlutou kartu tohoto zápasu ukazuje hlavní sudí Bradu Guzanovi (USA), jenž takticky zdržoval navázání hry.

Lukáš Podleśny

Branky: 22. Dempsey (Jones), 65. Zardes (Dempsey) – 74. Arroyo (W. Ayoví)

Karty:   53. Wood (USA), 73. Bedoya (USA), 84. Guzan (USA) – 37. A. Valencia (ECU), 64. Paredes (ECU)   52. A. Valencia (ECU)   52. Jones (USA)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:13.
    USA: Guzan – Besler, Cameron, Brooks, Johnson – Zardes (90+4. Birnbaum), Bradley, Jones, Bedoya (81. Zusi) – Dempsey (74. Beckerman), Wood.
    Náhradníci: Howard, Horvath – Birnbaum, Nagbe, Orozco, Beckerman, Kitchen, Pulisic, Wondolowski, Zusi, Castillo.

Ekvádor: Alexander Domínguez – Paredes (82. J. Ayoví), A. Mina, Erazo, W. Ayoví – Noboa (62. Gaibor), Gruezo (72. Ramírez) – A. Valencia, Arroyo, Montero – E. Valencia.
    Náhradníci: Banguera, Dreer – Ramírez, Gaibor, F. Martínez, Mena, Larrea, J. Ayoví, Cazares, Arboleda, Achilier, Bolaños.

Rozhodčí: Wilmar Roldán – Alexander Guzmán, Wilmar Navarro (vš. COL)

Diváci: 47 322