Širak – Trnava 1:1 (kon.) | Kajrat – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Dinamo Minsk – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Slavia 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Škendija 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Loko Záhřeb 1:1 (kon.)
Debrecín – Žodino 1:2 (kon.) | Midtjylland – Vaduz 3:0 (kon.) | Admira – Käpäz 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Europa 1:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Omonia Nikósie 1:0 (kon.) | Häcken – Cork City 1:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kalju 1:1 (kon.) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – Osmanlispor 2:2 (kon.)
Beroe – Helsinki 1:1 (kon.) | Soligorsk – Domžale 1:1 (kon.) | Genk – Budućnost Podgorica 2:0 (kon.)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (kon.) | CSMS Iasi – Hajduk Split 2:2 (kon.) | Maribor – Levski 0:0 (kon.)
Giannina – Odd 3:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Zagłębie 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Jelgava 0:0 (kon.)
MTK Budapešť – Qäbälä 1:2 (kon.) | Fehérvár – Čukarički 2:0 (kon.) | Birkirkara – Hearts 0:0 (kon.)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (kon.) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (kon.) | Hibernian – Brøndby 0:1 (kon.)
Piast Gliwice – Göteborg 0:3 (kon.) | Austria – Kukësi 1:0 (kon.) | Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (kon.)
Cliftonville FC
2:3 (1:0)
AEK Larnaka
Čtvrtek 14.07.2016, 20:45 • Solitude Stadium, Belfast, Severní Irsko (kapacita 8.000 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

S konstatováním, že AEK Larnaca otočila ve druhé půli stav zápasu z 0:2 na 3:2 a bude tak mít parádní výchozí pozici do domácí odvety, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (08:44:36)

Červené karty: 0-0.

Je dobojováno. Zatímco v prvním poločase mohli domácí vést klidně o tři góly, mohou žehrat na to, že se prosadili pouze v osmnácté minutě zásluhou hlavičky Jasona McGuinesse. Poté předvedl gólman hostí Miňo dva parádní zákroky a uhájil tak nejtěsnější ztrátu svého týmu.

Druhý gól však Cliftonville přece jen přidal, když v padesáté minutě zvýšil vedení svého týmu Jay Donelly, který po dlouhém nákopu parádní střelou z první překonal Miňa.

Jenže poté domácí zcela nepochopitelně přestali hrát. O devět minut později snížil nejlepší hráč na hřišti Ivan Tričkovski, když předvedl podobně povedenou ránu jako předtím Jay Donelly. Stejný hráč o pět minut později připravil parádní kolmici pro Eliase Charalambouse, jenž se v jasné pozici nemohl mýlit a snovou osmnáctiminutovku hostí zakončil rozhodujícím gólem Joan Tomás, kterému po dlouhém nákopu do vápna přistrčil míč do jasné pozice kdo jiný než Tričkovski.

Favorit tohoto dvojzápasu Larnaca by tak měla za týden na domácím hřišti stvrdit roli favorita a postoupit do 3. předkola Evropské ligy.

90+4

90+3
    Kdepak, domácí nemají potřebné štěstí v koncovce ani ve finální přihrávce. Zdá se, že je rozhodnuto.

90+2
    Obrana hostí je zatím pevná, navíc byl Jay Donelly, střelec druhého gólu Cliftonville, načapán v ofsajdu.

90+1
    Curranům centr z pravé strany se vůbec nevydařil, obránci Larnaky zachytili míč Jenže zbytečně jej ztrácí. Nyní se do posledních útoků vydává i Cliftonville.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby a Larnaca má míč bezpečně ve své moci. Chvíli na polovině soupeře, chvíli kousek za svojí středovou čárou.

88
    Poslední střídání domácích. Záložník Jude Winchester přenechává své místo na hřišti útočníkovi Stephenu Garretovi.

88
    Záložník Chris Curran se pokusil překvapit gólmana Miňa střelou zhruba z pětadvaceti metrů, jenže zcela minul branku.

87
    André Alves hledal zpětnou přihrávkou jednoho ze svých spoluhráčů na velkém vápně, ovšem míč na značce penaltového puntíku přebral obránce Cosgrove a ihned se vydal dopředu.

86
    Hosté hrají nyní jako z partesu, v poklidu brání jednogólové vedení a prakticky nepouští Cliftonville k míči.

84
    Útočník Tete míří z placu, místo něj nastupuje Nikos Englezou s poněkud defenzívnějšími sklony.

