Širak – Trnava 1:1 (kon.) | Kajrat – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Dinamo Minsk – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Slavia 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Škendija 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Loko Záhřeb 1:1 (kon.)
Debrecín – Žodino 1:2 (kon.) | Midtjylland – Vaduz 3:0 (kon.) | Admira – Käpäz 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Europa 1:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Omonia Nikósie 1:0 (kon.) | Häcken – Cork City 1:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kalju 1:1 (kon.) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – Osmanlispor 2:2 (kon.)
Beroe – Helsinki 1:1 (kon.) | Soligorsk – Domžale 1:1 (kon.) | Genk – Budućnost Podgorica 2:0 (kon.)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (kon.) | CSMS Iasi – Hajduk Split 2:2 (kon.) | Maribor – Levski 0:0 (kon.)
Giannina – Odd 3:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Zagłębie 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Jelgava 0:0 (kon.)
MTK Budapešť – Qäbälä 1:2 (kon.) | Fehérvár – Čukarički 2:0 (kon.) | Birkirkara – Hearts 0:0 (kon.)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (kon.) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (kon.) | Hibernian – Brøndby 0:1 (kon.)
Piast Gliwice – Göteborg 0:3 (kon.) | Austria – Kukësi 1:0 (kon.) | Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (kon.)
Cliftonville FC
2:3 (1:0)
AEK Larnaka
Čtvrtek 14.07.2016, 20:45 • Solitude Stadium, Belfast, Severní Irsko (kapacita 8.000 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že AEK Larnaca otočila ve druhé půli stav zápasu z 0:2 na 3:2 a bude tak mít parádní výchozí pozici do domácí odvety, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (08:44:36)

Červené karty: 0-0.

Je dobojováno. Zatímco v prvním poločase mohli domácí vést klidně o tři góly, mohou žehrat na to, že se prosadili pouze v osmnácté minutě zásluhou hlavičky Jasona McGuinesse. Poté předvedl gólman hostí Miňo dva parádní zákroky a uhájil tak nejtěsnější ztrátu svého týmu.

Druhý gól však Cliftonville přece jen přidal, když v padesáté minutě zvýšil vedení svého týmu Jay Donelly, který po dlouhém nákopu parádní střelou z první překonal Miňa.

Jenže poté domácí zcela nepochopitelně přestali hrát. O devět minut později snížil nejlepší hráč na hřišti Ivan Tričkovski, když předvedl podobně povedenou ránu jako předtím Jay Donelly. Stejný hráč o pět minut později připravil parádní kolmici pro Eliase Charalambouse, jenž se v jasné pozici nemohl mýlit a snovou osmnáctiminutovku hostí zakončil rozhodujícím gólem Joan Tomás, kterému po dlouhém nákopu do vápna přistrčil míč do jasné pozice kdo jiný než Tričkovski.

Favorit tohoto dvojzápasu Larnaca by tak měla za týden na domácím hřišti stvrdit roli favorita a postoupit do 3. předkola Evropské ligy.

90+4

90+3
    Kdepak, domácí nemají potřebné štěstí v koncovce ani ve finální přihrávce. Zdá se, že je rozhodnuto.

90+2
    Obrana hostí je zatím pevná, navíc byl Jay Donelly, střelec druhého gólu Cliftonville, načapán v ofsajdu.

90+1
    Curranům centr z pravé strany se vůbec nevydařil, obránci Larnaky zachytili míč Jenže zbytečně jej ztrácí. Nyní se do posledních útoků vydává i Cliftonville.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby a Larnaca má míč bezpečně ve své moci. Chvíli na polovině soupeře, chvíli kousek za svojí středovou čárou.

88
    Poslední střídání domácích. Záložník Jude Winchester přenechává své místo na hřišti útočníkovi Stephenu Garretovi.

88
    Záložník Chris Curran se pokusil překvapit gólmana Miňa střelou zhruba z pětadvaceti metrů, jenže zcela minul branku.

87
    André Alves hledal zpětnou přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů na velkém vápně, ovšem míč na značce penaltového puntíku přebral obránce Cosgrove a ihned se vydal dopředu.

86
    Hosté hrají nyní jako z partesu, v poklidu brání jednogólové vedení a prakticky nepouští Cliftonville k míči.

84
    Útočník Tete míří z placu, místo něj nastupuje Nikos Englezou s poněkud defenzívnějšími sklony.

83
    A po střídání je tu další faul domácích, kteří zápas od druhého gólu tedy absolutně nezvládají.

82
    Martin Donelly jde ze hřiště. Kouč Gerard Lyttle posiluje útok a posílá místo něj forvarda Rosse Laveryho.

82
    Hosté zůstanou u míče, protože Ives fauloval Joana Tomáse, střelce zatím rozhodující branky.

81
    Druhé střídání hostí. Vincenta Labana střídá Vladimir Boljević a Laban tedy opravdu nijak rychle ze hřiště nemíří.

80
    Na hrací ploše začínají trošku hrát nervy. Martin Donelly na levé straně na obranné půlce hostí zbytečně zajel do Ortíze. Ten spadl jako podťatý a samozřejmě se to nelíbilo jeho spoluhráčům, kteří se do Donellyho pořádně pustili. Rozhodčí ale počkal, až se celá akce uklidní, a nežlutil.

Tomáš Lysý

Branky: 18. McGuiness, 50. J. Donelly – 59. Tričkovski, 64. Charalambous, 77. Joan Tomás

Karty:   29. Knowles (CLF), 36. Donelly (CLF), 70. Ives (CLF) – 22. Larena Jorge (LAR), 40. Tete (LAR), 70. Tričkovski (LAR)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:9.
    Cliftonville FC: Mooney – Cosgrove, Bonner, McGuinness (C), Ives – Curran, Winchester (88. Garrett), Knowles, M. Donelly (82. Lavery) – McDaid (74. Hughes), J. Donelly. Trenér: Gerard Lyttle
    Náhradníci: Burke – McGovern, Ramsey, Garrett, Hughes, Murray, Lavery

AEK Larnaka: Miño – Ortiz, Mojsov, David Catala (C). E. Charalambous – Jorge, Laban (81. Boljević), Joan Tomás – Tete (84. Englezou), André Alves (72. Charalambides), Tričkovski. Trenér: Imanol Idikaz
    Náhradníci: Saizar – Boljević, T. Ioannou, Murillo, Englezou, Charalambides, Mintikkis

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Raffael Zeder – Nikolaj Hänni (vš. SUI)
    Čtvrtek 21.07.2016
    Larnaka - Cliftonville 2:0

Branky: 45. Boljević, 48. Joan Tomás

Karty:   90+2. Joan Tomás (LAR) – 63. Ramsey (CLF), 84. Garrett (CLF), 90+2. Mooney (CLF), 90+2. Catney (CLF)   11. Bonner (CLF)

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:8.