Širak – Trnava 1:1 (kon.) | Kajrat – Maccabi Tel Aviv 1:1 (kon.) | Dinamo Minsk – St Patrick´s 1:1 (kon.)
Levadia Tallinn – Slavia 3:1 (kon.) | Neftçi Baku – Škendija 0:0 (kon.) | RoPS Rovaniemi – Loko Záhřeb 1:1 (kon.)
Debrecín – Žodino 1:2 (kon.) | Midtjylland – Vaduz 3:0 (kon.) | Admira – Käpäz 1:0 (kon.)
AIK Stockholm – Europa 1:0 (kon.) | Beitar Jeruzalém – Omonia Nikósie 1:0 (kon.) | Häcken – Cork City 1:1 (kon.)
Maccabi Haifa – Kalju 1:1 (kon.) | SønderjyskE – Strømsgodset 2:1 (kon.) | Zimbru Kišiněv – Osmanlispor 2:2 (kon.)
Beroe – Helsinki 1:1 (kon.) | Soligorsk – Domžale 1:1 (kon.) | Genk – Budućnost Podgorica 2:0 (kon.)
Vojvodina – Connah's Quay 1:0 (kon.) | CSMS Iasi – Hajduk Split 2:2 (kon.) | Maribor – Levski 0:0 (kon.)
Giannina – Odd 3:0 (kon.) | Partizan Bělehrad – Zagłębie 0:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Jelgava 0:0 (kon.)
MTK Budapešť – Qäbälä 1:2 (kon.) | Fehérvár – Čukarički 2:0 (kon.) | Birkirkara – Hearts 0:0 (kon.)
Aberdeen – Ventspils 3:0 (kon.) | Cliftonville – Larnaka 2:3 (kon.) | Hibernian – Brøndby 0:1 (kon.)
Piast Gliwice – Göteborg 0:3 (kon.) | Austria – Kukësi 1:0 (kon.) | Reykjavík – Grasshoppers 3:3 (kon.)
GKS Piast Gliwice
0:3 (0:2)
IFK Göteborg
Čtvrtek 14.07.2016, 20:45 • Stadion Piast, Gliwice (kapacita: 10 037 míst) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

90+3
    V samotném závěru ještě žlutou kartu dostává domácí stoper Girdvainis, který svůj skluz proti Engvallovi nenačasoval ale vůbec dobře.

88
    Domácím začínají téct nervy, po takto zpackaném zápase je to ale naprosto pochopitelné. Za faul na Rogneho je žlutou kartou odměněn Mateusz Mak.

87
    Poslední střídání dnešního klání. Odpracováno už má Boman, na pár posledních minutek na trávník v Gliwicích vyběhne ještě Tom Pettersson.

86
    Göteborg právě vstřelil branku! Tahle už ale ano, Göteborg krátce před koncem zápasu přidává třetí branku, a s jeho postupem do dalšího předkola Evropské ligy už to vypadá velice nadějně! Boman si všiml na hranici šestnáctky volného GUSTAVA ENGVALLA, na jehož ránu neměl Szmatuła šanci dosáhnout!

82
    Střídání v týmu IFK Göteborg: ze hřiště odchází Ankersen, přichází Smedberg.

80
    Až nyní ke svému prvnímu střídání sahá hostující lodivod Lennartsson. Ze hry stahuje Hyséna, střelce druhé branky, kterého na posledních deset minutek nahradí Gustav Engvall.

72
    Už ve dvaasedmdesáté minutě domácí trenér Látal využívá třetího střídání a opět na plac posílá nového útočníka. Je jím Mateusz Mak, který střídá nevýrazného Barišiće.

66
    Unikajícího Bomana k zemi stáhl vracející se Masłowski, tady není o čem diskutovat, udělení žluté karty je zcela na místě.

61
    Domácí sahají k další změně ve své sestavě. Útočník Szeliga toho dnes příliš nepředvedl, povede si Maciej Jankowski lépe?

55
    Obrovská šance Göteborgu! Zničehonic se sám před Szmatułou zjevil Tobias Hysén, možností přidat svou druhou trefu v zápase ale pohrdl, domácí brankář jej vychytal!

50
    Z nemalého závaru před šestnáctkou Göteborgu nakonec balon vylétl přesně do míst, kde číhal osamocený Živec. Ten ihned vypálil, Alvbåge ale jeho ránu vytěsnil. Chvíli nato však domácí záložník dostal šanci na reparát, tentokráte ale hradbu těl před hostující svatyní nepropálil.

46
    Do druhého poločasu vstupují Gliwice s jednou změnou v sestavě, Mokwu nahradí výrazně ofenzivněji laděný Michal Masłowski.

35
    Göteborg právě vstřelil branku! Tohle už je pro Piast hodně nepříjemné, hosté se deset minut před koncem druhého poločasu dostávají do dvoubrankového vedení! Obránce Aleesami se vydal na ofenzivní výlet, který zakončil přesnou přihrávkou na TOBIASE HYSÉNA, který nekompromisně prostřelil Szmatułu!

30
    Sudí je poprvé v zápase nucen tasit žlutou kartu. Po faulu na Živce je potrestán Sebastian Eriksson.

18
    Piast se začíná osmělovat a v posledních okamžicích zkouší zahrozit téměř z každé pozice! Nyní to sám na sebe vzal Patrik Mráz, jehož dalekonosné ráně opravdu příliš nescházelo.

2
    Göteborg právě vstřelil branku! Tak to je parádní vstup do utkání v podání hostujícího celku! Exekuce rohového kopu se ujal Rieks, po jehož centru síť za brankářem Szmatułou rozvlnil nejlépe postavený THOMAS ROGNE!

Vojtěch Tůma

Branky: 2. Rogne, 35. Hysén, 86. Engvall

Karty:   66. Masłowski (PIA), 88. Mak (PIA), 90+3. Girdvainis (PIA) – 30. Eriksson (GOT)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13.
    GKS Piast Gliwice: Szmatuła – Mokwa (46. Masłowski), Girdvainis, Pietrowski, Hebert, Mráz – Živec, Bukata, Murawski (C) – Barišić (72. Mak), Szeliga (61. Jankowski)
    Náhradníci: Rusov – Flis, Moskwik, Badía, Jankowski, Masłowski, Mak

IFK Göteborg: Alvbåge – Salomonsson, Rogne, Bjärsmyr (C), Aleesami – Ankersen (82. Smedberg), Albæk, Eriksson, Rieks – Boman (87. Pettersson), Hysén (80. Engvall)
    Náhradníci: Dahlberg – Smedberg-Dalence, Jónsson, Engvall, Pettersson, Karlsson Lagemyr, Nordström

Rozhodčí: Manuel Schuettengruber – Roland Brandner, Stefan Kuehr (všichni Rakousko)