83
    A po střídání je tu další faul domácích, kteří zápas od druhého gólu tedy absolutně nezvládají.

82
    Martin Donelly jde ze hřiště. Kouč Gerard Lyttle posiluje útok a posílá místo něj forvarda Rosse Laveryho.

82
    Hosté zůstanou u míče, protože Ives fauloval Joana Tomáse, střelce zatím rozhodující branky.

81
    Druhé střídání hostí. Vincenta Labana střídá Vladimir Boljević a Laban tedy opravdu nijak rychle ze hřiště nemíří.

80
    Na hrací ploše začínají trošku hrát nervy. Martin Donelly na levé straně na obranné půlce hostí zbytečně zajel do Ortíze. Ten spadl jako podťatý a samozřejmě se to nelíbilo jeho spoluhráčům, kteří se do Donellyho pořádně pustili. Rozhodčí ale počkal, až se celá akce uklidní, a nežlutil.

79
    A to mají hosté po další rychlé kombinaci rohový kop, který rozehraje z pravé strany Jorge.
    77. Joan TOMÁS - 2:3

77
    Larnaca právě vstřelila branku!
    Během osmnácti minut hosté zcela otáčejí stav zápasu. Místo toho, aby Cliftonville vedl tak 4:0, k čemuž měl v prvním poločase spoustu šancí, otáčí Larnaka z 0:2 na 3:2. Opět šlo o hodně jednoduchou akci. David Catala přihrál doprava na Charalambouse, jeho dlouhý nákop si ve vápně zpracoval kdo jiný než Tričkovski, posunul jej na JOANA TOMÁSE a ten z malého vápna z první překonal gólmana. Asistence: Ivan Tričkovski.

76
    Jenže ani po rozehrání nepřímého volného kopu, který po odmávaném ofsajdu soupeře následuje, neudrželi domácí míč příliš dlouho a hosté tak znovu útočí.

75
    Ivan Tričkovski ke svému prozatím výbornému výkonu další možnost ke gólu nepřidá, byl přistižen v ofsajdové pasti.

74
    Střídání hostí na sebe nenechá dlouho čekat. Dolů jde útočník David McDaid, naopak na jeho post míří Daniel Hughes.

73
    Hosté jsou stále aktivnější, čemuž nahrává i faul Cosgrova na Joana Tomáse, křídelního záložníka hostí.

72
    První střídání dnešního zápasu obstará Larnaca. Brazilský útočník André Alves jde z placu, místo něj přichází nahoru Costas Charalambides. Prosadí se střelecky a rozhoden Larnaca tento zápas?

70
    Levi Ives a Ivan Tričkovski do sebe na půli hřiště trošku zajeli, druhý jmenovaný hostující forvard měl navíc míč v moci. Vznikla mezi nimi vzápětí menší mela, která se sudímu Adrienu Jaccottetovi vůbec nelíbila a oběma aktérům dává po žluté kartičce.

69
    Už jsem chtěl říct, že se domácí po deseti minutách dostávají konečně na polovinu soupeře, když James Knowles naprosto zkazil přihrávku.

68
    Imanol Idikaz musel v šatně udělat svým hráčům pořádný fén, jinak si nedovedu zlepšený výkon Larnaky vysvětlit. Nyní se k dalšímu střeleckému pokusu dostal Tete, jenže mířil vedle.

67
    A naopak Larnaca je všude dříve, její hráči jsou jako motorové myši a vůbec nepouští soupeře k míči. Zatímco během pětačtyřiceti minut vystřelili hosté na branku čtyřikrát, nyní za dalších 23 minut druhého poločasu již šestkrát.

66
    Domácí nyní zcela neví, co hrát, a ztrácejí i jednoduché míče.
    64. Elias CHARALAMBOUS - 2:2

64
    Fantastická akce hostí a pořádný ementál v obraně domácích. Během pěti minut přichází Cliftonville o svůj náskok. Tričkovski měl zhruba třicet metrů od branky přesně na středu míč. Nezpanikařil, podíval se a našel krásnou uličkou ELIASE CHARALAMBOUSE, který také nezazmatkoval a střelou křížem ke vzdálenější tyči srovnává stav zápasu. Tohle si obrana domácích za rámeček nedá. Asistence: Ivan Tričkovski.

63
    Centrovaný míč Joana Tomáse zblokoval Cosgrove na aut. Larnaca je nyní pořádně aktivnější a vůbec nepouští hosty za půlku.

