Košice – Martin 6:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:1 (po pr.)
Pardubice – Mannheim 1:6 (kon.) | Detva – Zvolen 6:2 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 3:2 (2:0 po s.n.)
Slavia – Kladno 2:1 (0:2 po s.n.) | Chomutov – Plzeň 5:1 (kon.) | Motor ČB – David Servis 8:2 (kon.)
Tábor – Havlíčkův Brod 6:4 (kon.) | Znojmo – Zlín 2:0 (0:1 po s.n.) | Sokolov – Klášterec nO 5:6 (kon.)
Mor. Budějovice – Technika Brno 7:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Chabarovsk 0:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 4:1 (kon.) | Benátky n/J – Most 5:2 (kon.)
Kadaň – Ústí n/L 1:6 (kon.) | Litoměřice – Anyang Halla 5:2 (kon.) | Servette Ženeva – Sparta 1:2 (0:1 po s.n.)
HK Detva
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HKM Zvolen
sk Čtvrtek 11.08.2016, 17:15 • ZŠ Detva • Přípravné zápasy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Aj hokejisti HC 07 Orin Detva začínajú kolotoč prípravných stretnutí. Ako prvým ich súperom bude na domácom ľade tím zvolenskej juniorky.
    Počas prestávky prišlo aj v Detve k zmene na trénerskom poste, keď Miroslava Ihnačáka nahradil Miroslav Nemček.
    Obmenou prešiel aj káder: V mužstve skončili: Polc (Brašov), Lunter (operacia kolena), Jendroľ, Ambróz (Martin), Gašpar (Poprad), Parkhouse (Usa), Busilko (Zlobin), Hussey (Rouen), Síkela (Olomouc), Buda (Belgicko), Predajniansky (momentálne sa nevenuje hokeju).

Na druhej strane na novú sezónu sa pod Poľanou pripravujú títo noví hráči: Lakosil (Nitra), Petrik (Zvolen), Valjent (Bardejov), Simon (Senica), Demo (Trnava), Pohanka, Gábor, Majerík (všetci Zvolen juniorka), Škvaridlo V. Fekiač, Huňady (Zvolen), Petro (Jastrebie), Videlka (Senica), Hrušík (SR 20,Lulea), Paleček (Žilina), Stanislav (Topoľčany), Drozd (Bytom).

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Petrík (Lakosil) – Vajlent. Sládok "A", Mačkovič, Simon, Gábor, Pohanka, Zorvan – Petro, Srnka "C", Říha – Stanislav, V. Fekiač, Huňady – Balko, Videlka, Hrusík – Paleček, P. Fekiač, Drozd. Tréner: M. Nemček.

HKm Zvolen: Trofimov (Bielik) – Torok, Marcinek, Ondris, Kováč, Valach, Záhradník, Iždinský, Janák, Daniš, Tatar, Lupták, Chlepčok, Magdolen, Krajč, Stena, Savrnoch , Strelec, Kamenev. Dubina, Priatka "C". Tréner: M. Staš.

Rozhodca: Babeliak, Šebeň, Kollár..

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:31
    Hneď v úvode domáci budú hrať v oslabení, keď Michal Valjent dostáva dve minúty z podrazenie.

01:19
    S nebezpečnou strelou Kameneca si pradil domáci brankár Petrík.

02:20
    Domáci sa ubránili a sú v plnom počte.

03:00
    Aj domáce mužstvo si zahrá presilovku. Za hákovanie dostáva dve minúty Martin Magdolén.

04:49
    V závere presilovky sa pokúšal Ríha trafiť nad betón, ale brankár si dal pozor.

05:00
    Hostia sa ubránili oslabeniu.

05:06
    Detva dala gól!

Po skončení presilovky sa Detva ujala vedenia, keď puk do brány dostal LUKÁŠ ŘÍHA.
    Asistencie: Ivan Zorvan, Branislav Srnka.

06:20
    Nepríjemnú strelu na domáci bránu poslal Daniš.

06:26
    Domáci sa previnili po prihrávke puku rukou.

06:48
    Jevgenij Kamenev dostáva dve minúty za údery.

07:26
    Petro v presilovke dopravil puk do brány, ale neplatí. Dosiahol ho korčuľou.

08:48
    Hostia sa ubránili aj druhému oslabeniu.

