Osvětim – Vsetín 3:1 (kon.) | Havířov – Tychy 5:3 (kon.)
Aksam Unia Osvětim
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 13.08.2016, 11:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • O pohár ředitele HM Globus

Unia Oswiecim sice nájezdy nevyhrála, za to však vyhrála celý zápas a to výsledkem 3:1. V prvních dvou třetinách byli hráči polského týmu aktivnější než jejich protivník a zaslouženě tak vedli. Ve třetí třetině Vsetín ukázal jistý potenciál, ale zahazování obrovských šancí a vlastní nedisciplinovanost ho odsoudila k prohře v dnešním utkání a k poslednímu, tedy čtvrtému místu na turnaji O pohár ředitele HM GLOBUS. Hráči Oswiecimi končí třetí a to znamená, že dnes od 14:30 nás čeká zápas o první místo mezi domácím AZ Havířov a polským GKS Tychy! (13:13:50)

Za Unii musel proměnit Haas, ale to se nestalo. Jeho bekhendový blafák výborně lapil Hromada! V dodatečných nájezdech tak zvítězil tým VHK ROBE Vsetín! Jediným úspěšným střelcem se stal Kamil Šjafotdinov.

Rozhodnout mohl vsetínský Kobylík, ale kotouč mu v rozhodující chvíli ujel.

Unia poslala k nájezdu Danečka, ten však se svým blafákem na Hromadu nevyzrál.

Za VHK jel Šjafotdinov a předvedl nádherný nájezd. Naznačení do bekhendu, strhnutí na forhend a Fikrt neměl sebemenší šanci!

Za Unii obránce Vosátko, střelu mezi betony si Hromada pohlídal.

Jako první se rozjel vsetínský Vávra, Fikrt jeho střelu pokryl.

Teď se ještě pojedou na každé straně 3 samostatné nájezdy o bonusový bod do turnajové tabulky.

59:24
    Utkání už se jen dohrává.

58:50
    Oświęcim právě vstřelila branku!
    Tak nakonec přidává Oswiecim ještě jednu branku! Přesilovková kombinace mezi Vosátkem a Danečkem vyústila právě v Danečkovu střelu, kterou před bránou pohotově dorazil DARIUSZ WANAT! Asistence: Lubomír Vosátko a Jan Daneček.

58:03
    Teď už to bude mít Vsetín hodně těžké, Unia bude hrát až do konce zápasu přesilovou hru.

57:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Žák – 2 min., sekání).

57:35
    Daneček se dostal ke dvěma nebezpečným střelám, Hromada si s oběma poradil.

57:17

56:56
    Vsetín se osvobodil.

56:02
    Hráči polského týmu drží kotouč na svých holích, nechtějí už pustit Vsetín zpět do zápasu.

55:38

55:17
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Vítek – 2 min., držení protihráče).

David Motloch

Jan Kotek

Branky a nahrávky: 18. Daneček (Wanat), 26. Haas (Bezuška), 59. Wanat (Vosátko, Daneček) – 30. Kolařík (Čuřík, Vítek)

Aksam Unia Osvětim: Fikrt (Lazarz) – Bezuška, Budzowski, Daneček, Paszek, Lacheta, Haas, Malicki, Wojtarowicz, Vosátko, Gebczyk, Deutsch, Kysela, Adamus, Bulanowski, Holoda, Kasperlík, Piotrowicz, Koczy, Wanat, Szewczyk
    VHK ROBE Vsetín: Hromada (Šurý) – Mojžíš, Žák, Hryciow, Vrba, Štindl, Kobylík, Čuřík, Hořanský, Vítek, Šilhavý, Kovář, Daněk, Finsterle, Kolařík, Šjafotdinov

Rozhodčí: Mikula – Moravec, Hranoš