62
    Jorge přenesl míč z levé strany na pravou pro Joana Tomáse, jehož centr byl znovu trošku přetažený. Tričkovski ale stačil u pravé lajny vápna míč zastavit a rozehrát na své spoluhráče.

61
    Po přetaženém centru na Tričkovského vybojoval míč André Alves, hosté tak stále kombinují.

60
    Hra tak rázem dostává nový náboj, Larnaku může tento gól pořádně povzbudit.
    59. Ivan TRIČKOVSKI - 2:1

59
    Jako kdybych to neříkal. Má slova, že IVAN TRIČKOVSKI se jeví z útočníků hostí zatím nejlépe, nyní potvrzuje devětadvacetiletý makedonský forvard gólem. Mojsov poslal z půlící čáry dlouhý míč za obranu. Na hranici vápna si jej našel právě tento forvard, z první si připravil míč a z druhé jej pravou nohou poslal k bližší tyči. James Mooney si na míč možná lehce sáhl, ale střela Tričkovského byla naprosto přesná. Asistence: Daniel Mojsov.

58
    Jenže jeho spoluhráč Cosgrove se v souboji o míč provinil faulem na Tetem.

57
    Cliftonville bezprostředně po výkopu od branky Jamese Mooneyho získalo míč a další James, tentokrát Knowles, kombinuje na středu poloviny soupeře.

56
    Po krátké kombinaci vystřelil z hranice velkého čtverce útočník Tričkovski, který se dnes z trojice forvardů Larnaky jeví asi nejlépe. Jenže minul branku.

55
    Po Winchesterově faulu budou u míče hosté, kteří se usídlili na polovině soupeře.

53
    Domácí jsou tak znovu u míče a po levé straně se dostávají blíže k velkému vápnu Miňa.

52
    Larnaca rázem zvýšila obrátky, jenže její akci zastavila zcela špatná přihrávka Labana na Teteho. Kypřanům se dneska prostě vůbec nedaří.
    50. Jay DONELLY - 2:0

50
    Cliftonville právě vstřelil branku!
    Severní Irové zasazují Larnace další pořádný úder. Po rohovém kopu hostí se domácí dostali hodně rychle na druhou stranu. Už to vypadalo, že se na středu hřiště srazí Winchester s Knowlesem. Místo toho druhý jmenovaný snad periferně viděl, jak mu nabíhá JAY DONELLY. Útočník dostal dlouhý míč za obranu, nechal si míč dopadnout a ranou z první z vápna se trefuje kolem pravé ruky padajícího Miňa. Krásný to gól, krásná to střela. Asistence: James Knowles.

49
    Jorge přetáhl roh na vzdálenější tyč, kde jej André Alves centroval zpět do ohně. Dal ovšem míči velkou razanci a ten končí nad horní tyčí.

49
    Joan Tomás vypálil z pravého rohu velkého vápna a James Mooney se musel hodně natahovat, aby míč vytěsnil na rohový kop. Pěkný to zákrok domácího gólmana.

48
    Jorge dostal míč od Teteho, ale že by se dostal někam blíže k brance Jamese Mooneyho, to se říct nedá. Nikdo se mu nenabídl, proto poslal míč zpět na Teteho.

47
    Na začátku druhého poločasu jsou hosté hodně aktivní, stejně tomu ale bylo i na začátku úvodního dějství a jak to dopadlo.

Žluté karty: 2-2.

Na začátku prvního poločasu byli více u míče hosté, jenže zhruba od patnácté minuty začali přebírat iniciativu domácí hráči. Odměnou jím byl gól v osmnácté minutě, o který se zasloužil Jason McGuiness, jenž po rohu hlavou z malého vápna překonal gólmana. Larnaca zatím roli mírného favorita vůbec nepotvrzuje. Kdyby její gólman Miňo nevytáhl dva výborné zákroky, prohrávala by o víc než o jednu branku.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Jenže Tete kousek za vápnem nejenže nezpracoval míč, ale ještě fauloval protihráče. Zdá se, že Cliftonville již svůj náskok do poločasové přestávky udrží.

43
    Po rohu Martina Donellyho z levé strany ve vápně útočně fauloval Jay Donelly a hosté si tak mohou na okamžik oddechnout.

43
    Ovšem hosté znovu zcela rychle a zbytečně přišli o míč. James Knowles měl obrovskou šanci, když z vápna zkusil prostřelit Miňa, jenže ten skvěle vytáhl míč na rohový kop a podruhé hodně zachránil svůj tým.

