Do 63 kg - dopolední část (ženy) (kon.) | Do 81 kg - dopolední část (muži) (kon.)
Do 63 kg - odpolední část (ženy) Vítěz: Tina Trstenjaková (SLO) (kon.) | Do 81 kg - odpolední část (muži) Vítěz: Ch. Chalmurzajev (RUS) (kon.)

Takamori Nagase (JPN) (18:11:13)

I muži v kategorii do 63 kg znají semifinalisty. Parádní jízdu Itala Marconciniho zastavil až ve čtvrtfinále Gruzínec Črikišvili. Naopak dále pokračuje Toma ze Spojených arabských emirátů, který ve čtvrtfinále vyřadil Japonce Nagaseho a poslal ho do oprav.

Dopolední program právě skončil.

Američan provedl s Bulharem rychlý proces a dvě minuty vítězí na Ippon. Semifinálová čtyřka je tedy známá.

Poslední zápas dnešního dopoledního programu obstarají Američan Stevens a Bulhar Ivanov.

Duel mezi Rusem a Kanaďanem musel do zlatého skóre. Trvalo však pouze necelou půl minutu a Chalmurzajev rozhodl o výhře svým Kuči-gari ohodnocenou za Waza-Ari.

Črikišvili poté ještě pojistil vedení Waza-Arim vedení 11:0 si udržel až do konce a postupuje.

Za to mezi Kanaďanem Valois-Forterem a Rusem Chalmurzajevem je to taktický boj. Oba hned na úvod obdrželi šida.

Ital poté dostává šido po devadesáti vteřinách zápasu.

Črikišvili vstoupil ideálně do souboje s Italem Marconcinim, když si po šestnácti vteřinách připsal bod za Soto-makkomi. Ital spadl na boj.

Překvapení je na světě. Toma sice dostal tři šida, ale těsný náskok udržel a je v semifinále.

Čtvrtfinálové boje začaly také mezi muži a k velkému překvapení má blízko Toma ze Spojených arabských emirátů, když vede nad Japoncem díky Juko na začátku čtvrté minuty.

Dvojice pro čtvrtfinále

Takamori Nagase (JPN)

Minutu na to přidává Ippon a uzavírá osmičku čtvrtfinalistů.

Chyba Uzbeka v závěru třetí minuty a Američan toho využil dokonale k získání Juka.

Oba vědí, že jde o hodně a k ničemu se nemají. Rozhodčí tak musí udělovat šida.

Posledního čtvrtfinalistu určí zápas Amerčiana Stevense a Uzbeka Sabirova.