09:08
    Po ľavom krídle sa preštrikoval pred Petríka Marcinek a poslal puk do výstroja domáceho brankára.

09:13
    Radoslav Gábor dostáva dve minúty za hru s vysokou hokejkou.

09:31
    Rovnakým prehreškom sa na druhej strane previnil Jevgenij Kamenev.

11:13
    V hre 4 na 4 sme videli nepresné rozohrávky na oboch stranách a domáci hrajú krátku presilovku.

11:31
    V krátkom časovom úseku sa domácim nepodarilo v presilovke nič vymyslieť.

13:21
    Po strele Mačkoviča sa puk odrazil na hokejku Balka, ale ten ho nedokázal, ani a druhý pokus poslať do brány.

14:27
    Srnka zachytil puk v útočnom pásme. Vymenil si ho s Říhom, ale nezakončil presne.

14:55
    Aj domáci Petro si oddýchne dve minúty na trestnej lavici za podrazenie.

15:54
    Domáci sa veľmi dobre bránia. Súperovi nedovolili sa dostať pred Petríka.

16:26
    Pri mantinely zostáva ležať otrasený domáci Tomáš Paleček.

Domáci hráč za pomoci odchádza rovno do šatne. Verme, že bude v poriadku.

16:39
    Je tu zatiaľ jedno z mála zakázaných uvoľnení.

16:55
    Aj pri treste Petra sa domáci ubránili a sú v plnom počte.

18:13
    Za vrazenie si odchádza sadnúť na trestnú lavicu Martin Šimon.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V závere tretiny domáci v oslabení nedovolili mladým hráčom súpera ohroziť Petríka.

Po prvej tretine je tak v Detve stav 1:0.

22:32
    Branislav Srnka dostáva 2 min. za vyhodenie puku.

23:20
    Puk je v útočnom pásme Detvy, kde domáci zbierajú sekundičky z trestu.

23:53
    Teraz sa dostali juniori pred Petríka a zavreli Detvu. Petrík musí hasiť po strelách Iždinského a Ondrisa.

24:27
    Domáci v závere oslabenia šlo do útoku v dvojici a počkalo tm ,kým naskočí Srnka z trestnej lavice.

24:47
    Ľahkú strelu na Petríka posiela Strelec.

25:30
    Mladíci ožili a znovu je Petrík v permanencii a opäť skvele zasiahol po strele Daniša.

26:08
    Strela Pohanku skončila v lapačke Trofimova.

26:54
    Za úmyselné zovretie puku dostáva Jevgenij Kamenev tretí dvojminútový trest v zápase.

27:10

Domáci využívajú presilovú hru. Strelecky sa presadil LUKÁŠ HRUŠÍK.
    Asistencie: Ľubor Balko, Dávid Videlka.

29:12
    Mačkovič vybojoval puk pre Říhu, ale ten osamotený doviedol puk do útočného pásma a odišiel striedať.

29:56
    Zakázané uvoľnenie domácich.

30:23
    Zakázané uvoľnenie je aj na druhej strane.

30:31
    Trofimov sa dostal k puku a podržal ho pred dobiedzajúcimi domácimi hráčmi v lapačke.

30:52
    Prudkú prihrávku Petra netrafil vo vzduchu Srnka pred prázdnou bránou.

32:34
    Zvolen dal gól!

Nedáš dostaneš. Akcia Říhu a a po ňom ani Huňady nedokázali skórovať a na druhej strane to potrestal MARTIN MAGDOLÉN.
    Asistencia: Jakub Tatár.

32:42
    Po inkasovanom góle za údery dostáva dve minúty Juraj Petro.

34:42
    Aj keď v presilovke mali pukna hokejkách mladíci v zvolenských dresoch ohroziť Petríka sa im nepodarilo.

35:25
    Domáci dostali puk do brány, ale pre hru z vysokou hokejkou gól neplatil.

36:13
    Juraj Valach dostáva dve minúty za hákovanie.

36:38
    Pri pokuse oslobodiť svoje mužstvo poslal jeden z obrancov Zvolena puk priamo do prilby Ľuptáka, ktorý po otrasení sa odišiel na hráčsku lavicu.

37:41
    ň
    BRANISLAV SRNKA v presilovke vymietol šibenicu Tromifova a využil tak ďalšiu presilovku.
    Asistencie: Ľubor Balko, Martin Šimon.