42
    McDaid to zkusil zhruba z pětatřiceti metrů, jenže minul branku.

40
    Po pravé straně se dostával do slibné a rychlé akce Martin Donelly, když jej nedovoleně a hodně tvrdě odebral od míče Tete a po zásluze také vidí žlutou kartu.

38
    Na obou stranách jsou nyní pískány dva fauly, jestli jsem zhruba před dvaceti minutami psal, že je hra hodně kouskována, tak nyní se to jenom potvrzuje.

36
    Larena Jorge se neodhodlal pro přímou střelu. Zkusil nacentrovat, ale k míči měl v houštině všech hráčů nejblíže James Mooney a má jej ve své moci.

36
    Martin Donelly zhruba pětatřicet metrů před vápnem doslova sestřelil Charalambouse a vidí od sudího zcela jasnou žlutou kartu.

36
    Po rohovém kopu Jamese Knowlese domácí vůbec nezahrozili, naopak nyní se musí bránit rychlému protiútoku.

35
    Už to mohlo být o dvě branky. Winchester jako záložník přebral míč před vápnem, s ničím se nerozpakoval a vystřelil. Rubén Miňo měl co dělat, aby jeho střelu vytáhl alespoň na rohový kop. Dobrý to zákrok hostujícího gólmana.

34
    Rychlé přenesení hry nevyšlo, dlouhý centrovaný míč v podání Jorgeho končí za brankou, James Mooney v brance domácích byl zcela klidný.

33
    David Catala posunul kousek před polovinou hřiště míč na Charalambouse, který jej s obtížemi vůbec udržel na hrací ploše. Nakonec byl rád, že se od domácího hráče odrazil balon do zámezí a hosté tak zůstanou u míče.

32
    Kdepak, takhle to určitě nepůjde. Míč proletěl celým vápnem až do zámezí, domácí rozehrají odkop od branky.

31
    První rohový kop si vyzkouší také Larnaca, jeho exekuce se ujme levý záložník Jorge.

29
    Zcela zbytečný faul na půlce hřiště udělal James Knowles a nyní už se sudí rozhodl potrestat domácího záložníka žlutým kartonkem.

28
    Kypřané po obdržené brance zcela vypadli z tempa, nemůžou se vůbec dostat do hry, natož ke kloudnému útoku.

27
    André Alves přijal na velkém vápně míč. Z levé strany se pokusil vystřelit a překonat Jamese Mooneyho, jenže netrefil prostor tří tyčí a zamířil vedle, střela prošla vedle bližší tyčky.

25
    Tričkovski nemůže pokračovat v útočení, jelikož přihrávku od spoluhráče dostal do ofsajdu. Tím končí jedna z mála útočných akcí hostí za poslední zhruba pěti – desetiminutovku.

24
    Další útočné choutky domácího celku lehce brzdí Cuman faulem na útočníka Tričkovského. Také trošku taktické zastavení po zbytečné ztrátě míče, nyní v podání Cliftonville.

23
    Centr Jamese Knowlese z levé strany stačili hosté eliminovat, jenže kloudné založení útoku, to je pro hostující celek těžké jako první pusa pro nesmělého chlapce jeho školní lásce.

22
    Nehledě na to, že domácí rychle přetáhli hru na levou stranu, kde si s míčem seběhl blíže k vápnu Knowles a Larena Jorge jej musel takticky faulovat, za což vidí první žlutou kartu zápasu.

21
    Takhle to tedy opravdu nepůjde. David Catala mohl potáhnout míč po levé straně, jenže volil naprosto zbytečnou přihrávku na obsazené spoluhráče a hosté ztrácí míč.

21
    Nyní už byli hostující hráči pozornější a vše si bezpečně pohlídali.

20
    A další šance pro domácí. Joan Tomás zbytečně fauloval Martina Donellyho a právě tento hráč bude z pravé strany z poměrně velké vzdálenosti posílat míč opět do ohně.
    18. Jason MCGUINESS - 1:0

18
    Roh Martina Donellyho šel naprosto přesně do vápna, kde si nejlepší pozici našel JASON MCGUINESS a ten posílá domácí celek do vedení. Hlavičkoval z malého vápna přesně k levé tyči. Tady obrana Larnaky hodně hodně zaspala a asi i gólman Miňo, jenž by prostor na malém vápně měl mít. Asistence: Martin Donelly.

17
    Jenže Larnaca poměrně zbytečně ztratila míč a nakonec se kyperský celek horko těžko bránil, aby vůbec odkopl míč na vůbec první rohový kop.

16
    Která končí ofsajdem Martina Donellyho. No, možná Donellyovic kluci hrají na ofsajdy. Martinovi byl pískán dvakrát, Jayovi zatím jen jednou.

16
    Je to zřejmě poprvé, co jsou domácí fotbalisté delší čas u míče. Nyní zakládají postupnou akci.

15
    Ives velmi dobrým skluzem u levého rohového praporku připravil o míč útočníka Tričkovského a ještě stačil založit útočnou akci, po které se sice domácí nikam nedostali, ale po zpětné přihrávce na beky mají míč.

14
    A další přerušení. Kousek za polovinou hřiště u střídaček poslal Cosgrove k zemi Teteho, jenž se stal již podruhé obětí faulu. Kypřané zůstanou u míče.

13
    Martin Donelly byl podobně jako před malou chvílí Jay Donelly lapen v ofsajdu. Hra je hodně kouskována, pohledný fotbal tedy rozhodně nevidíme.

12
    K míči se po rozehrávce volného přímého kopu dostal Charalambous, ovšem z poměrně velké vzdálenosti minul branku.

11
    Budou i nadále, navíc v zajímavé pozici u levé lajny. Knowles zastavil nedovoleně Teteho a Larena Jorge se již staví k míči na rozehrání standardní situace, na centr jak dělané.

10
    Že by tedy hrál Jay Donelly v posledních minutách zápasu v rukavičkách, to se tedy rozhodně říci nedá. Nyní fauloval Ortize a hosté jsou znovu u míče.

9
    Evidujeme vůbec první střelu na branku. Po rychlém přechodu na půli soupeře to zkusil Larena Jorge, ale gólman Mooney byl na místě.

8
    Vzápětí si navíc Jay Donelly pomohl nedovoleným zárokem na soupeřova stopera, takže u míče stále zůstává Larnaca.

8
    Nyní již dlouhý pas směřoval na Donellyho, jenže jednadvacetiletý domácí útočník stál v ofsajdu.

7
    Jenže ani jejich akce neměla dlouhého trvání. Vzápětí se opět chopili míče. Curran dával dlouhou přihrávku po levé straně na útočníky, jenže pas to byl hodně hodně nepřesný.

6
    Joan Tomás přenesl krásně míč na druhou stranu hřiště, kde se mu u levé lajny hlásil Jorge, jenže ten naprosto pokazil celou situaci, když vystřelil hodně slabě, navíc jeho pokus byl zblokován, a dopředu jdou domácí.

5
    Domácí fotbalisté měli míč na okamžik ve své moci, ale tentokrát se s ním nedostali ani do vápna. Nutno říct, že předchozí akce byla způsobena nejen špatnou kombinací, ale také faulem Teteho na Cosgrova.

4
    Ale pozor. Larnaca se "prokombinovala" až k vlastní brance, ale gólman Miňo nemusel zasahovat, Mojsov nakonec stačil stávající nebezpečí zažehnat.

3
    Častěji však znamená více na svojí polovině hřiště. Nyní hosté kombinují kolem středového kruhu, míč si vyměnili zleva doprava všichni čtyři obránci.

2
    Úvodní sekundy zápasu zatím žádné velké šance nebo jejich náznaky nepřinesly. Více ze hry má ale hostující Larnaca, která častěji drží míč.
    1. Zahájení zápasu

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Stadion a rozhodčí:
    Zápas se odehraje na stadioně Solitude, který byl postaven před šestatřiceti lety a nyní má kapacitu přesně 8.000 sedících diváků. Využíván je, stejně jako dnes, převážně na fotbalová klání.

Hlavní rozhodčí duelu mezi Cliftonville a Larnakou je dvaatřicetiletý nadějný švýcarský sudí Adrien Jaccottet. Shodou okolností tento muž rozhodoval zápas severoirského klubu proti švédskému Kalmaru v prvním předkole Evropské ligy sezony 2012/13. Na lajnách mu budou pomáhat kolegové Vital Jobin a Raffael Zeder, jako čtvrtý sudí bude připraven Nikolaj Hänni.