38:11
    Po strele jedného z domácich hráčov zvonila žrdka brány hostí.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny. V druhej časti hry sme videli tri góly. Dva dali domáci hráči a jeden hostia. Presadili sa Hrušík, Srnka a Magdolén.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:15
    Po strele Marcineka musel zasahovať Petrík.

42:20

Parádnou strelou do šibenice sa tento raz prezentoval strelou švihom PATRIK FEKIAČ.
    Asistencia: Lukáš Říha.

44:21
    Zakázané uvoľnenie juniorky Zvolena.

45:42
    Slabá strela Dubinu nenarobila problémy Petríkovi.

46:14
    Strelu Stanislava vyrazil Trofimov ramenom nad bránu.

47:08
    Za držanie dostáva Jozef Sládok dve minúty.

48:06
    Juniori počas presilovky zle rozohrali a puk skončil na zakázanom uvoľnení.

48:39
    Strelu Toroka tečoval Srnka mimo bránu.

49:08
    Detva sa ubránila aj pri vylúčení Sládka a je v plnom počte.

49:38
    Na ľade zostáva otrasený Ľupták.

50:22

Huňady našiel pred Trofimovom VIKTORA FEKIAČA a ten si hodil puk na bekhend a zvýšil vedenie Detvy.
    Asistencia: Patrik Huňady.

50:57
    Je tu menšia slovná výmena názorov medzi domácim Balkom a hosťujúcim Iždinským a všetko je v poriadku.

51:15
    Zakázané uvoľnenie Detvy. Hra sa vracia pred Petríka.

51:52
    Strelu Tatára dokázal zastaviť Petrík betónom.

52:06
    Za hákovanie dostáva dve minúty Tomáš Ondris.

52:51

V presilovke Sládok posunul puk na V. Fekiača, ktorého strelu brankár Zvolena zneškodnil. Následne už však nedokázal zneškodniť pokus PATRIKA HUŇADYHO.
    Asistencie: Viktor Fekiač, Jozef Sládok.

54:00
    Videlka z kruhov zakončuje medzi betóny, ale Trofimov si dal pozor.

55:34
    Pohanka si dal pozor pred dobiedzajúcim Záhradníkom.

57:02
    Ďalší strelecký pokus Huňady, ale nekončí sa presne v sieti.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

58:20
    Zakázané uvoľnenie Detvy.

Dnešné stretnutie sleduje 150 divákov.

58:30
    Videlkova strela skončila na konštrukcii brány.

59:31

Individuálna akcia MARCELA STENU skončila gólom, keď mladý hokejista trafil puk presne pod hornú tyčku.

59:35
    Juraj Petro dostava dve minúty za sekanie plus desať minút za nešportové správanie.

59:59
    Záver stretnutie hráči nezvládli a strhla sa mela na hracej ploche. Mladíci začali provokovať Lukáša Říhu a ten si podal Janáka.

59:59
    Lukáš Říha dostaáva vyšší trest 5 + DKZ za krošček.

Detva v nervózne poslednej minúte napokon zdoláva Juniorku Zvolena 6:2. (19:26:13)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 6. Říha (Zorvan, Srnka), 28. Hrušík (Balko, Videlka), 38. Srnka (Balko, Šimon), 43. P. Fekiač (Říha), 51. V. Fekiač (Huňady), 53. Huňady (V. Fekiač, Sládok) – 33. Magdolén (Tatár), 60. Stena

HK Detva: Petrík (Lakosil) – Vajlent. Sládok "A", Mačkovič, Simon, Gábor, Pohanka, Zorvan – Petro, Srnka "C", Říha – Stanislav, V. Fekiač, Huňady – Balko, Videlka, Hrusík – Paleček, P. Fekiač, Drozd. Tréner: M. Nemček.
    HKM Zvolen: Trofimov (Bielik) – Torok, Marcinek, Ondris, Kováč, Valach, Záhradník, Iždinský, Janák, Daniš, Tatar, Lupták, Chlepčok, Magdolen, Krajč, Stena, Savrnoch , Strelec, Kamenev. Dubina, Priatka "C". Tréner: M. Staš.

Rozhodčí: Babeliak, Šebeň, Kollár.