Přestože byl Cliftonville v prvním předkole týmem nenasazeným a postoupil, tentokrát jej čeká mnohem těžší práce, navíc bude začínat doma. Kyperská Larnaca totiž patří s koeficientem 9,435 do první čtvrtiny všech šestašedesáti týmů druhého koše, kdežto Severní Irové jsou v tomto ohledu desátí od konce. Favorit je tedy jasný. Bude jeho role v podobě Larnaky potvrzena, nebo Cliftonville podruhé postaví na hlavu nasazenost a nenasazenost?

Do letošních předkol Evropské ligy naskočil z tohoto dua zatím pouze severoirský klub. Cliftonville sice nebylo v prvním předkole nenasazeným týmem (koeficient 3,400), ovšem dostalo relativně schůdný tým, lucemburské Differdange 03 (koeficient 4,800). Znovu se tak potvrdilo, že klubový koeficient je pouze lehce pomocné měřítko. Po remíze 1:1 v Lucembursku, kde hosté vyrovnali minutu před koncem základní hrací doby, potvrdil Cliftonville dobrý výsledek z prvního zápasu a doma si po výhře 2:0 pohlídal postup do druhého předkola.
    Hráči Larnaky nejprve cestovali letadlem do Dublinu a poté busem na místo zápasu do Belfastu

AEK Larnaca FC:
    Klub, který je v této dvojici určitě větším favoritem, se v účasti v Evropské lize nemusel na nikoho ohlížet, zajistil si jí druhým místem v domácí soutěži za suverénním APOELem Nikosie. Druhý nejlepší klub kyperské soutěže uplynulého roku tak obhájil své postavení ze sezony 2014/15 a podruhé za sebou tak bude bojovat o základní skupinu Evropské ligy. Loni se kyperskému klubu nezadařilo, ve třetím předkole skončil po porážce 0:3 venku a 0:1 doma na francouzském klubu Girondins Bordeaux.
    Gólman Jason Mooney z Cliftonville věří opět v podporu fanoušků, stejně jako v prvním předkole v Lucembursku a poté "doma" v Belfastu

Cliftonville FC:
    Severoirský klub se o postup do druhého předkola nezasloužil sám. Pomohl mu k tomu domácí pohár. A nikoliv tím, že Cliftonville tuto soutěž vyhrál nebo skončil jako poražený a vítěz měl právo v pohárech zajištěn. Severní Irové šli do Evropské ligy až ze čtvrtého místa celkové šestičlenné skupiny o titul, neboť druhé a třetí týmy této skupiny (a postupující do předkol Evropské ligy), Glenavon a Linfield, se utkaly společně ve finále.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého předkola druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže, jíž je Evropská liga. V jednom z třiatřiceti utkání se o postup do další fáze utká Cliftonville FC proti kyperskému klubu AEK Larnaca FC. Utkání začíná úderem 20 hodin a pětačtyřiceti minut.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Tomáš Lysý

Branky: 18. McGuiness, 50. J. Donelly – 59. Tričkovski, 64. Charalambous, 77. Joan Tomás

Karty:   29. Knowles (CLF), 36. Donelly (CLF), 70. Ives (CLF) – 22. Larena Jorge (LAR), 40. Tete (LAR), 70. Tričkovski (LAR)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 18:9.
    Cliftonville FC: Mooney – Cosgrove, Bonner, McGuinness (C), Ives – Curran, Winchester (88. Garrett), Knowles, M. Donelly (82. Lavery) – McDaid (74. Hughes), J. Donelly. Trenér: Gerard Lyttle
    Náhradníci: Burke – McGovern, Ramsey, Garrett, Hughes, Murray, Lavery

AEK Larnaka: Miño – Ortiz, Mojsov, David Catala (C). E. Charalambous – Jorge, Laban (81. Boljević), Joan Tomás – Tete (84. Englezou), André Alves (72. Charalambides), Tričkovski. Trenér: Imanol Idikaz
    Náhradníci: Saizar – Boljević, T. Ioannou, Murillo, Englezou, Charalambides, Mintikkis

Rozhodčí: Adrien Jaccottet – Vital Jobin, Raffael Zeder – Nikolaj Hänni (vš. SUI)
    Čtvrtek 21.07.2016
    Larnaka - Cliftonville 2:0

Branky: 45. Boljević, 48. Joan Tomás

Karty:   90+2. Joan Tomás (LAR) – 63. Ramsey (CLF), 84. Garrett (CLF), 90+2. Mooney (CLF), 90+2. Catney (CLF)   11. Bonner (CLF)

Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 14:1. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:8.